Zalman Z3 - gornji cooler

poruka: 3
|
čitano: 1.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zalman Z3 - noise gornjeg coolera

Pozdrav ekipo, 

 

naručio nedavno komponente preko ComputerUniverse.net (objavio fotke u Slike vašeg hardvera) i sve odlično radi, super sam zadovoljan s konfiguracijom.

 

Zanima me sljedeća stvar:

pošto sam za kućište uzeo Zalman Z3 , uz njega sam dobio još tri dodatna ventilatora (od 5 mogućih) koji su već bili instalirani u samo kućište.

Taj gornji ventilator stvara nekakav noise, nemam ni sam pojma zašto. Čuje se kao nekakvo krckanje, zujanje, ne znam kako bih to opisao.

Kao da blade-ovi zapinju o nešto, ali provjerio sam i sve je čisto. Prvo sam mislio da buka dolazi iz Cooler Masterovog Hyper 212 EVO hladnjaka procesora, ali nakon što sam s matične ploče isključio navedeni gornji ventilator kućišta, "zavladala" je potpuna tišina.

 

Moje je pitanje: mogu li navedeni gornji vent kućišta imati ugašenog? Hoće li to utjecati značajno na temperature, i ako hoće trebao bih preporuku nekog tišeg ventilatora.

PS: mislim da su prednji i stražnji fan iste veličine (120mm), a ne proizvode takvu buku i zujanje. Još sam ustvrdio da se pritiskom na sredinu ventilatora, prednji ventilator pomakne za par milimetara unazad prema ležištu, dok su ostala dva uredno na mjestu i ne miču se na pritisak.

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 18:16 (gta_4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zalman Z3 - gornji cooler

Može ti biti izgašeno, no ja bih prije probao zamjeniti pozicije ventilatora a ako i to ne pomogne imaj tako izgašeno..

 

Po potrebi možeš kupiti drugi i montirato umjesto ovoga.

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 - gornji cooler
toxic kaže...

Može ti biti izgašeno, no ja bih prije probao zamjeniti pozicije ventilatora a ako i to ne pomogne imaj tako izgašeno..

 

Po potrebi možeš kupiti drugi i montirato umjesto ovoga.

 Hvala na odgovoru.

 

Mogu probati zamjeniti pozicije, primjerice staviti ga na mjesto stražnjeg ili prednjeg venta, ali nekako sumnjam da će to rezultirati smanjenjem buke i zujanja koje stvara gornji ventilator.

Vjerujem da sada po zimi i neće imati neke posljedice po povećanju temperature, a tamo pred ljeto mogu nabaviti još 2 gornja venta...

 

Zna li netko nekakve tihe 120mm ventilatore za kućište, vjerojatno za stotinjak kuna se može pronaći jedan, bitno je samo da su što tiši?

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice