Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

poruka: 1.242
|
čitano: 245.432
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Da, ali nije mi do uštede. Dao bi ja 100 kuna više (može do ukupno oko 1500 kn), ali ga nisam pronašao u web-shopovima po europi.  Pričekat ću koji dan hoće li se pojaviti ono da je "na lageru". Ako ne, poslat ću im mail (mada mi njemački nije jača strana). I samo da napomenem, pročitao sam da su se neki susreli sa kopijom ovog mobitela (http://en.miui.com/thread-12305-1-1.html) pa bi ipak kupio sa koliko/toliko provjerene stranice.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Upravo to s kopijama je isto jedan od razloga zasto sam se odlucio napraviti ovaj review, da svi koje zanima vidite s koje stranice je kupljeno i da je stranica provjerena 100% da ti nece stici neki fejk..

Najbolje im posalji mail i provjeri sto se tice dostupnosti, ne boj se sto se tice Njemackog, izuzetno dobro razumiju engleski i nije im nikakav problem sporazumjevati se na njemu.. 

 

Sto se tice dostupnosti kako je i sam Marcus (vlasnik spomenutog webshopa) napisao danas u ovoj temi, bit ce im nova tura poslana sredinom iduceg tjedna.. {#}

 

marinnn kaže...

Koliko je slobodne memorije za instalaciju aplikacija na uredjaju?

 

Slika je kopirana s xiaomi.eu stranice da ja ne moram raditi SS dodatno, ali u principu to je to sto se tice slobodnog mjesta to je to.. Moze se narediti takodjer da SD kartica u potpunosti zamjeni internu memoriju, da mob prepoznaje karticu kao internu, uputstvo OVDJE.

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 18:28 (majdo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Eto, ja prekjučer kupio jednog na tom njemačkom web shopu, sad vidim da ih nema na lageru. Valjda sam uletio u dobro vrijeme{#}. Javim kad stigne, da znate koliko otprilike putuje u normalnim uvjetima, dok nema božićne gužve.{#} I kolega majdo, odličan review, zbog toga i tvog oduševljenja mobom sam ga odlučio kupiti{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 20:32 (pugy).
11 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Samo da ovo ne bude novi agxxx. I zbog njega su mnogi kupili cubot gt99 pa požalili.

Bez uvrede bilo kome.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
domeklija kaže...

Samo da ovo ne bude novi agxxx. I zbog njega su mnogi kupili cubot gt99 pa požalili.

Bez uvrede bilo kome.

 

Što bi u prijevodu trebalo znaciti?

 

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Napisao sam bez uvrede, pa to ponavljam.

A trebalo bi značiti da koliko sam ja shvatio, radi se o novom uređaju kojeg ima jako malo ljudi. Problemi koji se mogu pojaviti, a sigurno hoće, mogu dovesti do velikog razočaranja.

Ne odgovaram nikoga od kupnje, ali informacije koje su o cubotu kružile u početku bile su daleko od istine. Krčanje, Gps,punjač... su mnogima od nas donjele puno problema. O tome se nije pisalo u review-ima.

Kad se radi o ovom i sličnim uređajima,(red rice) i sam se ponekad uhvatim da bih kupio nešto ovako povoljno, ali zbog ovih gore navedenih razloga jednostavno se ne usudim.

 

No dosta plakanja. Toliko o tome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 22:15 (domeklija).
 
3 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Nista novo, svaka skola se placa, nisi jedini, prošao sam slicnu stvar, kako ja tako i dosta drugih ljudi vjerujem.. Ista stvar je i s mnogim drugim kineskim telefonima koji su dolazili kao savršeni strojevi od ne tako poznatih firmi, a zapravo komad krša kroz neko vrijeme..

Ja sam ovdje jednostavno iznjeo svoju fasciniranost mobitelom, kvalitetom izrade, i performansama koje nudi za male novce, plus sigurna garancija od 2 godine i mobitel na kucnom pragu unutar tjedan dana.. 

 

Radi se o uređaju kojeg ima jako malo ljudi u Hrvatskoj, ali ga vani kupuju ljudi koji znaju što je Xiaomi, MIUI i ostalo.. 

Xiaomi nije makar kakva firma, nisu od jucer u svemu tome.. U prilog im ide i to što ih nazivaju kineskim Apple-om, ali i sama činjenica da je bivši predsjednik uprave Googla, šef razvojnog odjela Androida - Hugo Barra prešao iz Googla u Xiaomi govori nešto o kvaliteti samog konačnog proizvoda s jedne strane.. Sumnjam da bi takav covjek kao on s izgrađenim imenom i vrhunskom karijerom samo tako otišao iz uprave Googla u neku firmu bez imena i buducnosti.. 

 

Isto tako, nekako sumnjam da bi Hongmi imao 7.45 milijona prednaruđbi, i prvih 100,000 komada da bi bilo prodano za 90 sec, da mobitel kao mobitel ne vrijedi.. LINK

 

 

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 22:44 (majdo).
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ovaj proizvod proizvodi u Kini vrlo dobro poznata firma koja se lagano gura i van njihovih granica. Tako da se sigurno ne radi o nedovršenom i manjkavom proizvodu koji je npr. Cubot GT99 kojeg osobno imam. Iako za taj novac nije bio loša kupnja uopće, ako zanemarim neupotrebljiv GPS.

 

Upišite u wikipediju Cubot i Xiaomi pa usporedite, mislim da njihov rast od osnutka 2010. pa do 2013. u kojoj su prodali skoro 17 milijuna uređaja govori sam za sebe. (Cubot se ne nalazi u wikipediji)

 

pugy kaže...

Eto, ja prekjučer kupio jednog na tom njemačkom web shopu, sad vidim da ih nema na lageru. Valjda sam uletio u dobro vrijeme{#}. Javim kad stigne, da znate koliko otprilike putuje u normalnim uvjetima, dok nema božićne gužve.{#}  I kolega majdo, odličan review, zbog toga i tvog oduševljenja mobom sam ga odlučio kupiti{#}

  Taman si ga kupio na dan kad im je stigla pošiljka, i isti dan su tu pošiljku rasprodali.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 22:46 (assassin.st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Cubot je za te pare ok mob.. Ima ga moja žena i apsolutno sve što njoj treba radi super.

ali xiaomi hongmi je bar za jedno koplje ispred tog telefona to je sigurno.

[M|C] jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ne znam jeste vi u startu prošli bez poreza na onom njemačkom shopu ili je cijena bila manja?

Ja danas čitam ovaj thread, naklikam gore na siteu makar moba nema i dolazi mi 209,80EUR u košarici, što je po trenutnom tečaju moje banke 1612,8 kn.

Za usporedbu, minideal ima za 189$ (+ free silicon case i screen protector) što mi ispada 1356kn s PDV-om. Razlika nemalih 250kn. Još i veća kad kupim screen protector.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
ivan262 kaže...

Odličan revijev, sve si ljepo objasnio {#}

 

Samo me zanima 3 stvari

  1.  Kakav je signal, čitam da na nekim kinezima hoče da prekine čak i pozive?

Ima jedna stvar kod Xiaomija koju ljudi često previde: on praktički nije kinez, ne može se svrstati u tu kvalitetu proizvoda. {#}

Italian mobster shoots a lobster
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
cshadow kaže...

Ne znam jeste vi u startu prošli bez poreza na onom njemačkom shopu ili je cijena bila manja?

Ja danas čitam ovaj thread, naklikam gore na siteu makar moba nema i dolazi mi 209,80EUR u košarici, što je po trenutnom tečaju moje banke 1612,8 kn.

Za usporedbu, minideal ima za 189$ (+ free silicon case i screen protector) što mi ispada 1356kn s PDV-om. Razlika nemalih 250kn. Još i veća kad kupim screen protector.

 

Na to pitanje je vec odgovoreno par puta, nisi dovoljno dobro citao, cijena je identicna, dok nisi registriran cijena je 1620 kn s dostavom, nakon registracije kao clan, onda je 1350 kn, a evo i moj quote iz jednog posta:

 

majdo kaže...

Mislim da se ne isplati zivcirati s tim hoce li proci bez carine ili ne, kad je ovo provjereno.. +siguran si 1000% da ce ti stici orginal Hongmi, a ne neka kopija.. (ima i toga, na miui.de sam vidio da se par likova zali da su na ovim kineskim stranicama kupili Xiaomi uredjaje pa dobili kopije)
Registriraj se na stranici, i stavi u kosaricu mobitel, pa idi na checkout.. Vjeruj mi, iznenadit ces se s cijenom.. {#}

Cijena s dostavom je cca 1350 kn, provjereno, a i evo kolega assassin.st je također narucio mob s navedene stranice, i njega je izasao oko 1350 kn kako je vec i napisao umjesto prvotnih 1620 kn koliko pokazuje dok nisi registrirani clan.. 

 

 

Unix kaže...

Ima jedna stvar kod Xiaomija koju ljudi često previde: on praktički nije kinez, ne može se svrstati u tu kvalitetu proizvoda. {#}

Mislim da nije potrebno apsolutno nista vise od ovoga reci, bolje to nisi mogao sročiti.. {#}
Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 0:28 (majdo).
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Evo i SS pa da ne bi bilo da lažemo. Slikano prije 2min.

Cijena = 176 € Cijena = 176 €
Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

To je tako ocito samo vama koji ste se prije registrirali. Frisko registriranima izbacuje 205 eura, cude se i na PCE-u...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
viki2013 kaže...

To je tako ocito samo vama koji ste se prije registrirali. Frisko registriranima izbacuje 205 eura, cude se i na PCE-u...

 

Nažalost tako je, upravo sam se registrirao s novim korisnickim imenom, i cijena je sada 205, a na mom prvom pravom korisnickom imenu je cijena i dalje 176,30€..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Eto vidiš, trebalo se ranije registrirati :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

šteta

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

1600kn je puno, toliko ipak ne vrijedi... Za te novce se vec dobije Samsung ativ s, Moto G, Zte v987... a ni Oppo find 5 nije daleko (2000kn)...

 

Jedino ako majdo i assasin nece narucivat za nas :-), koliko vama dvojici onda izadje Mi3? 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
viki2013 kaže...

1600kn je puno, toliko ipak ne vrijedi... Za te novce se vec dobije Samsung ativ s, Moto G, Zte v987... a ni Oppo find 5 nije daleko (2000kn)...

 

Jedino ako majdo i assasin nece narucivat za nas :-), koliko vama dvojici onda izadje Mi3?

  Mi2S ispadne 315€, a Mi3 ispadne 356€..

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
13 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Jel bolji Moto G ili Xiaomi Hongmi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

@majdo

 

Ova boja na slikama, to je gray koliko vidim?

Gledam tu po kineskim shopovima i neki spominju gray, a neki black, na slikama meni to sve isto.

Ako dobro vidim na tvojim slikama, prednja strana maske (oko ekrana) je crna, a sivi je samo zadnji poklopac?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

To je u principu to.. On univerzalno dolazi u toj crno/sivoj kombinaviji, ekran crn, maska iza siva, a one maske, tj poklopci baterije iza su dobavljivi i u ostalim bojama.. Na nekim stranicama je dostupno da odmah dodje s drugom bojom poklopca, ali to sam vidio na mozda svega jednom ili dva mjesta..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
hajsenberg1 kaže...

pa napisao je u prvom postu da je WCDMA za nas

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
jesi dobio neki coupon code kojim si smanjo cijenu ili?
Ja probam (naravno regisriran) i cijena se ne smanjuje....
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Jutros je kosta na ovoj stranici 172.50 dolara, samo par sati je trajalo

12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
hajsenberg1 kaže...

Jutros je kosta na ovoj stranici 172.50 dolara, samo par sati je trajalo

  Još je odbrojavalo 3 dana i 5h do kraja ponude. Koja stoka..

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Pozdrav ! Nedavno sam kupio navedeni mob.zanima me samo ima li taj multilang. rom Hrvatski jezik,jer na onom, miui forumu odakle i je rom,nije uvršten HR jezik. Hvala na odgovoru ! Moj mob na antutu ima 16609 a vidim da je tvoj ispod 16 000 ,jel to rezultiralo flashanjem novog roma ili je toliko imao kad ti je stigao čist.? Pozz!

12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Antutu sam odvrtio nakon sto sam stavio multilanguage.. Nema mogucnosti trenutno za stavljanje Hrvatskog jezika..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Moj je došao s kineskim i engleskim jezikom,2013023, Android J.B 4.2.2  kernal 3.4.5 , i miui firmware je bio 1.0, a nadogradio se online sam na miui 5.0. tako da nisam ništa morao flashat,nadogradnja je bila cca 78 MB.Za sad sam zadovoljan radi sve savršeno,svi senzori rade i ok. je. Ako se pojavi Hr jezik za nj. javiš mi ako nađeš prvi,ako ja nađem javim tebi.Kad mi je stigao imao je na antutu 16660 kad se nadogradio imao je nešto manji skor 16606,neznam o čemu to zavisi ? I zanima me kako si root napravio,jel prolazi onaj vroot na firmware 5.0,ili onaj Framaroot,nisam ga probao okrenut,jel sam čitao negdje na forumima da neradi na ovom 5.0 ? Pozdrav 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 10:29 (boban357).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice