Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu zaključana tema

poruka: 365
|
čitano: 69.925
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
mcf kaže...

Najlakse je pljuckati. Mozete ga vi (mi) vrijedjati koliko hocemo,ali cinjenica je da covjek ima svoj biznis vec dugi niz godina, da zaposljava i hrani nekoliko ljudi, i da pri tome zaradjuje, i to posteno - cijene su korektne, a koliko cujem decki koji rade za njega i idu na teren rade skroz pristojan posao (naravno, pricamo o entry-level dijagnostici i otklanjanju problema, koja je obicno skroz dovoljna za tipicnog home-usera, informaticki neobrazovanog. Njemu je i namjenjena ova usluga, a ne vama).

 

Sto se tice blesavog i "kontroverznog" (gazda dobro zna zasto pise to sta pise o linuxu) marketinga, dobro je obavio posao. Zahvaljujuci blesavocama, svojedobno se dosta pricalo o njemu. Dospio je na neke portale, novine, lokalne tv i slicno. Nevezano uz kontekst, korisnik vulgaris je zapamtio njegovu adresu, a to i je bit reklame :)

 

I zato, umjesto dangubljenja na forumu, probajte otvoriti svoju firmu za pc servis, zaposliti pet ljudi, napraviti bazu od xx korisnika i pri tome zaraditi. Nije tako lako... ali lako je popljuvavati :)

 Točno tako kako ste rekli.

Tko misli da zna i može bolje slobodno poduzetništvo mu kaže da mu nitko ne brani da proba i pokuša opstati i uspijeti ili slavno propasti.

I onda na kraju kada mu drugi -tržište potvrdi da nešto vrijedi nek se onda puše koliko hoće i nitko mu ne smije ništa reći.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
16 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

Ajde sad ga kenjas malo previse.

Nemoj motat bezveze di ti nije mjesto.

A medu Linuxom sigurno nije.

Znas li ko je "Tata" linuxa?

Znas li uopce ista o linuxu?

Tebi se linux ne svida iz jednog razloga: Nije napravljen da ga svaki tupan more instalirat ko windows.

 

O linuxu treba citat i citat da bi ga se savladalo.

To bi ti kao "Expert" za pc (nema veze softver ili hardver) morao znati i ako nista drugo morao bi znati kako 

linux instalirat, kako instalirat programe koje trebas, kako ga prikljucit na internet.

 

Ali ko u videu tupit da se sa linuxom nemoze nista....

ajme majko i takvom da dam moj komp na servis?

 

I sta bi ti napravio da ti dode sljedeci upit:

 

Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

Sta bi napravio?

Da ti takvo sto uleti (cisto moguce) bio bi na konju stari moj.

Ali naravno ti to nemozes i neznas i dosao bi im tupit da im instaliras windows xp posto se samo sa xp-om moze na internet.

 

Ajde nemoj sebe samim radit majmunom i odi servisirat digitrone

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

 

Da zabrinjavajuče je da recimo državne službe i javna uprava u vrijeme opče besparice recimo ne uvode open source rješenja i naravno sramota je da recimo gotovo da i nema domačih IT firmi koje razvijaju poslovni sw za Linux. 

 

Ja sam još uvijek stajališta da oni koji naprave domaći poslovani fukncionalan ERP namijenjen Linux platformi bit če SAP na našim prostorima , istina ima nekih ali su skupi ko dragi kamen, nedavno sam imao prezentaciju jednog. 

 

Inače računalne profesionalce koje ja poznajem ,  a zarađuju iznad hrvatskog prosijeka i to kod nas su upravo Linux sys admini, ne bi čovijek povjerovao, jelda :)

 

 

15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju

Zašto bi ovo bila negativna stvar?

Samo je prednost, i to velika..

Idealno za dijagnostiku, idealno za koristiti ukoliko hdd na računalu ode u vječna lovišta a trenutno se nema para za drugi, idealno za backup podataka sa sistemske particije ako windowsi zakažu..itd itd itd

Tvoja stvar što ne znaš iskoristiti to.. ili ne želiš jer "tvorci linuxa nisu milijarderi" i "da šta valja ne bi bio đabe"

I btw, kod valjda svih distribucija koje sam koristio moguće je na prvom boot screenu izabrati dal se kreće na instalaciju ili samo isprobavanje preko live cd-a, tako da ako je live-cd toliko strašna stvar i to se da zaobići.

Jhva Elohim Meth.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
woodgamesfx kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Očito i loše trollanje. Ovaj će to skužiti pa će ignorirati a glupavi pokretač teme možda dobije i tužbu doma (poznavajući pravosudni sistem) jer sumnjam da je bio iza 7 proxya.

 

To se tako ne radi. 2/10 samo radi ideje (linux i SSD).

 

Najbolje bi bilo da se dobije sudski epilog toj cijeloj priči, ako ništa drugo tada zbog toga da se provijere te referentne liste,  da se ispita sama stručnost pojedinaca , jer tvrditi da se na jednom operativnom sustavu Linux koji ima desetak svojih distrbucija ne može pokrenuti email klijent , web browser isl. je moralni udarac na cijelu profesiju.

 

Drugo šte tiće tih ljudi što trolaju po dotičnoj stranici s time se slažem s tobom, u namjanju ruku je neukusno. 

 

I ne kužim zašto se svima na spomen tužbe sklecaju noge, pa nije niti zatvor za životinje čak štoviše ispada da je za vrsne poduzetnike, javne ličnosti itd. probrano društvo, šalu na stranu zabijanje glave u pijesak je moralni delikt prema profesiji. 

 

Tak da ono ja sam uvijek za to da se lopovu kaže lopov , a varalici varalica.

 

 

 

 

 Svakoj stranci z referentne liste je izdan najmanje jedan potpuno pravovaljani i naplaćeni račun za obavljenu uslugu Hitne PC Službe.

Ima li boljeg dokaza na sudu od lopova i varalice?

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

  Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

Zadnji Windows koji je dolazio na CD-u koji nije bio boot CD je bio Windows 98 (i to samo ranija izdanja) i uz njega je dolazila boot disketa!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
nontryer kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju

Zašto bi ovo bila negativna stvar?

Samo je prednost, i to velika..

Idealno za dijagnostiku, idealno za koristiti ukoliko hdd na računalu ode u vječna lovišta a trenutno se nema para za drugi, idealno za backup podataka sa sistemske particije ako windowsi zakažu..itd itd itd

Tvoja stvar što ne znaš iskoristiti to.. ili ne želiš jer "tvorci linuxa nisu milijarderi" i "da šta valja ne bi bio đabe"

I btw, kod valjda svih distribucija koje sam koristio moguće je na prvom boot screenu izabrati dal se kreće na instalaciju ili samo isprobavanje preko live cd-a, tako da ako je live-cd toliko strašna stvar i to se da zaobići.

Btw koji je najbolji internet browser, Mozilla? Da nije možda ona Open Source?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
16 godina
neaktivan
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Hehe opet je offline.

Valjda googla sad {#}

 

Aj neko krkni ovu temu pod kljuc.

Sam na sebe baca ljagu i tone sve dublje.

a i netreba ga se reklamirat ovdje.

Da nebi jos koju musteriju dobio ovdje pa ce krenut jadikovanje da je preporuka dosla prek BUG-a {#}

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
LUXX kaže...
I sta bi ti napravio da ti dode sljedeci upit:

 

Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

Sta bi napravio?

Navrat-nanos bi tražio nekog tko zna to napraviti pa makar bio 13godišnji prištavi klinac. Ili bi našao tut na internetu, isprintao ga i radio po njemu. Oba slučaja - LOL

woodgamesfx kaže...

Da zabrinjavajuče je da recimo državne službe i javna uprava u vrijeme opče besparice recimo ne uvode open source rješenja i naravno sramota je da recimo gotovo da i nema domačih IT firmi koje razvijaju poslovni sw za Linux. 

 

Ja sam još uvijek stajališta da oni koji naprave domaći poslovani fukncionalan ERP namijenjen Linux platformi bit če SAP na našim prostorima , istina ima nekih ali su skupi ko dragi kamen, nedavno sam imao prezentaciju jednog. 

Svaki dan kada upalim VS se lupam po glavi. Zašto onaj nesretni Mono ne radi kako spada, pa to bi bilo nešto najljepše što se može dogoditi IT firmicama. Prodao bi dušu vragu da se pojavi dobra dokumentacija za taj projekt jer to je rudnik suhog zlata. Ma kakav rudnik, zlatne poluge padaju sa neba.

 

Osobno znam 3 vlasnika firmi koji bi sutra prebacili poslovanje na linux samo da se pojave neki alati koji su im neophodni i da ne koštaju ko svetog Petra kajgana. Da nisam ovako lijeni, još bi prošle godine počeo krckati po Mono platformi... Ali šta ćeš, .net je lakši i ima tone dokumentacije :/

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Svakoj stranci z referentne liste je izdan najmanje jedan potpuno pravovaljani i naplaćeni račun za obavljenu uslugu Hitne PC Službe.

Ima li boljeg dokaza na sudu od lopova i varalice?

Nemoj spominjati sud jer ti nije u interesu. Kad bolje pogledaš svoje izjave mogao bi se netko naći tko će te tužiti zbog blaćenja OS-a o kojem nemaš blagog pojma (kužiš se u njega ko marica u krivi ku_ac). Valjaš gluposti s pozicije samoproglašenog autoriteta i stručnjaka.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
rambox kaže...
daseparo kaže...

 

Tragično je što je bio i na ehrvatska. 

 

EDIT. već je postavljeno

S obzirom da je ta emisija bila miljama daleko, od kvalitetne informatičke emisije(slabo su provjerili o kome se radi) nije nit čudno da su tog luftbrenzera i njegov servis ubacili u reportažu. To je zapravo bila plačena reklama a ne prilog, plati pa se reklamiraj pa to se zna odavno kaj ne ili to nekom još uvjek nije jasno{#}{#}

 

Ovo za LInux ne treba komentirat dodatno, jer zvuči totalno sumanuto mora da su totalno ponoreli nema druge kome se on zapravo obrača s takvim izjavama ili tekstom na svojoj stranici to je pitanje.No s obzirom da priličan broj ljudi brka XP, sa Windows 7 ili Vista(ima i takvih da itekako) a za LInux nisu nit čuli on je kao tamo neki čudnovati kljunaš itd. Uglavnom pravi PC servis, ili PC Specijalisti nema kaj taman za Monty Pythona-a bez greške fučkaj ga sad.{#}{#}

 

 

 

 Prilog je bio potpuno besplatan.

Ako ste Vi toliko pametni i sposobni hajde da Vas slijedeće nedelje vidim na eHrvatska pa makar i platili za to.

Skinut ću Vam kapu i uz to se i pokloniti i čestitati Vam.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
13 godina
protjeran
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Ajde ljudovi, pustite čovjeka da živi. Nije prvi samoproglašen stručnjak na internetu, a nije ni zadnji.

 

Samo ga reklamirate koliko toliko, a on neće promijeniti mišljenje, ni povećati znanje.

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
14 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
LUXX kaže...

Hehe opet je offline.

Valjda googla sad {#}

 

Aj neko krkni ovu temu pod kljuc.

Sam na sebe baca ljagu i tone sve dublje.

a i netreba ga se reklamirat ovdje.

Da nebi jos koju musteriju dobio ovdje pa ce krenut jadikovanje da je preporuka dosla prek BUG-a {#}

Nemoj lobirati za ključ, ova tema bi mogla biti izuzetno edukativna. Ako ništa drugo da ljudi shvate kako ne treba pljuvati po nečemu o čemu nemaš blagogo pojma, nikada nisi isprobao već si čuo od samozvanog stručnjaka za sve.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Hebo me svako sutra cu ovoga nazvati da ga pitam di mi se nalazi tipka any key na tipkovnici,jer mi fino pise press any key to continue!

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Prilog je bio potpuno besplatan.

Ako ste Vi toliko pametni i sposobni hajde da Vas slijedeće nedelje vidim na eHrvatska pa makar i platili za to.

Skinut ću Vam kapu i uz to se i pokloniti i čestitati Vam.

Bio je moj bivši direktor u eHrvatska pa je nedavno nakon toga dobio nogu :)

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
16 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Milka30 kaže...

Hebo me svako sutra cu ovoga nazvati da ga pitam di mi se nalazi tipka any key na tipkovnici,jer mi fino pise press any key to continue!

evo da mu malo pomognem :D

 

 

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Mi samo trazimo potvrde o referencama.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 

 

 Svakoj stranci z referentne liste je izdan najmanje jedan potpuno pravovaljani i naplaćeni račun za obavljenu uslugu Hitne PC Službe.

Ima li boljeg dokaza na sudu od lopova i varalice?

Ne ja vas nisam nazvao niti lopovom niti varalicom, to da se razumijemo, nego kako je korisnik napisao da bi ljudi  ( da citiram : glupavi pokretač teme )  koji su s očitom namjerom diskreditiranja autora putem očitog pitanja na stranici mogli postati tuženi je bila moja reakcija u vidu da je najbolje da ona autor tuži pojedince i da se vidi uvid u referentne liste u koje svi iskazuju sumnju.

 

I da ja sam za to  da se lopovu kaže lopov , a varalici varalica jer iz prakse je kod nas dokazano da se ljudi iz nekog razloga boje iznijeti svoja mišljenja pa pišu na pamet.

 

Suma sumarum nisam vas prozivao niti sam vas smatrao lopovom i varalicom niti je ovo bio upučeno vama, več u opčenitom kontekstu ako netko smatra za nekog da je varalica ili lopov da istoga i prozove i da za to ima čvrsta stajališta.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
LUXX kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

Ajde sad ga kenjas malo previse.

Nemoj motat bezveze di ti nije mjesto.

A medu Linuxom sigurno nije.

Znas li ko je "Tata" linuxa?

Znas li uopce ista o linuxu?

Tebi se linux ne svida iz jednog razloga: Nije napravljen da ga svaki tupan more instalirat ko windows.

 

O linuxu treba citat i citat da bi ga se savladalo.

To bi ti kao "Expert" za pc (nema veze softver ili hardver) morao znati i ako nista drugo morao bi znati kako 

linux instalirat, kako instalirat programe koje trebas, kako ga prikljucit na internet.

 

Ali ko u videu tupit da se sa linuxom nemoze nista....

ajme majko i takvom da dam moj komp na servis?

 

I sta bi ti napravio da ti dode sljedeci upit:

 

Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

Sta bi napravio?

Da ti takvo sto uleti (cisto moguce) bio bi na konju stari moj.

Ali naravno ti to nemozes i neznas i dosao bi im tupit da im instaliras windows xp posto se samo sa xp-om moze na internet.

 

Ajde nemoj sebe samim radit majmunom i odi servisirat digitrone

 

Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

 

Takvo što je utopija i nikad se neće dogoditi

čak ni sami ne vjerujete u to.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Prilog je bio potpuno besplatan.

Ako ste Vi toliko pametni i sposobni hajde da Vas slijedeće nedelje vidim na eHrvatska pa makar i platili za to.

Skinut ću Vam kapu i uz to se i pokloniti i čestitati Vam.

Mi smo ti zgubidani i niškoristi što misliš zašto visimo po forumu.

 

Nego reci tko je bio veza za upadanje na TV?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
woodgamesfx kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

 

Da zabrinjavajuče je da recimo državne službe i javna uprava u vrijeme opče besparice recimo ne uvode open source rješenja i naravno sramota je da recimo gotovo da i nema domačih IT firmi koje razvijaju poslovni sw za Linux. 

 

Ja sam još uvijek stajališta da oni koji naprave domaći poslovani fukncionalan ERP namijenjen Linux platformi bit če SAP na našim prostorima , istina ima nekih ali su skupi ko dragi kamen, nedavno sam imao prezentaciju jednog. 

 

Inače računalne profesionalce koje ja poznajem ,  a zarađuju iznad hrvatskog prosijeka i to kod nas su upravo Linux sys admini, ne bi čovijek povjerovao, jelda :)

 

 

Pa kaj nije hrvatska bogata zemlja jel,{#} a u takvoj državi se koriste Windowsi jel za razliku od ostalih siromašnih država(Francuska hm) ili njihovih ustanova koji su na LInuxu normalno.{#}

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_adopters

 

S druge strane zakaj se uopče opterečivat, sa ne korištenjem LInuxa u našim državnim ustanovama pa niti jedna naša vlast na to nije niti mislila. Boli njih đon još jedna tužna priča, iz očerupane ili banana Hrvatske LInux šta je to nekaj za pojest glavno da smo mi u EU i vozi miško.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Da li je netko pokušao kontaktirati email adrese sa stranice. JA sam pokusao neku anu ili tako nešto sa gmail.com i vidi vraga gmail javlja da ne postoji adresa.

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
woodgamesfx kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

 

Da zabrinjavajuče je da recimo državne službe i javna uprava u vrijeme opče besparice recimo ne uvode open source rješenja i naravno sramota je da recimo gotovo da i nema domačih IT firmi koje razvijaju poslovni sw za Linux. 

 

Ja sam još uvijek stajališta da oni koji naprave domaći poslovani fukncionalan ERP namijenjen Linux platformi bit če SAP na našim prostorima , istina ima nekih ali su skupi ko dragi kamen, nedavno sam imao prezentaciju jednog. 

 

Inače računalne profesionalce koje ja poznajem ,  a zarađuju iznad hrvatskog prosijeka i to kod nas su upravo Linux sys admini, ne bi čovijek povjerovao, jelda :)

 

 

 Linux za servere možda i svakako

ali za krajnje korisnike jedva i nikako

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
12 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu


Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

 

Takvo što je utopija i nikad se neće dogoditi

čak ni sami ne vjerujete u to.

samo me zanima to vase reinstaliravanje windowsa 
Cije windowse uzimate i jesu li svi bili ogrinalni ? Znaci za winodws 7 i do 1000kn placa vasa musterija ,ako ga slucajno nema ? 

http://x264blog.org/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 

Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

 

Takvo što je utopija i nikad se neće dogoditi

čak ni sami ne vjerujete u to.

 

Zasto utopija?

Ajde fino pali google pa malo prouci nesto o gentoo.

Nakon jedno 2 Godine  citanja ces vidjet da je jako vjerojatno da ti netko takvo sto ponudi.

Mozda ne nitko sa prostora hrvatske.

Zasto takva ponuda nebi dosla izvana?

 

I ti brojevi su bili cisto odoka.

Sume mogu biti i vece ;)

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Ljudi jeste vi primjetili da je na laptopu u videu rezolucija 800*600?
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
Takvo što je utopija i nikad se neće dogoditi

čak ni sami ne vjerujete u to.

ne znam jeste li primjetili moje pitanje ali bilo bi jako zgodno kad bi pokušali odgovoriti. Naime, sa samo 6-7 pitanja će nam biti sasvim jasno jeste li vi stručnjak kao što navodite ili pak lupetate.

 

Pa, evo linka

 

http://www.bug.hr/forum/topic/linux/evo-sto-hitna-pc-sluzba-kaze-o-linuxu/151251.aspx?page=2&jumpto=2910484&sort=asc&view=flat

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Arnold Layne kaže...


Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

 

Takvo što je utopija i nikad se neće dogoditi

čak ni sami ne vjerujete u to.

samo me zanima to vase reinstaliravanje windowsa 
Cije windowse uzimate i jesu li svi bili ogrinalni ? Znaci za winodws 7 i do 1000kn placa vasa musterija ,ako ga slucajno nema ? 

Pitao sam to koju stranicu ispred? Što sa korisnicima koji nemaju originalne Windowse

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
16 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Čovjek se došao reklamirati na bug. Briga njega što vi kažete. On će dobiti linkova i pojačati još malo svoju ionako dobru poziciju na googlu. 

 

Ja i dalje mislim da je šarlatan, ali recite to 90% populacije kojima je on sasvim dobar i uopće ne sumljam da ne popravi kvar. Jbg biznis je okrutan, a vi ne shvaćate da uski krug informatičara i wannabe informatičara sa buga ne može pokvariti njegov rating...

 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

Draga firmo...

Imamo firmu od 50 radnih mjesta.

Na nasim pc-ima zelimo imati instaliran Gentoo.

 

Platili bi vam 500 € po instaliranom pc-u i da je sve sredeno kako treba (potrebni programi, mreza....)

 

 

Takvo što je utopija i nikad se neće dogoditi

čak ni sami ne vjerujete u to.

To ti napravim bez problema, u sat i po ti skopčam Linux sa instaliranim office paketom (LibreOffice recimo), poštelanom mrežom i Internetom.

Recimo da firma ima većinu PC-a iste, onda je još lakše jer mogu klonirati disk i skratiti posao.

Mijenjam Origin account sa BF3 Limited Edition (Back to Karkand i Physical Warfarea Pack) i Bad Company 2 za Diablo III key. Ponude na PP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice