CM HAF 932 vs. Antec 1200

poruka: 46
|
čitano: 9.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Evo ja se dvoumim.... Gledam ta 2 kucista i zanima me sto mislite o njima...  koj je bolji i tak to... ako mozda imate kakav drugi prijedlog pozeljan je.... max 1500kn...
Unaprijed Hvala....

P4 2.4 @ 3.0... Geforce 7300GT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

sto god da od ta dva uzmes neces pozalit. na tebi je da odlucis koji ti je lijepsi. ja osobno imam haf. i hladi ko lud.. preporucio bi ti njega.

Benzin 20 kn, upaljač 6 kn. Gledati kako škola gori, neprocjenjivo! Za sve ostalo tu je Master Card.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

obadva kucista su kvalitetna

HAF ti nema filtere za prasinu ak ti je to bitno

sve ovisi o tome kolko para oces dat

moj prijedlog ti je NZXT Tempest

http://www.links.hr/index.php?naziv=Ku%E6i%9Ate+NZXT+Tempest%2C+crno%2C+led+plava%2C+MIDI%2C+bez+PS&option=artikl&id_kategorija=052690&id_artikl=052.690.002

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
Psycho kaže...

obadva kucista su kvalitetna

HAF ti nema filtere za prasinu ak ti je to bitno

sve ovisi o tome kolko para oces dat

moj prijedlog ti je NZXT Tempest

http://www.links.hr/index.php?naziv=Ku%E6i%9Ate+NZXT+Tempest%2C+crno%2C+led+plava%2C+MIDI%2C+bez+PS&option=artikl&id_kategorija=052690&id_artikl=052.690.002

 Tempest mi se nesvida....:D
P4 2.4 @ 3.0... Geforce 7300GT
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
PoToKTM kaže...

sto god da od ta dva uzmes neces pozalit. na tebi je da odlucis koji ti je lijepsi. ja osobno imam haf. i hladi ko lud.. preporucio bi ti njega.

 A kakva je buka?
P4 2.4 @ 3.0... Geforce 7300GT
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
Grim kaže...
PoToKTM kaže...

sto god da od ta dva uzmes neces pozalit. na tebi je da odlucis koji ti je lijepsi. ja osobno imam haf. i hladi ko lud.. preporucio bi ti njega.

 A kakva je buka?
 ma skoro se niti ne cuje. vrlo je tih. mora se uzet u obzir da ima 3x venta od 23 cm koja rade na 1700 rpm. po ventovima od 23cm je specifičan. i ima unikatnu crvenu boju. svi kompovi su ocno plavi tj. svijetle plavo. No haf svijetli crveno. ko da gori. :) a zapravo ledi. (hladi)Smijeh
Benzin 20 kn, upaljač 6 kn. Gledati kako škola gori, neprocjenjivo! Za sve ostalo tu je Master Card.
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
PoToKTM kaže...
Grim kaže...
PoToKTM kaže...

sto god da od ta dva uzmes neces pozalit. na tebi je da odlucis koji ti je lijepsi. ja osobno imam haf. i hladi ko lud.. preporucio bi ti njega.

 A kakva je buka?
 ma skoro se niti ne cuje. vrlo je tih. mora se uzet u obzir da ima 3x venta od 23 cm koja rade na 1700 rpm. po ventovima od 23cm je specifičan. i ima unikatnu crvenu boju. svi kompovi su ocno plavi tj. svijetle plavo. No haf svijetli crveno. ko da gori. :) a zapravo ledi. (hladi)Smijeh
 Hmm... zanimljivo... znam da frend ima Haf-a i da se cuje ko avion.... iako mislim da je to grafa izunutra HD4870X2... a ona se bogme cuje ko vrag....:D
P4 2.4 @ 3.0... Geforce 7300GT
15 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Prije dva mijeseca me je mučila slična dilema.No ja sam se dvoumio između Anteca Twelve hundred i HAF-a 932.I odliuka na kraju nije pala ni na jednog od njih.

HAF nisam uzeo zbog ne postoječih filtra prašine na ogromnim 230mm ventovima koji uvlače isto tako uvlače ogromne količine prašine koje stvaraju velike probleme,a isto tako redovito čiščenje.

A Anteca nisam uzeo zbog nepostoječeg otvora za zrak na dnu kučišta kod mijesta kud ide napajanje.Pa tako napajanje uvlači topli zrak iz kučišta što smanjuje mogučnosti napajanja.

 

Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Antec je predobar i ja si ga planiran kupit

U videu na kraju i prikazaju razinu buke, samo savjerujem da malo pojačaš slušalice/zvučnike

 

Evo i Haf 932

nema filtera, al zato skoro sve možeš montirat bez alata

i ima manje mista za diskove

 

Meni je osobno bolji, a i lipši ovaj prvi :D :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Ja bi uzeo Coolermastera jer mi se vise svidja, a i ja imam Cosmosa i hlađenje je odlično tako da će i kod ovog biti sigurno dobro.

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
microman kaže...

Prije dva mijeseca me je mučila slična dilema.No ja sam se dvoumio između Anteca Twelve hundred i HAF-a 932.I odliuka na kraju nije pala ni na jednog od njih.

HAF nisam uzeo zbog ne postoječih filtra prašine na ogromnim 230mm ventovima koji uvlače isto tako uvlače ogromne količine prašine koje stvaraju velike probleme,a isto tako redovito čiščenje.

A Anteca nisam uzeo zbog nepostoječeg otvora za zrak na dnu kučišta kod mijesta kud ide napajanje.Pa tako napajanje uvlači topli zrak iz kučišta što smanjuje mogučnosti napajanja.

 

 A komp nesmijes držat blizu ili na tepihu. Preporucljivo je komp drzati na stolu. Pa valjda svi mi mozemo jednom mjesecno uzet vremena i sa ponosom ocistit komp. Kuciste samo po sebi nije glasno. ja sam jos u svoj potrpo 4 12cm venta i uopce nije glasan. komp se cuje zbog radeona.
Benzin 20 kn, upaljač 6 kn. Gledati kako škola gori, neprocjenjivo! Za sve ostalo tu je Master Card.
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
microman kaže...

Prije dva mijeseca me je mučila slična dilema.No ja sam se dvoumio između Anteca Twelve hundred i HAF-a 932.I odliuka na kraju nije pala ni na jednog od njih.

HAF nisam uzeo zbog ne postoječih filtra prašine na ogromnim 230mm ventovima koji uvlače isto tako uvlače ogromne količine prašine koje stvaraju velike probleme,a isto tako redovito čiščenje.

A Anteca nisam uzeo zbog nepostoječeg otvora za zrak na dnu kučišta kod mijesta kud ide napajanje.Pa tako napajanje uvlači topli zrak iz kučišta što smanjuje mogučnosti napajanja.

 

 Dobar komentar....Hvala
A izmedu cega se ja dvoumim...:D:D
P4 2.4 @ 3.0... Geforce 7300GT
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
PoToKTM kaže...
microman kaže...

Prije dva mijeseca me je mučila slična dilema.No ja sam se dvoumio između Anteca Twelve hundred i HAF-a 932.I odliuka na kraju nije pala ni na jednog od njih.

HAF nisam uzeo zbog ne postoječih filtra prašine na ogromnim 230mm ventovima koji uvlače isto tako uvlače ogromne količine prašine koje stvaraju velike probleme,a isto tako redovito čiščenje.

A Anteca nisam uzeo zbog nepostoječeg otvora za zrak na dnu kučišta kod mijesta kud ide napajanje.Pa tako napajanje uvlači topli zrak iz kučišta što smanjuje mogučnosti napajanja.

 

 A komp nesmijes držat blizu ili na tepihu. Preporucljivo je komp drzati na stolu. Pa valjda svi mi mozemo jednom mjesecno uzet vremena i sa ponosom ocistit komp. Kuciste samo po sebi nije glasno. ja sam jos u svoj potrpo 4 12cm venta i uopce nije glasan. komp se cuje zbog radeona.
 Ja i držim komp na stolu.A kučište čistim jednom mijesečno dok bi u slučaju HAF-a to vijerojatno radio jednom tijedno.Ja imam 7 ventova na svojem CM 960 i gotovo su nečujni,a istodobno pružaju odličan protok zraka.Komp se najviše čuje zbog nekih grafičkih koje imaju bučne ventove.
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
Grim kaže...
microman kaže...

Prije dva mijeseca me je mučila slična dilema.No ja sam se dvoumio između Anteca Twelve hundred i HAF-a 932.I odliuka na kraju nije pala ni na jednog od njih.

HAF nisam uzeo zbog ne postoječih filtra prašine na ogromnim 230mm ventovima koji uvlače isto tako uvlače ogromne količine prašine koje stvaraju velike probleme,a isto tako redovito čiščenje.

A Anteca nisam uzeo zbog nepostoječeg otvora za zrak na dnu kučišta kod mijesta kud ide napajanje.Pa tako napajanje uvlači topli zrak iz kučišta što smanjuje mogučnosti napajanja.

 

 Dobar komentar....Hvala
A izmedu cega se ja dvoumim...:D:D
 Ok.Sory moja greška.Prebrzo sam čitao.I moja preporuka ti je u tom slučaju ti je HAF.Jer je prašina manji problem nego da ti vent od napajanja konstantno radi punom brzinom,a pri tome ne hladi baš efikasno pošto uvlači vruči zrak iz kućišta.A samim time se smanjuje efikasnost napajanja i max snaga struje koju on može isporučiti.Jednostavno mislim da je to prevelika mana na tako skupom kućištu.
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2009 21:04 (microman).
15 godina
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Ja bi preporucio hafa jer cu ga i dobit za koji dan.Meni se svida kod njega sta je velik i sta se nakon njega vise vjerojatno necu trebat drugo kuciste(plus imam kuci filtere za prasinu pa cu ga cijelog oblijepit da mi ne ude ni zrnce prasine,znam da ce bit ruzno al ce bit na podu di ga niko ne vidiBelji se)svida mi se sta se kabeli mogu sprovest iza ploce te sta ima rupu iza maticne kod procesora za stavljanje jacih hladnjaka bez skidanja ploce(super stvar jer cu kasnije sigurno uzet bolji hladnjak za cpu pa ga onda clockat)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Ja sam uzeo HAF, po meni je to stvarno super kučište u kojem imas puno mjesta i mozes sakriti sve kablove da uredno izgleda. Jako jednostavno je sve za montirat. Hlađenje mu je super i ja mislim da sa njime neces pozaliti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Vidim svakakvih komentara, i ne mogu a da se ne osvrnem na anteca i tzv probleme sa napajanjem...jeli itko čuo za bušilicu, ili ako tko hoće elegantnije onda za plazma rezače koji rade otvore kakove srce poželi...ili jednostavno ako nemate u susjedstvu kakvog kovinotokara, sa bušilicom i večim borerom napravi se par rupa na dnu kučišta gdje ide PSU i kroz njih uvlaći se svijež i hladan zrak...mislim da to nebi trebao biti problem, no vratimo se na temu....ja tipujem za Hafa zbog hlađenja, ali ako se ne misli ništa Overclockati onda svakako prije Anteca....kvalitetan je i tih, a opet dovoljno hladan!

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

ja bi se slozio sa jednim od gore spomenutih    CM 960  jer je stvarno odlicno kuciste i da nisam uzeo TT m5 uzeo bih toga....

mb:ga-ma790x-ds4; cpu:amd athlon64x2 6000+ 3.3GHz; 8gb ram dual chanell 800mhz vga:nvidia gtx260 896ddr3; power:Chieftec power supply 650W, windows vista ultimate x64
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2009 14:49 (dadododo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
ne kužim zašto svi govore da im se HAF sviđa zato šta ima otvore kroz koje možeš provuć kablove. Šta Amtec nema? Pogledajte videe koje sam dao ;) Šta se tiće tog da ima otvor na mistu matične da možeš promit hladnjak, pa dobro, eto jedan plus, al zato moraš polipit puste filtere za prašinu na kućište, jer nije to baš tako lako čistit, i opet moraš skidat sve :D

i na kraju, pametni Wiz3m4n je predložija ono šta i ja mislin napravit kad si kupin Antec, tako da... Možeš i na jednom i na drugom imat sve, samo šta moraš nešto sam napravit i to praktički vraća opet na dilemu oko izgleda i kome je koji lipši, šta je opet stvar vlastite percepcije i ukusa :D
15 godina
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Pa ja necu svakih mjesec dana stavljat novi filter na njega.Na trenutnom kucistu sta imam sam stavio filtere im vec 6 mjeseci i nema ni zrnca prasine(tek malo na ventu od kucista a to puhnuo i sve otisloSmijeh)haf je takoder malo nizi od anteca (za nekih 3-4cm)sto je meni dobro jer bas i nemam puno mjesta u visini za kuciste(morat cu skinu policu od stolica za kuciste i stavit ga na pod da ima dovoljno prupuha za gornji vent.I također mi se ne svida kod anteca sto svi ventovi imaju ledice meni to bi malo smetalo al ionako ne bi ih gledo kad mi je na poduBelji se.A na kraju svega antec je skuplji za 200kn od hafa(cijene u linksu)

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2009 17:29 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
Wiz3m4n kaže...

Vidim svakakvih komentara, i ne mogu a da se ne osvrnem na anteca i tzv probleme sa napajanjem...jeli itko čuo za bušilicu, ili ako tko hoće elegantnije onda za plazma rezače koji rade otvore kakove srce poželi...ili jednostavno ako nemate u susjedstvu kakvog kovinotokara, sa bušilicom i večim borerom napravi se par rupa na dnu kučišta gdje ide PSU i kroz njih uvlaći se svijež i hladan zrak...mislim da to nebi trebao biti problem, no vratimo se na temu....ja tipujem za Hafa zbog hlađenja, ali ako se ne misli ništa Overclockati onda svakako prije Anteca....kvalitetan je i tih, a opet dovoljno hladan!

 Bravo.To meni stvarno nije sinulo:
A jesi se ti možda zapital da kućište od 1300kn nebi smijelo imat takvih mana?
Ili da možda netko očekuje da ne treba uzet pilu u ruke i rezat nešto za 1300kn.
Još nekak je za podnjeti nepostoječi filtri(Napraviš ih doma BEZ REZANJA KUĆIŠTA).
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
@microman: mislim da su ta dva problema od jednake važnosti, jednako je važno imati i filtre i imati otvor za zrak za napajanje. I mislim da je lakše nešto oduzet(rupe u kućištu), nego nadogradit(lijepit/stavljat filtre). Samo probušiš 10rupa s donje strane, ionako niko ne vidi. Mislim da svi imamo pri ruci bušilicu, al malo nas ima sad filtre u kući.
16 godina
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Uzmeš od mame/seste/susjede najlonke i eto filtera Smijeh

 

I da...slažem se da kučište za 1300kn ne bi trebalo prepravljati, ali šta češ kad je očito da svatko ima bar poneku manu....doduše ja sam si našao jednog Lian Li koji je po meni bez mana, ali nažalost nemam/nedam 3KKn Neodlučan

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2009 16:45 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
Manzi kaže...
@microman: mislim da su ta dva problema od jednake važnosti, jednako je važno imati i filtre i imati otvor za zrak za napajanje. I mislim da je lakše nešto oduzet(rupe u kućištu), nego nadogradit(lijepit/stavljat filtre). Samo probušiš 10rupa s donje strane, ionako niko ne vidi. Mislim da svi imamo pri ruci bušilicu, al malo nas ima sad filtre u kući.
 Nisu to dva problema jednake važnosti.Onaj tko redovito čisti kućište niti ne treba filtre na svakom ventu.A onom tko to ne radi ne pomogne ni deset filtra kad prašina če uči kroz neki drugi otvor.
A nepostojanje posebnog usisnog otvora za napajanje pospiješuje zagrijavanje,buku i smanjuje efikasnost napajanja.
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

Kod HAF-a mi se takoder svida sto se sve zivo moze postavit bez upotrebe alata,stavljanje optickih pogona izgleda bolesno jednostavno-gurnes,namjestis na pravo mjesto,pritisnes puc,gotovo. Za ivuc van ista stvar.Hardovi se takoder lako stavljaju i imaju antivibracijske gumice pa ce se jos vise stisat.I ima jos one plasticne utore otraga od pci utora -prakticno i jednostavno za skinut i vratit.A jos je laksi od anteca za nekih 1,5kg i dobijes kotacice(to mi bas nece koristit al sigurno ima ljudi ko ce htjet đirati svoje kuciste po kuci Belji se)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
Kad smo već kod toga, hm zanimljio, ti kotači znaju zlata vridit :D
I jel zna neko di ima kupit ti filtera za prašinu, gleda san u ve-mila i adm-a, al nema :(
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
Manzi kaže...
Kad smo već kod toga, hm zanimljio, ti kotači znaju zlata vridit :D
I jel zna neko di ima kupit ti filtera za prašinu, gleda san u ve-mila i adm-a, al nema :(
 Teško se nađu filtri za 140mm ventove,a kamoli za 230mm.Ako ti je što manji broj mana važan moja preporuka i best buy ti je CM960.Ako želiš kućište agresivnog dizajna,super odličnog hlađenja i da nemaš problema sa ugradnjom bilo kakvih zamislivih komponenta za prihvatljivu cijenu uzmi HAF-a.A ako si baš zabrijao na Anteca onda uzmi no ja stojim pri svojoj tvrdnji ta ima manu koju je teško ignorirati.Naravno alternativa ti je domaći rad(BUŠENJE I PILJENJE).
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
neaktivan
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200

Pa da ima filtera za 140 i 230 sigurno bi prije uzea HaF-a al ovako.... ne znan. A jel taj 960 ima filtere???

 

EDIT:

Znam za CM 690, al za 960 nemam pojma???

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2009 18:30 (Manzi).
16 godina
neaktivan
offline
CM HAF 932 vs. Antec 1200

pogledaj i thermaltake armor+ link

po meni predobro kućište

xfire: immortal5555
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: CM HAF 932 vs. Antec 1200
TheGamemaker kaže...

pogledaj i thermaltake armor+ link

po meni predobro kućište

 
Na prvi pogled sto sam vidio ovo kuciste izgleda dobro,ali je preveliko da ga smjestim(visina i dubina 600mm)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice