Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

poruka: 39
|
čitano: 7.860
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?".
8 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Sad si me pogodio  pa sam se morao registrirati.

 

Ramu sam čitao davno, prve dvije knjige u prijevodu, pa ostale dvije u originalu.

Pa onda prije par godina opet sve u novom prijevodu.

 

Prva je SF vrhunac. Ostale 3 su manje dobre, rastegao je autor u svemirsku sapunicu, iako je i dalje jako prisutna S komponenta uz veliku dozu fictiona.

 

Volio bih vidjeti film, ili bolje seriju po sve 4 knjige, ali da ne naprave holivudski akcijski trash.

 

BTW, sjeća li se tko igre Rama? Napravljena je po predlošku knjige.

16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

 Ja sam ljubitelj audio knjiga. Toga imam sve više.

mag.iur.
16 godina
neaktivan
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Kaj se tiče komunikacije u filmu je lijepo rečeno da 12 min treba da poruke stigne do Marsa i 12 min nazad. Znači 24 min. Ne mislite valjda da smo stvarno trebali čekati 12 min između poruka. Koliko bi film trajao? Pretpostavlja se da je izmešu svake komunikacije prošlo 12 min, a ne trenutačno. Druga stvar koju su rekli da su namjernu napravili krivo je kretanje uslijed smanjene gravitacije jer je bilo lakše to snimiti nego da poskakuju. Dosta stvari je dobro napravljeno neke naravno nisu. Meni je film dobar. Ne kao Interstellar, ali dobar. Gospodin Radonić je kao i uvijek dao dobar osvrt.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2015 8:55 (ROADRUNNER).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Mislim da ste zaboravili napisati tko od glavnih likova pogine i kak film završava. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Izvrstan tekst, šteta što takvih nema više. Što se tiče spoilera... niste ih očekivali? :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
nije marsovac, nego marsijanac

 

Netočno.

 

Nego momci je li netko od vas čitao "Randevous with Rama" iliti "Susret s Ramom" ?

 

Čitao, ali sjećam se samo prve knjige. Genijalna, preporuka svima. Film mora raditi fan, nešto kao Peter Jackson za LOTR, da bi bio dobar.

16 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

I radnja mora biti spora, ali epohalna.

mag.iur.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Meni je film odličan iako ima propusta, ali to sam i očekivao, neke stvari u Hollywoodu jednostavno idu po receptu.

Više $$ u blagajni ili više dosljednosti.. hm.. ja bi volio ovo drugo, ali nije do mene. Treba nabaviti knjigu.

 

Nego da se osvrnem na onaj drek...

Znamo da se kompost pravi i do godinu dana, ali postoje metode kojima se to vrijeme znatno skraćuje, čak na 2 tjedna kaže google.

Vidimo u filmu da drek dolazi zapakiran u vrećicama, nije li moguće da se automatski pravi kompost i pakira u vrećice - nekakvom tehnologijom iz budućnosti ?

Ne sjećam se da li je u filmu spomenuto vrijeme radnje, ali očito nije sadašnjost...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
Judg3 Dr3dd kaže...
nije marsovac, nego marsijanac

 

Netočno.

 

 

Da, ako ćemo precizno u hrvatskom se kaže Marsovac a u srpskom Marsijanac. Čudim se da neki ljudi vlastiti jezik ne poznaju toliko. A što se tiče Marsijanaca oni su mi poznati jer sam dovoljno prijevoda SF-ova iz vremena bivše Juge i srpsko-hrvatskog pročitao.

E sad neka nas neko prosvijetli kako se kaže Martian na bosanskom, crnogorskom i slovenskom... 

 

 

Korny1603987 kaže...

I radnja mora biti spora, ali epohalna.

 

Spor ali epohalan - uspio si u tri riječi savršeno sumirati Odiseju 2001 i 2010 - svaka čast ! 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice