[FAQ] Android flash, custom ROM, root izdvojena tema

poruka: 2.068
|
čitano: 751.819
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
svaka cast jako lijepo sve opisano +10
13 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

dali ima ko iskustva s otkljucavanjem htc desirea na sve mreze

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM
skinem si rom manager da stavim rom na android ( koristim nexus s ) i izbaci mi the sd card needs to be mounted to use rom manager.. mob je rootan..ili ako postoji neki drugi nacin da stavim rom tj bez rom managera ? fala
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM
dinos3 kaže...
skinem si rom manager da stavim rom na android ( koristim nexus s ) i izbaci mi the sd card needs to be mounted to use rom manager.. mob je rootan..ili ako postoji neki drugi nacin da stavim rom tj bez rom managera ? fala

otpoji ga s kompa, ili ukljuci samo punjenje

hobi:moj-android.net
15 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM
dinos3 kaže...
skinem si rom manager da stavim rom na android ( koristim nexus s ) i izbaci mi the sd card needs to be mounted to use rom manager.. mob je rootan..ili ako postoji neki drugi nacin da stavim rom tj bez rom managera ? fala
Naravno...skini rom koji želiš flashat u .zip formatu,tj,nemoj ga raspakiravat..
Prebaci ga na root kartice,al obavezno prije svega napravi backup..
Resetiraj mob u recovery,i pokreni flashanje... :)

 

E8400~4.2Ghz+Sycthe Katana III,Gigabyte EP45C-DS3,OCZ HPC Reaper X 2*2GB Ram PC8000 1000Mhz,Sapphire HD4850 512DDR3,OCZ PowerSuply StealthXStream 500W HDD hitachi 500gb 7200rpm
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

E ljudi danas kupujem SGS2 i zanima me koji je najbolji ROM za njega i gdje da pogledam kako ga instalirat bio bih vam puno zahvalan :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Kelam kaže...

E ljudi danas kupujem SGS2 i zanima me koji je najbolji ROM za njega i gdje da pogledam kako ga instalirat bio bih vam puno zahvalan :D

Odi na ovu stranicu: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1055

Naći ćeš sve potrebne informacije za svoj novi mob...iskustva po pojedinim ROM-ovima kao i upute kako ih staviti na mob....

15 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Evo kako uskoro kupujem Optimus 2x jer je na akciji u tele2, gledao sam malo na xda neke custom rom-ove. Učinilo mi se da su MIUI i CM nekako najbolji, e sada me zanima, zna li netko koji je bolji, tj. koji trenutno ima manje bug-ova. Hvala

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
mind_challenge kaže...

Evo kako uskoro kupujem Optimus 2x jer je na akciji u tele2, gledao sam malo na xda neke custom rom-ove. Učinilo mi se da su MIUI i CM nekako najbolji, e sada me zanima, zna li netko koji je bolji, tj. koji trenutno ima manje bug-ova. Hvala

CM

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
13 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
mind_challenge kaže...

Evo kako uskoro kupujem Optimus 2x jer je na akciji u tele2, gledao sam malo na xda neke custom rom-ove. Učinilo mi se da su MIUI i CM nekako najbolji, e sada me zanima, zna li netko koji je bolji, tj. koji trenutno ima manje bug-ova. Hvala

Ne razumije koji je bug MIUI-ja. Ja koristim MIUI na svojem Desireu već tri mjeseca i ROM je perfektan. Izgleda lijepo, a radi još bolje. To je možda i najstabilniji ROM od svih. Kad instaliraš hrpu aplikacija, ništa se ne ruši, za razliku od drugih ROM-ova, a isprobao sam ih dosta.. Ako na mojem Desireu radi perfektno, kako će raditi na Optimusu 2X? Sam zaključi. Najbolje ti je da probaš oba, a ja ti preporučujem MIUI, koji će za tjedan-dva dobiti Ice Cream Sandwich.

HTC Desire [MIUI-XJ]
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
jurica_m kaže...
mind_challenge kaže...

Evo kako uskoro kupujem Optimus 2x jer je na akciji u tele2, gledao sam malo na xda neke custom rom-ove. Učinilo mi se da su MIUI i CM nekako najbolji, e sada me zanima, zna li netko koji je bolji, tj. koji trenutno ima manje bug-ova. Hvala

Ne razumije koji je bug MIUI-ja. Ja koristim MIUI na svojem Desireu već tri mjeseca i ROM je perfektan. Izgleda lijepo, a radi još bolje. To je možda i najstabilniji ROM od svih. Kad instaliraš hrpu aplikacija, ništa se ne ruši, za razliku od drugih ROM-ova, a isprobao sam ih dosta.. Ako na mojem Desireu radi perfektno, kako će raditi na Optimusu 2X? Sam zaključi. Najbolje ti je da probaš oba, a ja ti preporučujem MIUI, koji će za tjedan-dva dobiti Ice Cream Sandwich.

  Ma ne radi MIUI jednako na svim mobitelima. Čitao sam na njihovom forumu da MIUI za 2x ima još hrpu bug-ova koje treba srediti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
13 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Posjeti www.miuiandroid.com i pod ROM'S pogledaj za Optimus. Ako je tamo za MIUI, flesaj ga pa javi.
HTC Desire [MIUI-XJ]
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
jurica_m kaže...
Posjeti www.miuiandroid.com i pod ROM'S pogledaj za Optimus. Ako je tamo za MIUI, flesaj ga pa javi.

  Ma tamo je, ali vidi ovo http://forums.miuiandroid.com/forumdisplay.php?52-LG-Optimus-2X-G2X Hrpa tema u kojima ljudi opisuje razne probleme

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy s

Imam navedeni mob:) pa me zanima da l je ko isprobavao neke romove i koji najbolje stavit.Trenutno imam 2.3.4 gingerbread.

 

AMD-ATI
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy s
cyanogenmod 7
13 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

kako na root-anoj xperiji x8 uc u xrecovery?

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

ugasi mob , i probaj drzat tipku pover i gornju tipku za povecavanje zvuka

13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

daj mi recite imam taj miui i totalno me zeza spajanje na wifi, upisem key a javi mi erorr i opet isponova trazi i nikad da se spoji...kaj da cinim...jel postoji rjesenje sve ostalo radi

uredaj je HTC HD2 i miui je preko nand-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
skill69 kaže...

daj mi recite imam taj miui i totalno me zeza spajanje na wifi, upisem key a javi mi erorr i opet isponova trazi i nikad da se spoji...kaj da cinim...jel postoji rjesenje sve ostalo radi

uredaj je HTC HD2 i miui je preko nand-a

Na miui-ju savršeno radi wlan. očito krivo upisuješ šifru. meni sve radi

 

13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

upiso sam na 5 mobitela kojih doma imam i svi prihvate a ovaj nece sve ide velikim slovima u kljucu,tako je spojen i na racunalo pa mi nije jasno

vidio sam na nekom forumu da bi moglo bit mozda sto ja imam wpa2 kriptiranje na modemu a ljudi kazu da bi trebalo prebacit na wep 128 ili 64 bit-a

pa daj mi javi jel ti imas wep ili wpa

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 22:18 (skill69).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Evo mali tutorijal sa xda foruma za Galaxy Ace GT-5830 samo za rootanje moba odnosno povećanja ovlasti nad vašim mobom. Vrlo jednostavna radnja rootanja za 2.3.3/ 2.3.4/2.3.5. Gingerbread

Evo ovako dva fajla skinite s xda foruma http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034145 , Naziv fajla za root je upd 1.zip http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=585310&d=1304408057, a za unroot je fajl naziv unroot.zip http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=615322&d=1307140302.

 

 Postupak je slijedeći za Root mobitela Galaxy Ace :

 

 1. skinite prvi fajl upd 1.zip,

 2. kopirajte fajl na sd karticu u mobitelu

 3. ugasite svoj mobitel

 4. pritisnite tipku za paljenje moba i tipku Home u isto vrijeme i držite tako dok se ne učita ekran 

 5. odaberite stavku update from sdcard

 6. odaberete select the file upd_1.zip
 7. nakon šta je mobitel updatan, ugasite i upalite mobitel.

 Ako ste radili po ovom tutorijalu onda bi trebali dobiti aplikaciju Superuser.

 

 Za Unroot mobitela Galaxy Ace :

 

 1. Skinite drugi fajl unroot.zip

 2. kopirajte fajl na sd karticu mobitela

 3. ugasite svoj mobitel

 4. pritisnite tipku za paljenje moba i tipku Home u isto vrijeme i držite tako dok se ne učita ekran

 5. odaberite stavku update from sdcard

 6. odaberete select the file unroot.zip

 7. nakon što je mobitel updatan, ugastite i upalite mobitel.

Sada bi mobitel trebao biti vračen na postavke prije rootanja i nećete moći imati ovlasti koje ste imali kada je bio rootan.

 

 Kako i drugi koji pišu tutorijele o ovakvim stvarima uvijek napomene da ne odgovaraju za vaše postupke i da ukoliko dođe do bilo kakvih problema s vašim mobitelom nisu odgovorni tako i ja, te ovo radite na svoju odgovornost.

 

 P.S.  Ja sam radio po ovom tutorijalu i mogu reći da nisam imao nikakvih problema šta se tiće funkcioniranja mobitela. {#} {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 15:21 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Sony ericsson je izdao alfa verziju ice cream sandwicha pa ako je ko zainteresiran može ga isprobati

Više na http://developer.sonyericsson.com/wp/2011/12/15/ice-cream-sandwich-alpha-rom-available-for-unlocked-xperia-phones/

 i na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1393341

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root
Pozz svim korisnicima ove teme!!!

Znam da su mnogi korisnici zakinuti za flash u preglednicima na low-end mobitelima sa androidom, ali tu su ljudi sa xda-foruma koji su se pozabavili i tim problemom pa su za pojedine androide donekle riješili rad adobe flash playera u preglednicima.

Idućih dana prevest ću i jedan takav tutorijal za Galaxy Ace GT-5830,a mislim da će i drugi moći vidjeti kako raditi za svoje androide.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

pozz,evo neznam di da napisem poruku,pa cu ovdje..znaci ovako,imam SE xperia neo V broj modela MT11i verzija android-a 2.3.4 i broj meduverzije 4.0.2.A.0.58,i sada hocu stavit si novu temu na mob ali nemogu,evo skinem sa http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1167075 i sad npr. odaberem ovu temu https://market.android.com/details?id=com.magnam0d.fr.theme.forbidden skine ju na mob instalira i to je to,nemogu je stavit za temu nemogu nista,mogu je samo obrisat u aplikacijama nista vise,nema nigdje da ju mogu aktivirat tj postavit ju da mi bude odabrana tema.El trebam napravit nesto posebno ili wtf ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Sve ti piše na tim linkovima što si stavio, samo treba pročitati.

13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root
Novi 2.3.7 Rom za galaxy GT-i 5800, ja ga stavio, savršeno radi

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432314
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Molim vas, recite mi što preporučate za LG ME P350

 

moram napravit root i custom rom stavit

 

nasla sam ovo, i to sam izabrala jer mi se čini najjednostavnije.

većina ostalih tema jednostavno izostavljaju neke stvari kojie su njima mozda očite, no ne i osobama koji su nabavili svoj prvi android i nikad to nisu radili.

 

dajte recite mi dali ovo valja :

 

http://www.bug.hr/forum/topic/rucna-racunala/tut-lg-optimus-me-p350-root-ostalo/127551.aspx

 

recimo, ova tema.. ide uzduž i popreko, jer pokušavaju zajedno popravit rom, i na tome svaka čast. no mene zbunjuje kad nije sve na jednom mjestu.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root
Xda forum za custom romove i rootanje tvojeg mobitela lg 350 pe.
Upiši na forumu model mobitela i tamo stoje svi tuturijali za njega. Rootanje i flash te druge aplikacije se nalaze za većinu android mobitela od high do low-end modela.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

evo imam pitanje,imam motorolu defy plus i root sam napravio sa super one click i sad nijedan rom nisam uspio ins skinem ih stavim na sd karticu stime da ne vidim nigdje root na sd kartici ali u astro menageru vidim instalirao sam i titanium backup i izbrisao sam nešto pa mi sada više ne nalazi mreže

 

e sada je pitanje što trebam napraviti da bi mi našao mrežu jer mi je sada mob ko tablet ne prima sim???

može neka pomoc hitnija :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
pitbull199 kaže...

evo imam pitanje,imam motorolu defy plus i root sam napravio sa super one click i sad nijedan rom nisam uspio ins skinem ih stavim na sd karticu stime da ne vidim nigdje root na sd kartici ali u astro menageru vidim instalirao sam i titanium backup i izbrisao sam nešto pa mi sada više ne nalazi mreže

 

e sada je pitanje što trebam napraviti da bi mi našao mrežu jer mi je sada mob ko tablet ne prima sim???

može neka pomoc hitnija :)

 da li imaš instaliranu aplikaciju superuser, stavljanje roma na sd karticu se stavlja u recovery modu u zip. formatu i onda se pokrene flash.Stavi si Rom manager aplikaciju s marketa ali treba biti oprezan sa stavljanjem romova jer ako korisnik nije siguran šta radi bolje da se ne upušta u takve radnje. Trebaš provjeriti da li je rootanje uspjelo sa super one click tako da se skine aplikacija  Root Checker sa marketa. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice