Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.398.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

E tu ti ne mogu pomoći obzirom da Corsaira nisam imao

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

zelim napravit roditeljima i mladjem bratu komp, imam djelove ali fali mi kuciste.

Maticna je ATX velicine, i brine me malo sto je jedan od djelova onaj ogromni cooler od Noctue NH-D15 i 2080ti strix

 

vidio sam spominjali ste zalman s4 plus pa me zanima dal bi tako nesto bilo ok jer mi je cjenovno prihvatljiv, ali takodjer ako ima nesto takvo sto izgleda jos obicnije (bez rgb) to bi cak bila preferenca.

 

Hvala unaprijed

Try and fail, but never fail to try.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
kameni_zg kaže...

Pozdrav,

zelim napravit roditeljima i mladjem bratu komp, imam djelove ali fali mi kuciste.

Maticna je ATX velicine, i brine me malo sto je jedan od djelova onaj ogromni cooler od Noctue NH-D15 i 2080ti strix

 

vidio sam spominjali ste zalman s4 plus pa me zanima dal bi tako nesto bilo ok jer mi je cjenovno prihvatljiv, ali takodjer ako ima nesto takvo sto izgleda jos obicnije (bez rgb) to bi cak bila preferenca.

 

Hvala unaprijed

 S4+ nije neka sreća od kućišta, znam jer sam ga ja imao u svojoj konfi prije a sad je dio konfiguracije mojeg sina.

 

Pred koji mjesec sam frendu slagao konfiguraciju

R5 5600

+

RX 6700 XT

i uzeli smo ovo kućište:

 

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-white-shark-gcc-2302-bullet-midi-tower-kaljeno-staklo-bez-n/199172/product/

 

s time da ga je on platio 60 € a sad je na popustu i košta 35 €

 

Mi smo uzeli bez ventova i kupili 4x Arctic 120 mm PWM

A, koliko vidim ima za istu cijenu u Instaru i sa predinstaliranim ventovima za malo veću cijenu:

 

https://www.instar-informatika.hr/Search/?fs=1&term=White+Shark+GCC-2302+Bullet

 

Specifikacije kućišta:

 

Dimenzije proizvoda (mm): 390x200x440
Kompatibilnost s matičnim pločama: ATX/M-ATX/ITX
Maksimalna duljina grafičke kartice (mm): 330
Maksimalna visina CPU hladnjaka (mm): 160
Materijal: Metal/Plastika/Kaljeno staklo
Napajanje : ATX - na dnu (nije uključeno)
Otvori za ventilatore: 3 x prednji 120/140mm, 2 x gore 120/140mm, 2 x donjii 120mm, 1 x stražnjii 120mm
Prednji panel: 1 x USB 3.0 + 2 x USB 2.0 + HD Audio
Proširenja: 2 x unutarnji 3.5, 2 x unutarnji 2.5, 7 horizontalna
Težina (g): 4300
Tip: ATX Mid Tower

 

Ako stanu ta Noctua i taj GPU, bilo bi bolje od tog Zalman S4+

Kvalitetnije je izrađeno, ima tempered glass i uopće nemaš dojam da se radi o White Shark brandu.

 

Edit: Pogledaj si i 

 

https://www.nabava.net/kucista/bit-force-paladin-cf-4-kuciste-cijena-midi-bez-napajanja-atx-393839231

 

Isto mesh na prednjoj strani, jedino ne znam ovi ventovi šta dolaze s kućištem da li se može ugasiti taj RGB.

 

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 13:45 (fromcelltohell).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kameni_zg kaže...

Pozdrav,

zelim napravit roditeljima i mladjem bratu komp, imam djelove ali fali mi kuciste.

Maticna je ATX velicine, i brine me malo sto je jedan od djelova onaj ogromni cooler od Noctue NH-D15 i 2080ti strix

 

vidio sam spominjali ste zalman s4 plus pa me zanima dal bi tako nesto bilo ok jer mi je cjenovno prihvatljiv, ali takodjer ako ima nesto takvo sto izgleda jos obicnije (bez rgb) to bi cak bila preferenca.

 

Hvala unaprijed

Poprati i Phanteks G300A, lijepo i kvalitetno kuciste, prednji dio komplet mesh za nekih 69€

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Hvala obojici, lijepa kucista bome, jedino ovaj bit force paladin je kompatibilan. Taj noctua je ogroman 165mm visina, i taj bitforce podrzava max 165. necemo dalje gledati to uzimam mislim da za 50 eura i neide bolje!

 

Jos jednom hvala na pomoci.

Try and fail, but never fail to try.
 
1 0 hvala 0
3 godine
online
Vodič za odabir kućišta

koje su alternative fractalu define c odnosno novom defineu compact?

 

-zvucna izolacija

-debele stranice

-tako krace duzine bez diskova

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ima li tko iskustva sa Kolink brendom? Jesu li ok ili smeće?
Konkretno gledam Kolink Observatory HF Mesh, 60ak eura.

Ako netko ima prijedlog za nešto drugo do 70eura neka slobodno napiše, poželjan što bolji airflow, tj da je naprijed mesh. Rgb mi nije bitan, prozirna stranica poželjna ali ne presudna.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo i ja gledam nešto slično kao i kolega iznad, samo cca 10 eura iznad.

Mislim se između Montech AIR 903 Base i CHIEFTEC APEX AIR GA-01B-M-OP koji su cjenovno tu negdje.

Montechov svi hvale ali će biti dostupan tek za mjesec dana.

APEX ima uzet na više mjesta. Koliko vidim razlika je što ima šarke na vratima te je RGB. Čini se zgodno, ali RGB mi ne treba, a ne mislim ga ni otvarati često.

Pošto nemam iskustva sa kučištima, a nema ni recenzija za Chieftecov ne znam kakve je kvalite kao i njihovi ventilatori.

Bio bi zahvalan ako neko može pomoći odabrati između ova dva.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ja sam na kraju odustao od tog kolinka jer nisam dobio odgovor ni tu ni na pcexpertu.
Odlučio se za ovaj malo iznad preporučeni phanteks G300A i nisam požalio. Jako kvalitetno kućište, baš onako čvrsto i robusno.
Prozračno, full mesh naprijed, možeš staviti 6 ventilatora, mjesta za cable management koliko hoćeš. Jedina "zamjerka" je što je max veličina ventilatora 120mm.

Ta tvoja dva zvuče odlično na papiru samo je pitanje kakva je kvaliteta izrade, na žalost pomoći ti ne mogu. 😁
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

dreadmoore evo kao sto sam i obecao

 

Ne znam na kojoj rezouciji igras, pa evo neke od mojih preporuka kao ITX entuzijastu koji iskljucivo ima gaming racunala koja stanu u "ruksak" i svako takvo gaming racunalo je whisper quiet i cool as fak, naravno za ITX pojmove, osim A4-SFX on je relatvino hot :)

 

 

#1 No brainer, buy and play FHD gaming:

 

Minisforum HX99G cca 3 litre:

MINISFORUM HX99G AMD Ryzen™ 9 5900HX Mini PC
Ryzen 9 6900HX
32GB RAM
1TB SSD
RX 6650M
Windows 11

 

S time da je ova 6650M, za razliku od modela koje idu u notebooke, punokrvna po performansama iako ima M oznaku

 

Imam ovo racunalo samo sa 5800H i 6600M konfiguracijom, koju vise ne nude, i na FHD klinac igra Forza 5, GTA V, CS2, Minecraft, Apex, Warzone

 

#2 Dan A4-SFX cca 7 litara
DAN Cases (dan-cases.com) 

 

najmanje moguce kuciste u koje mozes utrpati high end racunalo
najjaca graficka 4070 Ti Super Inno 3D, iskljucivo samo taj model

 

graficke ispod 4070 Ti Super modela, mozes bilo kojeg proizvodaca ciji modeli odgovaraju dimenzijama

 

CPU hladenje si ogranicen na Noctua NH-L9 model, i shodno s time onda procesore biras na temelju toga da li imas volje/znanja podesavati napon i TDP limite ili ne. ako imas, onda najjaci moguci ti ide 7800X3D.


Intelove 14700k ili 14900k ne preporucujem u ovome kucistu, throtlat ce previse, a 14600k mozes samo onda takoder undervolt i drkice da ga dovedes da ne ide preko 85C a da ima 100% performance

 

ako hoces sto manje para a sto vise muzike i da je plug and play onda 12400f i DDR4 plocu

 

Kuciste je dosta skupo

 

Imao sam ovo kuciste sa NH-L9 na i5 10600k i EVGA RTX 2080 grafickom - max CPU 85C GPU 80C gaming 4K na 38db undervolt CPU i GPU

 

#3 Cooler Master NR200P cca 18 litara
MasterBox NR200P Mini-ITX PC Case | Cooler Master

 

Jeftino, jednostavno za slaganje, ne trebas previse se brinuti oko kompatibilnosti komponenata kao sa ostalim ITX kucistima
medutim meni osobno sve iznad 15 litara vise nije SFF :D

 

mozes zracno, mozes vodeno, mozes custom, imas hrpu mjesta za ventove, gore dolje nazad ili sa strane zavisno od konfiguracije

 

uglavnom, ovoga vise nema novoga ili ima netko negdje jos koji komad, moras naci polovno, a nasljednik koji dolazi je sjeban, jer mozes staviti GPU samo vertikalno, a to onda ima za posljedicu da manje vise zracno ne mozes staviti, moras ici na vodeno hladenje za cpu

 

Imao sam ovo kuciste sa NH-L9 na i5 12400f i Gainward RTX 3070 sa 2x NF-A12x25 ventovima gore i dolje ispod GPU i jedan NF-A9x15mm kao usis odozada- max CPU 67C GPU 70C gaming 4K na 38db undervolt samo GPU

 

#4 SSUPD Meshlicious cca 14 litara
Meshlicious Mini-ITX/ Mini-DTX mid tower pc case | Ssupd

 

takoder relativno jeftino, jednostavno za slaganje, isto ne treba brinuti o kompatibilnosti, stanje sve sto pozelis unutra, cak i 4slot graficke najvece moguce

 

max 280mm vodena idu unutra

 

kuciste je posebno jer stoji vertikalno i full je mesh sa svake strane, jako prozracno i kada se slozi iznimno tiho kuciste

 

Jedino sto je sranje je da ti treba DP ili HDMI kabel koji ima 90 stupnjeva na jednom kraju, za ugurati u graficku, posto kuciste stoji vertikalno, utori za grafu su okrenuti prema dolje u stol

 

Imam ovo kuciste sa NH-L9 na R7 4750G i Biostar RX 7900XT sa 2x NF-A14x25 ventovima od naprijed - max CPU 60C GPU 60C gaming FHD na 35db nema undervolta, jer graficka na FHD svira kurcu na cca 60%, jer je procesor gusi, ali s obzirom sta mali igra, njemu je ok

 

#5 Dan A4-H2O Lian Li cca 11 litara
A4-H2O – LIAN LI is a Leading Provider of PC Cases | Computer Cases (lian-li.com)

meni osobono najbolje ITX kuciste ikad

 

mozes staviti najjace i najbolje procesora tipa i9 14900k ili R9 7950X
mozes staviti najbolju graficku 4090, ne svaki model, sigurno FE, MSI, INNO i ZOTAC odredeni modeli idu nisam 100% siguran koji moras provjerit

mozes sloziti vodeno ili zracno hladenje procesora, po izboru 240mm vodeno max
mozes sloziti full "custom loop" i za CPU i GPU

 

imas hrpu opcija prilagodbe i jednostavno je za slaganje

alternativa ovome je FORMD T1 https://formdworks.com/collections/t1-1

 

Imao sam ovo kuciste sa NH-L9 na i5 12400f i Gainward RTX 3070 sa 2x NF-A12x25 ventovima - max CPU 75C GPU 75C gaming 4K na 38db undervolt samo GPU

 

#6 Fractal Terra Jade cca 10 litara
Terra — Fractal Design (fractal-design.com)

 

Ovo ti je slicno kao A4-H20 samo bez mogucnosti vodenog hladenja.


Meni trenutno najljepse ITX kuciste, sa pomicnim srednjim djelom, kao T1 sto ima, pa mozes si prilagodavati prostor zavisno da li ti treba jace hladenje procesora ili vise prostora za graficku.

 

Vrlo jednostavno za instalaciju, super izgleda na stolu, ima odlicno hladenje i tiho je zavisno koliko blizu panelu su ti ventilatori

 

naime, ako ti ventovi od grafe ili cpu hladnjaka budu milimetar do bocnih stranica, onda dolazi do cudnog strujanja zraka i dobijes neki "fijuckavi" zvuk zraka, vise o tome imas na Gamers nexus testu.

 

stanu manje vise sve moguce graficke koje nisu duze od 322, dakle cak i 4090 mozes ugurati unutra

 

Imam ga tek koji tjedan, a tek sam ovaj vikend slozio sve unutra, pa nemam jos neko veliko iskustvo koristenja

 

Osim ocitoga vizualnog dojma, gdje je i sama boja i cjelokupni dizajn, potpuno osvjezenje od "normi" kucista, zadovoljan sam i jednostavnoscu slaganja i samim mogucnostima kucista, u smislu buduce kompatibilnosti sa grafickama i hladenjima za procesore

 

Imam unutra i5 12400f sa NH-L9 i Sapphire Pulse RX 7080XT sa 1x NF-A12x15 ventom dolje kao ispuh - max CPU 75C GPU 65C gaming 4K na 38db undervolt samo GPU


Da imas predodzbu sto mozes ocekivati od ovakvih ITX racunala, igram na Gigybte M32U 4k@144Hz monitoru.
World of Warcraft igram onak skoro svaki dan, ostatak vremena igram Path of Exile, Baldurs Gate 3, Apex Legends, Overwatch, Dota2. bar jednom tjednom

 

Kako imam Game pass, svi noviteti koji izadu, a pojave se tamo, odigram i to cisto da vidim da li mi je koja od toga interesantna, pa ako je onda je odigram do kraja. Ne igram igre na max postavkama, niti igram igre sa RT, niti igram igre sa DLSS ili FSR, za sada.

kada dode neka single player igra gdje mi FPS padne ispod 70 fps na high ili medium postavkama, onda cu naravno ukljuciti neki od upscalera. u MP igrama naravno nikada jer ne igram takve gdje mi je FPS toliko dropa

 

E sada ovisno o tvojim potrebama i rezoluciji na kojoj igras, te parama koje mislis potrositi dodao bih jos ovo:


#1 - ne bacaj pare na maticnu plocu, kupi najjeftiniju koja ima tocno onliko "utora" koliko trebas, jer su ITX ploce skupe ko vrag i sto "bolju" hoces to ces puno vise platiti neko matx.

uvijek sam kupovao najjeftiniju B plocu i za intel i za amd, a da ima bar 1 m2 slot i WiFi i BT, ostalo mi je nebitno jer ne koristim UBS portove, niti zvucnu, niti sata diskove, ali ako mozes naravno rokaj tvoje pare

 

#2 - ne bacaj pare na procesor, vise FPS dobijes sa slabijim procesorom a jacom grafom, nego sa jacim procesorom a slabijom grafom. po mome misljenju nista jace od 12400f ili 7600 ne treba nikome tko ne zivi od igranja, ali ako mozes naravno rokaj tvoje pare

 

#3 napajanje ubavezno Corsair SF750 i niti jedno drugo, bez obzira koje ces komponente uzimati u kuciste, sve i da uzmes i9 14900k i 4090 to napajanje je dovoljno cak i za to. Zasto je ovo napajanje obavezno?, zato jer je bas to napajanje provjereno bezbroj puta od ITX korisnika na SFF forumu i SFF Guru discordu i ima "seal of must have" od strane JonnyGURU, i to ti je uvjerljivo najtise napajanje sa najmanje sranja i problema, i ima najbolje kablove koje mozes savijati na najekstremnije moguce nacine, a to je neizbjezno za ITX kucista.

Takoder imas za njega hrpu custom opcija kabela, skracenih dimenzija za bas specificna kucista poput A4-H20 ili T1.

 

#4 ako ti nije zurba, strpi se jer bi Dan C4-SFX V2 trebal0 za koji mjesec doci na trziste, a to je najbolje kuciste ispod 15 litara u koje stane sve sto pozelis, a da je izuzetno hladno i tiho, i da prima i vodena i tower zracna hladenja, samo je dosta skupo, V1 je kostao oko 200 EUR cini mi se

DAN Cases (dan-cases.com)

 

#5 sve sto sam naveo radis/kupujes svojom odlukom, nisam odgovoran ako postanes ovisan o ITX racunalima, kao neki 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 7:46 (Timo).
Moj PC  
11 0 hvala 11
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Timo kaže...

dreadmoore evo kao sto sam i obecao

 

Ne znam na kojoj rezouciji igras, pa evo neke od mojih preporuka kao ITX entuzijastu koji iskljucivo ima gaming racunala koja stanu u "ruksak" i svako takvo gaming racunalo je whisper quiet i cool as fak, naravno za ITX pojmove, osim A4-SFX on je relatvino hot :)

 

 

 

 

#2 Dan A4-SFX cca 7 litara
DAN Cases (dan-cases.com) 

 

najmanje moguce kuciste u koje mozes utrpati high end racunalo
najjaca graficka 4070 Ti Super Inno 3D, iskljucivo samo taj model

 

graficke ispod 4070 Ti Super modela, mozes bilo kojeg proizvodaca ciji modeli odgovaraju dimenzijama

 

CPU hladenje si ogranicen na Noctua NH-L9 model, i shodno s time onda procesore biras na temelju toga da li imas volje/znanja podesavati napon i TDP limite ili ne. ako imas, onda najjaci moguci ti ide 7800X3D.


Intelove 14700k ili 14900k ne preporucujem u ovome kucistu, throtlat ce previse, a 14600k mozes samo onda takoder undervolt i drkice da ga dovedes da ne ide preko 85C a da ima 100% performance

 

ako hoces sto manje para a sto vise muzike i da je plug and play onda 12400f i DDR4 plocu

 

Kuciste je dosta skupo

 

Imao sam ovo kuciste sa NH-L9 na i5 10600k i EVGA RTX 2080 grafickom - max CPU 85C GPU 80C gaming 4K na 38db undervolt CPU i GPU

 

 

 

#5 sve sto sam naveo radis/kupujes svojom odlukom, nisam odgovoran ako postanes ovisan o ITX racunalima, kao neki 

 Hvala puno Timo odlican post, a pod 2 je diftinvo mozda najbolje dosad ponuđeno.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Koji je po vama bolji odabir za kućište Cougar MX600, Endorfy Arx 700 ili ipak Corsair 4000D airflow. Tu su negdje cijenom. Zračni cooler bi se koristio u njemu. Corsair mi je malo ljepše od ova dva ali njega treba opremiti sa ventilatorima pa iziđe skuplje.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 6:21 (Elubrylla).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Vodič za odabir kućišta

Gdje kupiti gpu riser da grafa stoji bočno/frontalno? 

 

I gdje kupiti magnetic pvc filter mesh?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 16:18 (OnTime).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 kratko i jasno - ni u ludilu :)

 

120mm nazad je jedino sto kuciste podrzava, a i to ces imati s nekim modelima muke.... gore ne moze jer je premali razmak u odnosu na maticnu, taman da stanu ventovi, morao bi traziti neki aio gdje radijator plus ventovi ne prelaze debljinu samih klasicnih ventilatora, ako tako nesto postoji....

 

prednju stranu zaboravi, doduse dalo bi se eliminirati kompletnu prednju masku, pa ga nabiti s vanjske strane, pa ga..... nije vrijedno truda....

 

imao sam s3, 240 aio nije stalo apsolutno nigdje, ako vec imas kuciste, 120mm je jedina opcija, ako razmisljas o kupnji kucista, zaobidji u sirokom luku....

 

edit - 

 

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-bit-force-orion-cf-4-mid-tower-kaljeno-staklo-bez-napajanja/220344/product/

 

ja imam ovo, mozda ne izgleda mocno, ventovi su dosta shitty, ali rade svoj posao, stane 240mm i napriied i gore, stane i 360, osim ako nemas neku extra dugacku grafu..... o ukusima se ne raspravlja, ali, meni je odgovaralo, s time da je bilo jeftinije kad sam uzimao nego sto je sad,.tako da mozda za iste pare ima i bolje, mislim da sam ga ja uzeo za nekih 30e, no brainer, lijepo izgleda, sve stane, pravo staklo, brutalan airflow...

 

mana, malo mjesta za diskove, los smjestaj 3.5 diska, samo jedno mjesto sa 2.5 diskove....... 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 20:55 (Damir22).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Damir22 kaže...

 kratko i jasno - ni u ludilu :)

 

120mm nazad je jedino sto kuciste podrzava, a i to ces imati s nekim modelima muke.... gore ne moze jer je premali razmak u odnosu na maticnu, taman da stanu ventovi, morao bi traziti neki aio gdje radijator plus ventovi ne prelaze debljinu samih klasicnih ventilatora, ako tako nesto postoji....

 

prednju stranu zaboravi, doduse dalo bi se eliminirati kompletnu prednju masku, pa ga nabiti s vanjske strane, pa ga..... nije vrijedno truda....

 

imao sam s3, 240 aio nije stalo apsolutno nigdje, ako vec imas kuciste, 120mm je jedina opcija, ako razmisljas o kupnji kucista, zaobidji u sirokom luku....

 

edit - 

 

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-bit-force-orion-cf-4-mid-tower-kaljeno-staklo-bez-napajanja/220344/product/

 

ja imam ovo, mozda ne izgleda mocno, ventovi su dosta shitty, ali rade svoj posao, stane 240mm i napriied i gore, stane i 360, osim ako nemas neku extra dugacku grafu..... o ukusima se ne raspravlja, ali, meni je odgovaralo, s time da je bilo jeftinije kad sam uzimao nego sto je sad,.tako da mozda za iste pare ima i bolje, mislim da sam ga ja uzeo za nekih 30e, no brainer, lijepo izgleda, sve stane, pravo staklo, brutalan airflow...

 

mana, malo mjesta za diskove, los smjestaj 3.5 diska, samo jedno mjesto sa 2.5 diskove....... 

 onda mi triba i kuciste i hladjenje, jeli moze neka preporuka do nekih 200 eura da je oboje max 250 ako se bas isplati

ja sam mislio nesto ovako uzeto bit force giant

i mozda malo bolji hladnjak artic 360

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:16 (Drug_major).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Drug_major kaže...
Damir22 kaže...

 kratko i jasno - ni u ludilu :)

 

120mm nazad je jedino sto kuciste podrzava, a i to ces imati s nekim modelima muke.... gore ne moze jer je premali razmak u odnosu na maticnu, taman da stanu ventovi, morao bi traziti neki aio gdje radijator plus ventovi ne prelaze debljinu samih klasicnih ventilatora, ako tako nesto postoji....

 

prednju stranu zaboravi, doduse dalo bi se eliminirati kompletnu prednju masku, pa ga nabiti s vanjske strane, pa ga..... nije vrijedno truda....

 

imao sam s3, 240 aio nije stalo apsolutno nigdje, ako vec imas kuciste, 120mm je jedina opcija, ako razmisljas o kupnji kucista, zaobidji u sirokom luku....

 

edit - 

 

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-bit-force-orion-cf-4-mid-tower-kaljeno-staklo-bez-napajanja/220344/product/

 

ja imam ovo, mozda ne izgleda mocno, ventovi su dosta shitty, ali rade svoj posao, stane 240mm i napriied i gore, stane i 360, osim ako nemas neku extra dugacku grafu..... o ukusima se ne raspravlja, ali, meni je odgovaralo, s time da je bilo jeftinije kad sam uzimao nego sto je sad,.tako da mozda za iste pare ima i bolje, mislim da sam ga ja uzeo za nekih 30e, no brainer, lijepo izgleda, sve stane, pravo staklo, brutalan airflow...

 

mana, malo mjesta za diskove, los smjestaj 3.5 diska, samo jedno mjesto sa 2.5 diskove....... 

 onda mi triba i kuciste i hladjenje, jeli moze neka preporuka do nekih 200 eura da je oboje max 250 ako se bas isplati

 a cuj, ovisno koji cpu ide unutra...... 

 

ja imam r5 5600, kuciste iz gornjeg linka, i id cool frostflow 240mm aio.....

 

https://www.futura-it.hr/id-cooling-vodeno-hladenje-frostflow-x-240-lite/217413/product/

 

ovakvo slicno, bijelo.....  u tom rangu jeftinih vodenih je i navis, xilence, jedino sto bih ja savjetovao da se preskoci je lc power....

 

e sad, sve u konacnici ovisi o procesoru, njegovom tdp i slicno, tako da mozda ni ne mozes gledati ova jeftinija rjesenja.....

 

inace, pogledaj, ako nisi vec vidio, ovo je meni bio dovoljan argument da uzmem id cooling....

 

 

edit - naravno, cuj....ako imas i zelis, svakako..meni osobno je suludo dati 100+ eura za kuciste osim ako u njega ne ide cpu od barem 500e, ploca od 400e, graficka od 1000e....i tako dalje :)

 

ali to sam samo ja, slobodno zanemari

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:22 (Damir22).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Damir22 kaže...

 

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-bit-force-orion-cf-4-mid-tower-kaljeno-staklo-bez-napajanja/220344/product/

 

ja imam ovo, mozda ne izgleda mocno, ventovi su dosta shitty, ali rade svoj posao, stane 240mm i napriied i gore, stane i 360, osim ako nemas neku extra dugacku grafu.....

 To baš nije istina, ono i je i nije, tebi ide vodeno 240 gore jer imaš realno drekec matičnu koja nema niti jedan hladnjak na sebi pa niti ništa ne smeta.

Sve novije, bolje ploče sa bilo kakvih hladnjakom na sebi, nema šanse da budu stalo u to kućište sa vodenim gore jedino naprijed.

Drug_major kaže...

 onda mi triba i kuciste i hladjenje, jeli moze neka preporuka do nekih 200 eura da je oboje max 250 ako se bas isplati

ja sam mislio nesto ovako uzeto bit force giant

i mozda malo bolji hladnjak artic 360

LanCool 216 + Freezer 360

Ak ti je previše onda GIANT on je 105e

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:42 (FakeDeath).
7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

jeli moze onda neka preporuka za kuciste i vodeno za ryzen 5800x3d da ga ok hladi sada kad krenu vrucine jer mi ovako u igri dolazi do 80ak stupnjeva

volio bi kad bi sve stalo u 150e ali eto max 250e one gluposti rgb mi netribaju volio bi jedino da kuciste ima usb c na front panelu

i ako moze trgovine koje imaju u splitu instar links hg spot

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:42 (Drug_major).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Drug_major kaže...

jeli moze onda neka preporuka za kuciste i vodeno za ryzen 5800x3d da ga ok hladi sada kad krenu vrucine jer mi ovako u igri dolazi do 80ak stupnjeva

volio bi kad bi sve stalo u 150e ali eto max 250e one gluposti rgb mi netribaju volio bi jedino da kuciste ima usb c na front panelu

i ako moze trgovine koje imaju u splitu instar links hg spot

https://www.nabava.net/kucista/midi?se=5739  i sam si odabereš dizajn. Gledaš da ima sa gornje strane otvor za vodeno. I sa prednje strane bar 2 il 3 venta.

 

I kolega prodaje isto odlično kučište, naravno ako odgovara. Ne loša cijena.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-kuciste-ddr5-32-gb-memorija/300104.aspx?page=0&jumpto=6748833&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 23:35 (OnTime).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FakeDeath kaže...
Damir22 kaže...

 

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-bit-force-orion-cf-4-mid-tower-kaljeno-staklo-bez-napajanja/220344/product/

 

ja imam ovo, mozda ne izgleda mocno, ventovi su dosta shitty, ali rade svoj posao, stane 240mm i napriied i gore, stane i 360, osim ako nemas neku extra dugacku grafu.....

 To baš nije istina, ono i je i nije, tebi ide vodeno 240 gore jer imaš realno drekec matičnu koja nema niti jedan hladnjak na sebi pa niti ništa ne smeta.

Sve novije, bolje ploče sa bilo kakvih hladnjakom na sebi, nema šanse da budu stalo u to kućište sa vodenim gore jedino naprijed

 da je ne znam kakav hladnjak, niti jedna ploca ne izlazi van form factor dimenzija, nigdje nije "plus hladnjak koji je proizvoljne dimenzije".....

 

mozda i postoji ploca koja izlazi iz 244x244mm za matx odnosno 305x244mm za atx form factor..... ne znam.

 

ali mislim da proizvodjac zna....

  

naravno da kuciste je manjih dimenzija, logicno, to sam i naglasio, ali i dalje podrzava full atx form factor, a diskusije radi, mogu izmjeriti tocno clearance od vrha "govanca" do pocetka ventova, ako netko moze izmjeriti koliko na nekoj uber nabrijanoj aluminijem ploci sami hladnjaci strse preko ruba ploce......i sve ce biti jasno

 

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 23:44 (Damir22).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice