FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB...

poruka: 14
|
čitano: 1.786
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB...
Dajte procjenu, ekipa.

AMD Phenom FX-8350 + Zalman CNPS 12 cooler.

Gigabyte GA-990-FXA-UD3, rev 1.1 ako se ne varam.

8 GB G-Skill Ripjaws memorije, DDR3.

Tu je i Corsairovo 600W napajanje, ne znam koji model, malo izraubano Fractal Design kućište (Core, ako se ne varam).

E, da, tu je i Gigabyteova GTX-970 ako ju baš moram ubaciti u kombinaciju.

Hvala na komentarima unaprijed 😀
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 6:29 (robogo).
11 mjeseci
offline
FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB...

pokloni to nekom klincu s kvarta, više če ti značiti to nego tih 40-50 e što možeš dobiti za tu konfu

9 godina
offline
FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB...

Nije baš da se može dobiti 40-50€ za to sve, može se dobiti više

7 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.
Vader kaže...

Nije baš da se može dobiti 40-50€ za to sve, može se dobiti više

Iskreno, skupa s grafom bi dao za nekih 75€ samo da se riješim svega.

13 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.
Vader kaže...

Nije baš da se može dobiti 40-50€ za to sve, može se dobiti više

 Obožavam ovakve procjene gdje tvrdiš kako može se dobiti više, a opet ne želiš reći točno koliko se to više može dobiti, odnosno daješ procjenu bez procjene.

robogo 


 Marijo642  ti je dao najbolji prijedlog.

DDR3 je outdated danas gdje se uglavnom koristi u basic računalima. Gaming ovdje nije opcije zbog 8GB rama što je danas premalo pa čak i za osnovne potrebe.

Ako stvarno želitš maksimizirati svoj profit, najbolje rješenje bi bilo da pokušatš prodati napajanje i grafičkui odvojeno, a matičnu ploču + ​​CPU + RAM kao combo, ali imaj na umu da će to biti stvarno teška prodaja. Prije samo 2 tjedna uspio sam kupiti 2500k+ matičnu + ​​16 giga RAM za 28 eura.

Napajanje je također upitno dali se tu radi od CX seriji ili o nečem pristojnom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2024 0:27 (Luco).
9 godina
offline
FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB...

Proc 15

hladnjak 10

Ploča 20

Memorija 8

Napajanje 20 ako je CX600, ako je neki bolji - malo više

Kućište 2€ za pod željezo

Grafa 30-40

 

I na tim cijenama si dok to preporodaš budeš još i zaradio

 

Znam da ti je cilj dobiti za što manje, pa da na kraju što više zaradiš, ali ono...budi čovjek

13 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.

120 EURA za ovo?!? Reci mi da se šališ

 

Pa ekipa na forumu prodaje AM4 konfiguracije za tu svotu,čak i na njuškalu da bi teško prošlo jer i tamo gomila takvih komponenti trune s apsurdnim cijenama.

Zarada? dok to preporodaš budeš još i zaradio

  • Nitko ne želi dati 75 eura 120 eura po tebi za ovaj komp gdje će još morati nadobaciti love za ram i ssd gdje će total vjerovatno biti preko 100 eura 150 eura, i što na kraju imaš pc koji će 99% vremena provesti na internetu jer je za svaku modernu igru manje više promašaj.



Znam da ti je cilj dobiti za što manje pa da na kraju što više zaradiš


Moj cilj? Evo OT može potvrditi da ga nisam kontaktirao niti bilo što,a niti najmanje imam interes za kupovinu navedenih komponenti,takve kompove ne prodajem nego doniram ljudima kojim su potrebni,jer mi ne pada na pamet traziti nebulozne svote za tako što.


Ova tvrdnja je komična kao da je krenem tvrditi kao i sam imaš tu komponentu i onda došao si da napumpaš cijenu kako bi i sam mogao ugrabiti par novčića više, ili još gore ostavljaš dojam da te OT potplatio da mu ostaviš dobru procijenu u nadi da ćeš nasamariti nekoga da kupi za tu svotu.

ali ono...budi čovjek

Ok,evo budi čovjek i kupi taj komp za cijenu koju si predložio i svi presretni,no svi znamo da se to neće dogoditi.


Jesam,čovjek sam,ali sam i realan.


Pa procijenu valjda ostavljaš na temelju ponude i potražnje, a ne na nekakvoj sentimentalnoj vrijednosti.


Na kraju dana stvar je veoma jednostavna, ako trebaš internet konfiguraciju riješiti ćeš to za 30 maksimalno 40 eura, ako ideš na gaming soluciju definitivno nećeš ići sa ddr3 koji gubi bitku iz svakog aspekta bilo to performanse, cijena, starost. Imam dojam da su se ljudi toliko emotivno vezali za te prastare ddr3 konfiguracije pa na temelju toga žele dodatnu zaradu.
a opet iz prve ruke sam svjedočio kada mi ljudi s manjkom tehnićkog znanja dofuraju kantu koju su nedavno kupili od nekakvog ljigavca koji ih je oderao za komp i prodao priču kako je to pila za igrice, a klinci ne mogu ni fortnite instalirati. A kroz sedećih pet minuta shvatiš da je komp punoljetan i onda tu vijest kad im saopćiš samo vidiš kako im mrak padne na lice.

7 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.
Ekipa, hvala svima na prijedlozima i savjetima, ozbiljno. Ali kao autor teme vas molim sve da malo smanjite tenzije, stvarno nije potrebno da se upuštate u prepucavanja i rasprave oko komponenti starih 10+ godina.

Razlog zbog kojeg sam pitao za procjenu je što ne pratim PC scenu minimalno otkad sam nabavio PS4, što je bilo prije 6 godina. Ovo je originalno bio gaming PC, a sudeći po procesoru i grafičkoj, vjerujem da je svima jasno koliko je to davno bilo.

Komponenti bih se "riješio" iz razloga što još uvijek rade i vjerujem da bi netko nešto uspio napraviti od njih, za moje potrebe (Ubuntu kućni server za pihole i Plex) je komp jednostavno prevelik, pretežak, i vuče previše struje i više mi ne odgovara. Ne bih ih nužno ni prodavao, otvorene su i zamjene za različite kombinacije. Komponente su radile redovno i svakodnevno do prije nekih 10ak dana kada sam zamijenio PC s drugim SFF kompom koji je preuzeo glavnu riječ u kući. I vjerujem da će raditi i dalje nekom tko bi našao namjenu za njih.

Ali u svakom slučaju, ajmo malo samo smanjiti nepotrebne napetosti, popijte nešto hladno, odmorite malo u hladovini, pa možemo dalje s diskusijom :)
11 godina
protjeran
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.
Luco kaže...
Vader kaže...

Nije baš da se može dobiti 40-50€ za to sve, može se dobiti više

 Obožavam ovakve procjene gdje tvrdiš kako može se dobiti više, a opet ne želiš reći točno koliko se to više može dobiti, odnosno daješ procjenu bez procjene.

robogo 


 Marijo642  ti je dao najbolji prijedlog.

DDR3 je outdated danas gdje se uglavnom koristi u basic računalima. Gaming ovdje nije opcije zbog 8GB rama što je danas premalo pa čak i za osnovne potrebe.

Ako stvarno želitš maksimizirati svoj profit, najbolje rješenje bi bilo da pokušatš prodati napajanje i grafičkui odvojeno, a matičnu ploču + ​​CPU + RAM kao combo, ali imaj na umu da će to biti stvarno teška prodaja. Prije samo 2 tjedna uspio sam kupiti 2500k+ matičnu + ​​16 giga RAM za 28 eura.

Napajanje je također upitno dali se tu radi od CX seriji ili o nečem pristojnom.

 

 

Ništa što si spomenuo nije za gaming.

Ja bih rekao taj stari FX proc je puno manje za gaming nego je to ddr3 memorija.

Sve skupa ta konfiguracija je za multimediju i čitanje vijesti.

Procjena oko 50e je ok i to samo radi gt

13 godina
offline
FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB...

Nitko ne prodaje...hmmm...

https://i.postimg.cc/T3b31Hnw/image.png
https://i.postimg.cc/nLtcDY11/screenshot-59.jpg


Dokaz da nisi niti pogledao oglase, ryzen 1600 je baja napram ovo kojeg si procjenio 15 eura.

https://i.postimg.cc/zBFjrjx2/image1.png

A na ebay za 50 biraj što želiš.

Sve što sam rekao to i stoji i dokazano je.

Eh sad tko sije laži i izmišljaš nekakve zavjere kako dajemo ovakve procjene kako bi orobili čovjeka i zaradili na njegovim komponentama.
Na kraju sveg kada sam te prozvao na temelju gluposti koje si izjavio da kupiš taj komp za lovu koju si rekao,u klasičnom stilu krenio si s vređanjem.
Nakon toga nema smisla se raspravljati s nekim tko pokusava ubijediti ljude kako u sred dana je mrki mrak. (po tebi smo svi mi glupi jer dajemo istu procjenu dok ti pametnjaković laprdaš kako 15god star AM3 vrijedi više od AM4 koji hje 5god star.

END

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2024 23:59 (Luco).
7 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.
Evo nešto više detalja o komponentama.

Napajanje: Corsair CMPSU-650TX

Grafička: Gigabyte GTX970 Windforce G1 Gaming

Ima i neki LG-ev DWD/RW u svemu tome
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 14:12 (robogo).
9 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.

Jesi ti ćorav ili si prirodno glup?

 

U tom Ryzen 3600 bundlu nema apsolutno nikakve grafe. Znači, ploča, procesor, 2x4GB memorije, SSD 128GB i napajanje koje je za baciti u smeće. 100€

 

Ovaj drugi isto nema grafu, Ryzen 1600, B450M-K (low budget model), 2x8GB DDR4 (vjerojatno neka najobičnija), Seasonic S12II 520W, neko obično kućište toliko da drži sve na okupu i Acer FHD IPS monitor, 130€, ništa posebno ekstra super duper cijena

14 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.
 

Ništa što si spomenuo nije za gaming.

Ja bih rekao taj stari FX proc je puno manje za gaming nego je to ddr3 memorija.

Sve skupa ta konfiguracija je za multimediju i čitanje vijesti.

Procjena oko 50e je ok i to samo radi gt

 Istina, imam jedan 2600k i to je iznenađujuce upotrebljivo :D 

Ali vadi ga veliki overclock, ali gura rx480 sasvim solidno 

12 godina
offline
Re: FX-8350, GA-990-FXA-UD3, G-Skill Ripjaws 8 GB.

Ovo ako je dobra cijena može se složiti jeftin multimedija stroj za spajanje na TV, samo downvolt na 1.2v i nekih 3.7 ghz i onda se ne grije ni troši previše, i može se odigrati neka starija igra koja radi dobro na toj kombinaciji. Ja sam prije par  godina kupio gigu 990a s 16gb 1866 ram i fx 9570 s 120 aio sve skupa 350 kn jer je tip mislio da je neispravno. Samo je bilo potrebno spustiti napon i isključit suludi turbo koji ide na 1.5 v, meni je sve radilo bez gašenja na 1.35v i 4.5ghz za 5ghz treba top cooler 

Prošlo lito kupija od kolege Volume R5 2600 i novu 450 mbo s garancije za 90 eura mislim i ram novi u dućanu gskil 3600 mhz memorije 16 gb 50e

 

Mislim da s grafom možeš valjda max 80e. Zapravo i manje

Ogromna je razlika u igrama na ryzenu uz malu nadoplatu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice