Koju kripto mjenjačnicu odabrati? izdvojena tema

poruka: 36
|
čitano: 25.448
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Koju kripto mjenjačnicu odabrati?
geronimo4661 kaže...
ll25 kaže...

Mislio sam čak možda držati na Coinbase walletu, jel to pametno? Do kojeg iznosa da držim tamo?

 

Generalno nije pametno drzati lovu na mjenjacnicima, ali ako se mora, Coinbase je vjerojatno najbolja opcija. A do kojeg iznosa drzati, to moras sam sa sobom odluciti. Ja osobno ne bih drzao vise od recimo $1k.

 

Alternativa kupnje preko mjenjacnice je kupnja direktno od nekoga uzivo, ako zivis u nekom od vecih gradova. Postoji balkanska Telegram grupa na kojem se rade takve kupoprodaje pa ako te zanima, mogu ti poslati na pm.

 Kraken?

11 godina
offline
Re: Koju kripto mjenjačnicu odabrati?
Kuun-Lan kaže...

 Kraken?

 

Kraken je takodjer dobra mjenjacnica, ali se ni tamo ne bi trebalo drzati kripto. Ljudi trebaju shvatiti da cexovi nisu banke i da nemaju niakvu zastitu ali nazalost mnogi drze hrpu novaca gore. 

14 godina
offline
Koju kripto mjenjačnicu odabrati?

Većina ljudi ne zna razliku između custodial i non-custodial walleta. Ovi kojima je nebitno gdje je lova i koliko je sigurna ne moraju brinuti o tome, ali ljudi kojima je bitno bi trebali biti upoznati s time.

Custodial wallet je dosta veliki rizik čak i ako do sada nije bilo problema, jer ne znači da sutra neće nastati sranje.

Kupnjom kriptovalute na takvim mjenjačnicama se kupuje udio u portfoliju te mjenjačnice. Dakle, ni nakon kupnje kupac nema u svom posjedu taj kripto, nego je i dalje u posjedu mjenjačnice. Oni sigurno trguju i dalje s tim i vrte lovu. Tu može doći do gubitka. Druga stvar je da hakeri mogu napast i sjebat to sve. Kina, Sj Koreja, Rusi... svi imaju jebeni motiv.

 

Čudi me da je to ljudima prihvatljivo, jer ti isti korisnici ne bi prihvatili situaciju gdje nakon kupnje FIAT-a u mjenjačnici nova valuta i dalje ostaje "na čuvanju".

Npr, odeš sa €100 u mjenjačnicu kupit USD i teta unutra ti kaže "Evo, kupili ste dolare, sad vam ih ja čuvam, ja to bolje radim od Vas". A ako iz zatražiš u papirnatomm obliku, onda ti odrapi dodatnu proviziju za to što ih je izvadila iz ladice. Sumnjam da bi to prošlo, ali za kripto je to ljudima ok.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Koju kripto mjenjačnicu odabrati?

Jbt ja kupio ledger wallet, nisam ga još ni setupirao, i sad kažete da je zbog mogućeg backdoora i on potencijalno zafrkan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju kripto mjenjačnicu odabrati?

Bolje je nego exchange/hot wallet, ali da Ledger tvrdi da tko opt-ina u taj "backdoor" ce imat "backdoor", no sama cinjenica da oni mogu pristupiti tome je dokaz da mogu pristupit kako god, što je i sam jedan njihov radnik potvrdio.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Koju kripto mjenjačnicu odabrati?

Trebam povući par sto eura na Visu, imao Binance, ukinuli je u 12 misecu radi EEA i nekih gluposti... Nisam ni znao ;/

 

Alternativna coinbase ili je ista stvar tamo??

 

Molim neku preporuku 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice