Windowsi 8 za šaku dolara

poruka: 34
|
čitano: 4.381
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 za šaku dolara".
15 godina
offline
Windowsi 8 za šaku dolara

300kn za nadogradnju (ako računamo da je cijena kod nas u eurima znači 40€), te 530kn za novu verziju je cijena zbog koje nitko neće imati opravdanja za pirata.

Još kada u to uračunaš kupnju na rate (što može svatko tko imalo vodi brige o financijama), instalacija pirata je zbilja nesmotren i glup potez bar s tehničke strane, svi znamo da si sa originalom sigurniji.

 

Ostaje samo vidjeti hoće li se nadogradnja moći kupiti direktno s njihove stranice, što bi značilo da bi je mogli kupiti za cijenu u dolarima.

Every mistake I've ever made Has been rehashed and then replayed As I got lost along the way
Moj PC  
16 3 hvala 1
12 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
wyks kaže...

300kn za nadogradnju (ako računamo da je cijena kod nas u eurima znači 40€), te 530kn za novu verziju je cijena zbog koje nitko neće imati opravdanja za pirata.

Još kada u to uračunaš kupnju na rate (što može svatko tko imalo vodi brige o financijama), instalacija pirata je zbilja nesmotren i glup potez bar s tehničke strane, svi znamo da si sa originalom sigurniji.

 

Ostaje samo vidjeti hoće li se nadogradnja moći kupiti direktno s njihove stranice, što bi značilo da bi je mogli kupiti za cijenu u dolarima.

 

 

!sa originalom sigurniji", i to kao svi znamo, ma po cem molim te znas majke ti, nisam kupio 16 godina nista originalno i sve radi kako treba,..

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 17:40 (Cryogenic).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
Nadogradnja znači da sam već trebao kupiti win 7 od 1400kn... znači ak nemam svejedno moram opet kupiti win 8 koji če koštat vjerojatno isto toliko... tako da opravdavam pirate ;)
13 godina
offline
Windowsi 8 za šaku dolara

Što se tiče novih Windowsa držim se pravila novo računalo novi OS, nikakvu nadogradnju ne prakticiram na starim računalima (pričam o računalima koja imamo na poslu). Vjerujem da će tako rezonirati i velika većina poslovnih korisnika, petljati s nadogradnjom i riskirati potencijalni problem i zatoj u radu, ne hvala, bez obzira na popularnu cijenu.

 

Stručnjak za odmaganje...
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 za šaku dolara

ova cijena me zaintrigirala da kupim prvi org windows :) ako je to istina sta kazu u vezi cijene :))

Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
wyks kaže...

300kn za nadogradnju (ako računamo da je cijena kod nas u eurima znači 40€), te 530kn za novu verziju je cijena zbog koje nitko neće imati opravdanja za pirata.

Još kada u to uračunaš kupnju na rate (što može svatko tko imalo vodi brige o financijama), instalacija pirata je zbilja nesmotren i glup potez bar s tehničke strane, svi znamo da si sa originalom sigurniji.

 

Ostaje samo vidjeti hoće li se nadogradnja moći kupiti direktno s njihove stranice, što bi značilo da bi je mogli kupiti za cijenu u dolarima.

kak to mislis sigurniji ?

http://x264blog.org/
12 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
Arnold Layne kaže...

kak to mislis sigurniji ?

 

valjda misli da sigurnije spava hehe

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
thezer0 kaže...
Nadogradnja znači da sam već trebao kupiti win 7 od 1400kn... znači ak nemam svejedno moram opet kupiti win 8 koji če koštat vjerojatno isto toliko... tako da opravdavam pirate ;)

Piše ti lijepo u članku da puni Win 8 Pro biti za 70$ na promotivnoj akciji. Maksimum 600 kuna kod nas.

mario.L_hr kaže...

Što se tiče novih Windowsa držim se pravila novo računalo novi OS, nikakvu nadogradnju ne prakticiram na starim računalima (pričam o računalima koja imamo na poslu). Vjerujem da će tako rezonirati i velika većina poslovnih korisnika, petljati s nadogradnjom i riskirati potencijalni problem i zatoj u radu, ne hvala, bez obzira na popularnu cijenu.

Ovisi o performansama tih računala. Kako je Win 7 vrlo optimizirani OS mislim da ni Osmica ne bi smjela raditi problema na hadrwareu starom 2-3 godine.

Također smatram da bi sada trebalo biti manje problema s nadogradnjama, barem u usporedbi prelaska sa XP na Vistu, tada se ipak radilo o dužem periodu korištenja istog hardwarea koji nije bio spreman za sva unaprijeđenja sučelja (Aero). Kako je većina koja je prešla na Sedmicu ipak unaprijedila hardware, ne bi trebalo biti problema sa radom na Osmici.

 

Nisam se dovoljno informirao, no nadam se da će ostaviti opciju isključenja vizualnih efekata kao što je to napravljeno na Sedmici. Osobno ne koristim ni Aero, dok mi se jednostavnost Metro sučelja veoma sviđa. Kada gledam SS-ove Metro explorera ova Win Classic tema izgleda mi zastarjelo - koliko god to ludo zvuči jer znam da je tako većini koja koristi Aero, ali meni osobno je ta Classic tema bila oku ugodnija.

 

Arnold Layne kaže...

kak to mislis sigurniji ?

Nemogućnost instalacije kritičnih nadogradnji na piratu.

Ne želim ulaziti u raspravu o korisnosti tih nadogradnji.

Every mistake I've ever made Has been rehashed and then replayed As I got lost along the way
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
Nabavit originalni xp key koji se dobije sa kompom je super lagano.
Kupujem isti dan kad ponude i stavljam na desktop, a notebook bude gural 7 dok ne krepa.

15 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 za šaku dolara

Sobzirom da ce se Win najvjerovatnije moci kupiti online na MS Store-u cijena bi trebala da bude u dolarima i ona koju su napisali :D 

http://vgm.tv/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 za šaku dolara
Mogli ste napisati da ce promotivna cijena vrijediti do 31.01.2013. ..
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
wyks kaže...

Ovisi o performansama tih računala. Kako je Win 7 vrlo optimizirani OS mislim da ni Osmica ne bi smjela raditi problema na hadrwareu starom 2-3 godine.

Također smatram da bi sada trebalo biti manje problema s nadogradnjama, barem u usporedbi prelaska sa XP na Vistu, tada se ipak radilo o dužem periodu korištenja istog hardwarea koji nije bio spreman za sva unaprijeđenja sučelja (Aero). Kako je većina koja je prešla na Sedmicu ipak unaprijedila hardware, ne bi trebalo biti problema sa radom na Osmici.

 

Nisam se dovoljno informirao, no nadam se da će ostaviti opciju isključenja vizualnih efekata kao što je to napravljeno na Sedmici. Osobno ne koristim ni Aero, dok mi se jednostavnost Metro sučelja veoma sviđa. Kada gledam SS-ove Metro explorera ova Win Classic tema izgleda mi zastarjelo - koliko god to ludo zvuči jer znam da je tako većini koja koristi Aero, ali meni osobno je ta Classic tema bila oku ugodnija.

Ne ovisi  perfomansama računala jer sva novija računala (koja imaju instaliranu 7-cu) mogu vrtiti i 8-cu. Radi se o starom dobrom principu, ne prčkaš po onome što radi i ne eksperimentiraš s nečim novim. Nikad ali baš nikad neznaš (sa 100% sigurnosti) što će biti krajnji rezultat (licence softvera, kompatibilnost hardvera,....) a to u poslovnom svijetu nije prihvatljivo.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
wyks kaže...

Arnold Layne kaže...

kak to mislis sigurniji ?

Nemogućnost instalacije kritičnih nadogradnji na piratu.

Ne želim ulaziti u raspravu o korisnosti tih nadogradnji.

Sorry, ali objasni mi ovaj dio..... zbilja ne razumijem (ozbiljno), kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. Bas eto, nisam vec dostaaaaa dugo imao bas niti jedan jedini ozbiljniji virus/gresku i sl.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 18:15 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
lovac82 kaže...
wyks kaže...

Arnold Layne kaže...

kak to mislis sigurniji ?

Nemogućnost instalacije kritičnih nadogradnji na piratu.

Ne želim ulaziti u raspravu o korisnosti tih nadogradnji.

Sorry, ali objasni mi ovaj dio..... zbilja ne razumijem (ozbiljno), kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. Bas eto, nisam vec dostaaaaa dugo imao bas niti jedan jedini ozbiljniji virus/gresku i sl.

 

Naravno ultimate zbog čiste potrebe.

13 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
lovac82 kaže...

Sorry, ali objasni mi ovaj dio..... zbilja ne razumijem (ozbiljno), kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. Bas eto, nisam vec dostaaaaa dugo imao bas niti jedan jedini ozbiljniji virus/gresku i sl.

Nemoj tako ima ovdje i Linuxaša i onih koji imaju legalne windowse.{#}

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
paradajz kaže...
lovac82 kaže...
wyks kaže...

Arnold Layne kaže...

kak to mislis sigurniji ?

Nemogućnost instalacije kritičnih nadogradnji na piratu.

Ne želim ulaziti u raspravu o korisnosti tih nadogradnji.

Sorry, ali objasni mi ovaj dio..... zbilja ne razumijem (ozbiljno), kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. Bas eto, nisam vec dostaaaaa dugo imao bas niti jedan jedini ozbiljniji virus/gresku i sl.

 

Naravno ultimate zbog čiste potrebe.

a nego koji ? 
Te verzije su cista debilana

Ili sve ili nista ,a ne da ti kasnije nesto zatreba sto tvoja home verzija nema  

http://x264blog.org/
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
mario.L_hr kaže...

Ne ovisi  perfomansama računala jer sva novija računala (koja imaju instaliranu 7-cu) mogu vrtiti i 8-cu. Radi se o starom dobrom principu, ne prčkaš po onome što radi i ne eksperimentiraš s nečim novim.

Nikad ali baš nikad neznaš (sa 100% sigurnosti) što će biti krajnji rezultat (licence softvera, kompatibilnost hardvera,....) a to u poslovnom svijetu nije prihvatljivo.

Mislio sad da se referiraš na probleme koje su imali ljudi sa starijim hardwareom, tj. koji nisu imali snage za nadogradnju.

Nažalost s ovom drugom izjavom si u pravu, pogotovo ako se radi o nekom usko specijaliziranom softwareu/hardwareu, tj. što je oprema egzotičniji veće su šanse za probleme.

Ni ja ne vidim neke pretjerane prednosti nadogradnje poslovnih korisnika, pogotovo ako nemaju problema s postojećim alatima.

Jedino kao kombinacija Win Tableta i desktopa bude toliko unaprijedila poslovanje.

Iako mislim da se ovim cijenama cilja na kućne korisnike, eventualno na manje firme, jer koliko mi je poznato licence za velike kompanije se kupuju u paketima.

lovac82 kaže...

Sorry, ali objasni mi ovaj dio..... zbilja ne razumijem (ozbiljno), kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. Bas eto, nisam vec dostaaaaa dugo imao bas niti jedan jedini ozbiljniji virus/gresku i sl.

Kako nikad nisam ozbiljno koristio piratski Windows (veoma kratko XP na prvom računalu), ne mogu reći neka osobna loša iskustva.

Također, tebi je Windows prepoznat kao Genuine, no koliko znam kada to nije slučaj ne mogu se inastalirati nadogradnje.

Ne znam ni kako si to uspio dobiti, osim ako se referiraš na instalaciju skinutu s torrenta i ključ nabavljen sa strane.

U tom slučaju bitna je samo valjanost ključa.

Sjećam se da su davno bili aktualni neki WPA killeri ili tako nešto...

Every mistake I've ever made Has been rehashed and then replayed As I got lost along the way
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
lovac82 kaže...

... kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. ....

Kak znaš i možeš to potvrditi nekim (hard) dokazom?!

 

S obzirom da se skoro svaki drugi dan netko javlja s pitanjima i problemaima sa ''Not Genuine'' cakama na Sedmici?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 18:56 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
Arnold Layne kaže...
paradajz kaže...
lovac82 kaže...
wyks kaže...

Arnold Layne kaže...

kak to mislis sigurniji ?

Nemogućnost instalacije kritičnih nadogradnji na piratu.

Ne želim ulaziti u raspravu o korisnosti tih nadogradnji.

Sorry, ali objasni mi ovaj dio..... zbilja ne razumijem (ozbiljno), kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. Bas eto, nisam vec dostaaaaa dugo imao bas niti jedan jedini ozbiljniji virus/gresku i sl.

 

Naravno ultimate zbog čiste potrebe.

a nego koji ? 
Te verzije su cista debilana

Ili sve ili nista ,a ne da ti kasnije nesto zatreba sto tvoja home verzija nema  

 

Ajde vi ultimaši iskreno recite što od Ultimate-specifičnih mogućnosti koristite?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/compare

12 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
wyks kaže...

Kako nikad nisam ozbiljno koristio piratski Windows (veoma kratko XP na prvom računalu), ne mogu reći neka osobna loša iskustva.

Također, tebi je Windows prepoznat kao Genuine, no koliko znam kada to nije slučaj ne mogu se inastalirati nadogradnje.

 

pametnom dosta, nemas ti blage prijatelju,..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
paradajz kaže...
Arnold Layne kaže...
paradajz kaže...
lovac82 kaže...
wyks kaže...

Arnold Layne kaže...

kak to mislis sigurniji ?

Nemogućnost instalacije kritičnih nadogradnji na piratu.

Ne želim ulaziti u raspravu o korisnosti tih nadogradnji.

Sorry, ali objasni mi ovaj dio..... zbilja ne razumijem (ozbiljno), kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. Bas eto, nisam vec dostaaaaa dugo imao bas niti jedan jedini ozbiljniji virus/gresku i sl.

 

Naravno ultimate zbog čiste potrebe.

a nego koji ? 
Te verzije su cista debilana

Ili sve ili nista ,a ne da ti kasnije nesto zatreba sto tvoja home verzija nema  

 

Ajde vi ultimaši iskreno recite što od Ultimate-specifičnih mogućnosti koristite?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/compare

Ionako ga je piratizirao, kakve veze ima jeli skinuo ultimate ili home, neće skidanje verzije s manje mogućnosti opravdati piratstvo.

14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 za šaku dolara

Ne vjerujem da če kod nas koštat 500kn prije bi bilo 1500kn znate kakvi su naši trgovci , al ak bude ta cjena onda kupujem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 19:11 (logi7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
paradajz kaže...

Ajde vi ultimaši iskreno recite što od Ultimate-specifičnih mogućnosti koristite?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/compare

Pobogu radi se o piratskoj verziji. Da ima neka koja ima opciju upravljanja vozilima na Marsu i pracenjem temeprature zemljine jezgre i tu bi imo instaliranu. Kad je vec "besplatno" uzmes sve.

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
kizo2703 kaže...
lovac82 kaže...

... kao vecina ovdje na BUG forumu, imam piratski Win 7 Ultimate x64, sve nadogradnje su up to date. Nedavno sam ih poskidao 10-tak (i kriticne, doslovno sve) i sve je proslo bez ikakvih problema, Windowsi su mi prepoznati kao Genuine sto znaci da sav MS softver radi bez problema. ....

Kak znaš i možeš to potvrditi nekim (hard) dokazom?!

 

S obzirom da se skoro svaki drugi dan netko javlja s pitanjima i problemaima sa ''Not Genuine'' cakama na Sedmici?!

Kao vecina koji imaju piratske Win, zato se i javljaju, odnosno ne znaju ga "aktivirati" bez kljuca..... na drugi dio teksta se odnosilo.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 19:21 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
NEW_MAN kaže...
Nabavit originalni xp key koji se dobije sa kompom je super lagano.
Kupujem isti dan kad ponude i stavljam na desktop, a notebook bude gural 7 dok ne krepa.

To planiram obaviti, ako se bude moglo kupiti nadogradnju koristeći jedan komp, a instalirati na drugi (što pretpostavljam da će se moći jer piše da će sustav ponuditi i izradu instalacijskog USBa ili DVDa)... Jedino postoji šansa da će mi Upgrade Advisor odjbt netbook koji nema dovoljno visoku rezoluciju za Win8... :S

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
wyks kaže...

300kn za nadogradnju (ako računamo da je cijena kod nas u eurima znači 40€), te 530kn za novu verziju je cijena zbog koje nitko neće imati opravdanja za pirata.

Još kada u to uračunaš kupnju na rate (što može svatko tko imalo vodi brige o financijama), instalacija pirata je zbilja nesmotren i glup potez bar s tehničke strane, svi znamo da si sa originalom sigurniji.

 

Ostaje samo vidjeti hoće li se nadogradnja moći kupiti direktno s njihove stranice, što bi značilo da bi je mogli kupiti za cijenu u dolarima.

  Ako npr. koristis "remove wat" i probas skinuti npr. MSE, javi ti da tvoj windows is not genuine. Ali zato iskoristis windows loader by daz i imas "licenciran" Windows 7 dzaba{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 22:47 (Bilal).
15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 8 za šaku dolara

Neka djeca nikako da pohvataju da neki ljudi koriste PC i za koristan rad a ne za dr*anje po facebooku i CoDu.

 

Ako niste znali, firma/obrt ne smije imati ilegalne windowse a Geniune natpis u Windowsima ne znači apsolutno ništa - potrebni su COA naljepnica ili retail kutije + računi kao dokaz da su windowsi kupljeni.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 22:51 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
Sum_of_all_fears kaže...

Neka djeca nikako da pohvataju da neki ljudi koriste PC i za koristan rad a ne za dr*anje po facebooku i CoDu.

 

Ako niste znali, firma/obrt ne smije imati ilegalne windowse a Geniune natpis u Windowsima ne znači apsolutno ništa - potrebni su COA naljepnica ili retail kutije + računi kao dokaz da su windowsi kupljeni.

  Joj jesi ti faca "dedice". Jeli iko spominjao ilegalne windowse za firme?

14 godina
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
paradajz kaže...

Ajde vi ultimaši iskreno recite što od Ultimate-specifičnih mogućnosti koristite?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/compare

Hrvatski jezik.

 

Kretenizam je da moraš kupit najjaču verziju Windowsa da bi mogao promijeniti jezik.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 za šaku dolara
sirka666 kaže...

Hrvatski jezik.

 

Kretenizam je da moraš kupit najjaču verziju Windowsa da bi mogao promijeniti jezik.

E da nismo lijeni googlati...

 

http://www.mydigitallife.info/download-windows-7-mui-language-packs-official-32-bit-and-64-bit-direct-download-links/

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice