Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 610.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

A mi bi iz kristalne kugle trebali iscitati koju ti maticnu plocu imas?

7 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam jednu 4GB pločicu Apacer DDR3 1333 MHz i sad želim još 4 GB.

 

Mogu na Njuškalu i Ebayu naći za oko 150kn, ali ne Apacer, tako da dolazi do problema mješanja memorije.

 

Na šta ja sad moram paziti?

Znam da ako uzmem različite brzine da će radit na nižoj, ali što osim toga?

Neka voltaža i latencija su u igri, jel? Jel još nešto?

Ako nađem iste karakteristike a različiti proizvođač, je li sigurno da će mi radit ili je još uvijek kocka?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Nađi istih karakteristika, i tada postoji rizik da ti neće skupa raditi ali to je ono 1 od 100 slučajeva.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

A koje su to karakteristike? Samo voltaža i latencija?

 

Našao sam sad jednu memoriju na njuškalu koju bih htio uzet i tip mi nudi da problam kod njega dal radi s mojom memorijom (jer sam rekao da moram probat). Jel mogu znat da ako se moja i njegova memorija slažu na njegovoj ploči da će se slagat i na mojoj?

11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Bolje odnesi svoje racunalo kod njega pa probajte na tvojoj ploci. Ubaci ram, upali ako radi odvrti koji test ili igru da vidis hoce se smrzavati ili nesto.

11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,

 

Imam prijenosno računalo Asus X751LKB-T4140D ima 6GB RAM memorije, zanima me koliko može bii max želim unaprijedit računalo.

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Skineš program npr. hwinfo i pogledas koliko ti matična ploča podržava RAMa.

10 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Jedno pitanje

 

imam visak para pa me zanima dali je bolje uzeti dodatna 8gb ddr4 rama da bih imao 16gb ili da nadodam jos malo pa da uzmem gtx 1070.

 

Znam da vise od 8 gb u igricama ne povecava fps ali mozda ram utjece na one lagove prilikom alt tabanja ili recimo ako imam u isto vrijeme upaljen yt video u 1080p rezi i igram PUBG i onda zna zastekat il video ili igra.

Dali bi za to sluzilo tih visak 8gb rama ili je to bacanje novaca ako nisi neki 3d dizajner ili renderas ko lud...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Ja bi rade uzeo jacu grafu

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
ibme74 kaže...

Ja bi rade uzeo jacu grafu

 a kuzis moram nadodat jos 1500kn a ovako za ram 500kn,pa me zanima za sto tocno pomaze tih 16gb rama u usporedbi s gejmanjem jer znam da razlika izmedu gtx 1060 i 1070 je nekih 30 fpsa u igrama

11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
karlo125 kaže...
ibme74 kaže...

Ja bi rade uzeo jacu grafu

 a kuzis moram nadodat jos 1500kn a ovako za ram 500kn,pa me zanima za sto tocno pomaze tih 16gb rama u usporedbi s gejmanjem jer znam da razlika izmedu gtx 1060 i 1070 je nekih 30 fpsa u igrama

 ovisi ti sve od igre do igre, 15-30 fpsa. 

a ram opcenito za kompletni rad. nema ti veze grafa za multitask sto tebi treba, bar nema logike da bi ti trebalo. ne trebas uzet 8 giga, uzmi 4, neces potrosit vele novca, a i ne treba ti vise... sto ti je s procesorom, moze li gurat to sve skupa?

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Ali imaj na umu da su i igre sve zahtjevnije i jednog dana kada gtx1060 bude gurala neku igru na avg ~45fps-a gtx1070 ce imati oko 60fps-a. RAM kasnije lako ubacis kad zatreba, nađe ih se i rabljeni a mozda i cijene malo padnu u buducnosti.

11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
ibme74 kaže...

Ali imaj na umu da su i igre sve zahtjevnije i jednog dana kada gtx1060 bude gurala neku igru na avg ~45fps-a gtx1070 ce imati oko 60fps-a. RAM kasnije lako ubacis kad zatreba, nađe ih se i rabljeni a mozda i cijene malo padnu u buducnosti.

 I onda ce nedugo nakon toga i 1070 past ispod. Bolje onda da ubode 1080 ili Voltu ili Navi kad dodje to vrijeme, nego da sad izmislja novce koje nema.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

On je rekao jel mu bolje ubacit jos 8gb ram-a ili uzet gtx1070. Ja kazem gtx1070. 

11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pa jesi vidio ti ostatak posta iza gtx 1070? 😂

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Otkrij što ti uzrokuje lag pa vidi ima li smisla kupovati ram po trenutnim cijenama. Što se tiče grafe, ja ne bih uzimao sad već staru seriju, pogotovo jer navedenu igru možeš igrati bez problema i na trenutnoj grafi. Kad izađe nova serija, onda bacaj pare ako te žuljaju, a tko zna, možda je zapravo najbolje ulaganje kupit novi cpu (moj pc ti nije popunjen pa možemo samo nagađat).

7 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Po čemu se onda dvije pločica moraju slagati ako nisu od istog proizvođača?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Najbolje da su što sličnije, ako možeš naći neku sa istim taktom, latencijama i naponom, uzmeš tu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
_mark0_69 kaže...

Najbolje da su što sličnije, ako možeš naći neku sa istim taktom, latencijama i naponom, uzmeš tu.

 

Kolko sam čuo, različiti takt neće stvarat probleme, osim toga da će memorija raditi na sporijem taktu, je li tako?

Samo latencija i napon su onda u igri?

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Do sada sam imao 2 x4 GB na 1. i 3. slotu, jucer kupio jos jednu identičnu 4 gb rama i stavio 2. slot( probao sam i 4. slot i premještati kekse).  Prepoznaje pločicu, tj. piše da imam 12 GB, ali i dalje koristi samo 8 GB. U čemu bi mogao biti problem? Matična i RAM-ovi su pod Moj PC.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Maticna iz potpisa ili?

14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
ibme74 kaže...

Maticna iz potpisa ili?

 Da.

GIGABYTE GA-970A-DS3P

8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

G.skill kit predstavljen prije 10 dana je brži

8 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pa onda stavi link, sta cvrkuces ko kanarinac u prazno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Mislim da sam već vidio da je bilo negdje linkano pa nisam htio stavljat opet, al evo za one koji su previdjeli:

 

https://www.gskill.com/en/press/view/g-skill-announces-new-ddr4-4600mhz-extreme-performance-trident-z-memory-kit

8 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

I kako je taj brzi ako su oba na 4600MHz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

E pa vidiš luci, nije sve u frekvenciji.

8 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Naravno, imas li negdje testove? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice