Draga, izumio sam softver!

poruka: 326
|
čitano: 117.409
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Draga, izumio sam softver!".
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Zli Luđak kaže...

Uređujem zahtjevne časopise 12+ godina.

U impresumu Buga se ne spominje Oleg Maštruko pod urednik, nego pod suradnici.

Zadnjih nekoliko tekstova i napada vezano je uz Jutarnji - imaju tipfelere, novinari loše pišu, nestručno obrađene teme. Ima tu još neka pozadinska priča, ili je Jutarnji slučajno odabran?

http://avast.software.hr
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Moram priznati da nisam pročitao posljednji LindaLnin odgovor.

A volim čitati.

Ako je zanimljivo.

Ako.

 

Svakako, LindaL, neću ulaziti u te vaše tu prepirke o tome čiji novinarski penis je veći (tvoj pokušaj dokazivanja zvuči mi tako... baš u nekom revijalnom šovinističko-feminističkom tonu), ali nije mi jasno kako ne vidiš okidač koji je Olega potaknuo na pljuvanje? - Članak u Jutarnjem ostavlja dojam kao da ga je pisala tinejdžerica koja se sva uspalila na Boyzone i Backstreet Boys ekipu. Šteta što nije dodala vrištanje nakon svakog spomena mladog uspješnog gospodina.

Mislim, budimo realni, ne možeš ozbiljan članak o temi ozbiljnoj kao što je glupost naših liječnika, pisati kao da je članak o Bulji Gagarinu koji je odlučio ne nositi kacigu tijekom uzlijetanja; ili možda kao članak o onome retardu Anti Gotovcu ili Avi Karabatić.

Ako pljuješ po nekoj zemlji, a to još radiš na osnovu poteza pojedinaca koji apsolutno ničim ne predstavljaju tu zemlju, onda se barem potrudi dati neke argumente, neku kvalitetu informacija koja može zadovoljiti nekoga pametnijeg od babe koja ima čipku na televizoru i upija Canjugina sranja o napušenim liberalima (oprosti mi, još sam pod dojmom filma).

 

Meni je ovaj članak sličan člancima na dnevnik.hr - samo što ne vidim ono "SENZACIONALNO!", "ŠOKANTNO!", "ŠOKANTAN VIDEO!", "BREAKING NEWZES" i sl. izdrkavanja novinarske struke i gluposti u simbiozi.

Imamo dvije mogućnosti. Prva je da je cilj ovog članka možda i bio upoznati javnost s mogućnosti koja se pojavila za domaću medicinu, ali je zbog mladosti i neiskustva novinarke, cijeli članak napisan kao tekst za OK ili Teen sa svrhom vlaženja sponzoruša na novčanik i ego mladog biznismena iz Amerike; nešto poput moderne verzije Servantesa iz Našeg Malog Mista.

Druga je mogućnost ona da je članak napisan s namjerom da se popljuje tamo neke doktore i one koji odlučuju te da se stvori revolt javnosti, gnušanje nad vlašću, negativan naboj javnosti prema bilo kome tko je, eto, odbio nešto tako cool kao što je ponuda gospodina iz Amerike.

 

Prvu mogućnost ne moram komentirati jer je sadržana kao rezultat druge mogućnosti, a sadrži i objašnjenje sama po sebi. Koja je svrha druge opcije? - Poznajem neke osnivače Jutarnjeg i sjećam se da je Jutarnji htio biti prvi list u boji; zapravo da, bio je. Ujedno je bio i onaj list koji je imao nešto hrabrije tekstove protiv vladajućih i htio biti hrabra novina. Nije to više ista novina.

Ako je zaista cilj članka bio da se čitateljstvu ubaci još jedna buba u uho, još jedna (kao da ih je malo) informacija o lošem upravljanju državom (a na zdravstvo su ljudi osjetljivi), o glupoj vlasti o nesmotrenim promašajima i sl. onda je odgovornost novinarke bila i da taj članak odradi daleko kvalitetnije, ako uopće može.

 

Veća količina kvalitetnih informacija, točna i primjerena nomenklatura, konkretni i provjerljivi podaci, komentar neke stručne osobe "sa strane", pokoji link, info okvir i sl. odradili bi daleko bolji posao, jer bi osim babe s čipkom, članak "popio" i pokoji akademski građanin ili veća grupa odnosno širi dio puka (izdrkavanje na ego op.a.).

Ovako smo dobili članak koji će, ilustrirano, čitati bauštelac sa sendvičem u jednoj i pivom u drugoj ruci (tijekom pauze ispod limene nadstrešnice po kojoj pljucka kiša), a onda će, nakon pročitanog članka, zaključiti "da su svi oni jeb*eni pederi i banda lopovska", baciti višak sendviča u blatnu lokvu, obrisati ruke o trliš i nastaviti sa psovanjem kolega, one tamo žice, zida i sl.

 

Ispričavam se na stereotipu, ali takvom čitatelju sasvim je svejedno jel' u članku pisalo kako piše ili su postojale i neke kvalitetnije, točnije i bolje informacije. Članak će i u ovom i onom obliku dohvatiti takvu publiku već samim (pretencioznim) naslovom, ali će vjerojatno promašiti one koji žele ipak malo više boljih informacija, a zasigurno promašiti one koji nešto mogu tu i napraviti, jer će ti i takvi zaključiti da je članak jednostavno loše trabunjanje bez ikakvih pravih informacija i točnosti, a potom pretpostaviti da je možda čak i izmišljen, te fino zatvoriti novinu.

Da je nekim čudom članak pun točnih imena, datuma, vremena, cijena, naziva, provjerljivih informacija, možda bi članak kao ozbiljan zapeo za oko nekom liječniku, primarijusu, a možda čak i drugim novinarima, pa ministru...

 

Ovako - pucanj u prazno i bačen prostor (kao uostalom i ovaj moj komentar).

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 10:17 (naxeem).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Sjecam se tamo sredinom devedesetih dok sam radio kao studosh na nekakvom IT odrzavanju HND radionica za mlade novinare i nisam mogao vjerovati kako ti ljudi razmisljaju o drugima i sebi. Nekih 15 godina kasnije hrvatsko novinarstvo je upravo tamo gdje se je samo odvelo, na dno dna.. a Sandra je primjerak novinara iz rijecnika takvog novinarsta..

 

Sandra, loša si. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
tnakir kaže...

Oleze i kolegice Ona koja nije Sandra...

 

Mislim da je djetinjasto prepucavati se po forumu ko da imate 5 godina. Mislim da bi bilo bolje rijesenje da odete na onu pizzu koju ce Ona koja nije Sandra platit i nakon toga se pomirite kako spada :)

 

Ovo je stvarno smjesno sto radite :)

 

Neće tu pizza pomoći. Moj prijedlog je ili hrvanje u blatu, ili seks ili oboje.

 

Kad bi ljudi ovoliko strasti ugrađivali u sve što rade.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 11:39 (Chaos).
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Ma na to sam i mislio samo nisam htio bit prost...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Uvjek čitam komentare Velikog brata i M.dipl sa velikim guštom, gotovo uvjek su najčitkiji i najpismeniji, pogode u srž problema a polemike koje su u nastavku su najsmislenije i najinteresantnije na temama IMO, velika većina ostaloga je bildanje ega, nerazumjevanje substance ili pridržavanje gaća autorima suprotstavljenih stajališta, slično je i u ovom topiku osim što još uvjek nema (pisanih) reakcija na njihove komentare (osim TU i hvala), kada se to dogodi možda ovaj grozni rant preraste u nešto smislenije i vrijedno pažnje Neodlučan

Ende Neu
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 14:31 ((s)izgoreo).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...
Ne radi, vidim i ja da glupa molitva ne radi.

Nisam ti ja uopće uvredljiv ni sujetan, a po količini podjeljenih uvreda ili komplimenata ovo je jedna od blažih rasprava po forumima na kojoj sam sudjelovao, dakle samo daj.... mene ništa ne smeta, može i oštrije.

 

Što se tiče toga da ne čitaš naša izdanja, ne bi te ugrizlo da to i učiniš, kako ti je i Drago sugerirao. Nađi negdi Bug, Mrežu, sigurno ima muške ekipe (a možda i ženske) po redakciji ili gdje već svraćaš što kupuju naša izdanja. Vidjet ćeš da ima i reportaža i pismenih tekstova i općenito materijala koji svojom kvalitetom ljudima koji ih rade daju itekako prava da popuju drugim kolegama. A možda se i ne složiš s time, opet - nikom ništa.

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 15:22 (Zli Luđak).
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
avast.software kaže...
Zli Luđak kaže...

Uređujem zahtjevne časopise 12+ godina.

U impresumu Buga se ne spominje Oleg Maštruko pod urednik, nego pod suradnici.

Zadnjih nekoliko tekstova i napada vezano je uz Jutarnji - imaju tipfelere, novinari loše pišu, nestručno obrađene teme. Ima tu još neka pozadinska priča, ili je Jutarnji slučajno odabran?

Koliko ja vidim, spominjem se pod Uredništvo i pod Kolumnisti. Svatko tko je u Uredništvu je automatski i urednik.

 

BTW konkretno uređujem naše izdanje Mreža, ali uredništvo je uredništvo, da netko hoće od mene preuzeti Mrežu rado bih ja uređivao i nešto drugo Cool

 

Pozadinske priče nema - šetamo Internetom, kad nas nešto potakne na komentar to komentiramo. Iskreno obično jače i trajnije stvari stavljam u kolumne za Bug i Mrežu, tiskana izdanja. U Osobni stav na webu ide nešto što bi za par dana zastarjelo (tko će više pričati o ovom članku za 2-3 dana?), ili nešto što zapravo ne zanima neki širi krug čitatelja (a ovo ne zanima).

 

Specifikum weba je da je sve svakom dostupno pa ti tekstovi za Osobni stav, koji su po meni nižeg ranga nego kolumne za tiskana izdanja, budu više čitani i komentirani, kao npr ovaj. Po meni su kolumne za Mrežu i pogotovo Bug u biti mnogo vrjednije komentiranja, ali nisu na webu i nemaju zgodan botun "Komentiraj" koji može kliknuti svatko.

 

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 15:11 (Zli Luđak).
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...
Ajme dragi Oleže,

.... ubacio nepostojeće teorije urote, namjerno ili iz neznanja previdio da urednici stavljaju naslove, opremu teksta i ulijeću u sam tekst

ovo bi te trebala biti sramota napisati Namigiva

u eph se itekako radi po "tim" pravilima.. urednik secira tekst kako ga volja, kamoli ne i naslov..

16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
M_dipl. kaže...

Moje je mišljenje da nitko nikada nema pravo "popovati" drugome, barem ne na način na koji si ti to u tekstu napravio. Općenito, opravdanje za egoizam i cinizam ne postoji, ne možeš biti toliko dobar u nekom poslu da ti to dade za pravo druge omalovažavati (neovisno o tome ima li za kritiku temelja), upravo suprotno, intelekt i kvaliteta podrazumijevaju "viši" način razmišljanja i pogled na stvari. A zna se kako se piše kritika, cilj je da tema ostane u središtu pažnje, a ne da se potencira tobožnja kvalitativna razlika između autora djela i kritičara.

Već sam rekao - čitav moj tekst je po mom mišljenju nešto što je novinarkin urednik trebao njoj izgovoriti vrativši joj tekst na doradu. On to nije napravio i imamo dvostruku štetu: objavljen je bezvezan tekst + novinarka i svi ostali misle da je tekst u biti dobar.

 

Da je urednik to napravio, novinarka bi naučila lekciju, popravila ovaj materijal a znala i nešto za ubuduće. Ja sam prvi koji je protiv mistifikacije neke "struke" pa tako i informatike. Za pisanje ovakvih tekstova ne traži se velika pamet niti završen studij računalstva, više se traži odgovornost, balans u pisanju i logičko promišljanje, te da se ne prenosi nekritički svaka glupost uz kavu, malo browsanja Googleom, baratanje terminima.... To je sve što se traži i živim u uvjerenju da novinarka poput Bolanče ima posve dovoljne mentalne sposobnosti da to napravi, ako je urednik vodi na pravi način.

 

Ako ne vodi, uvijek će se naći netko s malo dobre volje da im ukaže na greške Osmijeh

 

Nije ovo ni prvi ni zadnji takav slučaj, ali se tekst eto tiče informatike koja je Bugov teren, a ja sam imao sat vremena slobodno i malo zlovolje da napišem kritičan tekst, pa sam ga napisao.  

 

Heroj a ne zločinac
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Zli Luđak kaže...

BTW konkretno uređujem naše izdanje Mreža, ali uredništvo je uredništvo, da netko hoće od mene preuzeti Mrežu rado bih ja uređivao i nešto drugo Cool

 

Bilobi te zanimljivo vidjeti u uerdništvu Jutarnjeg.

16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...
Ne radi, vidim i ja da glupa molitva ne radi.

Neću više pisati jer se samo vrtimo u krug. Ja sam znala da će tako biti - proradio je tvoj dječački ego komentatora koji ima pravo cendrati - jer je komentator-kolumnist-whatever.

I proradilo je tvoje cjepidlačenje u kojem ti moje analize izgledaju kao samohvala. A uopće se ne kanim hvaliti, koje su to gluposti, što time dobivam, mislim i imam se kome hvaliti, ekipi koja me već unaprijed etiketirala kao neuku novinarku, kao što ste - stavite ruku na srce - to učinili sa svakom. Zalijepili joj etiketu da je neuka i nepismena i u niš se tuka ne kuži....

Uh... do sad je još i bilo koliko-toliko zanimljivo, ali ovo mi je već malo previše :-(

 

Koliko napisanog teksta da bi se obranio jedan, objektivno katastrofalan članak. Ili se možda brani osoba koja stoji iza članka. Ili se možda brani žena koja stoji iza članka. No, kao da je i bitno... Tekst je stvarno napisan bezveze, a svi Olegovi argumenti su i više nego ispravni.

 

No, ono što me (i) ovaj put posebno iznerviralo je zapravo nastavak tog Olegovog "općeg" rata s novinarima, odnosno, kako ih on naziva "novinarima". Toliko puta do sada smo mogli pročitati Olegove izljeve bijesa naspram "kvazi novinara", "genijalaca", "EPH-ovoj novinarskoj školici" itd, itd... OK, očito postoji neki njegov animozitet prema EPH, i vjerojatno bi bilo zanimljivo pročitati stvarne razloge tog animoziteta u nekoj kolumni, no nije mi jasno zašto moramo čitati svaki put iznova o tome kako bi se 99,8 % novinara trebalo odreći svojeg zvanja jer oni zapravo niti NISU novinari itd... Dok Oleg, eto, jest!

 

Dugo sam mislio da je u pitanju neki "elitizam", odnosno skrivanje iza neke "vel'ke novinarske škole" koju je Oleg završio a ostali nisu, no očito nije to u pitanju. Jer, on doista JEST novinar zato što je "novinar od 1994, a urednik od 1998". So what? Zar je TO jedini argument koji razdvaja novinara od "kvazi novinara"? Ako je tako, onda stvarno ne vidim razlog tolikog zgražanja nad nekim glupastim tekstom nekog neiskusnog novinara.

Kad taj (ili ta) novinar bude imao 16 godina iskustva (kao opjevani Oleg), vjerojatno će i ti tekstovi biti ponešto bolji. No, s obzirom da niti šesnaestogodišnje (očito) ne garantira uvijek duhovite, zanimljive, vrckaste i produhovljene tekstove - isti bi stvarno trebao malo, da prostite, sjahati s te teme...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 15:51 (Miro S.).
16 godina
protjeran
offline
Draga, izumio sam softver!

Znam da sam debelo OT, cjepidlaka i da ce kolege forumasi poput m_dipl s gnusanjem gledati na moje omalovazavanje i nedostatak ''višeg'' načina razmišljanja, ali nisam dovoljno jak :

 

 

LindaL:  ''..onda mora slušati tamo nekog informatičkog morona pod nickom koji pojašnjava kako nije imala drugu stranu u priči. (tamo neki tvoj pametni fun je to izjavio)..''

 

              - dakle nazivati nekog moronom ide pod rubriku djetinjastog vrijeđanja, ovo me posebno pogodilo jer je djelovalo uopćeno i usmjereno na sve forumaše

              - ovaj drugi bold ide pod rubriku ''uf što lajkam kežual pokazati da ne znam pisati engleski'' (i ne, ne prihvaćam da je to bio tipfeler - tu gresku rade klinci u osnovnoj i ljudi koji ne znaju jezik)

 

LindaL: ''Who gives the fuck''

 

            - pa ni opsovati ne znaš -  tu ne ide određeni član, već neodređeni (who gives a fuck)

 

 

LindaL: ''..te IT baljezgarije..''

 

            - ovakve izjave me jednostavno ostave s osipom na leđima, nije stvar na što se osvrće u izjavi (može biti IT ili hladno varenje, svejedno) ; tebi su to baljezgarije, što pokazuje samo da ne znaš ništa o tom području, što nadalje znači da bi trebala imati dovoljno ''mozga'' da to uopće ne spominješ

 

-ako ti pišeš za neki dnevni ili bilo kakav list, to je stvarno tragično s obzirom da ne vladaš jezicima (osim mozda latinskog, s obzirom na impresivan broj ''uzusa'' u tekstu)

 

I zadnja stvar, LindaL, okani se više seksizma - jedini i isključivi seksist ovdje si ti, nitko ovdje (osim tebe) ne gleda tuđe mišljenje kroz vaginu/penis; činjenica da to uopće spominješ pokazuje, osim tvog seksizma, da si jednostavno (citiram) ''moron''

 

 

Ispričavam se na OT, al kao što rekoh, nisam si mogao pomoći. Nikad nisam dobio karton, pa bi valjda bio red :P

Nobody expects the Spanish inquisition!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 15:53 (PsychoticBaklava).
Moj PC  
11 0 hvala 4
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
M_dipl. kaže...

Nije problem što je napisano, nego kako. Tvoj post ne odgovara ni na šta, ako želiš ozbiljno prodiskutirati o ovome savjetujem ti da pročitaš moje postove (svega tri) i referiraš se na njih a ne da vješto zamaskiraš svoj odgovor bez da se teme dotakneš. No dobro, u krajnjoj liniji nije ni važno.

 A na šta bi trebao odgovoriti, čak i ako pretpostavimo da mi se odgovara, gdje je uopće tvoje pitanje?

Heroj a ne zločinac
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Miro S. kaže.
Dugo sam mislio da je u pitanju neki "elitizam", odnosno skrivanje iza neke "vel'ke novinarske škole" koju je Oleg završio a ostali nisu, no očito nije to u pitanju. Jer, on doista JEST novinar zato što je "novinar od 1994, a urednik od 1998". So what? Zar je TO jedini argument koji razdvaja novinara od "kvazi novinara"? Ako je tako, onda stvarno ne vidim razlog tolikog zgražanja nad nekim glupastim tekstom nekog neiskusnog novinara.

Što ja radim i koliko dugo radim po meni zbilja nije bitno i vjeruj da mi se uopće ne da o tome pisati niti to objašnjavati. Naveo sam koliko dugo radim, i što, isključivo zato jer smo prozvani - svi skupa, a navlasito ja - da uopće nismo novinari nego informatičari.

 

Na takvu prozivku se osjećam pozvan navesti koliko dugo zapravo živim od pisanja i uređivanja (dakle novinarstva).

 

Od informatike, s druge strane, nisam nikad živio niti zarađivao. Pisanje o informatici nije informatika, nego novinarstvo.

 

Inače se slažem s tobom, novinarstvo nije nikakav elitizam, po meni to može raditi svatko s pristojnim općim obrazovanjem i solidnom pismenošću, ali potrebno je i dosta volje da se uči na poslu, ima neke kriterije i slijedi pravila struke ili zanata. A te kriterije i pravila struke početnicima bi trebali prenositi urednici.

Heroj a ne zločinac
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
iznogud kaže.
Bilobi te zanimljivo vidjeti u uerdništvu Jutarnjeg.

Ne bih imao ništa protiv napisati nešto povremeno za JL. Uostalom, skribomani kao ja nemaju ništa protiv pisanja za bilo koje izdanje.

 

Ni pod razno, međutim, ne bih radio na uređivanju dnevnih izdanja..... to je poseban krug pakla Plač

Heroj a ne zločinac
14 godina
protjeran
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
iznogud kaže...
Ja bih toj tvojoj list pridodao Novu TV zapravo gospodina Sinišu Svila. On je mega car. Nova TV je najgora pošast koja se mogla desiti u Hrvatskoj.

 

 

Nemoj molim te,

rijec je o na zapadu tipicnoj komercijalnoj televiziji ciji se program financira iskljucivo od marketinga a ne nekakvih srednjovjekovnih nameta te se za razliku od onog RTL-a s vremena na vrijeme da pogledat.

 

Bilo bi ti pametnije da se ulovis drzavne dalekovidnice ciji je program u odnosu na lovu koju mi za nju izdavajamo sramotno los, s tendencijom da ide na gore.

Uostalom ne cine televiziju bolji filmovi i serije koje HRT sebi moze prisutit u odnosu na  druge, premda bi se i u zadnje vrijeme i o tome dalo raspravljat.

 

Nekad najbolji i najgledaniji sredisnji dnevnik sveo se na prvih 15 min baljezgarija i zaglupljivanje ionako vec dovoljno glupog naroda Hloverkinim politickim pamfletima a udarne vijesti tipa - kako je vlada na celu s ministrom financija postigla veliki mejdunarodni uspjeh uspjesno se zaduzivsi se za dodatnih 2miljarde$, dovoljno govore same za sebeSmijeh
Jos bi to covjek nakako i podnio da onda kao secer na kraju redovito ne maltretiraju s ogavnim prilozima iz "kulture" u trajanju od po 15 min koje nemaju veze s vezom i koje obrazovanog hrvata tjeraju na obavljanje velike nuzde.

Srecom da je Novin dnevnik i informativni program svjetlosnim godinama ispred onog HRT-ovog, a guta zasigurno daleko manje love od one rupe bez dna, pa covjek ima sta za pogledat. Jos samo da dovedu Sprajca pa da ne moram saltat pred kraj na prviNamigiva

 

Sto se tice onog pederka Svilana, sto god mi mislili o njemu mora mu se priznat da ima osjecaj za komercijalnost tj zna privuci mase i s tom lovom kojom oni raspolazu cini cuda, svidjalo se to nekima ili ne.

16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...
Neću više pisati jer se samo vrtimo u krug.

 Zanimljiv uvod u kilobajtnu naplavinu riječi.

I'm a lumberjack and I'm OK
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Zli Luđak kaže...

Pozadinske priče nema - šetamo Internetom, kad nas nešto potakne na komentar to komentiramo. Iskreno obično jače i trajnije stvari stavljam u kolumne za Bug i Mrežu, tiskana izdanja.

 

Mene bi npr. zanimao stav Buga ili Vaš osobni oko tvrtke M San i njihovih ugovora za državu. Jutarnji se o tome raspisao, ali u Bugu još ni slova o tome. Niste primijetili članak ili je nebitno? Možda samo preopasno područje, pa najbolje izbjegavati.

 

http://avast.software.hr
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
dumba kaže...
LindaL kaže...
Neću više pisati jer se samo vrtimo u krug.

 Zanimljiv uvod u kilobajtnu naplavinu riječi.

Dumba jesi to ti, kapetan hrvatske reprezentacije u Red Orchestri???

 

Bili smo prethodnici u gubljenju od Turaka, nogometaši su samo slijedili naš primjer..... Plač

 

(Spreman sam otrpjeti karton za ovakav off topic, uostalom, kao i moj avatar Materazzi)

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 16:36 (Zli Luđak).
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Miro S. kaže...

 

Dugo sam mislio da je u pitanju neki "elitizam", odnosno skrivanje iza neke "vel'ke novinarske škole" koju je Oleg završio a ostali nisu, no očito nije to u pitanju. Jer, on doista JEST novinar zato što je "novinar od 1994, a urednik od 1998". So what? Zar je TO jedini argument koji razdvaja novinara od "kvazi novinara"? Ako je tako, onda stvarno ne vidim razlog tolikog zgražanja nad nekim glupastim tekstom nekog neiskusnog novinara.

Kad taj (ili ta) novinar bude imao 16 godina iskustva (kao opjevani Oleg), vjerojatno će i ti tekstovi biti ponešto bolji. No, s obzirom da niti šesnaestogodišnje (očito) ne garantira uvijek duhovite, zanimljive, vrckaste i produhovljene tekstove - isti bi stvarno trebao malo, da prostite, sjahati s te teme...

 

 

Dokaz da godine iskustva ne cine dobrog novinara je Davor Butkovic.

Novinar s preko oko 30 godina iskustva nije bio u stanju prosuditi dali uistinu intervjuira premijera drzave.

 

Sto se tice clanka nitko ne moze reci da je clanak dobar prvenstveno zbog naslova. Ako je potreban senzacionalizam da bi se clanak uočo to je ili uvreda čitateljima ili dokaz da smo debelo zaglibili kao drustvo. Mislim da je oboje u pitanju jer eto u Hrvatskoj su najcitaniji cčlanci i tenzijama Hrvatske s Srbijom ili konkretno Republikom Srpskom u članku.

Pitanje je dali bi novinarka (a i urednik) stavila ovakav naslov da je u pitanju Njemačka, Austrija ili Slovenija. Dali bi naslov glasio "Hrvatska odbila software kojeg je prihvatila Bavarska, Tirol ili Kranjska".

Te drzave nisu federacije kao BIH pa dali bi naslov bio "Software je prihvatio Texas da je u pitaju SAD".

Tu se jasno vidi koja je bila namjena članka (namjerno podjarivanje dezinformacija u srhu veće čitanosti) i time se u osnovi vrijeđa i kreator software-a.

 

Nadalje iz tvrdnji da gosp. Čermin posjeduje one silne stvari jasno je vidi namjera da se stvori stav da navedeni gospodin ima silno bogatsvo i da je uspješan no mi u nasoj zaostaloj državi odbijamo njegove "zlatne ruke" pomoći i ostajemo u kaljuži neznanja. Ovo je malo žestoko ali poanta je jasno vidljiva.

 

Osobno dobro poznajem situaciju u Jutarnjem listu i poznajem dosta zaposenika koji se vole nazivati novinarima i zato je Olegov stav prema nekim novinarima JL po meni opravdan jer oni kao novine s velikom tiražom imaju moč donošenja informacija onima koji nemaju druge izvore informacija (tv, internet). Neki će sad reći da je netko glup ako temelji svoj stav na vijestima iz novina ali mnogi nemaju mogucnost informirati se i sagledati priču iz drugug gledišta. Eto moja baka, da nema TV ili da ne kupuje novine, nebi imala pojma sto se dogadja u svijetu i ako pročita ovakvu vijest vjerojatno ce zaključiti da je Hrvatska grdno pogriješila a tamo neka Republika Srpska je uvidjela potencijal koja nasa zaostala država nije.

Ovo govorim iz osobnog iskustva jer sam se puno puta nasao u situaciji da me netko napada direktnim citatima iz novina (npr u predsjedničkoj kampanji argument protiv Primorca je bio da on tuče ženu).

 

Opet netko će reći da samo idiot vjeruje svemu u novinama no čemu onda novine služe.

Tko daje pravo novinarima i urednicima da iznose u javna glasila ovakve neistine i netočne informacije. Tu se gleda kroz prste jer koga osim onih "morona informatičara" briga dali je oprema digitalizirana ili digitalna. Moje sljedeće pitanje je gdje je granica.

Dali će se gledati kroz prste kada netko krivo napise neki pojam koji će nekoga doći glave. Opet žestok primjer ali sjetite se pisanja o svinjskoj gripi. Mediji su napravili halabuku oko bolesti koje je ozbiljna ali ni pribrižno toliko da se potrosi 100 milijuna kuna državnog novca na cjepiva za koje sad trežimo načine da se otkaže narudžba.

 

Da ne mislite da je sve ovo napad samo na EPH evo vam primjer na sto je spalo hrvatsko novinarstvo

JA vjerujem da je ova VIJEST bila toliko bitna da se vjerojatno i sam svemir zautavio na 5 minuta da procita vijest koja je osvanula na naslovnici hrvatskog portala.

Ponosna nam država bila, slvimo i hvalimo na sva usta ove lokomotive koje zaostalu i "banana državu" Hrvatsku vode u mir i izobilje.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
avast.software kaže...
Zli Luđak kaže...

Pozadinske priče nema - šetamo Internetom, kad nas nešto potakne na komentar to komentiramo. Iskreno obično jače i trajnije stvari stavljam u kolumne za Bug i Mrežu, tiskana izdanja.

 

Mene bi npr. zanimao stav Buga ili Vaš osobni oko tvrtke M San i njihovih ugovora za državu. Jutarnji se o tome raspisao, ali u Bugu još ni slova o tome. Niste primijetili članak ili je nebitno? Možda samo preopasno područje, pa najbolje izbjegavati.

 

 

O takvim stvarima se ne piše jer nije ništa neubičajeno "zaraditi" slomljena koljena na nekom parkingu. I po tom pitanju posve shvaćam da nitko od ljudi iz Buga ne želi o tome pisati. Iako je osnova te priče političke prirode, svakako se radi o bitnim zbivanjima u hrvatskoj informatici i stvarno bi bilo zanimljivo vidjeti jedan kritičan članak o tome...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!
Isprike svima sto sam malo udavila. Od svog stava, medjutim, ne odustajem ni milimetra (nekima od vas pomoći nema :)))
OK, bacit ću oko na Bug s vremena na vrijeme.
Adio.
 
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
avast.software kaže...
Zli Luđak kaže...

Pozadinske priče nema - šetamo Internetom, kad nas nešto potakne na komentar to komentiramo. Iskreno obično jače i trajnije stvari stavljam u kolumne za Bug i Mrežu, tiskana izdanja.

 

Mene bi npr. zanimao stav Buga ili Vaš osobni oko tvrtke M San i njihovih ugovora za državu. Jutarnji se o tome raspisao, ali u Bugu još ni slova o tome. Niste primijetili članak ili je nebitno? Možda samo preopasno područje, pa najbolje izbjegavati.

 

 

Pitanje ti je na mjestu samo se bojim da nikad neces dobiti odgovor na njega.

Sad je opet pitam zasto Jutarnji ne pise oko Todorica odnosno Agrokora i njegovih ugovora s drzavom i drzavnim tvrtkama?

 

Nemaju muda ni jedni ni drugi, a glume neko postenje i profesionalnost.

Opet treba ih razumit, premala smo a s druge strane prevelika prcija od drzave da bi takvo sto kod nas bilo moguce

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 17:12 (dado8).
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...
Ono, novinar pročita neku takvu notornu glupost, zna koliko se naradio na priči, i onda mora slušati tamo nekog informatičkog morona pod nickom koji pojašnjava kako nije imala drugu stranu u priči. (tamo neki tvoj pametni fun je to izjavio). koji tikvan. Imala je sedam strana u priči. Izbacila je dobru robu.
Ali ah, ko sam ja, mala LindaL koja se ne klanja IT veličinama. Stvarno sam sve stavila dobronamjerno; želiš li postati novinar, dobiti onaj novinarski eros, skini se s IT trona i pokušaj me čuti, bez ljutnje, bez vrijeđanja.
Neću se više javljati. Želim vam još puno smijeha u vašim redakcijama na račun "glupih" novinarki koje svaki ili svaki drugi dan trebaju iskrcati dobru priču jer dnevna novina izlazi svaki dan, a mjesečnik, pun hiper dosadnih PR priopćenja od kojih pokušavate učiniti novinski članaki, eto izlazi jednom mjesečno, pa se imate vremena smijati novinarki - o čijem poslu ne znate ništa. jer niste novinari!
Eto, sorry ako je opet tri kilometra. Adio.

PS. Fora ti je ova digresija "seksualni život i preljub, sa smajlićem".
Nije mi problem platiti pizzu.

Aha, moja malenkost je bila taj "informatički moron" koji ti je kazao da nisi imala drugu stranu u priči

Da si ti imala drugu stranu u priči ne bi pisala gluposti tipa "izumitelj sottware-a".

Da si ti imala drugu stranu u priči ne bi stala kod gospodina ravnatelja u Vinogradskoj, koji je liječnik po struci i očito ne kuži stvari

da bi ti dao suvislo objašnjenje koje bi i čovjek bez puno informatičke naobrazbe razumio, nismo ni mi baš skužili kako stoje stvari u

Vinogradskoj na osnovu one njegove nemušte sintagme "imamo software druge tvrtke . . ." (čovjek očito ne kuži problematiku da bi

je razumljivo razložio)

Da si ti imala drugu stranu u priči prošetala bi se do IT odjela Vinogradske bolnice, pa bi i tebi i tebi sličnima bilo jasno što znači ona ravnateljeva sintagma "software druge tvrtke . . .", ovako ni Steve Jobs ne bi skužio što je pjesnik htio reći, a kamoli mi mali informatički "moroni".

Da si ti imala drugu stranu u priči nasuprot ovog "izumitelja softwarea" koji je očito informatičar po struci kao relevantan izvor potrudila bi se pronaći odgovornog informatičara, a ne tete službenice i liječnike.

E pošto si ti dobro počastila IT svijet svojim frazicama tipa "moron", neću ni ja tebi ostati dužan

Tko je kriv tvom gazdi Paviću što na ovakve IT zadatke šalje osobe koje pišu o "izumiteljima software-a", pa se ljudi nasmiju s razlogom kad to pročitaju, Večernji list za ovakve zadatke ima Miroslava Ambuša Kiša, čovjeka pročitam, zna o čemu piše

 

p.s. PsychoticBaklava, hvala ti, nisam ni primjetio da me je nazvala "fun"

       mea culpa, možda i jesam fanatik, ali samo Silent Hunter-a, ni tu nisam baš mainstreamNamigiva

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 18:50 (Floki).
14 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Naravno, to je smiješno, pa i malo iritirajuće. Namjerno kažem "malo iritirajuće" jer smo navikli na ovakve i gore nebuloze.

Međutim, meni nije to ovdje najinteresantije. Daleko mi je zanimljivija reakcija upravo Olega Maštruka. Naime, pratim Bug (i Mrežu) godinama i dobro mi je poznat Olegov (pozitivni) cinizam, ali mi je malo sumljivo zašto se baš on toliko raspisao o ovome. Pa zar je to vrijedno tvoga komentara Oleg?! 

Ja mislim da si bacio oko na tu malu, ona te otpilila, ti popiz*** i ... Jb ljudi smo!

 

P.S. Nadam se da se u kolumni sljedećeg broja nećeš baviti tim za RH i informatičku populaciju drage naše bitnim temama!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
avast.software kaže...
Zli Luđak kaže...

Pozadinske priče nema - šetamo Internetom, kad nas nešto potakne na komentar to komentiramo. Iskreno obično jače i trajnije stvari stavljam u kolumne za Bug i Mrežu, tiskana izdanja.

 

Mene bi npr. zanimao stav Buga ili Vaš osobni oko tvrtke M San i njihovih ugovora za državu. Jutarnji se o tome raspisao, ali u Bugu još ni slova o tome. Niste primijetili članak ili je nebitno? Možda samo preopasno područje, pa najbolje izbjegavati.

 

Bug se ne bavi takvim temama, ali se bavi Mreža. Jesi li ti možda iz neke firme koja se slučajno bavi prodajom AV softvera (kada ga već reklamiraš po forumima)? I bio si na nekom tenderu gdje nisi mogao proći, a imao si bolju ponudu od M Sana/Kinga? Želiš li o tome govoriti? Javi se na mail uredništva Mreže, rado ćemo te saslušati i istražiti tvoju priču.

 

Daljnju raspravu o ovome nemoj nastaviti u ovoj temi jer je - off-topic!

 

16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Ona je počastila IT-ovce zato jer se ljudi često boje onoga o čemu ne znaju ništa, a često su im glupe, moronske i sl. stvari koje ne mogu shvatiti, a često se i marginalizira i vrijeđa stvari kojima nisu dorasli. Tako ćemo često čuti "informatika je glupa", "moronski štreberi koji bulje u ekran cijeli dan", "igranje na kompjuteru" je sve što ima veze s računalima, "gramatika je glupa, bitno je da ti kužiš šta ja oću reć", "oni idioti na CERN-u što će progutat Zemlju" i sl. marginalizacije, demonizacije, vrijeđanja i ostale metode omalovažavanja onoga što nije baš sasvim jasno.

 

Tako da je ovo njeno "plastificiranje sadržaja da bude razumljivo" eventualno komentar koji može popiti netko iz redakcije malog lokalnog dnevnog lista, dok će na IT forumu kod većine naići na zid, jer ipak draga LindaL, IT populacija statistički u prosjeku ima nešto viši IQ od čitateljstva (i uredništva) Jutarnjeg. Obična, moronska, matematika.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Bravo Naxeeem!!!

 

Bug ne citaju kvaziinteligentni seljaci koji nisu sposobni zavrsiti ni osnovnu skolu. Bug citatelji su bar informaticki pismeni, sto znaci da bar marginalno poznaju i engleski jezik, medju ostalim...

 

Jutarnji i slobodnu citaju oni gore spomenuti, kvaziblabla, bez poznavanja HR jezika, a kamoli engleskog. Citaju sto ima na programu, citaju o Sanaderu, citaju tko je umra jucer!

 

Dakle slazem se sa Naxeemom. IT casopisi imaju inteligentnije citatelje nego nasi famozni dnevni listovi (u prosjeku, naravno...)

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 18:37 (tnakir).
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Ja moram Vama svima nesto reci Vi niste normalni, inace ja nisam adekvatan davat uopce komentare na ovakvu temu ali procito sam ovdje svaki post, i nema pomaka prema naprijed. Sve samo neke tvrdnje ovaj je ono ovaj je ono, ti nisi novinar ja jesam i te sheme. Po meni je Oleg sastavio dobar tekst, tekst kakvim ga on vidi i vecina informaticara i najverojatnije je htio ukazati da ljudi onim sta je gosp. Sandra ili ko vec napisao nisu dobro informirani i to je to..

 

Sada se tu naso neki wnb novinar koji pametuje Olegu i slicnima, pa jel to ima smisla?

 

A isto tako Oleg jer ima smisla uopce se raspravljat, po meni nema..

 

Ovo je tvoj review jednog teksta i kraj price..

 

Di bi dosli ljudi kada neki  (novinar, it strucnjak ili vec neko) popljuju jednu igru i sad da ovi koji su napravili tu igru se idu sa njima raspravljat.

 

EOD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice