Pomoc oko napojne?

poruka: 25
|
čitano: 5.698
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko napojne? HITNO!!!

Imao sam napojnu od 24 pina....i sad sam uzeo od starog kompjutera 20pin i kompjuter radi...Dali je to dobro za kompjuter, il da ga ugasim dok neuzmem napojnu od 24 pina?

Pomoc hitno vas molim?!
Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc oko napojne? HITNO!!!

Za kompjuter to nije dobro ali može raditi.

 

Bilo bi pametno da napišeš koja je konfiguracija koju imaš i koje sad napajanje koristiš kako bismo ti toćno mogli reći je li dostatno ili treba pod hitno mijenjati.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko napojne?

moj savjet ti je da ne koristis jer je moj frend iz skole koristio 20pin pa mu je krepala maticna pa da tako nebude i tebi

z v o n e x p
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne? HITNO!!!

Konfiguracija je 

ASUS M2N68-AM SE2

AMD 2,81 x2

Kingstron DDR2 1GB

HDD WD 320GB

ATI RADEON x1050 512MB

 

A sad korisitm MS-ovu napojnu od 400W....230V sa 20 pinova!

14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko napojne?

ha moj savjet ti je da nekoristis tu NAPOJNU jer ce ti nesto krepat ti kazem mom frendu je sa 20PIN krepala neka ASUS ploca sa amd cipsetom 740g

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pomoc oko napojne?

Ja radim več drugu godinu s 20pin i ima mali još od 4pin isto ide u ploču i sve radi

 

Napajanje MS400W i još neko noName 200W

Intel C2D 3.10ghz

512mb gddr4 256bit HD3870

4gb ddr2

Gigabyte P965-S3 rev3.3

WD Black 640gb

wireless tv tuner neonke i tako svašta nešta imam i sve radi bez beda.

Što je 18cm i svaku zenu cini sretnom..novcanica od 500€
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: matine napojne...?
Mato_Ivanovac kaže...

Ja radim več drugu godinu s 20pin i ima mali još od 4pin isto ide u ploču i sve radi

 

Napajanje MS400W i još neko noName 200W

Intel C2D 3.10ghz

512mb gddr4 256bit HD3870

4gb ddr2

Gigabyte P965-S3 rev3.3

WD Black 640gb

wireless tv tuner neonke i tako svašta nešta imam i sve radi bez beda.

 

Pa cek...koje od ta dva na kraju koristis?? pretpostavljam ovo od 400w ali zakaj onda navodis jos ovo od 200?

kaj si ih spojio u CrossfireSmijeh

 

Autoru: ovo sto kaze mate, cini mi se da je moguce sam dodat na napajanje ovaj 4 pinski konektor ali nemoj me drzat za rijec!

13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne?

E to mi treba prijatelju...znaci radi.... :D

Ma nek radi malo dok nekupim novu :D

14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko napojne?

ja isto imam 20 pinski al je uz njega prištekan još jedan 4 pinski ( 20+4=24 ) ...drugaćije nemože

Other bands play, Rammstein burns-majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: matine napojne...?
Raptoxx kaže...
Mato_Ivanovac kaže...

Ja radim več drugu godinu s 20pin i ima mali još od 4pin isto ide u ploču i sve radi

 

Napajanje MS400W i još neko noName 200W

Intel C2D 3.10ghz

512mb gddr4 256bit HD3870

4gb ddr2

Gigabyte P965-S3 rev3.3

WD Black 640gb

wireless tv tuner neonke i tako svašta nešta imam i sve radi bez beda.

 

Pa cek...koje od ta dva na kraju koristis?? pretpostavljam ovo od 400w ali zakaj onda navodis jos ovo od 200?

kaj si ih spojio u CrossfireSmijeh

 

Autoru: ovo sto kaze mate, cini mi se da je moguce sam dodat na napajanje ovaj 4 pinski konektor ali nemoj me drzat za rijec!

 napajanje se nemoze spojiti u CROSSFIRE, CROSSFIRE je tehnologija za spajanje dvaju ili vise grafickih kartica a gospodin Mato je na svoj nacin spojio drugo napajanje malim rezanjem nekih kabela i izradivanjem prekidaca

z v o n e x p
15 godina
protjeran
offline
RE: matine napojne...?
Raptoxx kaže...
Mato_Ivanovac kaže...

Ja radim več drugu godinu s 20pin i ima mali još od 4pin isto ide u ploču i sve radi

 

Napajanje MS400W i još neko noName 200W

Intel C2D 3.10ghz

512mb gddr4 256bit HD3870

4gb ddr2

Gigabyte P965-S3 rev3.3

WD Black 640gb

wireless tv tuner neonke i tako svašta nešta imam i sve radi bez beda.

 

Pa cek...koje od ta dva na kraju koristis?? pretpostavljam ovo od 400w ali zakaj onda navodis jos ovo od 200?

kaj si ih spojio u CrossfireSmijeh

 

Autoru: ovo sto kaze mate, cini mi se da je moguce sam dodat na napajanje ovaj 4 pinski konektor ali nemoj me drzat za rijec!

Ajd da ukratko objasnim kako radim s 2 napajanja,evo ovako: Ovo napajanje od 400w je prištekano u ploču napaja proc,grafu (jedan dio od 400w i od 200w) i ostale kartice,ovo od 200W je prepravljeno da se pali na dugme i stisnem dugme ono radi i napaja grafu,hdd,i 2 pržilice i 2 neonke,ostalo sve ovo od 400W i sve radi...morao sam tako dok neuzmem novo...grafa malo više vuče struje i odmah se urušava u igrama komp.

Što je 18cm i svaku zenu cini sretnom..novcanica od 500€
15 godina
neaktivan
offline
RE: matine napojne...?
zvonebaba kaže...
Raptoxx kaže...
Mato_Ivanovac kaže...

Ja radim več drugu godinu s 20pin i ima mali još od 4pin isto ide u ploču i sve radi

 

Napajanje MS400W i još neko noName 200W

Intel C2D 3.10ghz

512mb gddr4 256bit HD3870

4gb ddr2

Gigabyte P965-S3 rev3.3

WD Black 640gb

wireless tv tuner neonke i tako svašta nešta imam i sve radi bez beda.

 

Pa cek...koje od ta dva na kraju koristis?? pretpostavljam ovo od 400w ali zakaj onda navodis jos ovo od 200?

kaj si ih spojio u CrossfireSmijeh

 

Autoru: ovo sto kaze mate, cini mi se da je moguce sam dodat na napajanje ovaj 4 pinski konektor ali nemoj me drzat za rijec!

 napajanje se nemoze spojiti u CROSSFIRE, CROSSFIRE je tehnologija za spajanje dvaju ili vise grafickih kartica a gospodin Mato je na svoj nacin spojio drugo napajanje malim rezanjem nekih kabela i izradivanjem prekidaca

Pacekaj ti se salis??

Ocito nisi skuzio da je to bila sala(vidis i smajlic) i nemoras odmah prosipat svoju pamet, da naravno da znam sta je crossfire ili ti kod nvidije sli!

 

Mato valjda si skuzio da je bila  sala?

 

EDIT: ali ja sam vidio kod jednog covjeka napajanje kojemu je on od kablova koji su mu bili viska vjerovatno neki molex ili mozda nesto drugo ugl. je kompenzirao taj nedostatak tako sto je na neku zicu zalemio 4 pinski konektor da mu daje tocno taj preostali dio napona koliko mu je falilo

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 23:21 (Raptoxx).
14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko napojne?

sry nisam gledao smajlice neznam dali bi ti to radilo ili da kupis ako to ima uopce konverter molex na 4pin

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Pomoc oko napojne? HITNO!!!
Čeka kaže...

Imao sam napojnu od 24 pina....i sad sam uzeo od starog kompjutera 20pin i kompjuter radi...Dali je to dobro za kompjuter, il da ga ugasim dok neuzmem napojnu od 24 pina?

Pomoc hitno vas molim?!
Hvala!

 

Gle, imao sam jednu konfiguraciju sa Fortron Blue Storm-om od 500W i radio je komp cca 3 god. (mozda i vise) na 20 pin tako da ove price da je komp otisao radi toga sto nije bio spojen i 4 pin kabal su price za malu djecu te nemojte sirit totalne dezinformacije!

 

Evo ako treba sada cu iz kompa izvuci 4 pin i radit ce bez greske....uz to je jos OC!

 

Znam more ljudi koji koriste samo 20pin i NIKADA im se nista nije desilo kompu, pogotovo ne zato sto su koristili samo 20 pin od napajanja!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
RE: Pomoc oko napojne?
zvonebaba kaže...

ha moj savjet ti je da nekoristis tu NAPOJNU jer ce ti nesto krepat ti kazem mom frendu je sa 20PIN krepala neka ASUS ploca sa amd cipsetom 740g

 

Ma da, a na koji nacin si izvukao taj zakljucak da ti je frendu otisla ploca jer je imao spojen samo 20pin konektor od napajanja tj na temelju cega ste dosli do toga zakljucka!?

 

P.S.

 

Izvinjavam se ako je ovo otislo kao drugi post za redom!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko napojne?

pa jer je jedino od toga moglo od nicega drugoga

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne? HITNO!!!
win32 kaže...
Čeka kaže...

Imao sam napojnu od 24 pina....i sad sam uzeo od starog kompjutera 20pin i kompjuter radi...Dali je to dobro za kompjuter, il da ga ugasim dok neuzmem napojnu od 24 pina?

Pomoc hitno vas molim?!
Hvala!

 

Gle, imao sam jednu konfiguraciju sa Fortron Blue Storm-om od 500W i radio je komp cca 3 god. (mozda i vise) na 20 pin tako da ove price da je komp otisao radi toga sto nije bio spojen i 4 pin kabal su price za malu djecu te nemojte sirit totalne dezinformacije!

 

Evo ako treba sada cu iz kompa izvuci 4 pin i radit ce bez greske....uz to je jos OC!

 

Znam more ljudi koji koriste samo 20pin i NIKADA im se nista nije desilo kompu, pogotovo ne zato sto su koristili samo 20 pin od napajanja!

A gle, nisu 4 pina vise  bezveze tu...

vjerovatno bi da si imao neko manje kvalitetno napajanje ili jace komponente osjetio nestabilnost

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko napojne?

Taj 4 pin je dodatni vod od 12, 5, i 3.3V.

To je  da se ne preopterećuju 20 pin vodovi, i zbog ATX standarda.

Isto i nove ploče  kod proca imaju 4+4 pin, što standard nalaže, iako možeš koristit samo jedan 4 pin.

Sve će to radit, ali zbog stabilnosti se preporučuje popunit priključke 20+4 pin i ko ima 4+4 pin

Stari avijatičar...
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne?

Znači nemože nista biti PC...samo preporucujes 24PINA zbog stabilnosi, ako sam razumio ???

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne?
Čeka kaže...

Znači nemože nista biti PC...samo preporucujes 24PINA zbog stabilnosi, ako sam razumio ???

Gle, to nije bezveze stavljeno. AKO je napajanje dobro i dosta jako , nemaš problema.

ALI ako je slabo i nestabilno može nešto riknit.

Više do napajanja nego do priključka.

Ajde ti ispuni MOJ PC pa da vidimo šta imašNamigiva

Stari avijatičar...
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2010 0:34 (johi bro).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne?
win32 kaže...

Ma da, a na koji nacin si izvukao taj zakljucak da ti je frendu otisla ploca jer je imao spojen samo 20pin konektor od napajanja tj na temelju cega ste dosli do toga zakljucka!?

 

P.S.

 

Izvinjavam se ako je ovo otislo kao drugi post za redom!

Pa nije bzvze napravljen 24 pinski konektor... Da je to dobro, svi bi koristili 20 pinski. Svi mi koji koristimo 24 pinski smo umno zaostali, moš mislit

zakon
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne?
Čeka kaže...

Znači nemože nista biti PC...samo preporucujes 24PINA zbog stabilnosi, ako sam razumio ???

Moš se malo šlepat a pošto imaš stari MS400 mogu ti samo  preporučit da kupiš bolje. Taj MS je šrot.

Kupi  ovako nešto    FORTRON 400W,     CHIEFTEC A-135 Series   LC POWER Silent Giant   ili    SILVER POWER SP-SS400

Moja preporuka je Silver Power  400W           

Stari avijatičar...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko napojne?

Hvala....bar malo dok neskupim 400 kuna :D

14 godina
offline
RE: Pomoc oko napojne?
nidjo123 kaže...
 Svi mi koji koristimo 24 pinski smo umno zaostali, moš mislit

 

Ovo si ti rekao ne ja.....procitaj jos jednom moj post pa onda donosi neke vrlo lose zakljucke.

 

No znam da sam godinama koristio SAMO 20 pin i da nikada nista nije bilo kompu......tako da nema sanse da je komp tj. MBO otisla jer je koristen "samo" 20 pin.

 

Komp bez problema moze raditi na sa 20 pin konektorom......meni nije samo jedan komp tako radio i ne pricam napamet.

 

Stovise, mislim da sam na samo zadna dva napajanja poceo stavljati i onaj dodatni 4pin u MBO....dok su sva ostala napajanja i svi ostali kompovi radili samo sa 20pin i nikada nije bilo nista nestabilno ni bilo sta sl.

 

Sada mi je eto stavljen kompletno 24pin, a kazem......na ostalim kompovima je bio stavljen samo 20pin i nikada niti jednome kompu nista nije bilo (pogotovo ne radi toga konektora). Uostalom, u sve ove godine koliko "cackam" po kompovima samo mi je jednom dio hardveraja otisao i to je bila memorija na jednoj staroj Asus N6600GT GS. No vidi cuda, sve je radilo na 20pin.

 

Naravno da ako covjek ima 24 pin da ce ga ustekat, ali je pitanje dali moze nesto biti ploci ako radi samo sa 20 pin! Ne, nista joj ne moze biti....a pogotovo nece otici u "vjecna lovista".

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
RE: Pomoc oko napojne? HITNO!!!
Raptoxx kaže...
vjerovatno bi da si imao neko manje kvalitetno napajanje ili jace komponente osjetio nestabilnost

 

Hmmm....moguce, ali onda je to napajanje tjeralo malo jacu konfiguraciju.....tj. konfiguracije posto je napajanje "pregazilo" dosta konfiguracija.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice