Gdje su DDR4 3200MHz?

poruka: 18
|
čitano: 4.979
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Suša DDR4 3200MHz memorija?

Bok ekipa. Uzeo bih 2x8GB DDR4 memorije na radnom taktu od 3200MHz, CL mi nije bitan pa može biti 16 - ciljam na što jeftiniju varijantu. Brand također nije bitan ali neka bude samsung b-die memorija jer ide na Ryzena.

Tražim po trgovinama ali su cijene ogromne. A gdje su cijene jeftine isti su neraspoloživi... Ima li tko kakvu ideju gdje bih mogao upiknuti memke? Budget do 1300kn. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gdje su DDR4 3200MHz?

mislim da bi ti bilo jednostavnije da tražiš kit sa 3000mhz i onda ga digneš na 3200 sa otpuštanjem latencija

ja sam svoje (iz moj pc) digao sa 2933 16-16-16-36 na 3200 16-17-17-36 bez ikakvih problema, u obje situacije voltaža je na 1.38v

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 16:53 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje su DDR4 3200MHz?
matija656 kaže...

mislim da bi ti bilo jednostavnije da tražiš kit sa 3000mhz i onda ga digneš na 3200 sa otpuštanjem latencija

ja sam svoje (iz moj pc) digao sa 2933 16-16-16-36 na 3200 16-17-17-36 bez ikakvih problema, u obje situacije voltaža je na 1.38v

 Hmm neloša ideja... Da li imaš Ryzena? Ima li tu većih performansi ako podebljaš latencije zajedno sa taktom? 

13 godina
offline
Re: Gdje su DDR4 3200MHz?
Bobi kaže...

 Hmm neloša ideja... Da li imaš Ryzena? Ima li tu većih performansi ako podebljaš latencije zajedno sa taktom? 

 pogledaj info pod moj pc, sve će ti bit jasno

nakon dizanja brzine, aida64 memory test mi je davao bolje rezultate nego li 2933, tako da meni osobno je pomoglo, kako će biti tebi situacija, vidit ćeš nakon što probaš, ali vjerujem da ćeš imati pomaka na naprijed, jer ryzenu paše brži clock memorije

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje su DDR4 3200MHz?
matija656 kaže...
Bobi kaže...

 Hmm neloša ideja... Da li imaš Ryzena? Ima li tu većih performansi ako podebljaš latencije zajedno sa taktom? 

 pogledaj info pod moj pc, sve će ti bit jasno

nakon dizanja brzine, aida64 memory test mi je davao bolje rezultate nego li 2933, tako da meni osobno je pomoglo, kako će biti tebi situacija, vidit ćeš nakon što probaš, ali vjerujem da ćeš imati pomaka na naprijed, jer ryzenu paše brži clock memorije

Pa i nije baš bajna situacija sa ~2900MHz memorijama. Bolje rečeno nema ih po nabava.net . Imaš li kakvu ideju gdje ih ima? Ima u HGspotu za soma i dvjesto aegis 3000mhz CL16 ali je hynix!

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 20:27 (Bobi).
6 godina
offline
Re: Gdje su DDR4 3200MHz?

Mozda ovo pomogne https://futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr4/pat-pv48g300c6k/

Koliko vidim iste su kao i kod kolege koji je naveo "moj PC" kao ideju

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje su DDR4 3200MHz?
GTO kaže...

Mozda ovo pomogne https://futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr4/pat-pv48g300c6k/

Koliko vidim iste su kao i kod kolege koji je naveo "moj PC" kao ideju

 Hvala ti! Ali tražim specifično 2x8GB module!

11 godina
offline
Re: Gdje su DDR4 3200MHz?

Računaj da trenutno treba dati najmanje 1600kn (iz Njemačke) za samsung b die, pa odluči jel ti se isplati. Ram košta previše trenutno.

13 godina
offline
Gdje su DDR4 3200MHz?

samsung b-die memorija je skupa u 3pm, a i generalno ram memorija je otišla u 3pm sa cijenama

ryzen će ti radit sasvim uredno i sa 3200 mhz na cl16 ili cl18, da tražiš nešto sa cl 14 platit ćeš ko suho zlato, recimo kao g.skill flare x koji je samsung b-die i cl14

a i koliko vidim, ovo sa linka što je kolega stavio, to je memorija koju ja imam, i vidim da je cijena otišla gore, ja dok sam kupovao krajem 7.mj je bila 630 kn, sad je 780...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gdje su DDR4 3200MHz?

Da znam da je uzašno skupa jbg... Potražnja biće... 

Vidim u HG spotu ima G.Skill aegis 3000mhz al je Hynix za 1250 i nešto kuna pa si razmišljam dal da to uzmem jer mi se ne da davati 1700kn za b die. Ima tko iskustva sa dotičnom memorijom? Da li radi na deklariranim vrijednostima? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Suša DDR4 3200MHz memorija?
Bobi kaže...

Bok ekipa. Uzeo bih 2x8GB DDR4 memorije na radnom taktu od 3200MHz, CL mi nije bitan pa može biti 16 - ciljam na što jeftiniju varijantu. Brand također nije bitan ali neka bude samsung b-die memorija jer ide na Ryzena.

Tražim po trgovinama ali su cijene ogromne. A gdje su cijene jeftine isti su neraspoloživi... Ima li tko kakvu ideju gdje bih mogao upiknuti memke? Budget do 1300kn. 

 Patriot Viper 4 je jedno vrijeme bio cijenom prihvatljiv al i to je poskupilo ima u protisu 1100kn 16gb i koliko sam na netu vidio je samsung b die

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 18:55 (CroVandal).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Suša DDR4 3200MHz memorija?
CroVandal kaže...
Bobi kaže...

Bok ekipa. Uzeo bih 2x8GB DDR4 memorije na radnom taktu od 3200MHz, CL mi nije bitan pa može biti 16 - ciljam na što jeftiniju varijantu. Brand također nije bitan ali neka bude samsung b-die memorija jer ide na Ryzena.

Tražim po trgovinama ali su cijene ogromne. A gdje su cijene jeftine isti su neraspoloživi... Ima li tko kakvu ideju gdje bih mogao upiknuti memke? Budget do 1300kn. 

 Patriot Viper 4 je jedno vrijeme bio cijenom prihvatljiv al i to je poskupilo ima u protisu 1100kn 16gb i koliko sam na netu vidio je samsung b die

 Odlično! Molim te da mi daš link gdje si vidio da je b die jer ne mogu naći mnogo informacija o modulima.

13 godina
offline
Re: Suša DDR4 3200MHz memorija?
Bobi kaže...
CroVandal kaže...

 Patriot Viper 4 je jedno vrijeme bio cijenom prihvatljiv al i to je poskupilo ima u protisu 1100kn 16gb i koliko sam na netu vidio je samsung b die

 Odlično! Molim te da mi daš link gdje si vidio da je b die jer ne mogu naći mnogo informacija o modulima.

 to bi i mene zanimalo, jer ni ja nisam uspio nigdje nać informaciju o tome koji je proizvođač memorije

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Re: Suša DDR4 3200MHz memorija?

https://www.anandtech.com/show/11624/patriot-publishes-list-of-amd-ryzen-compatible-dimms-up-to-ddr43400-up-to-64-gb 

Na youtubu sam vidio da je samsung b die al neznam koji video al ocito je netko vidio moj post i pokupovao sta je bilo jel vise nije dostupno u protisu😬

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Suša DDR4 3200MHz memorija?
CroVandal kaže...

https://www.anandtech.com/show/11624/patriot-publishes-list-of-amd-ryzen-compatible-dimms-up-to-ddr43400-up-to-64-gb 

Na youtubu sam vidio da je samsung b die al neznam koji video al ocito je netko vidio moj post i pokupovao sta je bilo jel vise nije dostupno u protisu😬

 dok sam ja kupovao komp krajem 7. mj., onda je u futuri bio ovaj moj kit, 2x4gb 3000mhz cl16 za 630kn, i 2x8gb 2800mhz (mislim da cl15 ili 16) za kojih 1200 kn mislim, uzeo sam 8giga jer za prvu ruku mi je to sasvim dovoljno, a i uspio sam ga dić na 3200 sa gotovo istim latencijama, tako da sam zadovoljan sa njima

nadam se samo da dok budem trebao nadogradnju na 16gb memorije, da će se do onda cijene malo normalizirati

razmišljao sam i o tome da probam kupit još jedan kit kakav imam i njega ubacit unutra za 16gb, ali neznam dal bi se možda što pošemerilo, dal bi uspio dobiti 3200 mhz sa istim latencijama ili bi se morao držati xmp profila ako bi i njega moga upaliti kako treba, ili dal bi bilo razlike u stickovima, jer znam da se sa razlogom stickovi prodaju u paketima od 1, 2, 4 zbog nekog podudaranja i da lakše rade 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
neaktivan
offline
Gdje su DDR4 3200MHz?

Nevjerojatno odmah sam slao mail protisu za rezervaciju patriot memorija i evo odgovora :

Poštovani,

nažalost memorija nije dobavljiva. Greškom se pojavila na web stranici.

 

J**eno me neće...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje su DDR4 3200MHz?
Bobi kaže...

Nevjerojatno odmah sam slao mail protisu za rezervaciju patriot memorija i evo odgovora :

Poštovani,

nažalost memorija nije dobavljiva. Greškom se pojavila na web stranici.

 

J**eno me neće...

 Meni isto cudno bilo inace je u DE cijena 206Eura za 16gb te memorije ima na Amazon.de

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice