Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 798.223
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mob naručen u petak na banggood, osim problema sa GPS i SD karticama jer netko ima još kakvih problema sa ovim mobitelom? vjerojatno dok mi stigne mob će svi problemi biti riješeni :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
batizg kaže...
mob naručen u petak na banggood, osim problema sa GPS i SD karticama

AFAIK nema problema s karticama. Ovo što si vidio na prethodnoj strani su posebni slučajevi, gdje su korisnici sami krivi za nastalu situaciju.

 

batizg kaže...
netko ima još kakvih problema sa ovim mobitelom?

Ima ne nužno problema, ali loših ergonomskih rješenja u sučelju (pretpostavljam da je isti slučaj sa svim nemodificirnaim romovima), koja se daju riješiti GravityBoxom.

Mene iritira loše ponašanje senzora za svjetlinu ekrana, zbog kojeg je slika često puta malo pretamna. To bi se možda isto dalo podesiti nekim programom (možda i GravityBoxom, ali kod njega dosta teško jer treba ručno upisivati razine osvjetljenja).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...
batizg kaže...
mob naručen u petak na banggood, osim problema sa GPS i SD karticama

AFAIK nema problema s karticama. Ovo što si vidio na prethodnoj strani su posebni slučajevi, gdje su korisnici sami krivi za nastalu situaciju.

 

 

oprosti al ajde mi objasni kako sam ja kriv za "nastalu situaciju" ako koju god sd karticu stavim izbaci "sd card is damaged" ....bezveze pricas

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ti si kriv jer stavljaš svakve kartice u mobitel, nitko nema taj problem. U prethodnom postu se žališ na kapacitet a ne znam kojim trikovima crne magije si ti kartice formatirao niti što radiš s njima.

Čak i na mobitelu imaš opciju formatiranja pa ju iskoristi. 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

I meni je prije 2 dana odjednom, kad udjem u igru jednu, pisalo app isn't installed, a veci dio je na SD kartici, restartiram mobitel, pise SD card is damaget, try to reformat it, a na njemu mi svi backupi aplikacija od TitaniumBackup-a, slike, sve.

 

Stavim u komp u citac kartica, isto. Spasio sam sto sam mogao s nekim recovery programom, formatirao ju na kompu, jos jednom u mobitelu, i za sada radi kako treba. Vjerojatno se nesto zblesiralo, A sto se tice mobitela, imam ga vec dosta, odlican je, gps ni ne koristim, sve savrseno radi.

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

formatirao sam preko kompa jer kad sam formatiro na mobitelu opet je izbacivalo gore spomenutu poruku

preko kompa sam formatirao u fat 32 i najveci moguci kapacitet je bio 11gbe

nisam retardiran da sam nesto krivo napravio..

 

btw.tu istu karticu koja ne radi u cubotu ocitava moja 5 godina stara nokia.......

 
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ne razumijem. Znači hoćeš reći da ti Windowsi daju da karticu formatiraš na samo 11 gb (a kartica je koliko - 16 gb?) i onda je mobitel kriv što je ne čita? Koliko i kakvih konkretno particija imaš na njoj? Provjeri stanje nekim programom za reparticioniranje i formatiraj sve particije, ili joś bolje obriši particije viška i ostavi samo jednu i rastegni ju na 16 gb.

 

Ako ne pomogne, formatiraj karticu programom za low level formatiranje.

 

Ako ni to ne pomogne, kupi novu karticu renomirane marke (sandisk, samsung...) class 6 ili 10 i stavi je u mobitel.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...

Ne razumijem. Znači hoćeš reći da ti Windowsi daju da karticu formatiraš na samo 11 gb (a kartica je koliko - 16 gb?) i onda je mobitel kriv što je ne čita? Koliko i kakvih konkretno particija imaš na njoj? Provjeri stanje nekim programom za reparticioniranje i formatiraj sve particije, ili joś bolje obriši particije viška i ostavi samo jednu i rastegni ju na 16 gb.

 

Ako ne pomogne, formatiraj karticu programom za low level formatiranje.

 

Ako ni to ne pomogne, kupi novu karticu renomirane marke (sandisk, samsung...) class 6 ili 10 i stavi je u mobitel.

 

 

 

da daju samo 11gb a ona je 32gb  ocito je jako nekvalitetna...probat cu te stvari napravit pa javim

16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
11glava11 kaže...
da daju samo 11gb a ona je 32gb  ocito je jako nekvalitetna...probat cu te stvari napravit pa javim

Ne mora biti da je kartica nekvalitetna, problem mogu jednostavno biti nestandardne datotečne strukture ili više particija na kartici.

 

Za upravljanje particijama imaš recimo program MiniTool Partition Wizard Home Edition.

 

Low level format SD kartice možeš napraviti ovim programom: http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

13 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Evo posta san prva zrtva kineskog smeca. Punio mobitel, punjac eksplodira i sad neman struje u sobi.

 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jbg. Verovatno je u pitanju samo osigurač. {#} 

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

A moguce nerazumin se bas u struju xd. Vratio sam sklopku ali nije pomoglo dok ostale prostorije i dalje imaju struju. Moguce da je nesto palo na glavnoj ploci.

16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ProxyZero kaže...

A moguce nerazumin se bas u struju xd. Vratio sam sklopku ali nije pomoglo dok ostale prostorije i dalje imaju struju. Moguce da je nesto palo na glavnoj ploci.

Osigurač? {#}

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Preporučuje se kupovina nekog drugog punjača. Još se treba i paziti na koju stranu ga se stavlja u utičnicu jer samo na jednoj on ispravno puni.

Taj punjač od cubota je zapravo ovaj, najjeftiniji na tržištu ali ujedno i najnekvalitetniji. Topla preporuka svima bi bila kupovina nekog malo skupljeg, recimo ovog ili ovog.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 17:39 (Ag008).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Mozda :)

 

Ako mogu znati koji su krelci sta stalno daju ovaj "prst" prema dolje bez ikakvog razloga?

16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Nije dosta što ga/ju/ih vrijeđaš, sad bi još i njihovo ime i prezime pa da se potučete? Ne možeš.

15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja svoj znam puniti preko USB-a kada je računalo ugašeno, ne znam kojom se brzinom puni, znam samo da je do jutra napunjen.

 

E sada mene zanima mogu li ga spojiti na računalo u svrhu punjenja ali da računalo i mobitel ne uspostavljaju vezu.

13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Kristyans kaže...

Ja svoj znam puniti preko USB-a kada je računalo ugašeno, ne znam kojom se brzinom puni, znam samo da je do jutra napunjen.

 

E sada mene zanima mogu li ga spojiti na računalo u svrhu punjenja ali da računalo i mobitel ne uspostavljaju vezu.

Naravno da možeš

Zdravi i veseli bili :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...

Nije dosta što ga/ju/ih vrijeđaš, sad bi još i njihovo ime i prezime pa da se potučete? Ne možeš.

Ok :(

 

Rekao sam bio da cu napravit kratku "recenziju" o mobitelu pa za to koristim ovo vrijeme u mraku. Uglavnom prije sam dosta cesto korstio smartphone-ove(najvise s3) ali ovo je prvi koji sam osobno kupio.

 

Da pocmem s negativnim stranama mobitel one se uglavnom odnose na opremu koja dolazi s njim. Slusalice koje dolaze s njim su lose kvalitet a isto sad mogu potvrditi i za punjač mada se ovi problemi mogu vrlo lako rješit. Također kad stavim onu zastitnu masku koja je dosla s mobitelom teze je doci do tipaka za zvuk.

 

Osim ovog gore za  ostalo mogu rec da sam odusevljen mobitelom. Koristim ga vec 3 dana i nikakvih problema nisam imao.  Ekran je super, nezaostaje nista posebno za s3 (bar koliko ja vidim) jedino su mozda boje kod galaxy-a malo zivlje ali u odnosu na ostale mobitele  do 1500kn ovaj je druga kategorija. Nisam prijetio trganje slike koje ste spominjali tako da sam dobro prosao s te strane.

Nakon sto sam iskljucio frekvencije koje su nepotrebne mogu rec da internet radi bez problema na tele2 mrezi a nitko se nije zalio na kvalitetu zvuka tijekom razgovora tako da sam i s te strane prosao dobro.

 

Multitasking radi odlicno, nisam primjetio nikakva zapinjanja tijekom koristenja. Istovremeno sam koristio chrome s 2-3 taba , slusa radio i bio igra sg:deadzone preko interneta sve je dobro funkcioniralo. Osim ove igra jos sam pokrenio plants vs zombies i real racing 3. Fps kod real racinga nije stabilan, vidi se da ponekad zna pasti ali je sve u prihvatljivim granicama. 

 

Također meni najvazniji dio je da emulatori rade odlicno na mobitelu :D. Pokusao sam pokrenit igre za gba,ds,n64 i sve radi fluidno bez ikakvih zapinjanja tako da mislim da cu sad cesce ic na predavanja na faksu :). Takoder sam osta iznenaden jer postoji cak i emulator za psp. On neradi bas najbolje ali se rpg-ovi mogu igrati jer fps varira izmedu 15-20. 

 

Youtube i generalno hd video rade vrlo dobro. Prebacio sam 3-4 epizode u 720p i cubot ih je sve vrtio bez problema.

 

Sto se GPS-a tice on mi je nepotreban ali sam ga svakako upalio par puta da testiram i mogu reci da je stvarno neprecizan. Svaki put je promasio poziciju za bar 15-20 m, u biti samo je jednom bio blizu ali ovo je sigurno losa strana mobitela. Nisam pokusavao nikakve fikseve jer kao sto sam rekao to mi netreba

 

Sto reci na kraju nego da sam prezadovoljan kupnjom. Sve skupa me je izaslo nekih 1100 kn sto je malo za ovakav mobitel. 

Jos jednom hvala ag008 i XXX-Man-u na poklonjenim popustima.

 

13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja sam prije par dana primjetio neštu u vezi FM radija.

Radi bolje dok je ekran ugašen, čim se mobitel otključa pojave se smetnje. Problem je što dok se stanice pretraživaju ekran je upaljen pa mi se znalo dogodit da nakon dva tri skeniranja ništa ne nađe.

Može još netko istestirati da vidim jel samo do mog mobitela ili općenito?

Zdravi i veseli bili :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

kad dobijem mob isto ću napraviti kratku recenziju ali s obzirom da nisam ja neki zahtjevan user neće biti toliko opširna

 

hvala anton008 na kuponu za popust

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

probao ali ništa i dalje, vjerojatno je problem u odašiljaču što je na 900mhz a ovaj mob ne podržava tako da....

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Evo još jedan video snimljen mobitelom, kiša i ružno vrijeme ali slika je i dalje odlična

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Preporučuje se kupovina nekog drugog punjača. Još se treba i paziti na koju stranu ga se stavlja u utičnicu jer samo na jednoj on ispravno puni.

Taj punjač od cubota je zapravo ovaj, najjeftiniji na tržištu ali ujedno i najnekvalitetniji. Topla preporuka svima bi bila kupovina nekog malo skupljeg, recimo ovog ili ovog.

jesu li to stvarno provjereni punjači ili je preporuka samo na osnovu veće cijene? dakle, koliko dugo traje punjenje i ima li smetnji na touchu?

15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ma imate takvih punjača i kod nas, ne morate ih naručivati čak iz kine.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Evo još jedan video snimljen mobitelom, kiša i ružno vrijeme ali slika je i dalje odlična

Prihvatljiva, možda dobra u usporedbi s drugim smartfonima (nisam baš previše upućen), ali odlična ni u kom slučaju. Kao valjda i kod svih jeftinijih kamera dinamički raspon je loš (to vidiš po tome što kamera ne može u istom kadru uhvatiti jako svijetle i jako tamne tonove, pa istovremeno imaš preeksponiranu sliku s tamnim tonovima zakucanim u crno ili podeksponiranu sliku sa spaljenim svijetlim tonovima - kod Cubota je karakterističnije ovo drugo, barem u tvom primjeru), a tu je još i osjetno vidljivi skokovi kod promjene ekspozicije, neobjašnjivo trzanje kod videa i loša kompresija. GT99 definitivno nije stroj za snimanje videa - tu je ako ti slučajno zatreba, ali ništa više od toga.

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Dinamicki raspon je los na svim mobitelima, cak i na nokiji 1020. Jedino ovo trzanje se skuzi i vodenasta slika.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

vidim spominje se pravilno držanje punjača dok puni pa me zanima koji bi to položaj bio ?

inaće meni stoji uspravno pošto se spajam na produžni kabel..al puni mi se po 4 sata a to mi je stvarno previše, pa jel moguće da neki bolji punjać i brže puni?

 

prošlo je već mjesec dana odkad sam dobio mobitel, niti jedan ozbiljan problem nisam imao..

-slušalice smeće, zamijenjene drugim, maska je ok, volio bi kad bi bilo lakše za pritusnuti bočne tipke..

-nisam radio root ni instaliro ikakve romove

-nisam imao niti jedan reset ni zamrzavanje, appovi rade tip top, 3g signal uglavnom dobar, zavisi od kretanja, tokom poziva nisam imao dosad problema

-kamera je dovoljna za neke osnovne potrebe, da se nađe pri ruci, treba se malo igrati s postavkama da bi se došlo do neke kvalitete, blic nije na nivou, pogotovo ako nema nikakvog svjetla sa strane

-baterija traje malo manje od dana i pol, ok za mene, u pogonu su non stop fejs, whatsapp, viber, dropbox, mobilecare...

-ova zaštita na ekranu niije baš najbolja, puno mastila od prstiju ostaje te nekad zna bit vrlo teško vući po ekranu

-gps ne koristim

-ugl ja sam zadovoljan, ove neke sitnice nisu ni toliko bitne, jedino što bi na njemu mijenjao je veličina jer meni je ovo preveliko za jednu ruku :D

 

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Evo još jedan video snimljen mobitelom, kiša i ružno vrijeme ali slika je i dalje odlična

Zika ubija. {#}

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

evo skinuo sam ovaj minitool partitioni i vidim da ima jos jedna particija koja kao nije locirana od 11gb...ova particija koja je u fat32 nema opciju "merge" pa da ju spojim s ovom koja nije locirana,a ta nelocirana ima opcije merge ali ne mogu odabrat da se spoji s ovom u fat32..nije mi jasno zasto ne mogu spojit njih dvije

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 16:13 (11glava11).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice