Ubuntu 10.04

poruka: 72
|
čitano: 15.206
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

pozdrav, zanima je jel sluzbeno danas izasao ubuntu 10.04, na netu ne mogu naci nikakve informacije.

roko
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

Not yet - KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Ubuntu 10.04

-danas izlazi, obično oko 18h.

-trenutno su serveri down, vjerojatno je povezano s tim..  :)

 

btw. kakve informacije nemožeš pronaći? Probao na linku gore?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04

hvala :D

roko
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

dal tko zna su popravili problem sa broadcom wifi-em? ja sam u 9.04. i 9.10 imao dosta problema s time na HP 6715.... a win nebum stavljo na njega jer je pre loš laptop:D

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 15:31 (Check).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 10.04

Ja sam nadogradio prije 5-6 dana. Tako da izbjegnem gužvu kad izađe konačna verzija, a razlika će mi biti mala.

zaslon zaslon
www.MojPortal.com.hr | http://twitter.com/MojPortal
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 15:38 (Robi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04
Robi kaže...

Ja sam nadogradio prije 5-6 dana. Tako da izbjegnem gužvu kad izađe konačna verzija, a razlika će mi biti mala.

a zašto imas taj wallpaper ?  Radis u vladi ili ? 

 

Ja budem pričekao mjesec dana do tada ce doci razni updateovi koji ce pokrpati neke sitne bugove, uglavnom sad nemam razloga za prelazak jer moj 9.10 (karmic koala ) radi odlicno :) 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 16:40 (linuxuser).
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

 

Eto, stigao je i 10.04.

Budite fer i skidajte s torrenta da ne tlačite servere previše  :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 18:55 (dekstroza).
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04
Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

Za one koji neznaju, izašla je i gotova verzija Ubuntu Manual Projecta.

Zgodno štivo za početnike, ali i one koji to nisu. Puno slika i dobar layout i tekstovi općenito.

 

http://ubuntu-manual.org/

We're all mad here.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04

Jedna od boljih verzija Ubunuta definitivno.

 

Uvijek instaliram novi ubuntu  oko alphe 2 na test stroj i ovo je prvi koji pouzdano i bez greske radi od alphe 2.

Komotno sam mogao instalirati Alphu na glavni stroj.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

dodao bih još i 10 stvari koje bi se trebale napravit nakon instalacije 10.04

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

Eo bas je zavrsio skidanje............

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 10.04

Imam HP-ov desktop (ne znam sad točno model) koji mi stoji sa strane. Mislim da mu je umro disk. Unutra je AMD X2, grafička nepoznata. Ne mogu bootati Ubuntu 10.4 s live CD-a, već stvar nakon odabira jezika zamre. Maknuo sam silent boot u opcijama i dobio detalje s učitavanjem i u nekoj točki (pogledat ću opet kad se vratim u ured) mi sve zamre (monitor ode u sleep mode, komp jednostavno ostane visit). Jel netko ovo doživio?

 

CD je ok - jer sam ga butao na laptopu bez problema (HP 6730b). Jel postoje neki issues sa X2 procesorima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04
funat kaže...

Imam HP-ov desktop (ne znam sad točno model) koji mi stoji sa strane. Mislim da mu je umro disk. Unutra je AMD X2, grafička nepoznata. Ne mogu bootati Ubuntu 10.4 s live CD-a, već stvar nakon odabira jezika zamre. Maknuo sam silent boot u opcijama i dobio detalje s učitavanjem i u nekoj točki (pogledat ću opet kad se vratim u ured) mi sve zamre (monitor ode u sleep mode, komp jednostavno ostane visit). Jel netko ovo doživio?

 

CD je ok - jer sam ga butao na laptopu bez problema (HP 6730b). Jel postoje neki issues sa X2 procesorima?

 

Dali mozes instalirati Windowse? Mozda je cd ima neku gresku pa probaj ga jos jednom snimit! Nikakve probleme sa x2 nema 100%!

Mozda je optika na desktopu "osjetljiva" pa nece bootat dalje radi lose snimljenoga cd-a ili nesto sl.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Ubuntu 10.04

Prije bih rekao da se radi o bugu vezanom s nVidijinom grafičkom i novim FLOSS driverima. Ako zbilja imaš unutra nVidiju, provjeri malo na LZS forumu, tamo je netko imao sličan problem.

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 10.04

Thx. Moram provjerit naljepnicu pa pronjuškat malo za te drivere. Inače grafika je onboard, a budući da je X2 u pitanju - nije li to onda ATI?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04
funat kaže...

Imam HP-ov desktop (ne znam sad točno model) koji mi stoji sa strane. Mislim da mu je umro disk. Unutra je AMD X2, grafička nepoznata. Ne mogu bootati Ubuntu 10.4 s live CD-a, već stvar nakon odabira jezika zamre. Maknuo sam silent boot u opcijama i dobio detalje s učitavanjem i u nekoj točki (pogledat ću opet kad se vratim u ured) mi sve zamre (monitor ode u sleep mode, komp jednostavno ostane visit). Jel netko ovo doživio?

 

CD je ok - jer sam ga butao na laptopu bez problema (HP 6730b). Jel postoje neki issues sa X2 procesorima?

nekad davno je bio jedan bug koji je rušio instalaciju ako je odabrani jezik bio različit od engleskog.

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04
funat kaže...

Imam HP-ov desktop (ne znam sad točno model) koji mi stoji sa strane. Mislim da mu je umro disk. Unutra je AMD X2, grafička nepoznata. Ne mogu bootati Ubuntu 10.4 s live CD-a, već stvar nakon odabira jezika zamre. Maknuo sam silent boot u opcijama i dobio detalje s učitavanjem i u nekoj točki (pogledat ću opet kad se vratim u ured) mi sve zamre (monitor ode u sleep mode, komp jednostavno ostane visit). Jel netko ovo doživio?

 

CD je ok - jer sam ga butao na laptopu bez problema (HP 6730b). Jel postoje neki issues sa X2 procesorima?

Imao sam sličan problem na svom HP4710s (samo bez gašenja monitora). Problem sam riješio tako da sam pokrenuo instalaciju sa opcijom acpi=off (prije nego odaberes install, stisni F6, odaberi acpi=off i pokreni instalaciju).

Let's just say that if complete and utter chaos was lightning, he'd be the sort to stand on a hilltop in a thunderstorm wearing wet copper armour and shouting 'All gods are bastards'.
16 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04
linuxuser kaže...
Robi kaže...

Ja sam nadogradio prije 5-6 dana. Tako da izbjegnem gužvu kad izađe konačna verzija, a razlika će mi biti mala.

a zašto imas taj wallpaper ?  Radis u vladi ili ? 

 

Ja budem pričekao mjesec dana do tada ce doci razni updateovi koji ce pokrpati neke sitne bugove, uglavnom sad nemam razloga za prelazak jer moj 9.10 (karmic koala ) radi odlicno :) 

 

 

Ha ha ha .... ne... našao na internetu pa stavio :)

www.MojPortal.com.hr | http://twitter.com/MojPortal
16 godina
offline
Ubuntu 10.04

Ima i na http://student.geof.hr/ubuntu/ za download

 

www.MojPortal.com.hr | http://twitter.com/MojPortal
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 10.04

Koji da skinem 64 ili 32 bit?

Komp mi podržava 64 bitne Osove i imam 4GB rama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04
Exploder kaže...

Koji da skinem 64 ili 32 bit?

Komp mi podržava 64 bitne Osove i imam 4GB rama.

 

Ja vrtim 64 bitne zadnjih par verzija bez problema.

14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04
jel mogu na komp da instaliram verziju 64 bez obzira na hardver...????
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04
Sk8eR kaže...
jel mogu na komp da instaliram verziju 64 bez obzira na hardver...????

 

Dok god procesor može vrtiti 64 bitne instrukcije, što su gotovo svi od 2003. godine(od Athlona64 i kasnijih Pentiuma 4).

16 godina
offline
Ubuntu 10.04

Stavit ću onda 64bit.

Jel ima kakve razlike u brzini između 32 i 64 bi ako netko zna

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Ubuntu 10.04
Exploder kaže...

Stavit ću onda 64bit.

Jel ima kakve razlike u brzini između 32 i 64 bi ako netko zna

 -brzini čega?

-dali je vagon od 20t brži od vagona od 10t??

-64 bita je potrebno za specifične programe/namjene, većina softwarea je 32bitna i nema potrebe za više kao npr audioCD=16bit.

-pitanje, dali bi audioCD snimljen u 32bitnom samplingu bio brži?

-dali je slika u 32bitnoj boji brža od gif-8bit itd... ali npr s 32 bita može bit 3x8=24bit RGB+alpha kanal.

Program kao video kompresor ili ZIP može imati korsiti (ali nemora ovisi o njegovoj optimizaviji)... računala koja imaju potrebu kao serveri i sl. potrebe uglavnom nemaju (puno) veze s prosječnim korisnikom... -tako da paušalno mogu reči -nećeš imati puno korsiti, ali možeš imati puno problema (driveri i podrška-raširenost 64bitnog softwarea je daleko manja, no to se mijenja..).

 

S druge strane, besplatno je, ako imaš vremena-volje instaliraj vidi... jer svaki savjet je subjektivan, a tvoje potrebe (i odluka) nek budu tvoji... ako ništa drugo, izmjeri razliku pa nam javi.

btw. windowsi imaju WoW za 32na64, ubuntu?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04

Pozdrav..

ja sam si na komp bio jučer instaliro  taj novi ubuntu.. i nemam zvuka .. drivere za grafiku je sam našo i instaliro .. ali kako zvuk .. piše da ima zvuka a ja ništ ne čujem...??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04
Zvjerkan kaže...

Pozdrav..

ja sam si na komp bio jučer instaliro  taj novi ubuntu.. i nemam zvuka .. drivere za grafiku je sam našo i instaliro .. ali kako zvuk .. piše da ima zvuka a ja ništ ne čujem...??

Ja sam neki pehist sa novim Ubuntuom ali izgleda da sada sve sljaka... Imao sam i taj problem i mucio sam se do prije 5 minuta sa time. Isprobao sam sve zive stvari sa raznih foruma, ali ovo je jedina stvar koja sljaka 100%. Ukratko, odi OVDJE, regaj se i skini skriptu iz prvog posta i prati upute iz prvog posta. Meni je to trajalo jedno pola sada ali sada zvuk sljaka 100%. Sretno!

Let's just say that if complete and utter chaos was lightning, he'd be the sort to stand on a hilltop in a thunderstorm wearing wet copper armour and shouting 'All gods are bastards'.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice