Wozu se sviđa Windows Phone

poruka: 76
|
čitano: 9.651
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wozu se sviđa Windows Phone".
14 godina
neaktivan
offline
Wozu se sviđa Windows Phone

http://www.gsmarena.com/lg_has_no_future_plans_for_windows_phone_devices-news-4182.php 

 

Da sam troll,rekao bih: "Jedan manje" {#}

 

Al budući da sam kupac svjestan da samo konkurencija rađa bolje i jeftinije proizvode,a iako nisam trenutno fan Win phone OSa (što ne znači da neću "postati" ako i kada platforma zadovolji moj ukus) reći ću: "Šteta,al za pola godine dolazi Samsungov flagship temeljen na novom SGSIII a pogonjen Win OSom,pa se tile ljupci strpite malo ako ne želite kupovati Lumie!" {#}

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 20:33 (DwightSchrute).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone

Posto jako intezivno koristim mobitel za rad ( mailovi, pozivi, sms, itd... ) , ne za gađanje svinja sa pticama i "drkeljanje" po os-u, WP je na mene ostavio najbolji dojam.

 

Dosta ljudi trazi mobitel koji RADI out of the box, mobitel koji ima sve informacije ( mailovi, pozivi, smsovi,itd... ) dostupne odmah, ne nakon unlocka i kopanja po menijima. Mobitel koji je biti bug free ( Android i ios to sigurno nisu! ) i koji ne zahtijeva 15 dana konfiguracije da ga dovedes u usable stanje.

 

Od smartphonea, do sada sam koristio symbian ( ne sjecam te tocan model nokie  ), android ( htc desire ), windows phone 6 (htc touch hd ) i trenutno iphone 4. Ovu recenicu pisem cisto iz razloga da ne moram slusati gluposti tipa: nisi probao android, nisi probao apple, itd... )

 

12 godina
protjeran
offline
Wozu se sviđa Windows Phone

Sve je to ok, koristio sam i ja sve. Najgori dojam na mene je ostavio windows mobile 6.5 (Samsung Omnia).

 

No gdje su tu bugovi na iPhoneu trenutacno?

I ja zelim telefon out of the box, ne koristim mob za igre, niti sl. gluparije. Koristim ga za provjeru maila (primarni razlog zasto uopce imam smartphone), poneko surfanje i naravno, ono najosnovnije: pozivi i sms-ovi. Na iPhone 4s sam vec par mjeseci, ni jedan bug nisam primjetio. Ne treba mi jailbreak da bih provjerio informacije, niti moram klikcati ko lud po izbornicima. Dapace, radi bas kako zelim - out of the box. Nisam jailbreakao mobitel jer nemam ni potrebe za time. Piratske aplikacije takodjer ne koristim.

 

Android sto se tice bugova je malo cudna biljka. Sve ovisi koju verziju imas i koji mob koristis. Imao sam priliku isprobati ICS 4.0 i nisam vidio nekih bugova. Dapace. Istina, nisam proveo ni previse vremena sa tim mobitelom pa postoji mogucnost da sam nesto i propustio.

 

Ono sto je kljucno za sada na trzistu:

Win7.5 ima potencijala. Ali za sada je Microsoft ipak jako mali igrac na trzistu. Hvaliti ovu platformu na sva usta nema smisla. Jer ipak, nisu jos uvijek ni blizu googleu i/ili appleu.

 

Onog trenutka kad/ako im marketplace malo zivne, kad prodaju poneki mobitel (Symbian se i dalje prodaje bolje nego WP, samo za primjer) i kad milioni ljudi dodju online da kazu svoje impresije, onda cemo znati na cemu smo.

Do tad ne vidim uopce zasto se toliko pise o ovim telefonima. Tocnije, znam zasto. Samo zato jer iza ove platforme stoji Microsoft i Nokia (pretezito). Da nisu te dvije ipak dosta poznate kompanije iza WP telefona, ne bi ni jedna vijest dosla na bug.hr i dosta drugih portala. 

 

Od WP-a ocekujem puno, sad da li ce to ispuniti ili ne, tesko je reci. Ali cinjenica je da WP7 nije donio nista novo, i da je jedan veliki fail. Prodajni rezultati i popularnost platforme je ponizavajuci kad istu usporedimo sa Androidom i IOS-om.

Dal ce win8 poboljsati sliku ove platforme i donijeti nesto novo na trziste - ostaje za vidjeti. No hvaliti platformu koja trenutacno nema gotovo nikakvu vaznost na trzistu je malo smijesno.

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone
jumboY kaže...

Sve je to ok, koristio sam i ja sve. Najgori dojam na mene je ostavio windows mobile 6.5 (Samsung Omnia).

 

No gdje su tu bugovi na iPhoneu trenutacno?

 

 bug ili ne al meni povremeno "iskoči" iz mejlova (a skoro pa samo za mjelove ga koristim) u glavni izbornik.......sve u svemu vrlo iritantno

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone
jumboY kaže...

Sve je to ok, koristio sam i ja sve. Najgori dojam na mene je ostavio windows mobile 6.5 (Samsung Omnia).

 

No gdje su tu bugovi na iPhoneu trenutacno?

I ja zelim telefon out of the box, ne koristim mob za igre, niti sl. gluparije. Koristim ga za provjeru maila (primarni razlog zasto uopce imam smartphone), poneko surfanje i naravno, ono najosnovnije: pozivi i sms-ovi. Na iPhone 4s sam vec par mjeseci, ni jedan bug nisam primjetio. Ne treba mi jailbreak da bih provjerio informacije, niti moram klikcati ko lud po izbornicima. Dapace, radi bas kako zelim - out of the box. Nisam jailbreakao mobitel jer nemam ni potrebe za time. Piratske aplikacije takodjer ne koristim.

 

Android sto se tice bugova je malo cudna biljka. Sve ovisi koju verziju imas i koji mob koristis. Imao sam priliku isprobati ICS 4.0 i nisam vidio nekih bugova. Dapace. Istina, nisam proveo ni previse vremena sa tim mobitelom pa postoji mogucnost da sam nesto i propustio.

 

Ono sto je kljucno za sada na trzistu:

Win7.5 ima potencijala. Ali za sada je Microsoft ipak jako mali igrac na trzistu. Hvaliti ovu platformu na sva usta nema smisla. Jer ipak, nisu jos uvijek ni blizu googleu i/ili appleu.

 

Onog trenutka kad/ako im marketplace malo zivne, kad prodaju poneki mobitel (Symbian se i dalje prodaje bolje nego WP, samo za primjer) i kad milioni ljudi dodju online da kazu svoje impresije, onda cemo znati na cemu smo.

Do tad ne vidim uopce zasto se toliko pise o ovim telefonima. Tocnije, znam zasto. Samo zato jer iza ove platforme stoji Microsoft i Nokia (pretezito). Da nisu te dvije ipak dosta poznate kompanije iza WP telefona, ne bi ni jedna vijest dosla na bug.hr i dosta drugih portala. 

 

Od WP-a ocekujem puno, sad da li ce to ispuniti ili ne, tesko je reci. Ali cinjenica je da WP7 nije donio nista novo, i da je jedan veliki fail. Prodajni rezultati i popularnost platforme je ponizavajuci kad istu usporedimo sa Androidom i IOS-om.

Dal ce win8 poboljsati sliku ove platforme i donijeti nesto novo na trziste - ostaje za vidjeti. No hvaliti platformu koja trenutacno nema gotovo nikakvu vaznost na trzistu je malo smijesno.

Da li ti se kada desilo na iosu da stisnes home screen, ali on ne izlazi iz aplikacije u kojoj se nalazi? Jedino rjesenje je klik na power on/off tipku i ponavljanje postupka.  Da ne pricam o tome kako se neke aplikacije ruse ( dobro, do moze biti i do same aplikacije ) i issue gdje STVARNO gubim signal / poziv ako drzim mobitel sastrane. 

 

Na androidu ista stvar, osnovne aplikacije su se znale rusiti. Nisam napomenuo da imam i Asus transformer tablet, koji je dosao sa honeycomb i sada je  updatean na ICS. Takodjer se aplikacije ruse.  Na desireu imam 2.2. Takodjer svako malo dobijam "force close" .

 

Naravno, moguce je da je tvoje koristenje nije isto kao i moje :) Ja pricam o brojci 50+ odgovorenih mailova dnevno, 150+ primljenih smsova, 30+ poziva.

 

Ja bas mislim da ima smisla hvaliti platformu jer je stabilna, te zasluzuje pohvale.

12 godina
protjeran
offline
Wozu se sviđa Windows Phone

Svatko ce hvaliti stabilnu platformu. Osim zatucanih fanboyeva :)

 

Iskreno, nisam imao blokiranja na iPhoneu. Imao sam manjih problema sa Desireom (2.1), ali nista sto se ne moze otrpjeti.

Dnevno primim oko 70-80 mailova (nagadjam neki prosjek, nisam brojao da budem iskren), imam preko 100 poziva i nesto malo sms-ova. I iskreno, nikakvih problema. Posebice ne sa mail aplikacijom. Da sa istom imam problema, iPhone bi odmah na oglas isao kao i bilo koji drugi mobitel.

 

No cinjenica je da Microsoft sa win platformom za mobitele ne ide kako su zamislili. I kako bi kad ih vodi totalna seljacina Ballmer? :(

Sta se onda radi? Udri lovu u marketing, nista drugo im ni ne preostaje.

 

Mene osobno ne zanima ime proizvodjaca, kao ni marka mobitela. Zelim samo da radi ono za sto je kupljen. Nista manje, nista vise.

Ali malo mi je smijesno da redovito dolaze izjave koje podcjenjuju Android i iOS, a velicaju windowse. Mozda ce win i potuci konkurenciju, tko ce znati. Ali trenutacno ne igraju nikakvu ulogu, niti se nazire neka bolja buducnost (nazalost). Zato i vi mene shvatite kad kazem da su mi silna velicanja windowsa mobilne verzije presmijesna, a u jednu ruku u zalosna :)

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Wozu se sviđa Windows Phone

Intezivno sam koristio sva ti mobilna OSa (iPhone od verzije 3Ga, WM na HTC Titan i sam koristim Samsung Galaxy)

Sva su 3 OSa lijepa na svoj način, no ja tu fragmentiranost Androida ne osjetim. Moj GalaxyS (i9000) je jedan od najprodavanijih uređaja, tako da se još nisam susreo sa aplikacijom koja mi nije radila). A to što će mi doći mjesec dana kasnije neg je trebala, ni malo mi ne smeta.
Al po meni glavna prednost Androida su launcheri. Svaki drugi tjedan si mijenjam homescreenove, widgete, teme... Mogućnost kombinacija je doslovno neograničena, dokle ti na iOSu i Windowsu imaš taj njihov karakterističan izgled i to je to. A ja na Androidu si mogu stavi i izgled iOSa i Windows phonea.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone

To je cijela poanta -  qoute " Zelim samo da radi ono za sto je kupljen" . To i ja zelim! :D  Mobitel mora meni sluziti, ne obrnuto :)

BTW, imas pm :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone

mislim da reviewi na amazonu i at&t stranici za lumiu 900 govore dosta

pogotovo sto je amerima nokia poznata koliko i zdrava prehrana

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone
ScorpiusCRO kaže...

Intezivno sam koristio sva ti mobilna OSa (iPhone od verzije 3Ga, WM na HTC Titan i sam koristim Samsung Galaxy)

Sva su 3 OSa lijepa na svoj način, no ja tu fragmentiranost Androida ne osjetim. Moj GalaxyS (i9000) je jedan od najprodavanijih uređaja, tako da se još nisam susreo sa aplikacijom koja mi nije radila). A to što će mi doći mjesec dana kasnije neg je trebala, ni malo mi ne smeta.
Al po meni glavna prednost Androida su launcheri. Svaki drugi tjedan si mijenjam homescreenove, widgete, teme... Mogućnost kombinacija je doslovno neograničena, dokle ti na iOSu i Windowsu imaš taj njihov karakterističan izgled i to je to. A ja na Androidu si mogu stavi i izgled iOSa i Windows phonea.

 

Naravno da ti 'ne osjećaš' fragmentiranost Andorida, ali programeri je i te kako 'osjete'. Ako programeri naprave aplikaciju koja optimalno radi samo na manjem broju Android mobitela, i zarada će im biti proporcionalno manja, a razvoj programa koji se podjednako dobro ponašaju na mobitelima različitih hardverskih mogućnosti zahtjeva više i znanja, a i vremena, kako u razvoju, tako i u testiranju.

 

Manji timovi će se u tom slučaju radije odlučiti za razvoj aplikacija na onoj plaformi koja je manje fragmentirana, tj. hardverski ujednačenija i jednostavnija (i jeftinija) za razvoj aplikacija.

 

Očigledno baš i nisi proveo dovoljno vremena na sa iPhone-om, jer na iOS-u također imaš mogućnost postavljanja različitih 'tema', pa možeš dobiti sve od Android do WM7 izgleda, a kada se Windows Phone dovoljno raširi vjerojatno će se i za njega pojaviti sličan 'utility'. :-)

12 godina
neaktivan
offline
Wozu se sviđa Windows Phone

Dakle, mozemo zakljuciti iz svega do sada slijedece:

 

Android je za svakoga tko zeli potpunu kontrolu nad svojim mobitelom, efikasnost OS-a ovisi potpuno o sposobnostima korisnika.

Najbolja opcija za avanturiste i voljne znanja, moze sluziti kao mini-netbook uz odredene postupke...

CONS: Spor i ponekad pretrpan ako se ne pazi.

 

Windows Phone je za svakoga tko zeli imati glatki, solidni, novi mobitel koji im za razliku od Androida nece dati volan u ruke, ali dozvoljava

barem neke stvari, nismo jos sve vidjeli.

CONS: HUE HUE HUE KORISTI ZUNE HUE HUE

 

iOS je elegantan i jednostavan prejednostavan OS za mobitele, poput Androida ali s konstipacijom i malo vise aplikacija.

CONS: cijena i najcesce kupuju klinci koji misle da velicina ekrana povecaje penis.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone
knight kaže...

Luciano:
"Na dva dana sam posudio"
...
"Dobre stvari kod WinPhonea su fluidnost (uz skoro prazan telefon, mada ne zamjetno brže od SGSII sa 200++ aplikacija)"

 

Cekaj malo. Ti si za 2 dana instlirao 200+ aplikacija? Pitam jer imam WP7 gotovo godinu dana i nemam ni 100 aplikacija instalirano (i definitivno za ovo sto imam instalirano nisam primijetio usporenje u odnosu na "cist telefon").

:-) Malo pažljivije čitati... WinPhone skoro prazan, a SGSII (Samsung Galaxy SII) sa 200++ aplikacija.

 

BTW, ako netko voli Metro pločice, neka isproba DesktopVisualizeR sa marketa... upravo "preuređujem" GalaxySII "postavljanjem pločica", čisto da vidim kako će mi ići prilagodba na WP.

16 godina
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone
jumboY kaže...

Ali malo mi je smijesno da redovito dolaze izjave koje podcjenjuju Android i iOS, a velicaju windowse. Mozda ce win i potuci konkurenciju, tko ce znati. Ali trenutacno ne igraju nikakvu ulogu, niti se nazire neka bolja buducnost (nazalost). Zato i vi mene shvatite kad kazem da su mi silna velicanja windowsa mobilne verzije presmijesna, a u jednu ruku u zalosna :)

Da si malo pratio uspon Androida prije nekoliko godina (kad je iPhone bio u potpunoj dominaciji), shvatio bi da je WP u puno boljem polozaju i ima vise potencijala nego je Android tada imao. A s obzirom na uspjesnost Androida danas, sasvim je normalno da je tolika pozornost oko windows telefona. Kakve veze ima da li mobitel ima 5% trzista ili 50% trzista ako je kvalitetan, ima dobro podrsku i aplikacije.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 7:47 (SupremeCommander).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone
Alesandro kaže...

Posto jako intezivno koristim mobitel za rad ( mailovi, pozivi, sms, itd... ) , ne za gađanje svinja sa pticama i "drkeljanje" po os-u, WP je na mene ostavio najbolji dojam.

...

Od smartphonea, do sada sam koristio symbian ( ne sjecam te tocan model nokie  ), android ( htc desire ), windows phone 6 (htc touch hd ) i trenutno iphone 4. Ovu recenicu pisem cisto iz razloga da ne moram slusati gluposti tipa: nisi probao android, nisi probao apple, itd... )

 

Žuto - to ti ne postoji! Postoji Windows Mobile (verzije idu do 6.5) i Windows Phone (verzije 7, 7.5 uskoro i 8).

I sad, koji je na tebe ostavio najbolji dojam - WM6 ili WP7(.5) koji nisi (barem prema onomu što si napisao) ni isprobao?

 

Ja sam koristio Symbian (7650, 3650, N70, 5800), Android (Xperia mini), isprobao sam WM 6 (i/ili 6.5), a iOS sam isprobao i podešavao postavke za mail. Ukratko mogu reći sljedeće:

 

Symbian (bez TS) - to su bili mobiteli koji su stvarno imali što ponuditi i bili su po mogućnostima često i ispred svog vremena. Na novijim verzijama su malo sa certifikatima zagorčali život korisnicima koji vole čačkati po mobitelu i isprobavati aplikacije koje nisu izdane službenim kanalima.

 

Symbian (TS) - prve verzije su bile relativno neintuitivne, novije verzije su to prilično ispolirale, ali je tad već sam HW bio na zalasku snage. Ipak, s obzirom na starost platforme i manjak sirove snage, još je i super radio.

 

Android - neke stvari su konfuzne, ali u pravilu nemam nekih većih zamjerki na rad i organizaciju. Najviše me smeta google-ovo traženje pristanka na razno razne i često mijenjane uvjete za korištene nekih osnovnih funkcionalnosti (recimo prikupljanje podataka i lokaciji prilikom korištenja GPS-a). Sa Symbiana mi nedostaje multitasking i mogućnost apsolutne kontrole izvršavanja aplikacija.

 

Windows Mobile - rad bez stylusa ko je*anje bez ku*ca. Isprobao sam uređaje i koji su se vukli ko mrtva mačka i uređaje koji su radili potpuno fluidno. Međutim, što se intuitivnosti tiće, tu je ona prva verzija TS Symbiana bila mila majka prema WM sučelju (koje mi djeluje kao da je kopirano i malo prilagođeno desktop sučelje).

 

iOS - podešavao sam postavke za mail. Prvo, po meni je totalno neintuitivno da se mail podešava u systemskim postavkama, a ne kroz apikaciju za mail. Pa uđi u postavke, pa podesi, pa izađi i uđi u mail, pa probaj poslati, pa ako radi upali ili ugasi WiFi, pa provjeri opet...

Problem je bio što preko 3G ni preko ADSL (WiFi) operatera nisam mogao pristupiti outgoing mail serveru hostinga, već sam morao unositi za svaku konekciju sekundarne mail servere za outgoing. Međutim, da bi to sve skupa radilo, došao sam do sljedećeg kupusa od postavki: primarni server mora biti ispravno konfiguriran na mail server od jednog providera (i na njega moram biti spojen da bih verificirao postavke). Za sekundarne severe moram unijeti sve servere (uključujući i onog kojeg sam za primarnog unio) i onda da bi to radilo - primarni server moram ugasiti. I onda je došao update koji je resetirao sekundarne servere i upalio primarni!

 

WP nisam isprobao, ali za razliku od drugih platformi (Android i Symbian^3) nisam vidio video review koji bi me makar potakao da razmislim o nabavci WP uređaja.

 

 

Alesandro kaže...

mobitel koji ima sve informacije ( mailovi, pozivi, smsovi,itd... ) dostupne odmah, ne nakon unlocka i kopanja po menijima.

To je razlog zbog kojeg sam na 5800 stavio C6 software - widgeti su mi davali sve informacije koje su mi trebale, a na unlock screen-u su bile opsnovne informacije o pozivima i porukama (nisam siguran je li i za mailove).

Što se rada out

 

Alesandro kaže...

Mobitel koji je biti bug free ( Android i ios to sigurno nisu! ).

Opet se pozivaš na nešto što ne postoji. Ako je neka platforma bug free - to znači samo da nije dovoljno istestirana. Bug uvijek postoji samo je pitanje koliko često se manifestira i s kakvim posljedicama.

 

Alesandro kaže...

  Dosta ljudi trazi mobitel koji RADI out of the box,   ... ... i koji ne zahtijeva 15 dana konfiguracije da ga dovedes u usable stanje.

To je u biti Apple-ova zasluga - popularizirali su smartphone kod ljudi kojima smartphone ne treba. Naravno, lijepo je kad ti sve radi onako kako ti paše, međutim, ne postoji neki unirvarzalni konfig koji svima paše, a problem je kad ti platforma limitira mogućnost prilagodbe onih stvari koje ti out of box ne pašu. Ja bih rađe proveo pola dana podešavajući mobitel pa da mi odgovara 100% nego da mi out of box odgovara 90%, ali onih 10% ne mogu poštelati.

 

Došli smo do vremena kad smartphone više nije smartphone, već se javlja potreba za podjelom na kategorije prema namjeni.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Wozu se sviđa Windows Phone

Volim isprobati sve mobitele na trzistu, pa tako i Lumiu.Predivan mobitel, ali WP7 mi jednostavno nije legao.Dobro je sto postoji izbor i svatko moze odabrati sto mu se svidja.Trenutno zelim veci ekran, ako Apple ne izbaci 4", onda cu dobro razmisliti koji os cu uzeti.Najbolje bi bilo da mogu sam instalirati onaj koji mi svidja na bilo koji mobitel.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wozu se sviđa Windows Phone
Jizzy2007 kaže...

 

 

iOS je elegantan i jednostavan prejednostavan OS za mobitele, poput Androida ali s konstipacijom i malo vise aplikacija.

CONS: cijena i najcesce kupuju klinci koji misle da velicina ekrana povecaje penis.

Jesi dobro?

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice