Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

poruka: 60
|
čitano: 16.282
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?".
14 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Tako su isto pokušali otkriti i gravitacioni talas pa ih je u tome spriječila prašina (BICEP 2). Kako znati da li je foton zaobilazio tamnu materiju, planet, zvijezdu, prašinu ili kvantnu pjenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Gore piše da je autor Drago. Ja čitam i mislim si "pazi ovoga što filozofira o fizici a završio sociologiju...".

Zar nije prije pisalo odmah na zaglavlju tko je autor?

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Ispod naslova je potpisan Drago Galić, a u dnu članka Dario Hrupec.

 

EDIT: Friday me pretekao, on Thursday.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 11:39 (DrNasty).
 
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
DrNasty kaže...

Ispod naslova je potpisan Drago Galić, a u dnu članka Dario Hrupec.

 

EDIT: Friday me pretekao, on Thursday.

 

Ovo čak nije prvi puta. Drago postaje recidivist...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

nekaj mi tu ne hapa. Stjepan Sokolić je na pitanje što su crne rupe odgovorio - "ono što dobijete na crnim čarapama". kakve sad crne neutronske zvijezde i eksplozije najnovijih?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
Friday kaže...
DrNasty kaže...

Ispod naslova je potpisan Drago Galić, a u dnu članka Dario Hrupec.

 

EDIT: Friday me pretekao, on Thursday.

 

Ovo čak nije prvi puta. Drago postaje recidivist...

 

 

Kriv je Miro! Stavljao sam ovaj tekst na BOL, a on me požurivao na neki sastanak prije nego sam sve dobro pregledao i potpisao pravog autora.

 

Šaljite pisma negodovanja, prijetnji i uvredice na Mirovu adresu!

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Tako i ja na jednoj gaži kad je upao 'inspektor' iz ZAMPa, rekao sam mu da je kriva jedna trudnica koja je narucila glazbu, a mi se zbog straha od jacmenca nismo htjeli zamjeriti pa smo zato svirali.

logicno, Drago ne moze bit kriv sto je samog sebe sam potpisao :D

15 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
Drago kaže...

 

 

Kriv je Miro! Stavljao sam ovaj tekst na BOL, a on me požurivao na neki sastanak prije nego sam sve dobro pregledao i potpisao pravog autora.

 

Šaljite pisma negodovanja, prijetnji i uvredice na Mirovu adresu!

 

 

 ne, ne, ne. to je čist ok. i ja imam razdoblja kojih se poslije ne sjećam a rezultiraju pisanim traktatima o kvatnoj mehanici (iako  kužim jedino schroedingerova mačka, na razini hello, schroddy! - hoću reći, i marica se u krivi q kuži bolje nego ja u kvantnu demografiju). to je posve normalno. i pošteno je potpisati se, a tamonekog fizičara navesti kao referencu reda radi. čovjek ionak nema pojma što se zbiva (npr. da je ustvari kim jong un stvorio svemir, kad je imao samo dvije godine, na očev nagovor) 

mrnjau ili ne. ovisi o slušatelju. mrnjau ili ne. ovisi o slušatelju.
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 13:40 (Ajar).
15 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Meni je najzanimljivije u cijeloj prici o GRB (gamma ray burst), nacin na koji su otkrivene.

 

Naime, ameri su pusili paranoju da rusi testiraju nuklearno oruzje na tamnoj strani mjeseca. 

Da bi dobili potvrdu, napravili su satelit koji ce detektirati izboje gamma zraka prilikom nuklearne eksplozije, jer se oni jednostavno ne mogu sakriti.

Kad su prve rezultate dobili mislim da je bilo predinfarktnih stanja

 

Usput, kreator tog satelita je Stirling Colgate. (unuk majstora koji je izmislio pastu za zube u tubi)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
11 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
EchoOne kaže...

Tako i ja na jednoj gaži kad je upao 'inspektor' iz ZAMPa, rekao sam mu da je kriva jedna trudnica koja je narucila glazbu, a mi se zbog straha od jacmenca nismo htjeli zamjeriti pa smo zato svirali.

logicno, Drago ne moze bit kriv sto je samog sebe sam potpisao :D

 

 

Nisam sam sebe potpisao - automatski me potpiše sistem kad se logiram da stavim tekst i to onda moram ručno ispraviti što sam ovaj puta zaboravio.

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Istina... Baš mi je neki dan ponestalo šampona, i gledam ja sad šta ću i reko "šta sad, okupat ću se u kvantnoj pjeni". Tak je i bilo. Preporučujem svima 

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
lllnuclearlll kaže...

Istina... Baš mi je neki dan ponestalo šampona, i gledam ja sad šta ću i reko "šta sad, okupat ću se u kvantnoj pjeni". Tak je i bilo. Preporučujem svima 

 a patkica? od tamne tvari? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
Drazen kaže...

Kako objasnit ljude koji vide u proslost i buducnost?

 

Ima jako puno onih koji to ne vjeruju (zahvaljujuci prevarantima), ali ima i pravih faca.

Ti to ozbiljno?

Rvat katolik!
 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
tnakir kaže...
Drazen kaže...

Kako objasnit ljude koji vide u proslost i buducnost?

 

Ima jako puno onih koji to ne vjeruju (zahvaljujuci prevarantima), ali ima i pravih faca.

Ti to ozbiljno?

 Da, i mene zanima!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
Drazen kaže...

Kako objasnit ljude koji vide u proslost i buducnost?

 

Ima jako puno onih koji to ne vjeruju (zahvaljujuci prevarantima), ali ima i pravih faca.

 Uplati mi 50€ pa ću ti objasniti.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Halo, ako je u igri pjena gdje su cice i guzice?

 

Šalu na stranu svaka pohvala autoru na produktivnosti. Uz sav drugi posao stiže i redovito uveseliti ekipu na BOL-u.

Stručnjak za odmaganje...
 
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

''Veliki prasak uopće nije eksplozija, širenje materije u okolni prostor, nego širenje prostora samog.'' Može li mi netko objasniti gdje se sami prostor širi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Prema nekim novijim teorijama big bang se uopće nije ni dogodio, nego je svemir postojao od uvijek (na žalost, nemam pri ruci link tog znanstvenog teksta). Problem u znanstvenoj zajednici je što se zapravo ne mogu dogovoriti oko tih stvari. Sada će možda neki od vas iznijeti da teorija relativnosti potvrđuje big bang, ali, navodno se Tesla nije slagao s tom teorijom, i tko zna koliko još ostalih znanstvenika. Očito je ovaj tip znanosti više stvar dogovora nego zapravo nečega dokazanog (ili čak pretpostavljenog).

Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
TCO 006 kaže...

Prema nekim novijim teorijama big bang se uopće nije ni dogodio, nego je svemir postojao od uvijek (na žalost, nemam pri ruci link tog znanstvenog teksta). Problem u znanstvenoj zajednici je što se zapravo ne mogu dogovoriti oko tih stvari. Sada će možda neki od vas iznijeti da teorija relativnosti potvrđuje big bang, ali, navodno se Tesla nije slagao s tom teorijom, i tko zna koliko još ostalih znanstvenika. Očito je ovaj tip znanosti više stvar dogovora nego zapravo nečega dokazanog (ili čak pretpostavljenog).

Oprosti, ali nisi u pravu uopće. Teorija Big Bang-a nije eto jedna hipoteza u moru drugih.

Nego "znanstvena teorija" koja ima daleko više dokaza nego ijedna druga, i ne protivi se ničemu viđenom/izmjerenom. Skoro pa i nema alternative, slično kao teorija evolucije.

 

Znanstvena zajednica se ne može dogovoriti? Otkud ti to? Pa svi se slažu s teorijom big banga.

Ovo što tu i tamo nađeš neke znanstvene radove koji istražuju neke alternativne puteve apsolutno ništa ne znači.

Dakle npr. 10 000 radova potvrđuju big bang, a 3 kažu drugačije - big bang nije točan.. -.-

 

Tesla nije uopće bio stručan u tom području, ne znam zašto uvlačiš njega, nije čak ni vjerovao da elektron postoji..

A teorija relativnosti je potvrđena nebrojeno puta (niti jedan eksperiment koji se ne slaže s TR), samo zbog nje i imamo GPS.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 19:11 (GuitarMaster).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
lovacmaki kaže...

''Veliki prasak uopće nije eksplozija, širenje materije u okolni prostor, nego širenje prostora samog.'' Može li mi netko objasniti gdje se sami prostor širi?

Ne moze.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
1domagoj1 kaže...
lovacmaki kaže...

''Veliki prasak uopće nije eksplozija, širenje materije u okolni prostor, nego širenje prostora samog.'' Može li mi netko objasniti gdje se sami prostor širi?

Ne moze.

Je li prostor, prostor bez materije? Ako je, onda širenje materije materije u okolni prostor je točna rečenica jer se ne može pobiti teorija da je van svemira prostor? Ako nisam fulao 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 19:26 (lovacmaki).
15 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
lovacmaki kaže...
1domagoj1 kaže...
lovacmaki kaže...

''Veliki prasak uopće nije eksplozija, širenje materije u okolni prostor, nego širenje prostora samog.'' Može li mi netko objasniti gdje se sami prostor širi?

Ne moze.

Je li prostor, prostor bez materije? Ako je, onda širenje materije materije u okolni prostor je točna rečenica jer se ne može pobiti teorija da je van svemira prostor? Ako nisam fulao 

 

Evo jedan simpatican pokusaj objasnjenja

 

 

btw. tip je genijalan, preporucam pogledati sve sto ima od njega na tubi.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
syncmaster245b kaže...
lovacmaki kaže...
1domagoj1 kaže...
lovacmaki kaže...

''Veliki prasak uopće nije eksplozija, širenje materije u okolni prostor, nego širenje prostora samog.'' Može li mi netko objasniti gdje se sami prostor širi?

Ne moze.

Je li prostor, prostor bez materije? Ako je, onda širenje materije materije u okolni prostor je točna rečenica jer se ne može pobiti teorija da je van svemira prostor? Ako nisam fulao 

 

Evo jedan simpatican pokusaj objasnjenja

 

 

btw. tip je genijalan, preporucam pogledati sve sto ima od njega na tubi.

Ako sam dobro shvatio video u ovom djelu o veličini svemira postoji logična mogućnost da je svemir beskonačan i samim time ne postoji nešto izvan svemira..

14 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

A šta ako postoji više svemira u kojima vladaju drugačiji zakoni prirode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Ako nema međudjelovanja tih drugih svemira s ovim našim onda ne postoje.

14 godina
offline
Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?

Otkuda znaš kada ih nisi pogledao/mjerio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
Drazen kaže...
tnakir kaže...
Drazen kaže...

Kako objasnit ljude koji vide u proslost i buducnost?

 

Ima jako puno onih koji to ne vjeruju (zahvaljujuci prevarantima), ali ima i pravih faca.

Ti to ozbiljno?

  Kako objasnit remote viewing, vidovitost? Kako recimo Sai Babu, pa recimo Aboridjane. Kako ljude koji vide sto ti je sa zdravljem, pa i samu bio energiju.

Kako ces objasnit ljude kojima su doktori predvidili koji mjesec, a ovi ozdravili od raka?

Sve koje pitas odgovorit ce ti da se radi o energiji i da jednostavno ne znaju odgovor. Najgore je biti zatvoren i ne progledati, npr religija ili ne prihvacanje nicega sto znanost ne moze objasnit. 

O bože.. -.-

Ne, najgore je imati toliko otvoren um da ti mozak ispadne..

 

Daj mi jedan jedini dokaz da je išta od toga moguće, ali barem jedan, molim te...

Tko god to može raditi neka se javi James Randi-ju da pokupi milijon dolara: http://web.randi.org/the-million-dollar-challenge.html

Možeš pogoditi, nitko nije pokupio nagradu još od 1964. god. od kad postoji.

 

Ne mogu vjerovati s kolikom sigurnošću govoriš o tim stvarima..

 
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
Drazen kaže...
tnakir kaže...
Drazen kaže...

Kako objasnit ljude koji vide u proslost i buducnost?

 

Ima jako puno onih koji to ne vjeruju (zahvaljujuci prevarantima), ali ima i pravih faca.

Ti to ozbiljno?

  Kako objasnit remote viewing, vidovitost? Kako recimo Sai Babu, pa recimo Aboridjane. Kako ljude koji vide sto ti je sa zdravljem, pa i samu bio energiju.

Kako ces objasnit ljude kojima su doktori predvidili koji mjesec, a ovi ozdravili od raka?

Sve koje pitas odgovorit ce ti da se radi o energiji i da jednostavno ne znaju odgovor. Najgore je biti zatvoren i ne progledati, npr religija ili ne prihvacanje nicega sto znanost ne moze objasnit. 

 Ne valja ni previse otvoren, kad je mozak otvoren i ne zasticen, svakakve bube i paraziti mogu da udu

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
Drazen kaže...

  Kako objasnit remote viewing, vidovitost? Kako recimo Sai Babu, pa recimo Aboridjane. Kako ljude koji vide sto ti je sa zdravljem, pa i samu bio energiju.

Kako ces objasnit ljude kojima su doktori predvidili koji mjesec, a ovi ozdravili od raka?

Sve koje pitas odgovorit ce ti da se radi o energiji i da jednostavno ne znaju odgovor. Najgore je biti zatvoren i ne progledati, npr religija ili ne prihvacanje nicega sto znanost ne moze objasnit. 

 Tebi za najbolju poruku u temi poklon:

Quantum pjena za kosu (3 palete)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 0:30 (DrNasty).
 
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kupanje u kvantnoj pjeni – istina ili mit?
DrNasty kaže...
Drazen kaže...

  Kako objasnit remote viewing, vidovitost? Kako recimo Sai Babu, pa recimo Aboridjane. Kako ljude koji vide sto ti je sa zdravljem, pa i samu bio energiju.

Kako ces objasnit ljude kojima su doktori predvidili koji mjesec, a ovi ozdravili od raka?

Sve koje pitas odgovorit ce ti da se radi o energiji i da jednostavno ne znaju odgovor. Najgore je biti zatvoren i ne progledati, npr religija ili ne prihvacanje nicega sto znanost ne moze objasnit. 

 Tebi za najbolju poruku u temi poklon:

Quantum pjena za kosu (3 palete)

 

 Hvala uzeo sam i ja jednu. Reko, kako trenutno imam seboroični dermatitis, pa malo kvantizacije na planckovim duljinama nemože škoditi.
Nego kad već ovaj dražen uletio sa svojim otvorenim mozgom na propuh, da i ja učestvujem, nema pametnije teme za sprdanje:
Ima dosta da nisam u "relevantnijem" portalu pročitao debilniji članak.
http://www.jutarnji.hr/otkrice-znanstvenika-vanzemaljci-su-grdosije-teze-od-300-kilograma/1326560/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice