Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.062
|
čitano: 4.658.223
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Zasto ne superbest buy BenQ GW2760 za 160 eura ili samo 155 eura sa tim kuponom kad prvi put otvoris stranicu.

 

Da je 2x skuplji i dalje bi bio odlican best buy, pohvaljen vec 100 puta na temi itd. Kako je samo za multimediju mislim da ti bolje dodje 27" dijagonala.

 

U Hrvatskoj je trenutno svugdje nedostupan. Pazi, HM model koji je dostupan u Hrvatskoj i taj bez HM nisu jedno te isto, tj. postoji velika razlika. Ovaj bez HM, znaci GW2760 je isto sto i GW2760HS samo bez HDMI utora i bez zvucnika.

 

 

EDIT: nisam vidio da zelis pivot, onda bih ti opet preporucio BenQ i to ovaj: 24 "BenQ BL2410PT Prednost U2414H vidim samo u manjem okviru, zvanom bezel-u. Puno vecu prednost vidim u AMVA matrici, tj. 2.5 - 3 - 3.5 puta boljem statickom kontrastu (napisao tako jer ko ce ga znat koji te model moze potrefit, 3000:1 je prosjecni kontrast kolko sam skuzio), nikakvom IPS glowu koji je navodno smanjen kolko got moze biti kod U2414H. Radi tog kontrasta bi ponajprije imao bolji dozivljaj igranja po noći.

 

Benq, ha? Ima li nesto da je 27"? Mislim si buduci da nemam LCD TV da kupim sto veci i deri.

 

Pitanje 2 - kupovina preko tog Alzashopa je bez poreza za HR?

11 godina
offline
Koji monitor kupiti
Oce onda netko meni preporucit neki 4k na kraju?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omomomomoomm kaže...
Oce onda netko meni preporucit neki 4k na kraju?

http://www.guru3d.com/news-story/philips-to-launch-bdm4065uc-40-uhd-4k-monitor.html

 

samo 1000$

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

@eXecutioner

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/opcenito-o-kupnji-hardvera-eu/189582.aspx?page=46 Tu ti sve pise oko poreza i ostalog.

 

Cemu cudjenje oko BenQa, malo prolistaj temu pa ce ti bit sve jasno. Spomenuti gw2760 kao i malo skuplji gw2760hs koji nije na tolkoj akciji i koji ima jos hdmi utor i zvucnike su superbest buyevi u tom ducanu, u Hrvatskoj nikako dostupni vec dulje vrijeme.

Imaju VESA mount, ali nemaju pivot opciju. 24" kojeg sam linkao to ima, a 27" BenQ AMVA sa pivot kosta daleko vise od 24" inacice. Mislim da je to BL2710PT, to je vec 460 eura. Interesantan je model koji na -25% akciji tolko kosta i ima 1440p rezu.   U Hrvatskoj za te pare imas 28" Samsung sa 4K rezom, ali TN ekranom i nikakvim Pivotom, totalno orijentiran za gejmanje kao i 4K Asus PB287Q koji je jos jaci, ali isplativ za te pare samo u Njemackoj. Te informacije je zapravo iskusniji kolega Roby podijelio na prosloj stranici ovdje

 

Tak da ono ako gledas 27" 1080p sa Pivot valjda najisplativiji zapravo dodje Dell P2714H. Tak se meni cini. Sacekaj jos misljenja kolega i odluci se sto bi na kraju htio uopce, 24" ili 27" pivot da/ne, mozda veca reza..?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 22:38 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
40 inca mi je ipak previse za monitor napisao sam kolko zelim. Ili ti mene sprdas?
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

evo samo da bacim za usporedbu dvije random slike starog i novog monitora, uglavnom novi samsung je odlican samo me zanima kada prebacim na tv program kvaliteta slike je jako losa,zna mozda neko kako da je poboljsam ili je jedonostavno takva? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj drugi samsung je 24" ili?? Kolke su dijagonale ta 2 monitora?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Taj drugi samsung je 24" ili?? Kolke su dijagonale ta 2 monitora?

 lg (stari) 22" a samsung 27"

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omomomomoomm kaže...
40 inca mi je ipak previse za monitor napisao sam kolko zelim. Ili ti mene sprdas?

Ne znam, sprdas li ti nas? Dell 4K IPS kosta 2000$ (u americi, kod nas toliko €)a ti govoris o 2000kn.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crni233 kaže...

2223nw sam koristio dok nisam kupio novu konfu.. sad mi graficka nema vga izlaz, pa trebam novi monitor...ovaj cu i dalje koristit sa starom konfiguracijom u drugoj prosotriji... :) priznam malo sam krivo protumacio :/

 

 Onda ok no ne treba ti 2000kn za 24 monitor,Nevinašce jer za puno manje love dobiš dobar IPS/PLS monitor te veličine točnije 1200-1300kn.Ako si baš zapel za Samsung, eto ti dole dva modela pa izaberi jednog i to je to. Cool

 

http://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-ls24d590plx-led-236-24__6003981

 

http://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-ls24d390hl-ips-led__5980071

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

a preporuka za nesto drugo osim samsunga? cisto informativno.. grafa mi je brutala pa ju hocu iskoristit do kraja...znaci samo za gejmanje monitor, ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 5:56 (crni233).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iskreno nisam ni gledao cijene nego sam prvo tu pitao. Posto se vec i 4k tv da kupiti za 5-7tkn mislio sam monitor ce kostat dosta manje razumijes? 2000 dolara nedam nema sanse za monitor pa nisam idiot. Kak mi sve izgleda kupit cu si 4k tv i igrat na njemu pc i ps4. Ia sam mislio s se neki 4k monitor od 24 inca da kipit za nekih 2500kn nisam ni sanjao da su cijene tolko napuhane.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omomomomoomm kaže...
Iskreno nisam ni gledao cijene nego sam prvo tu pitao. Posto se vec i 4k tv da kupiti za 5-7tkn mislio sam monitor ce kostat dosta manje razumijes? 2000 dolara nedam nema sanse za monitor pa nisam idiot. Kak mi sve izgleda kupit cu si 4k tv i igrat na njemu pc i ps4. Ia sam mislio s se neki 4k monitor od 24 inca da kipit za nekih 2500kn nisam ni sanjao da su cijene tolko napuhane.

Moze se kupiti TN ali ne IPS. Ne za 2000kn ali za 3500 da.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebala bi mi preporuka 24'' monitora, cijenovno do nekih 1200-1300kn. Korišten bi bio kao (konačna) zamjena za patnju na 15,6'' laptopu (HDMI obavezan). U pitanju bi bilo svakodnevno korištenje + filmovi + ponešto igranja + podosta rada s fotografijom (amaterski). Ne patim na imena pa ako imate neki best buy u rukavu slobodno bacite. Meni je trenutno za oko zapeo AOC E2461FWH kojeg ima u Instaru za 1000kn. Naravno, ako znate nešto bolje slobodno preporučite. Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuka za monitor do 200 €. Treba mi samo za gaming. Btw da li netko ima iskustva sa alzashop.com

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BlueMax kaže...

Moze se kupiti TN ali ne IPS. Ne za 2000kn ali za 3500 da.

Vidi se da nisi upucen, ni za boga taj Dell kupovati, 30Hz max refresh rate {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 15:07 (roby27).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Christian kaže...

Pozdrav, trebala bi mi preporuka 24'' monitora, cijenovno do nekih 1200-1300kn. Korišten bi bio kao (konačna) zamjena za patnju na 15,6'' laptopu (HDMI obavezan). U pitanju bi bilo svakodnevno korištenje + filmovi + ponešto igranja + podosta rada s fotografijom (amaterski). Ne patim na imena pa ako imate neki best buy u rukavu slobodno bacite. Meni je trenutno za oko zapeo AOC E2461FWH kojeg ima u Instaru za 1000kn. Naravno, ako znate nešto bolje slobodno preporučite. Hvala!

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=LS24D590PLX

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Acer+B246

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gnar kaže...

Moze preporuka za monitor do 200 €. Treba mi samo za gaming. Btw da li netko ima iskustva sa alzashop.com

http://www.alzashop.com/27-benq-gw2760-d503190.htm

 

imas temu malo vise gore pogledaj o alzashopu, free shiping imas

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Moze do 24 incha? Prevelik mi je 27 :D

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Onda recimo Dell P2414H po recenzijama odlican za gaming.

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jel bi mi mogo preporucit neki sa www.alzashop.com? 24 inchni gaming

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa nađi taj Dell P2414H ili recimo Benq BL2410PT 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Gledao sam detaljno malo input lagove za ta 2 sa overclockers.ru prevedeno i Dell je malo bolji za gaming, al ono, dosta je to relativno, hoces li ti primjetit razliku u milisekundama ili ne. Vrlo vjerojatno ne. BenQ ima puno jaci kontrast i 99.5% default sRGB, 75% RGB, iskalibriran 100% sRGB. Prad.de ima za BenQa, a TFT.central za Della, a overclockers.ru za oba monitora pa mi se cinilo najbolje gledati njih za usporedbu. Mora se naravno prevesti, najlakse sa nekim google translate add-on-om.  I nitko jos prakticki nije testirao novu verziju, flicker-free koja se prodaje, nego tu staru iz 2013., ali bi trebalo sve biti isto osim flickera naravno.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Jel onda taj pati od flickeringa ili ne? 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Flicker-free updated model P/N sa TFT.centrala: 9H.L9JLB.RBE

 

Product Number sa Alzashopa:9H.L9JLB.RBE

 

Znaci ne, novi (zapravo vec god dana stari) model BL2410PT koji je na trzistu ne pati od flickeringa (sto je odlicno, napomenuo za nove posjetitelje teme..) dok su druge karakteristike karakteristicne starijem modelu, a to su naravno sve vrlo dobre karakteristike. Bilo bi interesantno vidjeti samo je li input lag poboljsan u novome modelu. To je inace monitor vise za profesionalnu namjenu kao P2414H, no zasto ih ne koristiti za gaming posto se radi o prilicno dobrim response time-ovima za te matrice.

 

Bas cu malo usporedit gw2760/hs sa tim 2410pt na overclockers.ru pa update-at post.

 

EDIT: Evo testova sto se tice response time-ova za BL2410PT i popularni GW2760HS: KLIK1 , KLIK2

Iz testova se vidi da je GW2760HS ipak vise gejmerski radi boljih response time-ova, dok BL2410PT ima bolje postotke sRGB sto je i logicno jer kao sto rekoh BL2410PT je vise namjenjen profesionalnoj namjeni, a opet ni ti response time-ovi od tog monitora nisu za bacit, dapace, prilicno su dobri, ali za nekog tko je fanatik pucačina mislim da ima boljih odabira, pogotovo ako VESA mount nije bitan.

 

 

Moj zakljucak je da bi kad tad trebao doci 24" mainstream 1080p BenQ model koji bi trebao popunit rupu izmedju odlicnih bestbuy-eva GW2255 i GW2760(HS).  BL2410PT je super s obzirom sto sve nudi, no za neki brzi gaming izgleda i ne bas najbolja opcija. Konkurentni Dell P2414H i usudio bih se reci U2414H imaju slabije boje od tog BenQa ali su bolji all-around, tj. za jos i gejmanje, pogotovo pucacina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 19:30 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
BlueMax kaže...

Moze se kupiti TN ali ne IPS. Ne za 2000kn ali za 3500 da.

Vidi se da nisi upucen, ni za boga taj Dell kupovati, 30Hz max refresh rate {#}

Ma ti me uputi kad ja nisam upucen. Nikome ja ne savjetujem da ovo kupi nego samo komentiram zelju da se za 2000kn kupi 4k IPS. Ako 3500kn kosta ovo gofno onda nek zakljuci sta moze kupiti za 2000kn.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vidio sam tog ili 24" inacicu Della, bio je na nekom cyber mondayu za 300 dolara, nebitno. Taj Dell je iskljucivo namijenjen za profi editore slika, nista vise, gaming ni u ludiliu.

Nevezano za to,

Izgleda da je onaj GW2255 pojeftinio u Alzashopu, tj. pojacala se akcija i sad kosta 83.15 eura - link U Hrvatskoj kosta najmanje 755kn (svijet medija..)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 20:03 (The_Fichek).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti
Ti bluemax si neki posteni hebivetar. Jesam ti objasnil sve prije gore a i po linku se vidi da nemas pojma ko i ja samo prosipas pamet tu po forumu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Vidio sam tog ili 24" inacicu Della, bio je na nekom cyber mondayu za 300 dolara, nebitno. Taj Dell je iskljucivo namijenjen za profi editore slika, nista vise, gaming ni u ludiliu.

Nevezano za to,

Izgleda da je onaj GW2255 pojeftinio u Alzashopu, tj. pojacala se akcija i sad kosta 83.15 eura - link U Hrvatskoj kosta najmanje 755kn (svijet medija..)

S obzirom da kod nas košta ugodnih 750kn,Izlanuo se onda baš i ne trebamo šopat tu Češku Web gusku preko svake mjere fučkaj ga.Smijeh

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
omomomomoomm kaže...
Ti bluemax si neki posteni hebivetar. Jesam ti objasnil sve prije gore a i po linku se vidi da nemas pojma ko i ja samo prosipas pamet tu po forumu.

U debeloj si zabludi no slobodno nastavi tako misliti.

Bez obzira na pokusaj bezobraznosti, evo savjet. Ako hitno trebas monitor zaboravi 4K. Pogotovo za igre jer osim sto je tehnologija jos uvijek preskupa, niti su igre optimizirane za tu rezoluciju niti su graficke kartice, osim onih najjacih (citaj jos 1000$) u stanju zavrtit neke zahtjevnije naslove na toj rezoluciji. Jedino za sto se sad isplati uzeti 4K (ili 5K) monitor je obrada fotografije no onda TN panel ne zadovoljava pa opet mozes gledati modele 2000+$.

Sami Windowsi su takodjer neoptimizirani (windows 10 ce valjda biti bolji sto se podrske za 4K tice), windows aplikacije... za streamanje npr. Youtube videa u 4K ti treba minimalno 20-30Mbps veza i to za one komprimirane i osakacene, download filma u 4K ce ti biti minimalno oko 50GB.

 

itd.

itd.

 

Osim sto nemas novca za uzeti dobar 4K monitor tu je jos puno razloga za zaobici ga. Kupi lijepo kakav 24-27" IPS ili MVA i uzivaj jer osim u obradi fotografije jos dugo (bar godinu) neces moci iskoristiti mogucnosti 4K monitora a kad ti zaista zatreba mupit ces bolji model od ijednog koji postoji danas za bar duplo manje novca.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice