Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 798.882
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ova, ona, tamo, vamo. Obriši particiju viška i rastegni drugu na cijelu karticu. Ili obriši obje ako ti da.

 

Ili napravi low level format onim drugim programom, dakle daj mu da prebriše cijelu karticu, ali nemoj kreirati nikakve particije i daj mobitelu takvu karticu i probaj u njemu formatirati. Ako ne radi, onda kreiraj jednu FAT32 particiju na kompjuteru maksimalne veličine, daj mobitelu tu karticu i onda je formatiraj u mobitelu (nemoj se čuditi što ćeš nakon toga imati manje mjesta za spremanje sadržaja - ako se ne varam, prilikom formatiranja mobitel će sam napraviti dvije particije).

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

napravio sam sta se moglo napravit

 

 

imam 11gb al bar radi mem. i formatiro sam ju na cubotu,upravo stavljam pjesme

 

hvala care i oprosti ako sam ti digao zivce :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
11glava11 kaže...

evo skinuo sam ovaj minitool partitioni i vidim da ima jos jedna particija koja kao nije locirana od 11gb...ova particija koja je u fat32 nema opciju "merge" pa da ju spojim s ovom koja nije locirana,a ta nelocirana ima opcije merge ali ne mogu odabrat da se spoji s ovom u fat32..nije mi jasno zasto ne mogu spojit njih dvije

 Jesi izvadio sd iz mobitela i prvo napravi backup kartice pa je low-format sa onim alatom koji ti je stavio moderator mbaksa.

 

Edit: vidim da si već riješio, ali mobitel sam po sebi ne radi dvije particije osim ako iz  Cwm Recoverya sam napraviš particije u biti radiš jednu ali u ext3 formatu osim ako imaš EXT4Recovery, a sistem je u ext4 tako da i tu postoji problem ne prepoznavanja particije, duga priča i još k tome ako si na Custom romu morao si prije imati ext4 particiju jer je moguće da ta particija bude dodana internoj memoriji default nakon stavljanja takvog  Custom Roma.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 16:57 (Fero).
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
11glava11 kaže...

hvala care i oprosti ako sam ti digao zivce :)

LOL {#}

 

Instaliraj si i Total Commander pa ćeš točno vidjeti kako ti je mobitel raspodijelio memorijsku karticu. Meni je 16 GB raspodijelio na 15 (sdcard0) i 1.7 GB (sdcard1). Nemoj si instalirati taj program - krivo prikazuje stanje. Prebaci karticu natrag u računalo i pogledaj s Partition Toolom što točno ti je mobitel napravio s karticom. Možeš nabaciti ovamo i screenshot.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 17:33 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...
11glava11 kaže...

hvala care i oprosti ako sam ti digao zivce :)

LOL {#}

 

Instaliraj si i Total Commander pa ćeš točno vidjeti kako ti je mobitel raspodijelio memorijsku karticu. Meni je 16 GB raspodijelio na 15 (sdcard0) i 1.7 GB (sdcard1).

 Nešto tu nije dobro jer Rom ima 4gb, a tih 1.7 GB ti je odvojeno kao phone storage(interna sd), ostalo ti je 2.3 GB od ćega otpada na systemske aplikacije i nešto prostora za instalanje drugih apk koje želiš ili trebaju biti defaultno na unutarnjoj pohrani. Koliko sam ja upućen ili se varam ?

"Just A Dream ".
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fero kaže...
mbaksa kaže...
Instaliraj si i Total Commander pa ćeš točno vidjeti kako ti je mobitel raspodijelio memorijsku karticu. Meni je 16 GB raspodijelio na 15 (sdcard0) i 1.7 GB (sdcard1).

 Nešto tu nije dobro jer Rom ima 4gb, a tih 1.7 GB ti je odvojeno kao phone storage(interna sd), ostalo ti je 2.3 GB od ćega otpada na systemske aplikacije i nešto prostora za instalanje drugih apk koje želiš ili trebaju biti defaultno na unutarnjoj pohrani. Koliko sam ja upućen ili se varam ?

U pravu si (iako tih 1.7 GB se ne može zvati "interna sd", jer je riječ o particiji interne flash memorijie). Krivo sam pretpostavio zbog toga što neki smartfoni kreiraju dvije particije na SD kartici - ili se barem za neke programe trebaju ili su se trebale kreirati particije (vidi ovo). Total Commander dakle krivo pokazuje stvarnu situaciju - jednu particiju interne memorije prikazuje kao SD karticu.

 

Mislio sam da neki (stari?) smartfoni SD karticu formatiraju na dvije particije - jednu na kojoj drže sistemske stvari, poput aplikacija koje premjestič iz interne memorije na SD karticu, i drugu koja služi za korisničke podatke. Je li to možda bila situacija kod Gingerbreada, uz korištenje App2SD ili siičnih programa? Uglavnom, Cubot i pretpostavljam JB općenito, aplikacije koje premještaju iz interne memorije premještaju na SD karticu u mapu .android_secure.

12 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

A gledaj neki stariji mobileli imaju kao internu sd kao Samsung Galaxy 2, ali neki imaju samo rom i ostatak interne memorije ti ostaje za ostalo, ako na mob kojeg pokreće Gingerbread 2.3.x na oficielnom firmware u sd card možeš koristiti donekle za premještanje sd i tu sad postoji i mogućnost particioniranja te tu particiju koristiti kao drugu ext particiju ili je dodati internoj ali opet moraš staviti custom rom ili cm rom koji podržava init.d scripte koje particiju ili sd karticu u romu daju da odabereš lokaciju gdje ćeš instalirati nove apk, na ext sd, sd ili unutarnju memoriju.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fero kaže...

A gledaj neki stariji mobileli imaju kao internu sd kao Samsung Galaxy 2

Ne razumijem što si sad tu napisao.

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ne kuzim pise da je kapacitet 32 gb a mogu koristit 10.7???

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 19:14 (11glava11).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
11glava11 kaže...

ne kuzim pise da je kapacitet 32 gb a mogu koristit 10.7???

Vjerovatno fejk kartica.. koji model, gdje si kupio?

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

kingston,preko ebaya iz kine,,al idem probat izbrista particiju pa ponovno formatirat samo preko programa jer mi komp stavi max 10.7

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
MA DECKI HVALA VAM KO DRAGOM BOGU :))) EVO SAD IMAM SVIH 32 GB NA KORISTENJE VALJDA SE NECE NISTA S***** I DA CE OVAKO OSTAT :)) DECKI PALAC GORE (Y)
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Napokon

Problem sa krčanjem je moguće riješiti.

Samo u postavkama mobitela stavite da radi "wcdma only". 

Meni više ne krči doma gdje nijednom nisam mogao razgovarati bez slušalica. 

Hvala maro sanje sa jednog drugog foruma.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...
Fero kaže...

A gledaj neki stariji mobileli imaju kao internu sd kao Samsung Galaxy 2

Ne razumijem što si sad tu napisao.

 Pa napisao sam da S2 ima internu sd karticu(phone storage), a koja velićina je ne znam. I da se još može staviti i sd kartica(externa sd) tako ju označava u sistemu koliko sam razumio korisnike S2.

"Just A Dream ".
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
pozz moze li kupon za banggood? =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fero kaže...
Pa napisao sam da S2 ima internu sd karticu(phone storage), a koja velićina je ne znam. I da se još može staviti i sd kartica(externa sd) tako ju označava u sistemu koliko sam razumio korisnike S2.

Nisam siguran da sam te shvatio. Govoriš o Samsung Galaxyju S2? I govoriš da ima internu SD karticu umjesto čipa s flash memorijom? Odakle ti to? Nigdje u specifikacijama ne piše da ima internu SD karticu. Ako misliš na internu (flash) memoriju, onda tako i napiši jer mi zaista nije jasno što želiš reći. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Vidiš da si me skužio, ali to što si napisao je točno. Ja sam to tako napisao jer netko tko čita a nije baš na ti sa flash čipom memorijom, lakše će shvatiti kako je to u principu ako mu kažem interna sd(phone storage) i externa memorija(storage) ili ti vanjska sd kartica koju stavljaš u mobilni uređaj.

Pa i vanjska sd card je isto flash memory storage, dok je ovaj flash čip u Soc-u.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fero kaže...

Vidiš da si me skužio, ali to što si napisao je točno. Ja sam to tako napisao jer netko tko čita a nije baš na ti sa flash čipom memorijom, lakše će shvatiti kako je to u principu ako mu kažem interna sd(phone storage) i externa memorija(storage) ili ti vanjska sd kartica koju stavljaš u mobilni uređaj.

Uvodiš zbunjolu. Nemoj to raditi. {#} Ljudi koji ne znaju počet će gluposti pričati okolo (oni ne znaju da si im ti to samo tako pokušao ilustrirati, da to nije stvarno tako).

 

Reci internu memoriju, ugrađenu memoriju, ugrađeni storage, korisnički dio ROM-a - sve je to bolje od "interne sd". Još ozbaciš "kartice", kao da se time nešto dobiva, a ostane ti "sd" (secure digital). To je nešto slično kao kad neki USB stick počnu nazivati USB. Ili MP3 player MP3. Kad kažu USB, onda ih pitam - "USB kaj?" I onda mi ne znaju odgovoriti.

 

 

EDIT: kao što je i na Cubotu, Android integriranu memoriju vidi kao SD karticu. Razumijem da su to napravili radi jednostavnosti (da bude isti način pristupu internoj memoriji kao i SD karticama), ali ono... Uglavnom, ako baš nekoga zanima pa pita, onda mu se može reći da Android internu flash memoriju vidi kao virtualnu SD karticu.

 

Fero kaže...

Pa i vanjska sd card je isto flash memory storage, dok je ovaj flash čip u Soc-u.

Da, i SD kartica je flash memory storage, ali SD kartica je SD kartica, a interna flash memorija nije SD kartica.

 

Otkad se to flash memorija integrira u SoC?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 0:53 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

SoC ili ti System on Chip se sastoji od CPU jedinice, GPU, raznih Senzora, memorije kako RAM tako i ROM itd...

SoC ih objedinjuje u jednu cjelinu koji je sam po sebi ajmo reći isto Chip.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 7:29 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

evo novog problema :D

 

Sd radi,imam 9gb muzike i sve odlicno,ali ne mogu screen capure-at ,otvarat slike na whatsapp-u  niti slikat.Kad promijenim pod storage da sprema na mobitel onda mogu slikat ali i dalje ne mogu screen capture-at i otvarat bilo kakav sadrzaj na whatsapp-u.Ubiti mi se javlja poruka da nema dovoljno prostora na sd kartici a ima 20gb pa mi nije jasno kako to mobitel ne prepoznaje? 

 

edit:kad unmountam sd onda sve normalno radi

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 9:17 (11glava11).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fero kaže...

SoC ili ti System on Chip se sastoji od CPU jedinice, GPU, raznih Senzora, memorije kako RAM tako i ROM itd...

SoC ih objedinjuje u jednu cjelinu koji je sam po sebi ajmo reći isto Chip.

Konceptualno, SoC može obuhvatati sve te komponente, no u praksi to obično nije slučaj. SoC svakako sadrži određene elemente koji su po svom karakteru RAM i ROM memorije, ali ono na šta mi mislimo kad kažemo RAM i interni storage telefona, što se meri u gigabajtima, je na eksternim čipovima. Tako i imamo različite modele sa istim SoC-om, a različitim količinama memorije. Ako ne grešim. {#}

16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ne grešiš. Fero je izmislio svoju (netočnu) definiciju SoC-a.

13 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

nego hoće li izać 4.3 za naš uređaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

službeni gotovo sigurno neće. 

Jedino možda neki portani custom rom (mada je i to upitno).

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 14:25 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ne grešiš. Fero je izmislio svoju (netočnu) definiciju SoC-a.

Pa proizvođač određuje koju velićinu interne memorije stavlja( flash chip memory) u SoC( ne znam što vi podrazumijevate pod SoC)., a mi taj chip ne možemo mijenjati ili povečavati njegovu velićinu u gigabajtima. Sama rijeć govori da je to sistem stvoren od čipova koji su povezani, dok Pc ima drugaćiji sistem i nije SoC.

 

Ali ovo je već jako off topic.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 15:17 (Fero).
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

moze mi netko odg,pliz?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fero kaže...

Pa proizvođač određuje koju velićinu interne memorije stavlja( flash chip memory) u SoC( ne znam što vi podrazumijevate pod SoC).

Što mi podrazumijevamo pod SoC? Zar je zaista tako teško skočiti na Wikipediju? http://en.wikipedia.org/wiki/System_on_a_chip

 

Proizvođač čega određuje koju veličinu ičega će se staviti u SoC? Proizvođač SoC-a. I većina proizvođača se odlučuje ne integrirati flash memoriju u SoC - zapravo ne znam ni za jedan (moderni) SoC s integriranom flash memorijom. Neki SoC-evi uopće nemaju integriran RAM, a kod onih koji imaju, obično se zapravo radi o tome da je RAM čip stavljen na SoC pa se može dogoditi da zapravo ni ne vidiš koji SoC je unutra, jer vidiš samo ono što piše na čipu s RAM-om. Zašto bi i imali integriranu flash memoriju?

 

Uzmi si za primjer Apple A7. Jedna izvedba, ona koja se ugrađuje u iPhone 5S, ima integriran gigabajt RAM-a, a druga izvedba, koja se ugrađuje u iPad Air - nema. Ni jedna verzija nema integriranu flash memoriju. Ni A7 zapravo nit nije recimo to tako "normalan SoC" s integriranim RAM-om, nego je zapravo to spoj dva čipa - SoC čip na kojeg je stavljen RAM čip.

 

Uzmi si za primjer Samsung Galaxy S4 - imaš ga ovdje raskopanog - usredotoči se na sliku br. 13. I sad lijepo ti objasni kako je to Toshibina flash memorija integrirana u SoC Snapdragon, ako se nalazi u čipu pored Snapdragona!?

 

Fero kaže...

a mi taj chip ne možemo mijenjati ili povečavati njegovu velićinu u gigabajtima.

Upravo zbog toga se flash memorija u pravilu ne integrira u SoC, da proizvođač uređaja na tiskanu pločicu stavi flash memorije koliko želi i od kojeg god proizvođača želi.

 

Fero kaže...

Sama rijeć govori da je to sistem stvoren od čipova koji su povezani

Ako to misliš, onda ne znaš engleski jezik. Izraz SoC znači "sustav na/u čipu". Sustav na jednom komadiću poluvodičkog materijala. Ako imaš sustav sastavljen od više čipova, onda imaš čipset.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 23:33 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

http://mob.hr/pogled-iza-zavjese-intel-u-mobitelu/

 

Evo samo još ovaj link i više ne želim sudjelovati u ovoj raspravi ali mislim da sam i ja bio u pravu, a wikipediu sam pogledao te i tamo stoji navod da je SoC čip što sam i ja naveo.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

mbaksa ti je već predložio da si kupiš novu karticu 

tipa 4 gb class 10 neku poznatiju marku to ti je nekih 30-40 kn i testiraj

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 13:54 (batizg).
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Tragično koliko drže mobitel na carini. Ovo je već 15 dana da je na carini. Sramota {#} Dođe mi da im pošaljem mail il ih zovnem i pitam ih "Jel ima šta posla kod vas?"

 

Izać će novi Cubot dok mi ovaj stigne.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice