Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobilima

poruka: 11
|
čitano: 3.566
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobilima".
10 godina
neaktivan
offline
Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobilima

Davno su kod nas bili semafori koji su odbrojavali, naprimjer odbrojavali su koliko će zeleno trajati da bi znali dali stignemo proći kroz raskrizje itd. Što je bilo sa time ??? Zašto se više ne koristi ?? 

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
Zato jer detekcija vozila i to odbrojavanje ne mogu raditi dobro zajedno.

Zamisli da ti odbrojava do zelenog 43,42,41,40,39 u sekundama, i onda senzor na sporednoj ulici da signal da nema više nikoga i semafor ti odluci dati zeleno, preskačeš s 39s na 0s. To bi se događalo stalno, odnosno informacija ne bi bila točna niti pouzdana.

Više dobiješ na protočnosti vozila ako detektiraš vozila, pješake, bicikliste nego da daješ poruku da dobivaš zeleno za npr. 50 sekundi.

Da li želiš čekati 50 sekundi i imati informaciju o tome ili da recimo čekati 25 sekundi i nemati informaciju o tome?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
Zašto se prvo pljuje po 'birokratiziranoj EU', da bi se poslije zaključilo da je ipak bolji takav, sveobuhvatan pristup, nega da u svakom gradu to funkcionira samo s jednom markom automobila?

Senzori prometa su kod nas (Zg) katastrofalno implementirani. Semafor gleda samo u trenutku paljenja nekog svjetla ima li vozila koje čeka, ukoliko se vozilo nalazi desetak metara od semafora i prilazi nekom brzinom semafor ga neće registrirati i vozilo mora stati i čekati cijeli ciklus, iako vozila iz suprotnog smjera prolaze, jer je kod njih netko bio pred semaforom u trenutku paljenja.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
DEEMon kaže...
Zato jer detekcija vozila i to odbrojavanje ne mogu raditi dobro zajedno.

Zamisli da ti odbrojava do zelenog 43,42,41,40,39 u sekundama, i onda senzor na sporednoj ulici da signal da nema više nikoga i semafor ti odluci dati zeleno, preskačeš s 39s na 0s. To bi se događalo stalno, odnosno informacija ne bi bila točna niti pouzdana.

Više dobiješ na protočnosti vozila ako detektiraš vozila, pješake, bicikliste nego da daješ poruku da dobivaš zeleno za npr. 50 sekundi.

Da li želiš čekati 50 sekundi i imati informaciju o tome ili da recimo čekati 25 sekundi i nemati informaciju o tome?

 U Vž ima dosta tih semafora s odbrojavanjem. Meni osobno je to odbrojavanje super stvar.

16 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
U Vz svi osim onog na banfici gdi se ide van iz grada imaju brojilo koje odbrojava i ta odbrojavanja su nekaj najbolje ever.
Dodes na raskrizje i vidis 40 sekundi, izbacis i brzine i chillas a ne da se zivciras. To bi moralo biti zakonom obavezno i na svakom semaforu. Em vidis iz daljine ako stignes ili ne pa se opustis i kad si na semaforu nisi nadrkani jer zeleno ne dolazi nego jednostavno cekas da izvrti do nule.
9 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
Aldo kaže...

 U Vž ima dosta tih semafora s odbrojavanjem. Meni osobno je to odbrojavanje super stvar.

 

NEW_MAN kaže...
U Vz svi osim onog na banfici gdi se ide van iz grada imaju brojilo koje odbrojava i ta odbrojavanja su nekaj najbolje ever.
Dodes na raskrizje i vidis 40 sekundi, izbacis i brzine i chillas a ne da se zivciras. To bi moralo biti zakonom obavezno i na svakom semaforu. Em vidis iz daljine ako stignes ili ne pa se opustis i kad si na semaforu nisi nadrkani jer zeleno ne dolazi nego jednostavno cekas da izvrti do nule.

 Potpis susedi, jer kod nas u Cakovcu su nam rekli da su semafori koje su postavili prije par godina namjerno bez pokazivaca vremena jer imaju detektore prometa, medutim 

na istima svaki tjedan imamo po jedan sudar po raskrizju i sad se izbacuju te se postavljaju rotori.

Po meni su rotori super stvar, a ako iz tehnickih razloga ne moze biti rotor tada je s semafor s brojacem druga najbolja stvar.

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
neaktivan
offline
Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobilima

Nesreca ne bi bilo da ljudi ne jure kroz crveno. 

Semafori sa senzorima rade super barem u Stockholmu, gdje bi odbrojavanje bilo nezamislivo.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
zeleni kaže...

Nesreca ne bi bilo da ljudi ne jure kroz crveno. 

Semafori sa senzorima rade super barem u Stockholmu, gdje bi odbrojavanje bilo nezamislivo.

 Zakaj istih nema u VZ di je promet cca duplo veci nego u CK? 

Battlenet - TheProdigy#2234
8 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
DEEMon:
Odbrojavanje i detekcija mogu jako dobro raditi. Imaš crveno i vozila se nakupljaju u koloni. Po broju vozila znaš koliko treba trajati skjedeće zeleno, integriraš to sa prolaznim vozilima i nekoliko prethodnih ciklusa. Računski, to može odraditi kalkulator iz 1970.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi
.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 19:08 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Semafori u Washingtonu komuniciraju s automobi

.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 19:07 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice