Solidan kvartal za Apple

poruka: 14
|
čitano: 2.127
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Solidan kvartal za Apple".
10 godina
neaktivan
offline
Solidan kvartal za Apple

Najzanimljiviji je pad profita u odnosu na prethodna tromjesečja, a nitko ga ne spominje. 

 

Q1 -  13 milijardi 

Q2 -  10 milijardi 

Q3 -  7.7 milijardi 

Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
Normalno kad jos nisu objavili novi iPhone koji im ipak donosi najvecu dobit.
14 godina
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
darko_sam kaže...

Najzanimljiviji je pad profita u odnosu na prethodna tromjesečja, a nitko ga ne spominje. 

 

Q1 -  13 milijardi 

Q2 -  10 milijardi 

Q3 -  7.7 milijardi 

Skočit će to čim izdaju novi iPhone.

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
darko_sam kaže...

Najzanimljiviji je pad profita u odnosu na prethodna tromjesečja, a nitko ga ne spominje. 

 

Q1 -  13 milijardi 

Q2 -  10 milijardi 

Q3 -  7.7 milijardi 

Nikad se ne uspoređuje sa prethodnim tromjesečjem nega sa istim tromjesječjem prije godinu dana, zato što kada je u pitanju consumer tržište različita doba godine donose različite rezultate - npr. za božić je najveća potrošnja.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
darko_sam kaže...

Najzanimljiviji je pad profita u odnosu na prethodna tromjesečja, a nitko ga ne spominje. 

 

Q1 -  13 milijardi 

Q2 -  10 milijardi 

Q3 -  7.7 milijardi 

sve si odgovorio svojim nebuloznim pitanjem...

 

najvažnije je porast margina u profitnoj bilanci, za par posto, što je nevjerovatno u modernom retail svijetu...

 

Na količinu prometa koji oni imaju to je fantazija.

 

Rezultati su bolji od očekivanih, na gornjoj granici njihove projekcije.

 

A što se ipad prodaje tiče, očekivano je zasićenje dok se ne probude nova tržišta...

 

malo su se zaustavili i u razvoju ipodršci e-book i učenika, pa vjerojatno i zato... oni kojima treba ipad ga imaju, ne vide razloge za novi još. imam ipad Air i stvarno je iodličan, novi ne vidim potrebnim barem tri godine, koliko je i dvojka odslužila, a koju klinci još koriste svaki dan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Solidan kvartal za Apple

2013 - Q3 - revenue: 35.3B$, profit: 6.9B$, profit margin: 19.55%

2014 - Q3 - revenue: 37.4B$, profit: 7.7B$, profit margin: 20.59%

 

Rast revenuea: 6%

Rast profita: 11,59%

 

Za Samsung smo usporedno vidjeli veliki pad i revenue-a i dobiti: http://www.bug.hr/vijesti/samsungovci-vratili-menadzerske-bonuse/134388.aspx

 

Zanimljiva borba za prevlast!

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
diablo2211 kaže...
darko_sam kaže...

Najzanimljiviji je pad profita u odnosu na prethodna tromjesečja, a nitko ga ne spominje. 

 

Q1 -  13 milijardi 

Q2 -  10 milijardi 

Q3 -  7.7 milijardi 

sve si odgovorio svojim nebuloznim pitanjem...

 

najvažnije je porast margina u profitnoj bilanci, za par posto, što je nevjerovatno u modernom retail svijetu...

 

Na količinu prometa koji oni imaju to je fantazija.

 

Rezultati su bolji od očekivanih, na gornjoj granici njihove projekcije.

 

A što se ipad prodaje tiče, očekivano je zasićenje dok se ne probude nova tržišta...

 

malo su se zaustavili i u razvoju ipodršci e-book i učenika, pa vjerojatno i zato... oni kojima treba ipad ga imaju, ne vide razloge za novi još. imam ipad Air i stvarno je iodličan, novi ne vidim potrebnim barem tri godine, koliko je i dvojka odslužila, a koju klinci još koriste svaki dan.

 

Kojim pitanjem?? 

Napisao sam da je najzanimljiviji pad profita i stojim iza toga. Nijedna druga IT kompanija ne funkcionira na tako valovitom principu -  jedna četvrtina oštrog porasta, tri četvrtine pada 

13 godina
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
darko_sam kaže...
diablo2211 kaže...
darko_sam kaže...

Najzanimljiviji je pad profita u odnosu na prethodna tromjesečja, a nitko ga ne spominje. 

 

Q1 -  13 milijardi 

Q2 -  10 milijardi 

Q3 -  7.7 milijardi 

sve si odgovorio svojim nebuloznim pitanjem...

 

najvažnije je porast margina u profitnoj bilanci, za par posto, što je nevjerovatno u modernom retail svijetu...

 

Na količinu prometa koji oni imaju to je fantazija.

 

Rezultati su bolji od očekivanih, na gornjoj granici njihove projekcije.

 

A što se ipad prodaje tiče, očekivano je zasićenje dok se ne probude nova tržišta...

 

malo su se zaustavili i u razvoju ipodršci e-book i učenika, pa vjerojatno i zato... oni kojima treba ipad ga imaju, ne vide razloge za novi još. imam ipad Air i stvarno je iodličan, novi ne vidim potrebnim barem tri godine, koliko je i dvojka odslužila, a koju klinci još koriste svaki dan.

 

Kojim pitanjem?? 

Napisao sam da je najzanimljiviji pad profita i stojim iza toga. Nijedna druga IT kompanija ne funkcionira na tako valovitom principu -  jedna četvrtina oštrog porasta, tri četvrtine pada 

Apple nije tipična IT kompanija, više je entertainment i consumer electronics, to je savršeno normalan pattern za njih ( i slične kompanije ) tako da ti postavka loša.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
grzzi kaže...
darko_sam kaže.

Kojim pitanjem?? 

Napisao sam da je najzanimljiviji pad profita i stojim iza toga. Nijedna druga IT kompanija ne funkcionira na tako valovitom principu -  jedna četvrtina oštrog porasta, tri četvrtine pada 

Apple nije tipična IT kompanija, više je entertainment i consumer electronics, to je savršeno normalan pattern za njih ( i slične kompanije ) tako da ti postavka loša.

 

Pa uglavnom svi koji prodaju gadgete (što se svrstva u IT) targetiraju Q4 (pogodi zašto ;-) ) i onda je najveća masa prodaje, a kako se u Q3 čeka što će izaći u Q4 kupci kalkuliraju i čekaju. Samsung, Sony, ... itd., a mislim da se i oni ubrajaju u IT kompanije, zar ne?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
10 godina
neaktivan
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
southy kaže...
grzzi kaže...
darko_sam kaže.

Kojim pitanjem?? 

Napisao sam da je najzanimljiviji pad profita i stojim iza toga. Nijedna druga IT kompanija ne funkcionira na tako valovitom principu -  jedna četvrtina oštrog porasta, tri četvrtine pada 

Apple nije tipična IT kompanija, više je entertainment i consumer electronics, to je savršeno normalan pattern za njih ( i slične kompanije ) tako da ti postavka loša.

 

Pa uglavnom svi koji prodaju gadgete (što se svrstva u IT) targetiraju Q4 (pogodi zašto ;-) ) i onda je najveća masa prodaje, a kako se u Q3 čeka što će izaći u Q4 kupci kalkuliraju i čekaju. Samsung, Sony, ... itd., a mislim da se i oni ubrajaju u IT kompanije, zar ne?

 

I što bi sad ja trebao, crtati sinusoide godišnjih poslovanja Sonyja, Samsunga, LG-ja, Huaweia... i Applea , pa da ih usporedite ?? 

Rekao sam svoje

13 godina
offline
Solidan kvartal za Apple
Mislim da nitko ne shvaca sto si htio reci jer pada profita nema. Gleda se yoy (usporedba sanistom kvartalom lani) jer su kvartalu specificni, zadnji u godini je najjaci, back to school ima svoje posebnosti itd. Apple najvise trenutno ovisi o ciklusu izdavanja iPhonea, to je sad tradicionalno 9 mjesec, da se to recimo pomakne u 7. taj kvartal bi bio bitno jaci od uobicajenog ... apple stoji odlicno ali nije to vise kompanija zanimljiva igracima koji zele brzu zaradu. Ukoliko misle dalje rasti trebaju im nove kategorije proizvoda ako ne i industrije. Premda 170 milijardi casha i blizu 200 milijardi prometa godisnje je vrh i uz samo 3-4% rasta godisnje (apple je do unazad 2 god rastao i do 100% godisnje)
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
darko_sam kaže...
southy kaže...
grzzi kaže...
darko_sam kaže.

Kojim pitanjem?? 

Napisao sam da je najzanimljiviji pad profita i stojim iza toga. Nijedna druga IT kompanija ne funkcionira na tako valovitom principu -  jedna četvrtina oštrog porasta, tri četvrtine pada 

Apple nije tipična IT kompanija, više je entertainment i consumer electronics, to je savršeno normalan pattern za njih ( i slične kompanije ) tako da ti postavka loša.

 

Pa uglavnom svi koji prodaju gadgete (što se svrstva u IT) targetiraju Q4 (pogodi zašto ;-) ) i onda je najveća masa prodaje, a kako se u Q3 čeka što će izaći u Q4 kupci kalkuliraju i čekaju. Samsung, Sony, ... itd., a mislim da se i oni ubrajaju u IT kompanije, zar ne?

 

I što bi sad ja trebao, crtati sinusoide godišnjih poslovanja Sonyja, Samsunga, LG-ja, Huaweia... i Applea , pa da ih usporedite ?? 

Rekao sam svoje

 

Evo jedne takve slike, jedva sam je pribavio, puno Bothana je poginulo prenoseći tu informaciju. http://cdn.macrumors.com/article-new/2014/07/linechart.png
15 godina
offline
Solidan kvartal za Apple

majkomila, kaj se vi palite na "vijesti" u sezoni kiselih krastavaca. kao da ste u najmanju ruku dioničari, ako ne i vlasnici. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Solidan kvartal za Apple
darko_sam, što se ljutiš na kritiku, napisao si nešto što se ne može primjeniti na ovaj posao i ne želiš prihvatiti kritiku. To ti je kao da napišeš da Coca Cola propada u Q4 jer tada najmanje prodaje jedinica :)
ptspclan.com | visit us ^^
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice