Predstavljeni mobilni Fermiji

poruka: 7
|
čitano: 2.744
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljeni mobilni Fermiji".
15 godina
offline
Predstavljeni mobilni Fermiji

baš me zanima vidit potrošnju i zgrijavanje novih nvidia....

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Predstavljeni mobilni Fermiji

Ko da se prijašnje nisu zagrijavale, pa 8800 GT sa single slotom je išla preko 90C, pa se ljudi nisu bunili, GTX 280 je isto išla preko 80C, šta se sada svi bune kada FERMI dođe do 95C. Za potrošnju se slažem što je previše previše je...

 

Inače GTX 480M se čini kao GTX 465 sa višim taktovima, što mi djeluje dosta slabo, ali ako uzmemo da nije ni Mobility HD 5870 baš nešto posebno jak, onda je to ok.

 

zanima me tko će to ugrađivat. NVidia dosta kasni, a DX11 grafe baš i nisu popularizirane, te se rijetko viđaju u prijenosnicima, tako da će se ovo pronalazit samo u skupljim, te nešto kasnije u jeftinijim prijenosnicima, ali mi sve nekako smrdi, da se više preferiraju mobilne NVidie, nego mobilni ATi.

 

Ajde za NVidiu ima spasa, premda je ova serija loša, ali barem imaju temelj za 28nm, jer je FERMI dosta dobra arhitektura. Tu bi se ATi mogo nać u problemima jer zasad nemaju nešto slično.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljeni mobilni Fermiji
Makić kaže...

baš me zanima vidit potrošnju i zgrijavanje novih nvidia....

Potrosnja 480M je oko 100W na defaultnim taktovima koji su isti kao kod desktop 460-ice iako je punokrvni fermi  ugradjen.

dasHHa
16 godina
protjeran
offline
RE: Predstavljeni mobilni Fermiji
EVO kaže...

Ajde za NVidiu ima spasa, premda je ova serija loša, ali barem imaju temelj za 28nm, jer je FERMI dosta dobra arhitektura. Tu bi se ATi mogo nać u problemima jer zasad nemaju nešto slično.

 

Budemo vidjeli kako će se nosit fermi sa 6xxx serijom, a za 28nm ati već odavno priprema seriju 7xxx, pa neznam kakve ti probleme spominješ.

 

Što se tiče 470M, baš me zanima kakve performanse ima, i koliko to zadovoljstvo košta.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 15:27 (pinkskin).
14 godina
odjavljen
offline
Predstavljeni mobilni Fermiji

GTX 480M = 100W GPU TDP

GTX 470M = 50W GPU TDP



5870M = 50W TDP

5850M = 39W TDP

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
3 0 hvala 4
14 godina
offline
RE: Predstavljeni mobilni Fermiji
pinkskin kaže...
EVO kaže...

Ajde za NVidiu ima spasa, premda je ova serija loša, ali barem imaju temelj za 28nm, jer je FERMI dosta dobra arhitektura. Tu bi se ATi mogo nać u problemima jer zasad nemaju nešto slično.

 

Budemo vidjeli kako će se nosit fermi sa 6xxx serijom, a za 28nm ati već odavno priprema seriju 7xxx, pa neznam kakve ti probleme spominješ.

 

Što se tiče 470M, baš me zanima kakve performanse ima, i koliko to zadovoljstvo košta.

Krivo si shvatio.

NVidia je razvijala FERMI dosta dugo, ne znam koliko, ali su dobili naprednu arhitekturu, te si napravili dobar temelj za 28 nm.

ATi sigurno ne može dugo razvijat HD 7xxx seriju za 28nm, jer je TMSC dosta kasno naveo da će preskočit 32nm.

Sada bi bilo realno očekivat da i ATi izda arhitekturu sličnu FERMI-u, jer su takve arhitekture way to go.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 16:21 (EVO).
14 godina
protjeran
offline
RE: Predstavljeni mobilni Fermiji
EVO kaže...
pinkskin kaže...
EVO kaže...

Ajde za NVidiu ima spasa, premda je ova serija loša, ali barem imaju temelj za 28nm, jer je FERMI dosta dobra arhitektura. Tu bi se ATi mogo nać u problemima jer zasad nemaju nešto slično.

 

Budemo vidjeli kako će se nosit fermi sa 6xxx serijom, a za 28nm ati već odavno priprema seriju 7xxx, pa neznam kakve ti probleme spominješ.

 

Što se tiče 470M, baš me zanima kakve performanse ima, i koliko to zadovoljstvo košta.

Krivo si shvatio.

NVidia je razvijala FERMI dosta dugo, ne znam koliko, ali su dobili naprednu arhitekturu, te si napravili dobar temelj za 28 nm.

ATi sigurno ne može dugo razvijat HD 7xxx seriju za 28nm, jer je TMSC dosta kasno naveo da će preskočit 32nm.

Sada bi bilo realno očekivat da i ATi izda arhitekturu sličnu FERMI-u, jer su takve arhitekture way to go.

Sta je pjesnik htio reci?

 

Ajmo od pocetka, razvoj kompletno nove arhitekture traje godinama i to nije ne stosta moze bit gotovo preko noci - jednostavno razvoj trazi mali tim sposobnih inzinjera i brdo vremena . dalje arhitektura u globalu nije vezana za tocno odredjeni proizvodni proces, zapravo arhitektura najcesce traje godinama i nemoguce je 4-5 godina prije tocno ciljat na odrejdani node, zapravo koliko vidimo postalo je nemoguce ciljat samo malo vise od godinu dana unaprijed i bit ce sve teze kako se node bude smanjivao

 

S druge strane razvoj konkretnog chipa i nije tako dugacak kad imas arhitekturu i node - onda samo optimiziras dizajn za tocno odredjeni node tocno odredjenog proizvodjaca - fab

 

Tako da ovo sta ti gore trabunjas nema veze s vezom tocnije s zdravim razumom, jednako su "hendikepirani" oboje jer su u isto vrijeme saznali da 32nm otpada - ustvari ovo daleko vise pogadju Nvidiju jer s trenutnim nodeom nema konkurenatn chip a razvoj jos jednog chipa za ovoj proces zbog nedostatka vremana nema smisla

 

AMD-ov hendikep je sta ce u isto vrijeme morat debugirat 28nm proces i novu arhitekturu tj. ako dodje do probleme bit ce im zaj*banije trazit krivca, ali isto bi im bilo i sa 32nm mozda cak i gore jer je on trebo bit samo shrink samog po sebi problematicnog 40nm

 

a sto se tice Nvidije, sad kad sam vidio performanse njihovog najnovijeg chipa (gf106) 100% sam uvjeren da njihov glavni problem nije node vec arhitektura koja je u ovom obliku totalno nefikasna tj ATI-ev superskalarni pristup ih u directx-u podere pogledom

 

 

ali Nvidia ima sigurno planB, zapravo da bude iskren meni nikad, ama bas nikad, Fermi nikad nije djelovao kao directx plan A vec kao nesto nabrzinu sklepano i to ponajvise kao odgovor na propali Intelov Larrabee  u kojem je Nvidija svojevremeno vidjelo glavnog konkuretna

Tocnije Larrabee nije skroz propao, prebacan je tamo gdje mu je oduvijek bilo mjesto - u HPC segment a tamo je mjesto i Fermiju

 

 

proslog ljeta, dok Fermi jos uopce nije bio prezentiran u sjecanje mi se zapekla Jensenova najava povratka korjenima tj legendarnim modelima aka geforce2 - jednostavnijim i isplatijvijim mainstream chipovima na jednostavnijim pcbovima i regulaciji napajanja - ukratko karticama isplativim za kupovinu a jos vise za proizvodnju... i sta onda naprave, izbaca nesto totalno suprotno tim najvama - Fermi monstruma... nije Jensen blesav, jer da je ne bio bio tamo gdje je, imam filing da je znao sta se sprema i gdje je problem ali jbg morali su pojest sto su skuhali, tocnije progutali su govno i to konjsko ali nema predaje Nvidija ide dalje a Fermi? FERMI RIP

 

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2010 19:13 (dado8).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice