Reklame unutar Firefoxa

poruka: 21
|
čitano: 2.875
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Reklame unutar Firefoxa".
15 godina
offline
Reklame unutar Firefoxa

Užas!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reklame unutar Firefoxa

Ne mogu opisati koliko mrzim reklame (u svakom obliku pa i u dotičnom nam časopisu čijeg sam foruma član)

Ako postoji razlog zbog kojih se sjećam sa nostalgijom dial up vremena, to bi bio onaj da se stranice otvaraju relativno brzo i uz abnormalno sporu vezu. Adblock plus sada radi, ali koliko će to trajati ostaje nam vidjeti jer sve više reklama se probija. Firefox nije google pa sam se nadao da će se ova zajednica oduprijeti kapitalističkim osvajačima. Naravno u današnje vrijeme ima sve više alternativa u pogledu browsera pa će se prijeći na neki sa boljom zaštitom.

 

magistar prava
 
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Reklame unutar Firefoxa

Zadnji put kada sam provjeravao Firefox je bio open-source i pluginovi su mogli drastično promjeniti ponašanje programa.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Reklame unutar Firefoxa

Eh kad bi autor malo bolje pročitao članak onda bi skužio da ovo i nije ništa senzacionalno i da FF neće bomabardiati ljude reklamama. Oni to namjeravaju koristiti samo kod novih instalacija Firefoxa kad korisnik nema posjećenih stranica i kad bi mu te pločice ionako bile prazne. Oni ti to popune svojim oglasima a ti kako surfaš onda će ti se to maknut jer kad posjetiš par stranica te stranice zauzmu mjesto reklamama i to je to. Ne smetaju ti ni na koji način a Mozilli dobro dođe koji $ od oglašavanja. Al bitno je napisati članak, a ne prenijeti korisnu vijest...

www.pazii.com
Moj PC  
16 2 hvala 0
13 godina
offline
Reklame unutar Firefoxa

I oni sebe nazivaju neprofitnom organizacijom. LOL!

 
1 6 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Reklame unutar Firefoxa
http://www.soundstream.com/
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
luka28 kaže...

Eh kad bi autor malo bolje pročitao članak onda bi skužio da ovo i nije ništa senzacionalno i da FF neće bomabardiati ljude reklamama. Oni to namjeravaju koristiti samo kod novih instalacija Firefoxa kad korisnik nema posjećenih stranica i kad bi mu te pločice ionako bile prazne. Oni ti to popune svojim oglasima a ti kako surfaš onda će ti se to maknut jer kad posjetiš par stranica te stranice zauzmu mjesto reklamama i to je to. Ne smetaju ti ni na koji način a Mozilli dobro dođe koji $ od oglašavanja. Al bitno je napisati članak, a ne prenijeti korisnu vijest...

Ja ću te samo citirat da ljudi pročitaju još jednom...koliko skontah, većini ljudi je bitno samo da kažu svoje, a ne da shvate bit i poantu nečega. Žalosno.

16 godina
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
soundstream kaže...

Nažalost, to moraju napraviti (ergo "popustila je pritiscima), inače bi korisnici morali prelaziti na druge browsere kako bi mogli gledati npr. Hulu, Netflix.

Svi bi napravili identično na njihovom mjestu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
luka28 kaže...

Oni to namjeravaju koristiti samo kod novih instalacija Firefoxa kad korisnik nema posjećenih stranica i kad bi mu te pločice ionako bile prazne. Oni ti to popune svojim oglasima a ti kako surfaš onda će ti se to maknut jer kad posjetiš par stranica te stranice zauzmu mjesto reklamama i to je to. Ne smetaju ti ni na koji način a Mozilli dobro dođe koji $ od oglašavanja. Al bitno je napisati članak, a ne prenijeti korisnu vijest...

Te "reklame" je Opera imala odavno na Speed dialu tako da ništa novo. Možda je neki browser imao i prije, ne znam točno.

 

A šta se tiče pisanja članaka BUG je odavno mrtav. Mislim da valjda samo Oleg piše članke a da se prije informira o temi. A ovi recenzenti gadgeta, mobitela i Android/iOS igrica... katastrofa. Prije 5-10 godina si nešto mogao naučiti uz BUG a sada se piše o svršavanju na novu R9 XXX Prom queen grafičku sa plavom plastikom i LED lampicom.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
12 godina
protjeran
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
Korny1603987 kaže...

Ne mogu opisati koliko mrzim reklame (u svakom obliku pa i u dotičnom nam časopisu čijeg sam foruma član)

Ako postoji razlog zbog kojih se sjećam sa nostalgijom dial up vremena, to bi bio onaj da se stranice otvaraju relativno brzo i uz abnormalno sporu vezu. Adblock plus sada radi, ali koliko će to trajati ostaje nam vidjeti jer sve više reklama se probija. Firefox nije google pa sam se nadao da će se ova zajednica oduprijeti kapitalističkim osvajačima. Naravno u današnje vrijeme ima sve više alternativa u pogledu browsera pa će se prijeći na neki sa boljom zaštitom.

 

daj mi molim te reci koji to browser ubija 100% reklama. odmah ću preć na njega samo da nije opera. u stvari držim da postoje samo dva: poluproizvod chrome koji sa svojim adblockom i flash blockom ne može blokirat ni reklame na ovom forumu i FF koji je malo bolji, ali ni blizu 100% učinkovit. i još se često smrzava. ova nova verzija je koma što se toga tiče. nema dobrog browsera svakom nešto bitno fali.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
13 godina
offline
Reklame unutar Firefoxa

@glagoljica onda idi ti napravi browser koji će svima odgovarati.

 

Meni Chromium bazirani browseri uredno blokiraju oglase sa AdBlockom samo ga treba znati koristiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 11:37 (Marko :D).
 
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
Marko :D kaže...

I oni sebe nazivaju neprofitnom organizacijom. LOL!

http://en.wikipedia.org/wiki/Nonprofit_organization

 

LOL doista...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
neaktivan
offline
Reklame unutar Firefoxa

Malo im je love što dobiju od Googlea...

everybody lies
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
Core2Duo2 kaže...

Malo im je love što dobiju od Googlea...

Ma pohlepni gadovi iz Mozille, sram ih bilo.{#}

 

Da, jest ako može još i više. I ne samo to, nego i previše ovise o Googleu. Više izvora prihoda je uvijek bolje od manje izvora prihoda. Što ih je više to si manje ovisan o svakom pojedinačnom izvoru.

 

EDIT:

Čobanu koji mi je opalio TD: da upravo je u pitanju potraga za alternativnim izvorima financiranja, i to je službeno iz Mozille, a ti se s time možeš ne slagati koliko te god volja. No samo naprijed, ne dozvoli da činjenice stoje na putu tvojoj gluposti...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 18:28 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
glagoljica kaže...

daj mi molim te reci koji to browser ubija 100% reklama. odmah ću preć na njega samo da nije opera. u stvari držim da postoje samo dva: poluproizvod chrome koji sa svojim adblockom i flash blockom ne može blokirat ni reklame na ovom forumu i FF koji je malo bolji, ali ni blizu 100% učinkovit. i još se često smrzava. ova nova verzija je koma što se toga tiče. nema dobrog browsera svakom nešto bitno fali.

Meni adblock blokira 99% reklama, samo sam trebao dodati po jedan filter za nekoliko hrvatskih stranica koje redovito posjećujem. U većini slučajeva je dovoljan samo jedan filter koji ti ponudi desnim klikom na bilo koju reklamu da bi blokirao SVE reklame na toj stranici. Mana adblocka je što zauzima puno memorije. Ova stranica koja ima puno iframe elemenata bez adblocka zauzima oko 370 MB a sa adblockom 1960 MB i sporije se učitava. Detaljnije o utjecaju adblocka na zauzeće memorije pogledajte ovdje.

 

Vezano uz vijest:

Firefox neće uvesti nikakve reklame ni oglase nego će nakon svježe instalacije samo staviti linkove na popularne stranice kao što rade i svi drugi preglednici.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 19:16 (DragonShit).
15 godina
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
DragonShit kaže...
glagoljica kaže...

daj mi molim te reci koji to browser ubija 100% reklama. odmah ću preć na njega samo da nije opera. u stvari držim da postoje samo dva: poluproizvod chrome koji sa svojim adblockom i flash blockom ne može blokirat ni reklame na ovom forumu i FF koji je malo bolji, ali ni blizu 100% učinkovit. i još se često smrzava. ova nova verzija je koma što se toga tiče. nema dobrog browsera svakom nešto bitno fali.

Meni adblock blokira 99% reklama, samo sam trebao dodati po jedan filter za nekoliko hrvatskih stranica koje redovito posjećujem. U većini slučajeva je dovoljan samo jedan filter koji ti ponudi desnim klikom na bilo koju reklamu da bi blokirao SVE reklame na toj stranici. Mana adblocka je što zauzima puno memorije. Ova stranica koja ima puno iframe elemenata bez adblocka zauzima oko 370 MB a sa adblockom 1960 MB i sporije se učitava. Detaljnije o utjecaju adblocka na zauzeće memorije pogledajte ovdje.

 

Vezano uz vijest:

Firefox neće uvesti nikakve reklame ni oglase nego će nakon svježe instalacije samo staviti linkove na popularne stranice kao što rade i svi drugi preglednici.

 

Sad sam probao i u Chromeu i u IE11. U chromeu imam isto adblock za blokiranje reklama i stvarno, potrosio je oko 1.8GB RAM-a, a i stranica se jako dugo ucitavala.

Ali zato IE11 u kojem za blokiranje reklama koristim customiziranu tracking protection listu ucitavanje traje trenutno, a potrosnja je samo 90 MB RAM-a.

 

Jel mi moze netko objasnit zasto je u Chromeu ucitavanje te stranice tako lose izvedeno, a slovi kao najbolji i najbrzi HTML5 browser.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
Marko :D kaže...

I oni sebe nazivaju neprofitnom organizacijom. LOL!

Nešto si pobrkao. Mozilla Corporation je profitabilna i podliježe porezu a Mozilla Foundation je neprofitna organizacija. Za tako velike projekte je potrebno stotine milijuna dolara i puno zaposlenika.

Is it weird that this gave me an orgasm?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
Renesis kaže...
Jel mi moze netko objasnit zasto je u Chromeu ucitavanje te stranice tako lose izvedeno, a slovi kao najbolji i najbrzi HTML5 browser.

Pa DragonShit je stavio linkove u kojima je opisana problematika adblocka. Isti je problem na svim browserima koji koriste adblock...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
13 godina
offline
Reklame unutar Firefoxa

@renesis na koliko si se filtera pretplatio? Što više filtera, to sporije otvaranje stranica. Onemogući i ostale dodatka pa vidi kako je brz onda.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reklame unutar Firefoxa
Marko :D kaže...

@renesis na koliko si se filtera pretplatio? Što više filtera, to sporije otvaranje stranica. Onemogući i ostale dodatka pa vidi kako je brz onda.

On je testirao link koji je stavljen na tarasovom blogu. Budući da dobiva slične rezultate kao i autor bloga vjerojatno već i koristi samo jednu listu filtera (što nije malo easy list sadrži više od 13k različitih filtera).

 

Ukratko, nije to nikakva anomalija, objašnjeno je na blogu zašto se to dogodi.

 

Već je dugo poznato da korištenje adblocka ima svoju cijenu. Na jednoj strani ti uštedi živce i procesor dok ti s druge strane poždere memoriju i uspori otvaranje stranice.

 

Baš sada isprobavam malo privoxy kao potencijalnu zamijenu za AdblockPlus. Ima potencijala, ali nije nešto što će svaka šuša stavljati na računalo, adblock je i dalje pogodniji za korisnika vulgarisa.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 0:45 (rustweaver).
15 godina
offline
Reklame unutar Firefoxa

ima li tko kakav prijedlog kako da ovo maknem...

neznam šta da napišem
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice