Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 897.776
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
millennial kaže...
Tincha kaže...

Ekipa, može li kakav savjet/preporuka za hard wallet od vas koji koristite nešto takvo?

Vidim da je povjerenje u Ledger poljuljano, Trezor se nameće kao dobra opcija..naletio sam i na neki Tangem, puni se mobiltelom preko NFC-a..ali nisam pametan kaj je najbolja opcija.

Važno mi je naravno da su pare sigurne i novčanik dugotrajan, planiram pohraniti nešto BTC-a na duže vrijeme. 

 Ledge, Trezor, OneKey svi su dobri. To što ekipa radi paniku oko svake gluposti je drugi par opanaka. Možda ti se svidi OneKey (open source).

 Što je s Ledgerom, nisam baš upratio?

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Izbacili su firmware update svojih walleta nakon što su u pogon pustili opciju ''oporavka'' seed phrasea čime su ugrozili sigurnost novčanika kroz dostupnost podataka..onako ukratko, ugrubo.

Komentari su raznoliki, netko je pogođen više netko manje, ali generalno se stvorila negativna vibra oko njihovih novčanika.

Sad, koliko su stvarno sigurni..ostaje pitanje.

WHITE STONES VARAŽDIN
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...
millennial kaže...
Tincha kaže...

Ekipa, može li kakav savjet/preporuka za hard wallet od vas koji koristite nešto takvo?

Vidim da je povjerenje u Ledger poljuljano, Trezor se nameće kao dobra opcija..naletio sam i na neki Tangem, puni se mobiltelom preko NFC-a..ali nisam pametan kaj je najbolja opcija.

Važno mi je naravno da su pare sigurne i novčanik dugotrajan, planiram pohraniti nešto BTC-a na duže vrijeme. 

 Ledge, Trezor, OneKey svi su dobri. To što ekipa radi paniku oko svake gluposti je drugi par opanaka. Možda ti se svidi OneKey (open source).

 Što je s Ledgerom, nisam baš upratio?

 Prvo je bio onaj data branch kad su procurili podatci od ljudi koji su kupili ledger preko njihove službene stranice.

Pa sad ovo https://lidermedia.hr/kripto/proizvodac-kripto-hardver-novcanika-ledger-pod-paljbom-kritika-zbog-dodavanja-nove-usluge-150829

EDIT: @Tincha me prestigao :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 9:34 (dinos3).
9 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...
millennial kaže...
Tincha kaže...

Ekipa, može li kakav savjet/preporuka za hard wallet od vas koji koristite nešto takvo?

Vidim da je povjerenje u Ledger poljuljano, Trezor se nameće kao dobra opcija..naletio sam i na neki Tangem, puni se mobiltelom preko NFC-a..ali nisam pametan kaj je najbolja opcija.

Važno mi je naravno da su pare sigurne i novčanik dugotrajan, planiram pohraniti nešto BTC-a na duže vrijeme. 

 Ledge, Trezor, OneKey svi su dobri. To što ekipa radi paniku oko svake gluposti je drugi par opanaka. Možda ti se svidi OneKey (open source).

 Što je s Ledgerom, nisam baš upratio?

 ništa posebno, klasično internet pretjerivanje. uveli su novu opciju za novu generaciju walleta da se PK može povratiti preko cloud usluge, odlično za debile koji nisu u stanju pravilno pohraniti svoj seed phrase ili PK, a ostali to ne moraju koristiti i sve im je isto kao i prije. ali sad su internetlije odjednom shvatili da PK pohranjen u ledgeru ipak nije toliko izoliran (sandboxan) kao što su oni mislili i onda je krenulo stvaranje panike...

 

Tincha kaže...

Izbacili su firmware update svojih walleta nakon što su u pogon pustili opciju ''oporavka'' seed phrasea čime su ugrozili sigurnost novčanika kroz dostupnost podataka..onako ukratko, ugrubo.

Komentari su raznoliki, netko je pogođen više netko manje, ali generalno se stvorila negativna vibra oko njihovih novčanika.

Sad, koliko su stvarno sigurni..ostaje pitanje.

pa hardverski se ništa posebno nije mijenjalo, a ne vidim u zadnjih 7-8 godina da je iti jedan provaljen. ne računam phishing napade i slične debilane.

 

dinos3 kaže...
Switch kaže...
millennial kaže...
Tincha kaže...

Ekipa, može li kakav savjet/preporuka za hard wallet od vas koji koristite nešto takvo?

Vidim da je povjerenje u Ledger poljuljano, Trezor se nameće kao dobra opcija..naletio sam i na neki Tangem, puni se mobiltelom preko NFC-a..ali nisam pametan kaj je najbolja opcija.

Važno mi je naravno da su pare sigurne i novčanik dugotrajan, planiram pohraniti nešto BTC-a na duže vrijeme. 

 Ledge, Trezor, OneKey svi su dobri. To što ekipa radi paniku oko svake gluposti je drugi par opanaka. Možda ti se svidi OneKey (open source).

 Što je s Ledgerom, nisam baš upratio?

 Prvo je bio onaj data branch kad su procurili podatci od ljudi koji su kupili ledger preko njihove službene stranice.

Pa sad ovo https://lidermedia.hr/kripto/proizvodac-kripto-hardver-novcanika-ledger-pod-paljbom-kritika-zbog-dodavanja-nove-usluge-150829

EDIT: @Tincha me prestigao :) 

 i trezor je imao sličan data breach.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2023 21:03 (millennial).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
millennial kaže...

 ali sad su internetlije odjednom shvatili da PK pohranjen u ledgeru ipak nije toliko izoliran (sandboxan) kao što su oni mislili i onda je krenulo stvaranje panike...

 

 

Problem je u tome sto je Ledger eksplicitno tvrdio da je private key siguran, da bi sada dosli do toga da to ipak nije istina te se moze izvuci ako se updejta firmware znaci lagali su. Dodaj na to cinjenicu da je njihov firmware closed source sto znaci da mogu ubaciti sta god hoce bez da itko to provjeri te ide direktno protiv one "don't trust, verify".

 

Glavni razlozi zasto je Ledger trenutno i dalje najpopularniji je marketing +jeftinoca dok oni kojima je malo vise stalo do sigurnosti svojih novaca koriste puno bolje open source proizvode tipa Passport koji je uz to i airgapped.

 

@Tincha zaboravi na Ledger, gledaj iskljucivo open source wallete od firmi koje nemaju naviku lagati klijentima i dodavati debilne feature.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2023 18:06 (geronimo4661).
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Hvala na dobrom infu. Imas kakav prijedlog osim Trezora?
WHITE STONES VARAŽDIN
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tincha kaže...
Hvala na dobrom infu. Imas kakav prijedlog osim Trezora?

 

Passport, ali na njemu mozes drzati samo bitcoin te je 200+ eura. A ako budes isao na Trezor, ovaj najnoviji model Trezor Safe 3 je bestbuy.

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ma inace mi i treba samo za BTC i zao mi je kaj se rasprodao ovaj Trezor BTC edition, ali mislim da cu uzet ovaj novi Safe 3 i bok.
WHITE STONES VARAŽDIN
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Mozes na bilo koji Trezor staviti službeni Bitcoin only firmware.

https://trezor.io/learn/a/bitcoin-only-firmware-on-trezor

 

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Koji zaheb. Poslusao sam nekog lika ovdje sa Bug foruma da je Tellor muljaza ovo ono i da radije to prodam. I vec dobrih mjesec dana, tellor ide u visine. Moj savjet drugim coin userima. Uzdaj se use u svoje kljuse.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 mjeseca
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Molim pomoć?

 

Prije par godina registrilala sam se na neku stranicu gdje sam dobila nešto dolara u Bitcoinu kao poklon. 

 

 ( 4 ) zove upravitelj računa platforme BIT Mining Invest Group da je na računu 10,937.30 EUR  i trebali bi prebaciti na račun. 

 

"Dobar dan! Zovem se Josip Plivalić, ja sam vaš upravitelj računa na platformi BIT Mining Invest Group. Obvezan sam vas obavijestiti da je isteklo razdoblje automatskog trgovanja. Tijekom 4 godine automatskog trgovanja, preostalo aktivno stanje na vašem trgovačkom računu značajno je poraslo, kao i vrijednost digitalnih sredstava koja se nalaze na vašem računu. Naša tvrtka je spremna pomoći u isplati sredstava i ja, kao vaš upravitelj računa, spreman sam od 9:30 do 19:00 pomoći vam obnoviti pristup vašem investicijskom računu. Nakon toga, imat ćete pristup računu i, prema tome, moći ćete nastaviti s ručnim trgovanjem ili ponovno postaviti račun za automatsko trgovanje, kao što je to bilo prije. U povratnom pismu, molim vas da navedete svoje specifične želje u vezi s nastavkom suradnje s našom tvrtkom, što točno želite raditi, i također navedite kada će vam biti prikladno da vas kontaktiram, potrebno je samo računalo ili telefon s Wi-Fi vezom.

 

s poštovanjem

Josip Plivalić

account manager BIT Mining Group

 

 

 

Poslao je i WALLET STATEMENT BIT MINING INVEST GROUP

Jel moguće tako nešto? 

Ja baš nemam pojma ništa o tim stvarima. 

Pričaju hrvatski, ali dosta loše.

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
zzubak kaže...

Molim pomoć?

 

Prije par godina registrilala sam se na neku stranicu gdje sam dobila nešto dolara u Bitcoinu kao poklon. 

 

 ( 4 ) zove upravitelj računa platforme BIT Mining Invest Group da je na računu 10,937.30 EUR  i trebali bi prebaciti na račun. 

 

"Dobar dan! Zovem se Josip Plivalić, ja sam vaš upravitelj računa na platformi BIT Mining Invest Group. Obvezan sam vas obavijestiti da je isteklo razdoblje automatskog trgovanja. Tijekom 4 godine automatskog trgovanja, preostalo aktivno stanje na vašem trgovačkom računu značajno je poraslo, kao i vrijednost digitalnih sredstava koja se nalaze na vašem računu. Naša tvrtka je spremna pomoći u isplati sredstava i ja, kao vaš upravitelj računa, spreman sam od 9:30 do 19:00 pomoći vam obnoviti pristup vašem investicijskom računu. Nakon toga, imat ćete pristup računu i, prema tome, moći ćete nastaviti s ručnim trgovanjem ili ponovno postaviti račun za automatsko trgovanje, kao što je to bilo prije. U povratnom pismu, molim vas da navedete svoje specifične želje u vezi s nastavkom suradnje s našom tvrtkom, što točno želite raditi, i također navedite kada će vam biti prikladno da vas kontaktiram, potrebno je samo računalo ili telefon s Wi-Fi vezom.

 

s poštovanjem

Josip Plivalić

account manager BIT Mining Group

 

 

 

Poslao je i WALLET STATEMENT BIT MINING INVEST GROUP

Jel moguće tako nešto? 

Ja baš nemam pojma ništa o tim stvarima. 

Pričaju hrvatski, ali dosta loše.

 

Hvala!

 

 daj link na tu stranicu. po meni je to 99% prevara jer ih ima koliko hoćeš. shema ide obično da ti jave da imaš puno $$$ na računu, ali da bi ti ih isplatili prvo moraš uplatiti nekakvu cifru... i onda krene navlačenje...

 

čista logika kaže, ako si prije par godina imala nešto dolara, pretpostavljam da to nije više od 50-100$, a BTC je u zadnjih 5 godina bio najniže oko 3800$ i od tada do danas je porastao oko 11 puta. Tada bi i tih tvojih 50-100$ danas u najboljem slučaju vrijedilo 550$ do 1100$. Znači daleko od spomenutih 10.937,30$.

 

e sad, mi ne znamo o kakvom se ulaganju radi. ukoliko je u pitanju i ukamaćivanje ili nekakvo automatsko trgovanje onda je sve moguće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 12:11 (millennial).
3 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

nemam pojma koja je to stranica.

Traži da se skine neka aplikacija pa se ulogira u banku pa neznam dalje...

Za sada nisu tražili novac...

 

9 mjeseci
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
zzubak kaže...

nemam pojma koja je to stranica.

Traži da se skine neka aplikacija pa se ulogira u banku pa neznam dalje...

Za sada nisu tražili novac...

 

 ulogira se u koju banku? tvoju? niti pod razno. kad skineš tu aplikaciju oni će vjerojatno imati udaljenu kontrolu nad tvojim računalom i kad se prijaviš u svoju banku lijepo će ti počistiti račun.

 

ako ne znaš koja je stranica gdje si se davno registrirala i dobila nešto dolara u obliku bitcoina kako to sad povezuješ sa ovim mailom? možda uopće nije povezano.

15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

100% Prevara.

 

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Normalno da je prevara…
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Franjo15 kaže...
Gremlin144 kaže...

Danas sam tu na bugu prvi put vidio za tu valutu.

Vidim da se može zaraditi preko toga.

Koristi tko to još ovdje na forumu?
Kakva su iskustva?

Mogu li se ti novci prebacit na račun u banci?

Ako se ne mogu što onda s tim novcem mogu kupit, a da je opipljivo?

Kakve konfiguracije računala su preporučene za to rudarenje?

"Kopaš" tu valutu. I skupljaš te coine, 1 sad košta oko 80$, ali da skupiš jednog moraš neprestalno kopati 0-24sata. 

I valjda čak i do dva tjedna sad da dobiješ 1 coin. Ali s time da imaš grafu dobru. Po mogućnosti što jaču, i ATI kažu. 

 

S time da ti grafička radi na 99% cijelo vrijeme, i vuče struje fino.

I upitno je koliko komponente mogu to dugo sve izdržati.

A taj coin možeš prodati nekome tko to hoće kupiti, ima puno stranica za trejd.

Sve u svemu, frend i ja smo krenuli, i uvidjeli da nema to smisla. Jer dok rudariš možeš zaboraviti da ćeš normalno komp koristiti, i jako dobre dere internetsku vezu.

Mislim da ste se ti i tvoj frend dobro za... ali 

Intel 80286
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Mogu li povuci oko 900 eura sa binance walleta na PBZ racun bez da mi se porezna nesto umijesa ili da ocekujem probleme? Mislim da nije proslo 2 godine od kupovanja crypta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Coder256 kaže...

Mogu li povuci oko 900 eura sa binance walleta na PBZ racun bez da mi se porezna nesto umijesa ili da ocekujem probleme? Mislim da nije proslo 2 godine od kupovanja crypta...

 Vidjet će sigurno. Dal će te zezat il ne to neznam, ali radije preko Revoluta. I digneš pare na bankomatu ili trošiš sa računa. Ja sam sve vukao sa Binance na Revolut.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 14:11 (Cryogenic).
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Molim savjet, mob mi se zblesao, pa imam problem s prijavom na Binance, a i nisam se spajao neko vrijeme, pa baš htio sad probati.

Upišem svoj mail, lozinka, pa dođem na ona dva koraka za dalje, odaberem mail, stigne 6 digit i sve ok, ali ne prolazi mi authenticator.

Aplikacija nije radila. Obrisao, pokušao ponovo instalirati i sad ne mogu povezati sa svojim računom pa ne prolazim tu provjeru do kraja.

Što mi je činiti?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Miki77 kaže...

Molim savjet, mob mi se zblesao, pa imam problem s prijavom na Binance, a i nisam se spajao neko vrijeme, pa baš htio sad probati.

Upišem svoj mail, lozinka, pa dođem na ona dva koraka za dalje, odaberem mail, stigne 6 digit i sve ok, ali ne prolazi mi authenticator.

Aplikacija nije radila. Obrisao, pokušao ponovo instalirati i sad ne mogu povezati sa svojim računom pa ne prolazim tu provjeru do kraja.

Što mi je činiti?

 

Kontaktiraj customer support i objasni situaciju, a oni će ti reći da moraš odraditi KYC da dokažeš vlasništvo nad računom.

S obzirom da nisi sačuvao reset code to je mislim jedini način.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 6:53 (geronimo4661).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice