Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

poruka: 22
|
čitano: 4.393
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi".
14 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Napokon. Jednoga dalekoga dana cijene će biti jednake HDD-ova.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
1$=6Kn 60GB SSD=360KN ali ipak je ovo hrv tako da 60GB SSD=450KN
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
13 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Kako je krenulo svi (skoro svi) ćemo imati SSDove 2015, a HDD će polako izumirati.

Origin/Battlelog: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 21:45 (Gunner11).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
captain_soap_McTawish kaže...

Napokon. Jednoga dalekoga dana cijene će biti jednake HDD-ova.

Jednog dana nece biti HDD-ova.

Potpisao.
14 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Bit će uvijek HDD-ova, ako ništa služit će za backup. I danas se na serverima ponegdje koriste magnetske vrpce za backup.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 21:47 (captain_soap_McTawish).
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Spreha za naivne, neka kazu ne ide nam, pa moramo smanjit cijene.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Heard it all before...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

ja bi nesto s one slike ali to definitivno nije ssd :D

 
11 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Odlično. Taman trebam jedan ssd za laptop.

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
xxxmitoxxx kaže...

ja bi nesto s one slike ali to definitivno nije ssd :D

  Pa i nije mu neko odijelo.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
Mentalist kaže...
xxxmitoxxx kaže...

ja bi nesto s one slike ali to definitivno nije ssd :D

  Pa i nije mu neko odijelo.

a znam da nije nesto nako.. ali uz onu kravatu

14 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Ma kakvi auti, mobiteli, satovi... kupiš SSD i sponzoruše se samo ljepe za tebe {#}

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Baš se veselim slijedećoj godini, neki kažu bit će smik smak (smak svijeta) , a opet sa vedrije strane nam dolazi win 8-ica za koju koliko sam uspio pročitati i dosta obećavaju (npr bootanje na hdd-u za 10-12sec) pa pojeftinjenje ssd-a i to kada zbrojimo, znaći win 8 + ssd...{#}

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
1BIT kaže...

Baš se veselim slijedećoj godini, neki kažu bit će smik smak (smak svijeta) , a opet sa vedrije strane nam dolazi win 8-ica za koju koliko sam uspio pročitati i dosta obećavaju (npr bootanje na hdd-u za 10-12sec) pa pojeftinjenje ssd-a i to kada zbrojimo, znaći win 8 + ssd...{#}

 

Boota se brze ali izgleda duplo ruznije nego Win 7 :)

12 godina
neaktivan
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

 

Ne kažu hoće li se pojeftinjenje postići i onim novim MLC flashom (tj. TLC) kakvog je najavio OCZ u malo starijoj vijesti:

http://www.bug.hr/vijesti/ocz-najavio-jeftine-ssd/112077.aspx

 

Ako bude postojeći MLC, koji bi trebao biti pouzdaniji i trajniji od TLC-a, uz pojeftinjenje procesa, to bi bilo jako zanimljivo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
Manji proizvodni proces znači i manji broj zapisivanja po ćeliji, tj. kraći životni vijek.
14 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

Nekako sam skeptičan prema ovakvim vijestima o jeftinim SSD-ovima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

...ma pojeftinjuju oni polako, puževom brzinom. Ali da je to nekakvi status ili "novo iskustvo upotrebe",

"nebo i zemlja", "super ubrzanje kompa"... i nije. I što vrijedi 60GB, kad garant win 8 to neće imat dosta

za rad. OK, možda je najbolja upotreba tih SSD-ova kao cache u Intel Rapid Storage Technology ali

koliko ovdje korisnika ima chipsete koji to podržavaju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

http://www.technobaboy.com/2011/09/14/microsoft-windows-8-system-requirements-windows-7/

 

Mislim da je jedan od 60GB sasvim dovoljan za Win8 i par vecih programa, ostalo može na HDD storage

16 godina
offline
Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi

That will be the day.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
Visak kaže...
Manji proizvodni proces znači i manji broj zapisivanja po ćeliji, tj. kraći životni vijek.

 

Nejasno je na što si time mislio. Možda si pobrkao neke stvari?

 

"Manji proizvodni proces" znači da su elementi manjih dimenzija. Ne tvrdiš valjda kako su Sandy Bridge procesori lošija tehnologija nego PIII Coppermine, jer SB koristi "manji proizvodni proces" nego Coppermine?

 

TLC će imati kraći životni vijek od MLC, koji pak ima kraći životni vijek od SLC, sve radi većeg broja zapisivanja po ćeliji.

 

overhaul kaže...
možda je najbolja upotreba tih SSD-ova kao cache u Intel Rapid Storage Technology ali

koliko ovdje korisnika ima chipsete koji to podržavaju...

 

Gledao sam reviewe i nisu bili nešto entuzijastični. Navodno su dobici skromni u odnosu na očekivanje, te preporučuju ili kvalitetan HDD ili korištenje SSD-a za boot sustava. Hibridno rješenje zasad čeka bolje izvedbe :(

 

 

bik kaže...

 

Mislim da je jedan od 60GB sasvim dovoljan za Win8 i par vecih programa, ostalo može na HDD storage

 

Eh, to su već nagađanja, teško je biti siguran.

Kad pogledaš da hrpa aplikacija (naročito MS-ovih i Adobeovih) ostavlja svoje .MSI datoteke po sistemskom disku, plus to rade i Windowsi sa zakrpama, pa to naraste na gigabajte i gigabajte. I svi ti .MSI ti trebaju za patchiranje, rekonfiguraciju, deinstalaciju, trebaju za podešavanje ako drugi korisnik prvi put upotrijebi aplikaciju... Puno se prostora potroši za bezvezno skladištenje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kingston: stižu jeftiniji SSD-ovi
Manji elementi su u većini slučajeva prednost, no kod SSDova to na žalost ne vrijedi, osim što se tiče troškova (jer se iz wafera dobije više čipova).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice