1080p na 27 incha

poruka: 15
|
čitano: 5.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
1080p na 27 incha

  Pozz kolege. Gledam si sada mjenjati monitor i razmatram ove od 27 cola radi multimedije. Sad imam 23 cola i to je sasvim ok ali ako ču uzet novi rađe bi uzeo još malo veći jel dosta gledam filmove i serije tak da bi mi to dobro došlo. E sad kod nas su ovi sa rezom 2560 x 1440 još pre skupi tak da o tome ni govora dok ovih u rezoluciji 1080p ima hrpa i za prihvatljive pare a definitivno mi je primarna meta BenQ GW2670 koji nudi najviše za uloženo. E sad otvaram temu zato što me zanima osobno iskustvo ljudi naših koji imaju 27 cola monitore sa ovom 1080p rezom. Čitao sam svašta po netu i ima svakakvih komentara i naravno da bih odma uzeo 1440p ali je doslovno i više nego dvostruko skuplji tak da mi to ne dolazi u obzir. Za filmove i serije i tak to nema frke što se tiče reze jer  to gledam sa jedno dva metra odmaka od monitora ali me zanima kakav je dojam (s obzorom na 23 cola 1080p monitor i smanjenu gostoću pixela) ovako u praksi za ostalo uobičajeno korištenje. Kad sjedim za stolom recimo da mi je monitor udaljen od glave nekih pola metra sigurno u prosjeku. Jel se to baš primjeti da je kao puno lošije u praksi ili je to primjetno kad ideš namjerno za tim jer ja ne mislim tražit dlaku u jajetu ?? Dakle, dobro bi bilo da se jave forumaši koji su isprobali 27 cola 1080p iz prve ruke.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
1080p na 27 incha

Uzmi slobodno. meni je to taman rezolucija za 27". Slova su konačno normalne veličine u windowsima a za multimediju je 27" na full HD rezoluciji dušu dalo. Veća rezolucija je previše "teška" za današnji gamerski hardver. Za recimo pet godina će mo i tako svi na UHD 30" oled monitore a do tada jedan 27" full hd je taman.

Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: 1080p na 27 incha

 Pa i ja mislim da ta smanjena gustoće pixela mi neće biti neki problem jer u gamingu i gledanju filmova i to se ne može ni primjetiti a ne bavim se nekim radom na računalu da bi me patilo to što nije bolja reza s obzirom na dijagonalu. Pa šta nema nitko na forumu 27 inča  1080p monitor da prenese osobne dojmove ???

11 godina
online
Re: 1080p na 27 incha
itomic009 kaže...

 Pa i ja mislim da ta smanjena gustoće pixela mi neće biti neki problem jer u gamingu i gledanju filmova i to se ne može ni primjetiti a ne bavim se nekim radom na računalu da bi me patilo to što nije bolja reza s obzirom na dijagonalu. Pa šta nema nitko na forumu 27 inča  1080p monitor da prenese osobne dojmove ???

mislim da ti imaju rambox i stjepanj upravo taj monitor koji misliš uzeti, pa kontaktiraj nekog od njih

btw, vodili su raspravu prije par mjeseci baš oko toga i čini se da su zadovoljni

10 godina
neaktivan
offline
1080p na 27 incha

nedavno uzeo; Samsung LS 27"

 

došao sa na 720p i 18" pa mi je prvih par dana korištenja monitor stvarno bio wow.

ali sada bi stvarno volio veću rezu - 1440p.

od kako je cimer uzeo Dell U2713H, igrali smo par puta fifu i to je neusporedivo bolje nego fhd na istoj veličini. samo jbg, on je za monitor dao 5k, ja 2k i naravno ima puno bolji komp, što je opet dodatni trošak...

 

imam osjećaj da je FHD-u 24" taman veličina, sve iznad je onak... kompromis, imho.

 

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 1080p na 27 incha
itomic009 kaže...

 Pa i ja mislim da ta smanjena gustoće pixela mi neće biti neki problem jer u gamingu i gledanju filmova i to se ne može ni primjetiti a ne bavim se nekim radom na računalu da bi me patilo to što nije bolja reza s obzirom na dijagonalu. Pa šta nema nitko na forumu 27 inča  1080p monitor da prenese osobne dojmove ???

imam ja asusa 27", 1920x1200 ... malo vise od onoga na sto ti pucas. Samo uzmi, neces pozaliti. Naravno, 1440 monitor ima bolju sliku, ali je to drugi par cipela, Igre traze vecu snagu za izvodjenje na toj rezoluciji pa to za sobom vuce dodatni set komplikacija. Asus me vjerno sluzi vec 5 godina i ne namjeravam ga mjenjati dok ne crkne jadan :)

 

Inace na kompu gledam filmove, serije i igram uglavnom FPS igre (BF3, BF4) ... reza i velicina su za gaming odlicni.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
14 godina
neaktivan
offline
1080p na 27 incha

Svakodnevno radim na 23"-nom FullHD ekranu, a nedavno sam probao 27"-ni sa istom tom rezolucijom.

Kao što je već rečeno vjeroajtno je za 1920x1080 24" idealno, iako bi osobe bez problema sa vidom mogle i 22" koristiti bez naprezanja.

Na 27" sam mogao bez naočala na pristojnoj udaljenjosti bez iakvih problema normalno raditi.

Moji savjeti:

- najbolje bi bilo ako bi mogao negdje isprobati kombinaciju o kojoj razmišljaš

- razmisli na kojoj udaljenosti ćeš biti od monitora, ako je malo veća - idealno da je za FullHD 27"

 

Iskreno, kada bih uzimao nešto novo dvoumio bih se između 27" FullHD monitora i 24" sa 1920x1200 rezolucijom!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
1080p na 27 incha

Ja sam prelazaio sa 22" 16:10 pa sam isto vagao. 23" pa i 24" 16:9 mi je bilo jednostavno pre malo po visini, mislim da je to čak niže od 22" 16:10 ili tu negdje. Nije mi imao smisla taj prelazak. 24" 16:10 je prava stvar ali nije idealna jer neke igre idu sa crnim rubovima. Na kraju mi je bilo idealno 27" 16:9. Ima ga na sve strane koliko treba {#}.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 1080p na 27 incha
itomic009 kaže...

  Pozz kolege. Gledam si sada mjenjati monitor i razmatram ove od 27 cola radi multimedije. Sad imam 23 cola i to je sasvim ok ali ako ču uzet novi rađe bi uzeo još malo veći jel dosta gledam filmove i serije tak da bi mi to dobro došlo. E sad kod nas su ovi sa rezom 2560 x 1440 još pre skupi tak da o tome ni govora dok ovih u rezoluciji 1080p ima hrpa i za prihvatljive pare a definitivno mi je primarna meta BenQ GW2670 koji nudi najviše za uloženo. E sad otvaram temu zato što me zanima osobno iskustvo ljudi naših koji imaju 27 cola monitore sa ovom 1080p rezom. Čitao sam svašta po netu i ima svakakvih komentara i naravno da bih odma uzeo 1440p ali je doslovno i više nego dvostruko skuplji tak da mi to ne dolazi u obzir. Za filmove i serije i tak to nema frke što se tiče reze jer  to gledam sa jedno dva metra odmaka od monitora ali me zanima kakav je dojam (s obzorom na 23 cola 1080p monitor i smanjenu gostoću pixela) ovako u praksi za ostalo uobičajeno korištenje. Kad sjedim za stolom recimo da mi je monitor udaljen od glave nekih pola metra sigurno u prosjeku. Jel se to baš primjeti da je kao puno lošije u praksi ili je to primjetno kad ideš namjerno za tim jer ja ne mislim tražit dlaku u jajetu ?? Dakle, dobro bi bilo da se jave forumaši koji su isprobali 27 cola 1080p iz prve ruke.

Kaj se tiče normalnog korisnika(a oni su u večini), nema nikakvih problema sa 1080p rezolucijom na 27 monitoru to sigurno kaj drugo.Treba gledat ko komentira, a ne kakvi su komentari tak to obično ide u praksi.Ja imam BenQ GW2670HS, i kad sam ga kupil bio je na akciji za samo 1560kn.Cool

 

picajzla0707 kaže...
itomic009 kaže...

 Pa i ja mislim da ta smanjena gustoće pixela mi neće biti neki problem jer u gamingu i gledanju filmova i to se ne može ni primjetiti a ne bavim se nekim radom na računalu da bi me patilo to što nije bolja reza s obzirom na dijagonalu. Pa šta nema nitko na forumu 27 inča  1080p monitor da prenese osobne dojmove ???

mislim da ti imaju rambox i stjepanj upravo taj monitor koji misliš uzeti, pa kontaktiraj nekog od njih

btw, vodili su raspravu prije par mjeseci baš oko toga i čini se da su zadovoljni

Dovoljno je pogledat testove jel, i onda je sve vrlo jasno no kolko ja vidim obje verzije tog monitora trenutno nema kod uvoznika na lageru.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=54&jumpto=4173859&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
13 godina
offline
Re: 1080p na 27 incha

 Gdje si ti kupio ?? Vidim i ja sad da nitko nema a prošli tjedan bilo u 10 shopova.

16 godina
offline
Re: 1080p na 27 incha
itomic009 kaže...

 Gdje si ti kupio ?? Vidim i ja sad da nitko nema a prošli tjedan bilo u 10 shopova.

Ja sam kupil u Extreme Digital, no niti tam nema više znači trenutno je sve rasprodano, ali doči če opet pošiljka bez brige.{#}

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
12 godina
protjeran
offline
1080p na 27 incha

Evo da javim par dojmova o svom 27" BenQ GW2760 i njegovih 27" na 1080p rezi:{#}dotaknut cu se svega najte zamjerit!{#}

 - trazio sam si monitor i na preporuku ekipe, brdo procitanih reviewa i ponajvise rambox-ova preporuka me uvjerila da uzmem taj benq

 - plastika je cisto solidna kao i stalak, istina drma se ak ga uhvatim rukom no potrebu za tim skoro i nemam osim kad dodu frendovi pa si namjestavaju nagib

 - sto je najbolje ne mrda se postolje vec spoj istog i cijelog panela( nisam ni gledo mozda treba i neki saraf stegnut)

 - cijela plastika je sjajna a sam panel matiran tako da odraza skoro pa da niti nema, vidi se na skroz crnoj ali iznimno slabo

 - od ulaza ima sve sto meni treba primarno dvi i sekundarni vga, za ostalo neam apsolutno nikakve potrebe

 - slika? kaj reci sve se zna o ovoj matrici, najbolje od tn i ips,

 - necu previse o slici jer je fenomenalna, moje prijasnje iskustvo s hrpom low,med,high end lcd-ima je poprilicno veliko tako da ne grijesim kaj se tice slike/boje itd!

 - prvo sam mislio uzeti dellov 24" ips no nakon videnog tocnije poprilicno razocaravajuce nazubljene slike instantno sam odustao

 - zasto, pa kad je vec nazubljeno uzet cu onda vecega ne:)

 - brightnes se treba malo smanjiti odma u pocetku jer 27" stvarno przi i sam po defaultu dolazi s nesto nabrijanim brightnesom!

 - cijena dok sam ja uzimao je bila 1400 i nesto sitno kuna, dali je bilo išta bolje za te novce? niti priblizno! i nikakav isusov dell da je i pozlacen bio!

 - kaj se tice onoga glavnog pitanja 1080p na 27" pogledati samo cijenu 1440p monitora( idu u nebesa i to najeftiniji modeli)

 - naravno za 1440p rezu vam treba i adekvatan hardwer da to tjera jer 1440p naspram 1080p je poprilicna gladna snage u igrama sto ispada da vam za isti framerate treba skoro 30% jaca graficka

 - i za sam kraj ovaj monitor bez probleam radi na 4k rezoluciji u igrama pomocu nvidia graficke i njenog downsamplinga u samom control panelu koji radi perfektno, no igre ne! umiru na 10fps-a:)

 - eto to je za sad sto sam se sjetio

 - svakako preporuka ako nemate novaca za ultra skupe 2k-4k lcd uzmite si slobodno 27" s 1080p rezom necete pozaliti

 -LP{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
1080p na 27 incha

Ma taj monitor vrijedi svaku kunu ali izgleda da tko je jamio, jamio je. Barem po toj cijeni.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 1080p na 27 incha

 Ma bilo ga je u eKupi za 1412 kn i to bespla dostava i ja sam htio naručit danas i onda jutros gledam kako više nema nigdje. A u petak gledao i bilo ga kao svuda i ja ono još ajd idem preko vikenda još malo istražit i sad se ispostavi da nigdje nema {#}. Ali dobit će valjda opet pošiljku i ne vjerujem da će bit nešt drastično skuplji. E, jel možete pogledat na svojim garancijama ili računima tko je uvoznik pa da njima pošaljem mail ??

11 godina
neaktivan
offline
Re: 1080p na 27 incha
godo kaže...

- razmisli na kojoj udaljenosti ćeš biti od monitora, ako je malo veća - idealno da je za FullHD 27"

 

Ne nuzno. Vec 5 godina su mi oci u razini monitora, na otprilike 60-ak cm udaljenosti. Apsolutno nikakvih problema sa vidom nemam niti ikako drukcije to utice na mene. Ja ne bih ni razmisljao izmedju 24" i 27" ... vece je bolje :)

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice