Uhićeni napadači na PSN

poruka: 76
|
čitano: 8.686
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uhićeni napadači na PSN".
12 godina
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
TranceMight kaže...
BlueMax kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Svi oni rade za "dobrobit" čovječanstva pa kradu podatke kreditnih kartica i sl. Ipak možemo im zahvaliti to što su svojim napadima povećali sigurnosne standarde za čuvanje podataka. Da nije bilo hakera danas ne bismo imali ovoliku razinu računalne sigurnosti. No ipak trebaju biti uhićeni i osuđeni za djela koja su učinili.

Jel ovo neka šala? Pišeš u temi koja je vezana za hakersku krađu stotina tisuća podataka i zahvaljuješ hakerima na današnjem nivou računalne sigurnosti?

anonymous ne stoji iza kradje kartica....

 

uostalom, kakve su to kartice ak ih se moze samo tako zloupotrebljavati? pitam se pitam se...

Ja nisam ni spomenuo kartice. No to svakako nije bit mog posta. bit je komentar na izjavu koja je, kako je neko vec primjetio, kao da bi trebali biti zahvalni teroristima zbog sigurnosti na aerodromima ili lopovima jer danas imamo kvalitetne sefove?

Osim toga moj post ne znaci da sam sretan zbog uhicenja ljudi ili da sam na strani SONY-ja.

16 godina
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
cekpi kaže...

kaj samo meni ovo smrdi? znači osoba koja je iznadprosječno sposobna drži kod sebe doma server i s toga servera napada PSN........

A što misliš, gdje se nalaze anonimni proxy serveri sa kojih se rade gluposti, u Eteru?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
cekpi kaže...

 

kaj samo meni ovo smrdi? znači osoba koja je iznadprosječno sposobna drži kod sebe doma server i s toga servera napada PSN........

I Kevina su ovako uhapsili.

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
15 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 9:09 (Makavelii).
 
4 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

A što ti predlažeš da radimo sa ljudima koji ukradu mnogo vrijednih podataka. Zamisli da ti netko ukrade broj kreditne kartice i onda ti uzme sve pare sa računa i još te ostavi u minusu. To je isto krađa.

Open Source!
14 godina
offline
Uhićeni napadači na PSN

Zvuci sve nategnuto. Tako inteligentna ekipa da padne preko tako neke banalne stvari...

 

I sigurno je malo poveca grupa nego njih troje. Uglavnom sve se vraca se se placa.

 

No svakako ih pozivam da u stilu robin hooda hakiraju HDZ i oduzmu im sve ilegalno steceno i sav taj

novac prebace u neku drzavu gdje ce politicari to iskoristit za dobrobit naroda :) Znaci sto dalje iz hrvatske.

http://tridizajn.com/index.php
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN

Cyber police uskoro neće biti samo stvar zezancije. {#} Predosjećam kraj (kolikoj-tolikoj) slobodi na internetu. Oni tamo prijete zabranom interneta, ovi ratuju, jedni prijete pretresom kuće, jedni tužbama.

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.spreadlinux.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 10:00 (nidjo123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Lazarus Long kaže...
cekpi kaže...

 

kaj samo meni ovo smrdi? znači osoba koja je iznadprosječno sposobna drži kod sebe doma server i s toga servera napada PSN........

I Kevina su ovako uhapsili.

 ne bih se upotpunosti složio s tobom

 

Kevin je prije toga bio više puta hvatan a i osuđivan zbog istih ili sličnih radnji, samim time imao je popriličan dosje te je FBI više manje znao koga treba lovit, nadalje Kevin se išao zajebavat s ekipom tj njihovim osobnim računalima i jednom prilikom je naletel na Tsutomu Shimomurau koji je isto tako znal nešto o računalima te krenuo u lov na njega........da se razumijemo, FBI je dugo znao koga treba ulovit a Tsutomu im je samo rekao di ga mogu potražit......isto smatram da treba to gledati i u kontekstu vremena (znači prije skoro 20godina) kad je više manje vrhunac hakiranja bilo besplatni telefonski pozivi korištenjem zviždaljke, kad niti jedna institucija nije imala odjel borbe protiv cyber kriminala (jer nisu ni znali što je to) a tadašnjim hakerima jedino su se mogli suprotstavit isti takvi hakeri

 

 

kod mene normalno radi.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

  Ja se veselim uhicenju. Objavljivanje osobnih podataka na torrentima je neoprostivo. To sto su masakrirali Sony je manje/vise nebitno

Hvale se u tekstualnim datotekama "Enjoy stealing"... bilo je tu facebook, google, comcast, hotmail....e-mailova

I vidis, nisam nadrkan zato sto nisam mogao igrati PS3 (nemam ga) vec mi je napukao film zbog objavljivanja osobnih podataka neduznih ljudi.

 

[edit]

  Skinuo sam torrent sa tim podacima. Ima ga svugdje. Ono sto mi je upalo u oci je uporaba ultra glupih passworda tipa "password" "1234567890" i naravno "asdf" i "qwerty" :)))

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 10:27 (Lazarus Long).
15 godina
protjeran
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

ajd mi reci kaj su oni postigli sa tim ? nista dobro nisu donjeli niti nama korisnicima niti kompaniji Sony 

samo lose i zasto sad ja bi bio protiv toga da ih se zatvori ? Logika tvoja mi nije bas neka

 

Mislim da je bas obrnuto...oni koji su protiv toga da ih se zatvori su "nedojebani i nezreli klinci" 

 

to su radili kakti za dobro ,samo se pitam cije dobro 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 11:00 (hrvatskafarkasevec).
14 godina
online
Uhićeni napadači na PSN
Neka samo hapse tu bagru. Nemaju oni sta raditi na slobodi. Hakeri su korisni jednako kao i teroristi i silovatelji.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

Pošto ti vodiš grandiozan,zanimljiv i ispunjen život, prepun seksualnih avantura, ne znam da li češ imati vremena odgovoriti mi na pitanje - a šta je tu plemenitog bilo u napadima na PSN ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Lazarus Long kaže...
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

  Ja se veselim uhicenju. Objavljivanje osobnih podataka na torrentima je neoprostivo. To sto su masakrirali Sony je manje/vise nebitno

Hvale se u tekstualnim datotekama "Enjoy stealing"... bilo je tu facebook, google, comcast, hotmail....e-mailova

I vidis, nisam nadrkan zato sto nisam mogao igrati PS3 (nemam ga) vec mi je napukao film zbog objavljivanja osobnih podataka neduznih ljudi.

 

[edit]

  Skinuo sam torrent sa tim podacima. Ima ga svugdje. Ono sto mi je upalo u oci je uporaba ultra glupih passworda tipa "password" "1234567890" i naravno "asdf" i "qwerty" :)))

Za objavu privatnih podataka je kriv samo i iskljucivo sony. Danas moze svatko biti lakse ili teze hackiran i to je cinjenica. I zar je velikoj firmi kao sto je sony bilo tako jeb*no tesko implementirati enkripciju u svoj sistem  u cilju zastite tih istih osobnih podataka svojih korisnka?

 

btw, a ovo nece samo tako zavrsiti... za ova uhicenja sljedi osveta... brijem jos zesci napad na sony.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Za objavu privatnih podataka je kriv samo i iskljucivo sony. Danas moze svatko biti lakse ili teze hackiran i to je cinjenica. I zar je velikoj firmi kao sto je sony bilo tako jeb*no tesko implementirati enkripciju u svoj sistem  u cilju zastite tih istih osobnih podataka svojih korisnka?

 

btw, a ovo nece samo tako zavrsiti... za ova uhicenja sljedi osveta... brijem jos zesci napad na sony.

Koliko sam ja čuo, enkripcija je postojala.

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.spreadlinux.com/
15 godina
protjeran
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN


btw, a ovo nece samo tako zavrsiti... za ova uhicenja sljedi osveta... brijem jos zesci napad na sony.

UUUUUUUUUU  {#}

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Ajde se ti zamisli u poziciji tih ljudi.
Da ih nisu, ne bi bilo problema, ne?

Nadam se da će ih sve pohapsit i ljepo uzet od svakog 100.000 dolara pa nek se hebu.
3.200 postova___________________Početnik u Minecraftu :)
15 godina
protjeran
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
8ax kaže...
Ajde se ti zamisli u poziciji tih ljudi.
Da ih nisu, ne bi bilo problema, ne?

Nadam se da će ih sve pohapsit i ljepo uzet od svakog 100.000 dolara pa nek se hebu.

ma takvi nemaju za kruh 

sve novce spiskali na gigabit dedi servere

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
captain_soap_McTawish kaže...
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

A što ti predlažeš da radimo sa ljudima koji ukradu mnogo vrijednih podataka. Zamisli da ti netko ukrade broj kreditne kartice i onda ti uzme sve pare sa računa i još te ostavi u minusu. To je isto krađa.

ajd ne baljezgaj...

"za kradju kartica" optuzi si svoju banku, koja je nesposobna uversti mehanizme plcanja koji su ne zlopotrebljivi...

 

a usput, di su ti brojevi ? j jos nisam vidio novost koja ukazuje na njihovu javnu prisutnost.... pa samim time to su vam FLOSKULE da bi vas, kukce, malo uplasili....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...
Za objavu privatnih podataka je kriv samo i iskljucivo sony.

 

Mda, tak inače funkcionira pravo jel?

 

Za ubojstvo nije kriv onaj koji puca nego samo i isključivo onaj koji je upucan jer nije nosio pancirku.

 

Majketi koja logika...

15 godina
protjeran
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
nidjo123 kaže...

Cyber police uskoro neće biti samo stvar zezancije. {#} Predosjećam kraj (kolikoj-tolikoj) slobodi na internetu. Oni tamo prijete zabranom interneta, ovi ratuju, jedni prijete pretresom kuće, jedni tužbama.

ma prebacit cemo se na freenet :D

14 godina
online
Re: Uhićeni napadači na PSN
dekstroza kaže...
Makavelii kaže...
Za objavu privatnih podataka je kriv samo i iskljucivo sony.

 

Mda, tak inače funkcionira pravo jel?

 

Za ubojstvo nije kriv onaj koji puca nego samo i isključivo onaj koji je upucan jer nije nosio pancirku.

 

Majketi koja logika...

 

Ne kuze ti ovi obozavatelji hakera bas kako svijet funkcionira. Premladi su i buntovni dok ne nagrabuse i spuste se na zemlju.
15 godina
protjeran
offline
Uhićeni napadači na PSN

botovi sucks!!!

troje ljudi iza ovoga.

FBI/CIA sucks!

Everybodylovemybaby

Hackz...

rulzzz

XDDDDDDDDDDDDDDDD

Nisam ja ništa za njh ali nis ni protiv imaju i oni svoje da rade što im je lijepo i Bog im dao zdravlja sreče i čim prije izašli iz zatvora ako ih zatvore.{#}

you want commitment put on your best suit put your arms around me now were going DOWN!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN

Zvuči mi realistično kao i činjenica da je predsjednik MMF sexualno napastovao sobaricu, da nisu " čistili " za sobom poslije svakog napada...
Momci koji su pobijedili SAD u ovim igrama, tek tako...ma daaaj!
BTW Ko ce sad da čuva wiki leaks? :S

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
Makavelii kaže...

Za objavu privatnih podataka je kriv samo i iskljucivo sony.

  Ne. Sony je kriv zato sto nije zastitio te podatke kako spada i dolikuje. Za objavu podataka su krivi hakeri. Za neovlasteni upad ..opet hakeri. Za onesposobljavanje PS mreze, pogadas, opet hakeri.

 

Makavelii kaže...

Danas moze svatko biti lakse ili teze hackiran i to je cinjenica.

  Evo bedastog primjera li se da izvuci neka analogija. Danas svaka zena moze biti silovana. Zena je kriva? Da li je zena kriva ako je netko kidnapira i proda kao bijelo roblje?

Nije bila zasticena? Previse je bila provokativna?

 

Nastranu sa ovim nepovezanim primjerima. Ne opravdavam napade i upad u mrezu ali, definitivno, objavljivanje privatnih podataka neduznih ljudi po raznim torrentima   je za svaku osudu. Sada ja mogu, onako random, upasti u neciji e-mail ili facebook acc. (a imam ih preko 200.000) i zakomplicirati mu zivot do daske. Zasto? Zato sto se meni tako hoce! Tlacim neduzne i slabije od mene.

Nema "provaljivanja"!! Vec sam obrisao to smece. Ne trebaju mu user accounti, ne trebaju mi Sony kuponi niti njegova muzika.

 

Nazalost ti podaci su jos javno dostupni i, naravno, sada vise nemaju gazdu. I opet nazalost nema tko obavjestiti te ljude da bar promjene passworde........

 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 18:04 (Lazarus Long).
13 godina
offline
Uhićeni napadači na PSN

neka su uhiceni

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićeni napadači na PSN
TranceMight kaže...
captain_soap_McTawish kaže...
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

A što ti predlažeš da radimo sa ljudima koji ukradu mnogo vrijednih podataka. Zamisli da ti netko ukrade broj kreditne kartice i onda ti uzme sve pare sa računa i još te ostavi u minusu. To je isto krađa.

ajd ne baljezgaj...

"za kradju kartica" optuzi si svoju banku, koja je nesposobna uversti mehanizme plcanja koji su ne zlopotrebljivi...

 

a usput, di su ti brojevi ? j jos nisam vidio novost koja ukazuje na njihovu javnu prisutnost.... pa samim time to su vam FLOSKULE da bi vas, kukce, malo uplasili....

 

Mehanizme? O cemu ti pricas? Pa je li itko od vas placao karticama online? Primjer je Visa Electron -> imas broj kartice i tri CVV broja (tajna, ali uvijek ista) i jednostavno kupujes online. I sta bi sad banka trebala? Mozda da prati koliko vremena ukucavas brojeve?

Respektiram hackere, ipak treba stvarno jako puno znanja da se neki sustav probije, medjutim kradja podataka + rusenje sustava jednostavno nije nacin na koji se stvari rijesavaju.

14 godina
online
Re: Uhićeni napadači na PSN
TranceMight kaže...
captain_soap_McTawish kaže...
Makavelii kaže...

Ovi kaj se vesele uhicenju i kaj kake kako treba sve hackere zatvoriti imam osjecaj da su nedojebani i nezreli klinci (bez obzira na godine) koji su nadrkani jer nisu mogli igrati igre sto jedino znaju i sto im je jedini zivotni smisao njihovih inace malih, dosadnih i nezanimljivih zivota....

 

Fuj...

A što ti predlažeš da radimo sa ljudima koji ukradu mnogo vrijednih podataka. Zamisli da ti netko ukrade broj kreditne kartice i onda ti uzme sve pare sa računa i još te ostavi u minusu. To je isto krađa.

ajd ne baljezgaj...

"za kradju kartica" optuzi si svoju banku, koja je nesposobna uversti mehanizme plcanja koji su ne zlopotrebljivi...

 

a usput, di su ti brojevi ? j jos nisam vidio novost koja ukazuje na njihovu javnu prisutnost.... pa samim time to su vam FLOSKULE da bi vas, kukce, malo uplasili....

 

Ti pricas o baljezganju a sad si ga izbaljezgao vrhunski. Btw, svatko tko pokusa braniti hakerski sljam nuzno mora pribjegavati baljezganju jer drukcija obrana je logicki nemoguca.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 2:35 (Ezio).
15 godina
neaktivan
offline
Uhićeni napadači na PSN

Tako bude kad se čovjek probahati, pa počne prijetiti i NATO-u.

Dan prije uhićenja su iz Anonymousa poslali ovu poruku:

Anonymous Message to NATO 

 

Don't Even Think About It, Anonymous Warns NATO 

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Uhićeni napadači na PSN
Anonymus su komunjare novog doba. Znamo kako bi to zavrsilo jednog dana.
15 godina
protjeran
offline
Uhićeni napadači na PSN

ma oni su umisljeni debili nista vise 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice