Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

poruka: 118
|
čitano: 21.404
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Ubuntu je u nadolazećoj verziji (10.04 LTS) odlučio da krene u rebranding, pa tako Human tema odlazi kao defaultna a nova Light tema, kako kažu developeri, donosi toplinu i sigurnost u ovu već odavno popularnu Linux distribuciju. Pored Light prisutna će biti i Dark tema kao kontrast. Light kao nova filozofija, za Ubuntu korisnike, predstavlja komfor koji korisnik ima pri korištenju otvorenog softvera, s tim da nema opterećenja sa licencama i neoptimiziranošću.

 

Pozdravljam inicijativu ali mislim da je Ubuntu već imao sve navedeno i da je ovo samo polaganje novoga temelja za nešto što ćemo videti u budućnosti, a sa ciljem približavanja Ubunta masama. Jedna od stvari koja me zasmetala jest položaj Close, Maximize i Minimze komandi na vrhu prozora. Dosada su tradicionalno stajali na desnoj strani a u novoj verziji Ubuntu u defaultnoj Light temi oni su na levoj strani, po uzoru na Mac OS.

 

 

Novi Ubuntu logo Novi Ubuntu logo
Izgled CD-a/omota Izgled CD-a/omota
Boot screen Boot screen
Nova Light tema Nova Light tema
Nova Dark tema Nova Dark tema
Ako pustiš Windows instalacijski cd unatrag, Satanistički glas će ti narediti da siluješ device. Nije to ništa, ako ga pustiš normalno instaliraće Windows.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 22:06 (Quark).
Moj PC  
7 0 hvala 5
15 godina
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Jako lijepo izgleda. Primamljivo! Da imam računalo viška, zasigurno bih ga probao. Na postojećem jesam ali su stvari krenule po zlu te sam bio primoran odustati. A žao mi sad ko' psu. Prava šteta!

Ne diraj bubamaru dok spava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Stimulans kaže...

Jako lijepo izgleda. Primamljivo! Da imam računalo viška, zasigurno bih ga probao. Na postojećem jesam ali su stvari krenule po zlu te sam bio primoran odustati. A žao mi sad ko' psu. Prava šteta!

Zašto nisi probao preko VirtualBox-a da napraviš virtualnu mašinu, nešta zezeš, obrišeš instalaciju i kreiraš novu.

Ako pustiš Windows instalacijski cd unatrag, Satanistički glas će ti narediti da siluješ device. Nije to ništa, ako ga pustiš normalno instaliraće Windows.
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Ne sviđa mi se lijeva orijentacija. Morat ćemo temu promijeniti ili vjerujem da će već par dana nakon izlaska biti promjena na gnome-look.org.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Buffer Overflow kaže...

Ne sviđa mi se lijeva orijentacija. Morat ćemo temu promijeniti ili vjerujem da će već par dana nakon izlaska biti promjena na gnome-look.org.

Navikao sam se na Human temu i nadam se da će i dalje postojati kao izbor.

Ako pustiš Windows instalacijski cd unatrag, Satanistički glas će ti narediti da siluješ device. Nije to ništa, ako ga pustiš normalno instaliraće Windows.
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Govori se da će biti izbačen Synaptic i Gdebi. >Ne sviđa mi se to nimalo.

 

Uz to aero će biti out of the box pa će tako možda privuči više korisnika, a i uz to je LTS.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Buffer Overflow kaže...

Govori se da će biti izbačen Synaptic i Gdebi. >Ne sviđa mi se to nimalo.

 

Uz to aero će biti out of the box pa će tako možda privuči više korisnika, a i uz to je LTS.

Znao sam da će da izbace GIMP, ali Synaptic i Gdebi, glupost. Verovatno žele dati prostora Software Centru.

Ako pustiš Windows instalacijski cd unatrag, Satanistički glas će ti narediti da siluješ device. Nije to ništa, ako ga pustiš normalno instaliraće Windows.
14 godina
protjeran
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Quark kaže...

Znao sam da će da izbace GIMP, ali Synaptic i Gdebi, glupost. Verovatno žele dati prostora Software Centru.

GIMP nije ni potreban, ali je zato lako dostupan preko repository-a. Ali synaptic i Gdebi su mi itekako važni, pogotovo za traženje lib-ova itd. Kako će to funkcionirati preko software centra pojma nemam, ali da, sve će (tako pišu) ići preko software centra. Na aplikacije mislim.

 

Uglavnom ako će biti tako, onda je to još manje kontrole za korisnike, ali opet jedan korak bliže novi korisnicima naviknutim na win. Stvarno ne bi htio odustati od ubuntu-a,  ponajviše zbog repository-a koji je ogroman, stabilnosti, kompatibilnosti itd. Prestar sam da prelazim opet na drugu distribuciju Smijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 23:05 (Buffer Overflow).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Kolika je razlika izmedju tog Software Centra i Synaptica? Da li se ove promjene odnose i na ostale Ubuntu-like distre (npr. Mint)?
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

slika 1 synaptic

 

slika 2 software centar

 

 

Ne to ima samo veze sa ubuntu-om, ne sa svim distrama. To ovisi o njihovim developerima i maintainerima.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 23:17 (Buffer Overflow).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Šef kaže...
Kolika je razlika izmedju tog Software Centra i Synaptica? Da li se ove promjene odnose i na ostale Ubuntu-like distre (npr. Mint)?

Synaptic ima više mogućnosti - filtriranje, instalacija više programa istovremeno... Dok je Software Center kao Add/Remove Programs u Windowsu, samo što pored što izlistava instalirane programe daje mogućnost (ograničene) pretrage i instalacije programa i prilagođen je početnicima. Ako budu izbacili Synaptic pretpostavljam da će ga biti moguće instalirati iz Software Centra (kao sada).

 

Pozdravljam to što "olakšavaju" svežu instalaciju Ubunta ali Synaptic ne spada u dodatne alate nego u osnovne za upravljnje sistemom. Sve je to sa ciljem probližavanja Ubunta masama a kakve će se promene dešavati možemo samo pretpostavljati.

Synaptic Package Manager Synaptic Package Manager
Ubuntu Software Center Ubuntu Software Center
Ako pustiš Windows instalacijski cd unatrag, Satanistički glas će ti narediti da siluješ device. Nije to ništa, ako ga pustiš normalno instaliraće Windows.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 23:20 (Quark).
16 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Buffer Overflow kaže...

 

 

Uz to aero će biti out of the box pa će tako možda privuči više korisnika, a i uz to je LTS.

 

Milslim da ništa od aera za sada linkPlač

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Goran01 kaže...
Buffer Overflow kaže...

 

 

Uz to aero će biti out of the box pa će tako možda privuči više korisnika, a i uz to je LTS.

 

Milslim da ništa od aera za sada linkPlač

Igraju na sigurnost i nesmetan rad, iako ne mogu reći da mi ta vest išta znači, vizuelni dojam mi je samo zgodan dodatak, nikako potreba.

Ako pustiš Windows instalacijski cd unatrag, Satanistički glas će ti narediti da siluješ device. Nije to ništa, ako ga pustiš normalno instaliraće Windows.
14 godina
protjeran
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Goran01 kaže...

 

Milslim da ništa od aera za sada linkPlač

Uostalom kome i treba aero Osmijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Izbacuju Synaptic? Ako je to istina, loš potez. Kako dovraga onda da instaliram libove i mičem stvari koje instaliram a nisu u repozitoriju..

 

Software Center just doesn't cut it, bilo bi fora kad bi sve preko njega išlo, ali trebalo bi ga onda žešće poboljšat i unaprijedit.. ali opet nepotrebno, jer Synaptic odlično obavlja posao..

 

Što se izgleda tiče, nije loše al ionako uvijek stavim neku drugu temu tako da..

Plod nepouzdanosti kontracepcije
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Ljudi, hmm vremena se mjenja, Canonical zeli nesto novo ugurati na cd, hmm kad bi razmislili da umjesto cd verzije pocnu praviti dvd verziju pa nebi trebali izbacivati. 

Kao su neki rekli gimp nije nuzan, ako će meni trebati neki alat ja ču montirati na usb ubuntu i instalirati nakon toga naknadno alate koje često koristim iz reposa. 

 

Ja si ono razmislam, umjesto gimpa mogli bi staviti pintu ( klona paint neta za linux i MacOS) manje teži i jednostavan je. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Buffer Overflow kaže...

Ne sviđa mi se lijeva orijentacija. Morat ćemo temu promijeniti ili vjerujem da će već par dana nakon izlaska biti promjena na gnome-look.org.

Sve je stvar navike...

Možda je ovako i bolje, jer je većini korisnika miš (bar onima s miševima bez dodatnih tipki) dosta češće u lijevom

uglu prozora nego u desnom jer su tu back/forward/meniji...

 

Sumnjam da će izbaciti Synaptic. I nije li Software center ustvari njegov front-end sa samo osnovnim funkcijama?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Šteta što bugovci ne objave novosti o ubuntu distribuciji, samo pišu microsoft ono i ono. 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Buffer Overflow kaže...

Ne sviđa mi se lijeva orijentacija. Morat ćemo temu promijeniti ili vjerujem da će već par dana nakon izlaska biti promjena na gnome-look.org.

ma to je možda lijeva orijentacija vjerojatno od frajera koji je stavljao sckrin šotove

a i pomoću tweak ubuntu-a se da rješiti ako bude namješteno na lijevu stranu..

A new belief-system Salvation found in vomit and blood Where deprivation, lies Corruption, war and pain is god
15 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

jel dosla beta

i jel tko probao 

cuo sam da je pri bootanju ultra brz 

BUCKETHEAD /// http://companyofheroesonline.tumblr.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Još je u alphi. Ima još puno do full release-a. Mjesec dana. :)

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Buffer Overflow kaže...

Još je u alphi. Ima još puno do full release-a. Mjesec dana. :)

 

 

haha pa to nije nista ja to prespavam

BUCKETHEAD /// http://companyofheroesonline.tumblr.com/
14 godina
protjeran
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
hrvatskafarkasevec kaže..

haha pa to nije nista ja to prespavam

Onda na spavanje do 29.4 Smijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
Jedva cekam,ljepo izgleda...naprijed ubuntu!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
hrvatskafarkasevec kaže...

jel dosla beta

i jel tko probao 

cuo sam da je pri bootanju ultra brz 

Beta dolazi 18 ožujka a druga beta 8 Travnja. 

Ova verzija će biti posebna, rijeć je o LTS verziji pa si nebudem kvaril izmenađenje sa alphama i betama :D 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
linuxuser kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

jel dosla beta

i jel tko probao 

cuo sam da je pri bootanju ultra brz 

Beta dolazi 18 ožujka a druga beta 8 Travnja. 

Ova verzija će biti posebna, rijeć je o LTS verziji pa si nebudem kvaril izmenađenje sa alphama i betama :D 

 

upravo to

naručit cd i čekat da dođe i tek onda isprobat

A new belief-system Salvation found in vomit and blood Where deprivation, lies Corruption, war and pain is god
15 godina
protjeran
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
The Acacia Strain kaže...
linuxuser kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

jel dosla beta

i jel tko probao 

cuo sam da je pri bootanju ultra brz 

Beta dolazi 18 ožujka a druga beta 8 Travnja. 

Ova verzija će biti posebna, rijeć je o LTS verziji pa si nebudem kvaril izmenađenje sa alphama i betama :D 

 

upravo to

naručit cd i čekat da dođe i tek onda isprobat

za kolko dođe cd ja sam narucio 8.10 i trebalo mu je 6 tjedana pa sam narucio 9.04 i 9.10 i uopce nisu dosli

BUCKETHEAD /// http://companyofheroesonline.tumblr.com/
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

A da skinete s interneta i sami zapržite? Puno jednostavnije od naručivanja cd-a!

http://manutd-cro.com/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled

Btw odlučio sam se da ču i ja naručiti cd...Svakako me zagrijala ova nova verzija...

15 godina
protjeran
offline
RE: Ubuntu 10.04 LTS - Novi izgled
IN_trance001 kaže...

A da skinete s interneta i sami zapržite? Puno jednostavnije od naručivanja cd-a!

pa napravit cu i to al kaj nije ljepo imat "orginal cd" onak ljepo izprintan i ak se ne varam dobis i neke 

naljepnice a ne kosta te nista

BUCKETHEAD /// http://companyofheroesonline.tumblr.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice