Nokia – još jeftiniji Windows Phone

poruka: 32
|
čitano: 5.451
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia – još jeftiniji Windows Phone".
13 godina
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

inače sam korisnik nokia i dalje al več 3 godine čekam da se pokrenu i nikak da to ugledam.

gramatika bljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

Nemaju šta da se pokrenu sa inženjerske strane, Lumie su odlični telefoni, ali je Nokia izgubila pažnju tržišta, a Windows Phone nikada nije bio u njenom centru. Otežavajuća okolnost je da Nokia praktično mora sama da progura jednu novu platformu (tj mobilni OS), a to nije bio lak zadatak i lak je i Androidu trebalo vremena da pošteno uhvati koren, a proizvođača koji ga guraju je mnogo više. Pri tom, MS možda i može sebi da dozvoli da Windows Phone propadne, ali Nokia verovatno više ne. Nije im lako.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

Ma svi su skeptični prema tome WP7,8, kak se već zove. Ne ulijeva baš neko povjerenje 'na prvu' kao Android. A i Lumie (il kak već hh) izgledom su nikakvi telefoni, makar meni. Da imaju izgled Xperie S opet ih nebi prožvakao. Nokiin dizajn je vrijeme pregazilo davno..ovo nisu vremena kad je mobitel uzak i visok..

Moj PC  
0 25 hvala 0
13 godina
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

Iskreno volio bih vidjeti dvije stvari Samsung Galaxy SII ili SIII s WP7.5, a još više neku Lumiu koja ima hardware kao GSIII ili bolji (na primjer kamera 12 ili 16MP ekran kao Sony Arc S itd). Izbace Lumiu 900 i onda je nema u EU, ljudi čekaju Lumiu 900 i ne kupuju 800, a ovi valjda misle ne kupuje se ni 800....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

rekla baba -kazala baba. nek oni naprave prvo nekaj pa onda nek dizu strku u medijima. 

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone

Dizajn, kvaliteta izrade i besplatna odlična navigacija su ono što Nokiu izdiže iz mase sličnih WP, ali i Android mobitela.

Meni se dizajn od Lumie 800 baš sviđa, kao i njihove intenzivne boje, ali pitanje je jel to dovoljno zq uspijeh.

I sam WP nije loš, osvježenje je i drugačiji jer ide nekom svojom novom filozofijom, ali problem je što ne nudi ništa drastično bolje i novo naspram postojećih rješenja, nego mu još fale neke stvari koje konkurencija ima. Npr.zadnje što sam čuo a što mi se ne sviđa da nadogradnje ovise o operateru, a da ti poruke ili Skype ne rade normalno u pozadini, nego da moraš biti u aplikaciji da bi primio poziv u Skypeu :/

To su samo neki primjeri, a sigurno ih ima još.

A opet, nemože se poreći tzv.fluidnost WP.

Lako za Microsoft, ako im i ne uspije odmah uspjet će kad tad ugrabit bar neki malen postotak ako ništa na tržištu kad tad.

Ali žao mi je Nokie, čine su financijske verzije osjetno ograničenije i nastave li se ovakvi trendovi mogla bi nestat sa scene ili biti kupljena od nekog većeg kao i Motorola.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Hacker002 kaže...

Ma svi su skeptični prema tome WP7,8, kak se već zove. Ne ulijeva baš neko povjerenje 'na prvu' kao Android. A i Lumie (il kak već hh) izgledom su nikakvi telefoni, makar meni. Da imaju izgled Xperie S opet ih nebi prožvakao. Nokiin dizajn je vrijeme pregazilo davno..ovo nisu vremena kad je mobitel uzak i visok..

 

Mozda jednostavno imas pogresnu percepciju 3D prostora, ni u jednom trenutku nisam pomislio da su Lumie visoke, a uske.

 

Da se Nokia vrati na vrh trzista nije dovoljno napraviti prosjecan uredjaj, potrebno je napraviti nesto revolucionarno i da bude kvalitetno u svim mogucim segmentima, od kamere, procesora, vrsti ekrana, dizajnu, kvaliteti izrade, baterije, itd...

 

Po meni je recimo Lumia 800 taman uredjaj, ali mislim da su pola milje kupaca izgubili zbog nedostatka prednje kamere. Istina je da se prednja kamera ne koristi cesto, ali tu i tam ce zatrebati, pogotovo da vidis jel si musav i jel friz na mjestu. 

http://isvijet.com.hr
16 godina
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

Ma neka naprave mobitel da je malo otvoreniji, a ne da kopira iPhone nedostatke (Bluetooth slanje/primanje podataka i sl.).

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

kaj elop jos nije dobio cipelu?

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Ja moram priznati ovako objektivno da je Android neorganiziran i ružan. Nisam još isprobao ICS, ali ne vjerujem u neke promjene. Nisam znao da kad prebaciš memorijsku pa je vratiš izgubiš sve sa nje, ako želiš promijeniti gmail account moraš formatirat memorijsku, svugdje se forsiraju Google stvari, na marketu su se posvetili integraciji onih reklama u aplikacije, a ne olakšanju razvoja i sprječavanju virusa.
WPov Marketplace već ima 80000 aplikacija, iako je tek par mobitela na njemu, imaju onaj program za jednostavan razvoj aplikacija, fluidan je, pazi na detalje kao one boje tema koje se pojavljuju u aplikacijama itd., iako bi se još tu dalo poraditi na nekim stvarima.
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
krx00 kaže...
Ja moram priznati ovako objektivno da je Android neorganiziran i ružan. Nisam još isprobao ICS, ali ne vjerujem u neke promjene. Nisam znao da kad prebaciš memorijsku pa je vratiš izgubiš sve sa nje, ako želiš promijeniti gmail account moraš formatirat memorijsku, svugdje se forsiraju Google stvari, na marketu su se posvetili integraciji onih reklama u aplikacije, a ne olakšanju razvoja i sprječavanju virusa.
WPov Marketplace već ima 80000 aplikacija, iako je tek par mobitela na njemu, imaju onaj program za jednostavan razvoj aplikacija, fluidan je, pazi na detalje kao one boje tema koje se pojavljuju u aplikacijama itd., iako bi se još tu dalo poraditi na nekim stvarima.

  O čemu pričaš ti? Vidi se da nisi upućen, nego si naćuo nekakva baljezganja od kojekakvih karakondžula i sada ih tu pišeš. Prestani više lagat ovaj napačeni narod, nemaš to pravo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 12:17 (mind_challenge).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
mind_challenge kaže...
krx00 kaže...
Ja moram priznati ovako objektivno da je Android neorganiziran i ružan. Nisam još isprobao ICS, ali ne vjerujem u neke promjene. Nisam znao da kad prebaciš memorijsku pa je vratiš izgubiš sve sa nje, ako želiš promijeniti gmail account moraš formatirat memorijsku, svugdje se forsiraju Google stvari, na marketu su se posvetili integraciji onih reklama u aplikacije, a ne olakšanju razvoja i sprječavanju virusa.
WPov Marketplace već ima 80000 aplikacija, iako je tek par mobitela na njemu, imaju onaj program za jednostavan razvoj aplikacija, fluidan je, pazi na detalje kao one boje tema koje se pojavljuju u aplikacijama itd., iako bi se još tu dalo poraditi na nekim stvarima.

  O čemu pričaš ti? Vidi se da nisi upućen, nego si naćuo nekakva baljezganja od kojekakvih karakondžula i sada ih tu pišeš. Prestani više lagat ovaj napačeni narod, nemaš to pravo.

 

Šta tu nije točno? Dosta ljudi je reklo da im je android odbojan, i meni je. Ako izvadiš mem.karticu pa je staviš u drugi android pa onda vratiš sve si sa nje izgubio, probaj. Ili probaj zamijeniti onaj google account koji ti je potreban za sve živo na androidu, a o stanju na Marketu i one reklame to već svi znamo.

15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
krx00 kaže...

 

Šta tu nije točno? Dosta ljudi je reklo da im je android odbojan, i meni je. Ako izvadiš mem.karticu pa je staviš u drugi android pa onda vratiš sve si sa nje izgubio, probaj. Ili probaj zamijeniti onaj google account koji ti je potreban za sve živo na androidu, a o stanju na Marketu i one reklame to već svi znamo.

  Dosta ljudi je reklo da im je iOS odbojan pa meni nije. To što je tebi nešto odbojno ne znači da je to istina ili činjenica. Kako možeš objektivno reći da ti je nešto ružno, tu nema objektivnosti. Možda u tvojoj glavi, ako je tebi ružno svima je, ali daleko od objektivnosti. Ovo s memorijskom karticom, nisi ništa izgubio, zašto bi izgubio? Probavao sam nekoliko puta, ubacivao ju u sve i svašta (drugi android mobitel, fotoaparat, nokiu sa symbianom) podacima nikad ništa nije bilo. I google account sam mjenjao, pa se ništa nije dogodilo. Nije mi se formatirala kartica niti sam ju morao formatirati. Market ne postoji, tako da neznam što to već svi znate, očigledno ništa jer ne znate niti da ne postoji više.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
14 godina
odjavljen
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

Meni, ponavljam MENI je WP najbolje organiziran i sam UI i boje mi se najviše sviđaju. Poslije toga dolazi iP i Symbian(belle) i onda tek android. Meni se UI androida, niti oni touchwith, sense i ostalo ne sviđaju, jednostavno mi ne leži... Naravno da ima ljudi kojima je Android najbolje organiziran, ali meni to jednostavno ne paše. Minimalizam i Čisti minimalizam. I tu mi je nekak WP u prednosti pred svima.

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
bobica257 kaže...

Meni, ponavljam MENI je WP najbolje organiziran i sam UI i boje mi se najviše sviđaju. Poslije toga dolazi iP i Symbian(belle) i onda tek android. Meni se UI androida, niti oni touchwith, sense i ostalo ne sviđaju, jednostavno mi ne leži... Naravno da ima ljudi kojima je Android najbolje organiziran, ali meni to jednostavno ne paše. Minimalizam i Čisti minimalizam. I tu mi je nekak WP u prednosti pred svima.

  I meni se minimalizam jako sviđa. E vidiš, u tome je prednost Androida nad recimo iOS-om i WP-om. Android si namjestiš kako hočeš, moj je sređen minimalistički, netko drugi će naredati sto widgeta i tko zna čega, možeš kako hoćeš. Kod iOS-a i WP-a više manje si ograničen dizajnom koji su oni zamislili. Slažem se s tobom, tebi ne paše, nekom drugome paše, ali barem ne tvrdiš da je to sad svima tako i da si u tome objektivan. I ne pišeš gluposti prije nego provjeriš vjerodostojnost toga što si napisao. Skidam kapu kolega.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Svi koji spominjete broj MP na kamerama, vjeruj te, to vam ništa ne znači. Zadnja 3 mobitela koja sam imao/imam imaju 5 MP, LG KU990, N95 i sada Galaxy Šta, i razlika je jako velika. Sve je to mizernim razlika. Glavno pravilo fitografije; slike su dobre koliko je dobra optika, a mobiteli nemaju nikakvu optiku (sloro) tako da... Otkako sam si uzeo DSLR fotić, u 4 mjeseca sam možda uslikao 10 fotki mobitelom.
13 godina
neaktivan
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

ja sam, zasad, odustao od razmišljanja da uopće uzmem WP platformu.

 

razlog? možda nekima nebitan, ali meni bitan. nema prikaza mreže, baterije, wifi-a (i ostalih notifikacija) u bilo kojem meniju osim na početnom ekranu i (logično) postavkama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 14:11 (dreamlord).
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
dreamlord kaže...

ja sam, zasad, odustao od razmišljanja da uopće uzmem WP platformu.

 

razlog? možda nekima nebitan, ali meni bitan. nema prikaza mreže, baterije, wifi-a (i ostalih notifikacija) u bilo kojem meniju osim na početnom ekranu i (logično) postavkama.

 

Kako nema? Dodirnes vrh ekrana prstom (ili povuces prstom dolje kao na Androidu) i statusne ikone se "spuste" da ih vidis. Nakon nekog vremena opet nestanu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Ive kaže...
dreamlord kaže...

ja sam, zasad, odustao od razmišljanja da uopće uzmem WP platformu.

 

razlog? možda nekima nebitan, ali meni bitan. nema prikaza mreže, baterije, wifi-a (i ostalih notifikacija) u bilo kojem meniju osim na početnom ekranu i (logično) postavkama.

 

Kako nema? Dodirnes vrh ekrana prstom (ili povuces prstom dolje kao na Androidu) i statusne ikone se "spuste" da ih vidis. Nakon nekog vremena opet nestanu.

 nije to - to. ne želim dodatnu "akciju" da bi mi to bilo vidljivo. kod androida (a mislim i kod ios-a) to je uvijek vidiljivo po default-u, bez da se išta mora povlačiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 14:29 (dreamlord).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
dreamlord kaže...

 nije to - to. ne želim dodatnu "akciju" da bi mi to bilo vidljivo. kod androida (a mislim i kod ios-a) to je uvijek vidiljivo po default-u, bez da se išta mora povlačiti.

 Meni je to ružno što u svakoj (skoro svakoj) aplikaciji to vidi. Jedino što mi treba je sat, a on stalno vidi {#}na WP-u

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 14:55 (Neville2MUFC).
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone

@mind_challenge

 

jednog dana ces se umorit od silnog "namjestanja" i zelit ces mob koji sljaka dobro bez gubljenja vremena na "namjestanje" istog , da ne spominjem reset ili novi rom svako malo :S

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 15:04 (bik).
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Bilo bi lijepo vidit WP za malo para :) stvarno mi se sviđa OS i razmišljam uzeti ili ne uzeti :S Lumia 800 mi je preskupa -_- ljudi traže na njuskalu 2500 pa dalje :/

A za to mogu uzet GS2.... malo previše imho.....
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: PokvarenaSarma
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
@bik
Ohhh da :D već mi je muka svega :D zato WP djeluje predobro :D


Jedino sto mene osobno sada spriječava u kupnji je cijena i mzaba haha xD
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: PokvarenaSarma
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Keiichi kaže...
@bik
Ohhh da :D već mi je muka svega :D zato WP djeluje predobro :D


Jedino sto mene osobno sada spriječava u kupnji je cijena i mzaba haha xD

 Pa imaš Lumiu 710 za 1400 (uz malo sreće)

12 godina
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

i sta, uzmem ovaj jos jeftiniji model i budem uskracen za 90% posto aplikacija na marketu?

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
bik kaže...

@mind_challenge

 

jednog dana ces se umorit od silnog "namjestanja" i zelit ces mob koji sljaka dobro bez gubljenja vremena na "namjestanje" istog , da ne spominjem reset ili novi rom svako malo :S

  Ja takvih problema nemam. Prvog dana kada sam kupio uređaj (prije nekih pol godine) namjestio sam si ga kako mi odgovara, i ništa previše od onda nisam mjenjao. Nemam potrebe za nikakvim mjenjanjem rom-ova ili resetiranjima. Velika većina promjena koje sam od onda napravio su kozmetičke prirode.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
@neville

A ima, ali sada imam sensation :D na žalost HTC je tako spustio cijenu uređaja da sada ne mogu prodati više od 1800 kn :( a sa sensation na lumiu 710 ne znam baš hoće li mi se isplatiti :) prvo ću prošetati noge do t centra pa isprobati uređaj :) onda još razmisliti dobro :D
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: PokvarenaSarma
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Indestructible kaže...

i sta, uzmem ovaj jos jeftiniji model i budem uskracen za 90% posto aplikacija na marketu?

 Bit ces uskracen za 5% aplikacija, a to će se i smanjiti, npr. Rovio prilagođava Angry Birdse za 256MB rama. Nažalost Skype vjerojatno neće ići (a možda i hoće)

Lumiu 610 o kojoj pricamo nebi nikom preporucio ako ce biti skuplja od 800-900kn

 

@Keiichi

Lumia 710 ne softwerski potpuno ista ko i 800, a i hardwerski je razlika jedino u tehnologiji ekrana i možda par sitnica (+ Lumia 800 izgleda 1000x bolje)

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2012 17:21 (Neville2MUFC).
16 godina
neaktivan
offline
Nokia – još jeftiniji Windows Phone

Sve ima svoje prednosti i mane. Android je full open i moze se raditi gotovo sve sto zelis. S druge strane iOS i WP7 su zatvorene, prezatvorene, platforme. Spomenut je bluetooth data na iOSu. iOS podrzava bluetooth data (SPP) ali da bi se mogao koristiti mora se dobiti dozvola od Applea i kupiti "chip" (software) za protokol. To je dobro jer je na taj nacin korisnik siguran da mu neko izvana ne moze prckat po telefonu. Ali, ne moze svako razviti aplikaciju.

 

WP7 slijedi iOS filozoviju ali je daleko zatvoreniji. I ne samo to. Spomenut je SkyPe. Microsoft je napravio tako da samo first party firme, npr Nokia, ima toolove za pisanje aplikacija u C++ koje u potpunosti koriste OS, npr multitasking. Svi ostali (nije mi jasno zasto je SkyPe u tom drustvu) moraju razvijati u C# i mogu puno toga zaboraviti. Nema multitaskinga! Nema! Stvar stoji ovako. OS aplikacije, npr outlook, je first party aplikacija koja ima sva prava i kao takva moze u potpunosti podrzati multitasking, tj radi paralelno dok rade i druge aplikacije. User aplikacije, thirtd party, rade samo dok su u foregroundu, tj vidljive, a cim se stavi u background prestaje njezino izvrsavanje. To nije multitasking!

Kada je telefon u standbyu tada user aplikacije mogu raditi ali se pozivaju svakih 30min na vrlo kratko vrijeme i samo ako ima resourca! Na taj nacin mozete updateati vremensku prognozu, ali SkyPe NE MOZE raditi. Ne mozete ni svoj mail client napisati da svakih 5 min ide provjerit dal imate novi mail! Nista!

 

Mislim da je WP7 izdan samo kao most dok ne dodje WP8. Svi jaci telefoni danas imaju multicore procove koje WP7 ne podrzava. Vec to ga svrstava u nizi rang. No, velika prednost WP7 je sto telefoni rade brze nego Javoidi. Zato mislim da je glupost kupovati WP7 telefon jer ce za koji mjesec doci WP8 koji je baziran na totalno novom kernelu. Sacekajmo i x86 telefone (vec ih ima) da vidimo i njih.

 
1 2 hvala 2
15 godina
offline
Re: Nokia – još jeftiniji Windows Phone
Ty malo si mi smirio strasti oko wp7 :D živi bili pa dočekali wp8 i hopefully bit će jeftinije kak najavljuju :D

Do tad će mi ovaj sensation spaliti ruku čim upalim data connection haha
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: PokvarenaSarma
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice