Uhićeni napadači na PSN

poruka: 76
|
čitano: 8.672
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uhićeni napadači na PSN".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Lazarus Long kaže...
Makavelii kaže...

Za objavu privatnih podataka je kriv samo i iskljucivo sony.

  Ne. Sony je kriv zato sto nije zastitio te podatke kako spada i dolikuje. Za objavu podataka su krivi hakeri. Za neovlasteni upad ..opet hakeri. Za onesposobljavanje PS mreze, pogadas, opet hakeri.

 

Makavelii kaže...

Danas moze svatko biti lakse ili teze hackiran i to je cinjenica.

  Evo bedastog primjera li se da izvuci neka analogija. Danas svaka zena moze biti silovana. Zena je kriva? Da li je zena kriva ako je netko kidnapira i proda kao bijelo roblje?

Nije bila zasticena? Previse je bila provokativna?

 

Nastranu sa ovim nepovezanim primjerima. Ne opravdavam napade i upad u mrezu ali, definitivno, objavljivanje privatnih podataka neduznih ljudi po raznim torrentima   je za svaku osudu. Sada ja mogu, onako random, upasti u neciji e-mail ili facebook acc. (a imam ih preko 200.000) i zakomplicirati mu zivot do daske. Zasto? Zato sto se meni tako hoce! Tlacim neduzne i slabije od mene.

Nema "provaljivanja"!! Vec sam obrisao to smece. Ne trebaju mu user accounti, ne trebaju mi Sony kuponi niti njegova muzika.

 

Nazalost ti podaci su jos javno dostupni i, naravno, sada vise nemaju gazdu. I opet nazalost nema tko obavjestiti te ljude da bar promjene passworde........

 

Osnovna greska likova poput tebe je usporedba virtuale i RL-a. Ne mozes nikako usporedivati hacking sa silovanjem zene. Ili sa bilo cime slicnim iz RL-a.

 

Sony je kriv za objavu podataka jer su znali da mogu biti hackirani a nisu zastitili podatke svojih korisnika nego su ih namjerno ostavili otvorene na ovakve napade.

 

Da, sony nije kriv sto je hackiran ali je kriv sto su svi podaci njihovih korisnika sada javno dostupni, a da su se samo malo potrudili i implementirali osnove zastite kao sto je enkripcija do toga jednostavno nebi doslo.

15 godina
protjeran
offline
Uhićeni napadači na PSN

ajd se priberi malo i razmisli 

nadam se da ces shvatit ,ako ne onda jbg

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Sony je kriv za objavu podataka jer su znali da mogu biti hackirani a nisu zastitili podatke svojih korisnika nego su ih namjerno ostavili otvorenena ovakve napade.

 

 

1.  a tko nezna da moze biti hakiran? 

2.  neki dokaz za to?

3.  to je normalno. u študgardu mercedes ostavlja tvornicu otvorenu cijelu noc, samo da ljudi saznaju imena onih sto su narucili limuzinu.

Eat Da Poo Poo
14 godina
online
Re: Uhićeni napadači na PSN
hrvatskafarkasevec kaže...

ma oni su umisljeni debili nista vise 

 

Imas pravo. Vjerojatno bi im laskalo da ih se zove komunjarama. A samo su socijalno neprilagođena neodgojena destruktivna stoka. Geek huligani.
16 godina
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Osnovna greska likova poput tebe je usporedba virtuale i RL-a. Ne mozes nikako usporedivati hacking sa silovanjem zene. Ili sa bilo cime slicnim iz RL-a.

Sony je kriv za objavu podataka jer su znali da mogu biti hackirani a nisu zastitili podatke svojih korisnika nego su ih namjerno ostavili otvorene na ovakve napade.

Da, sony nije kriv sto je hackiran ali je kriv sto su svi podaci njihovih korisnika sada javno dostupni, a da su se samo malo potrudili i implementirali osnove zastite kao sto je enkripcija do toga jednostavno nebi doslo.

Rambo Amadeus je u jednoj svojoj pjesmi imao stih za ovakve musave srednješkolce poput tebe... "Anarhija je cool, because nothing to lose".

Hackiranje servera NIJE virtualni svijet. Virtualni svijet bi bio da ti u nekoj igri hackiraš server jer moraš proći na slijedeći novo, ili dobiti nekakve bodove. U stvarnom svijetu hackiranje je kazneno djelo.

Ti si taj koji to ne razlikuje. Ako nekoga udariš po glavi, neće mu se zvjezdice zavrtiti oko nje, to, nadam se, znaš...? Hackiranje i krađa podataka su teška krivična djela zbog kojih se završava u zatvoru. No tvoj stav da to nije ništa ozbiljno pokazuje da si tek u ranom pubertetu, ne posjeduješ nikakva materijalna i financijska sredstva zbog kojih bi se mogao imalo brinuti. Nisi osoba čije mišljenje u ovakvom threadu, u kojem se komentiraju ozbiljne stvari, išta znači. Nemaš niti iskustva niti znanja da bi mogao pojmiti što je u stvari napravljeno, da je to krivično djelo kažnjivo kaznenim zakonom čak i u našoj državi.

Sony nije kriv za objavu podataka jer ih on nije obajvio, nego ih je držao na svojim serverima. Krivica za objavu podataka je na onima koji su te podatke objavili. Krivica za krađu podataka nije na Sonyju, nego na onima koji su imali namjeru uzeti ono što nije njihovo. I kod krađe iz stana nije bitno imaš li alarmni sustav - krivac je uvijek onaj tko je obavio kriminalnu radnju.

Sony je imao vrlo loš sustav pohrane podataka, i mogu biti krivi samo zbog neimplementiranja kvalitetnog sustava za pohranu podataka, no nikako ne i za krađu podataka, i njihovu objavu.

I da, TO je stvarni život. Kad ćeš dobiti svoju prvu kreditnu karticu i početi kupovati sa njom online, malo ćeš drugačije razmišljati o tome. A do tada, zagrij stolicu, završi srednju školu i poslije obavezno fakultet.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Osnovna greska likova poput tebe je usporedba virtuale i RL-a. Ne mozes nikako usporedivati hacking sa silovanjem zene. Ili sa bilo cime slicnim iz RL-a.

 

Sony je kriv za objavu podataka jer su znali da mogu biti hackirani a nisu zastitili podatke svojih korisnika nego su ih namjerno ostavili otvorene na ovakve napade.

  Ne, ne ne!! Preslusaj se opet. Sony nije objavio podatke, jel? Unatoc tome sto je znao da jedan dan moze biti zrtva napada nije sirom otvorio vrata hakerima. Slampavost sys. admina i, opcenito, zastite njihove mreze je jedno a upad u sistem, krada i objavljivanje privatnih podataka [i njihova zlouporaba!] je sasvim drugo.

Primjer sa silovanjem je bio samo...primjer. Tek da dolovis polozaj samog Sony-a i njegovu krivicu ali koliko vidim to ti slabo uspjeva.

 

Enivej. Kad smo kod realnosti evo ti malo realnosti i virtualnog svijeta: Onesposobljena PS mreza je bila realnost..jednomesecna. Upad u sistem i "attachiranje" na torrent takode realno. Nervoza i jad kod mladezi koja nije mogla igrati PS takode....

 

Kao sto Father Dougal veli, ti ocito nemas za sto brinuti. Da si jedan od onih nesretnika u tekstualnim datotekama sada bi drugacije razmisljao.

Uostalom Robinhudovsko ponasanje je jedno a hulagansko drugo. Upali u sistem, srusili i onesposobili i najzad kao da to nije bilo dovoljno jos jednom su napali i opljackali sustav.

Bas humano....

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Osnovna greska likova poput tebe je usporedba virtuale i RL-a. Ne mozes nikako usporedivati hacking sa silovanjem zene. Ili sa bilo cime slicnim iz RL-a.

 

Sony je kriv za objavu podataka jer su znali da mogu biti hackirani a nisu zastitili podatke svojih korisnika nego su ih namjerno ostavili otvorene na ovakve napade.

 

 

  Osnovna greska likova poput tebe je to sto misle da svi ostali prave osnovne greske a oni ne. Sony je kriv? A tko je kriv u slucaju Epica?

 

Epic Takoder provaljen:

http://www.bug.hr/master/vijesti/epic-takoder-provaljen/109282.aspx

 

Sa pravo se pita jedan forumas da li je na redu Steam?

|_ 4 7_ @ Я U $ |_ Ω |\| G
16 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN

ajde, makar te na steamu pita u finisu kupnje, stavi kvacicu ako zelis da pamtimo broj kartice,pa da to ide brze sljedeci put {#}

Eat Da Poo Poo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
torrente kaže...

ajde, makar te na steamu pita u finisu kupnje, stavi kvacicu ako zelis da pamtimo broj kartice,pa da to ide brze sljedeci put {#}

  Ha

 

Koja tragikomicna situacija. Ispada da, mi obicni korisnici, smo bolje zasticeni od velikih korporacija. Dovoljno je proviriti na "Ultimativnoj antivirus temu" da vam bude sve jasno {#}

|_ 4 7_ @ Я U $ |_ Ω |\| G
16 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN
Jeli vama jasno da su ovi hakeri krivi za napad na sony prije nego je psn srusen i svi podatci pokradeni? Znaci, ovi nisu pokrali podatke
Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan. Ako se netko potrudi da ti da odgovor na pitanje, pa bar mu možeš stisnuti HVALA.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uhićeni napadači na PSN

Jesi li pročitao tekst na koji odgovaraš, poglavito naslov?

Bez obzira jesu li ukrali i podatke, krivi su za provaljivanje u sustav, koje je također kazneno djelo.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Lazarus Long kaže...
torrente kaže...

ajde, makar te na steamu pita u finisu kupnje, stavi kvacicu ako zelis da pamtimo broj kartice,pa da to ide brze sljedeci put {#}

  Ha

 

Koja tragikomicna situacija. Ispada da, mi obicni korisnici, smo bolje zasticeni od velikih korporacija. Dovoljno je proviriti na "Ultimativnoj antivirus temu" da vam bude sve jasno {#}

 hahahaha{#}

Imaš pravo!

;)

you want commitment put on your best suit put your arms around me now were going DOWN!
14 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN

I tako naš random forum user pljuje "proklete hakere".

 

To radi koristeći crackirane Windowse 7, na njima je par igara - Razor edition, Office Blue Edition ( cracked ), a u pozadini uTorrent se veselo vrti i dijeli/uzima.

 

Da baš su kopilad ti hackeri od kojih mi nemamo nikakve koristi, već samo muke ...

 

Idem ja još malko licemjerno ( mladi slobodno "proguglaju" riječ ) po njima pljuvati.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Hacker i cracker, u kontekstu u kojem mi pričamo, rade potpuno različite stvari.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
12 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN
Kratko i jasno.
Sigurno bi htjeli razapeti te hakere da su vama ukrali nešto sa kartice, ili vas ugrozili.Sada je lako pričati kad niste niti na jedan način oštećeni.Morate imati na umu da hakere najmanje boli briga za obične ljude, i da to rade u svoju korist, kao svaki kriminalac.Često mislim da hakeri nisu siromasni ljudi, jer ako hakiraju onda sigurno imaju znanja.Dok na primjer, obicni ljudi koji su osuđeni na propast, su prisiljeni opljačkati nekoga ili nešto.I tu ja vidim razliku.Hakeri su "bogati" kriminalci, i svakako se slažem da ih treba kazniti, jer su napravili zločin, napravili su štetu , ponajprije, nama, KORISNICIMA.
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Uhićeni napadači na PSN
Paske kaže...

I tako naš random forum user pljuje "proklete hakere".

 

To radi koristeći crackirane Windowse 7, na njima je par igara - Razor edition, Office Blue Edition ( cracked ), a u pozadini uTorrent se veselo vrti i dijeli/uzima.

 

Da baš su kopilad ti hackeri od kojih mi nemamo nikakve koristi, već samo muke ...

 

Idem ja još malko licemjerno ( mladi slobodno "proguglaju" riječ ) po njima pljuvati.

 

a ti si samo još jedan obožavatelj kriminalaca?

kao prvo, ovdje se govori o napadu na psn, a psn ne zanima ljude koji piratiziraju igre jer se takve na psnu ni ne mogu igrati. dakle fejlao si.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice