Voki-toki preko Android mobitela

poruka: 1
|
čitano: 2.295
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Voki-toki preko Android mobitela

Zanima me postoji li neka aplikacija koja bi omogućavala voki-toki način rada tako što bi se spojila sa drugim mobitelom koji se nalazi u blizini. Znam da mobiteli danas imaju Wi-Fi Direct i bluetooth pa me zanima ima li koja aplikacija koja iskorištava tu mogućnost da upari dva mobitela da se preko njih može razgovarati. Također, možda može mobitel koristiti i standardnu antenu s kojom se povezuje na GSM mrežu da se umjesto sa mrežom upari sa drugim mobitelom u blizini. Iako bi to vjerojatno kršilo neke zakone jer bi onda mi zakupljeni frekv. spektar koristili u svoje svrhe. Ali ok, zadržat ću se na Wi-Fi Direktu pošto on ima domet do 100 metara.

 

Zašto me to zanima? Zato što se nekada znam naći na području gdje nema signala, idem s nekim tko je blizu mene, ali opet ne baš skroz blizu da bih ga mogao dozvati i sad ga iznenada nešto trebam. Na primjer negdje u prirodi. Voki-toki je naravno stvoren u tu svrhu. No ako nemam voki-tokija mogu li takvo što postići sa klasičnim pametnim telefonom.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice