Izbjegavanje patrola

poruka: 20
|
čitano: 3.733
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izbjegavanje patrola".
14 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Da, kaj bum vozil bajk i buljil u ekrančić moba? hm.....  Inače kada vozim bajk stvarno nemam kuda drugdje gledati..... :p

bug caruje, um klade valja
 
0 13 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbjegavanje patrola

Pa jednostavno kad kreneš pogledaš na mob jel ima gdje patrola. Vrlo korisno i zanimljivo s obzirom na vršenje represije nad biciklistima.

12 godina
neaktivan
offline
Izbjegavanje patrola

I naravno kad vidiš patrolu, staneš biciklom pored njih, nasmiješ im se u lice i pošalješ lokaciju....

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbjegavanje patrola

 {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbjegavanje patrola

Ja bi ukinuo te staze i davao kaznu samo onome ko se vozi kao manijak. I ukinuo bi da moramo sići s bicikla da bi prešli cestiu.

15 godina
neaktivan
offline
Izbjegavanje patrola

Ma ti svi zakoni za bicikliste su prekoma -.-, znači ekipa zabranjuje da se voziš s bajkom po pločniku, i zato vidim skoro svaki dan nekog specijalca kak se fino lijepo vozi po slavonskoj il prek nekog od mostova s bajsom 16 kmh a pored njega neoprezno proletavaju auti s više od 100kmh, osobno bi reko onom ko je donio taj zakon "evo ti bicikl, odi napravi 500 metara po nekoj od cesta, vozi se po desnoj rubnoj traci (slično kak se voze skuteraši) pa da vidimo kolko ćeš izdržat".

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Evo upravo pogledao film

 

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Izbjegavanje patrola

Stvarno policija zaustavlja bicikliste? kaznjava ih? ne dozvoljava se prijelazak pijesackog sjedeci na bajku? LOL

 

Nikad se ne bih pridrzavao nekakvih apsurdnih zakona a policajcu stati? hmmm, tesko... okrenes glavu i gas, ops, nisam ga vidio :P

 

Naravno da biciklist mora imati dovoljno kulture da ne ugrozava ostale sudionike u prometu, odnosno pjesake i slazem se da treba paziti kako se vozi, ali to je to... propisi? pa bas zato i vozim bajk, SLOBODA! :) sad mi zelite i to ukinut?

 

ponavljam, kulturno ponasanje na prvom mjestu ali trositi policijsku radnu snago odnosno placati nekog da kaznjava bicikliste dokaz je retardiranog stanja u kojem se nase drustvo nalazi... :))))

 

 

 

sto se APPa tice svaka cast, treba krenuti nesto slicno i za radare i patrole koje zaustavljaju aute :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izbjegavanje patrola

Dobra aplikacija, samo da je ne zloupotrebljava sama policija koja bi mogla u aplikaciju stavljati da se nalaze na svakom ćošku{#} i time širiti strah od slobodne vožnje bicikla

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 20:41 (Kurosawa).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izbjegavanje patrola
lllnuclearlll kaže...

Pa jednostavno kad kreneš pogledaš na mob jel ima gdje patrola. Vrlo korisno i zanimljivo s obzirom na vršenje represije nad biciklistima.

  Ma da? A što ako se za vrijeme vožnje promjeni i lokacija patrole? Ili se patrola u međuvremenu stvori negdje, svako malo ću pogledavati u mob dok vozim bajk? Pa onda ga niti ne moram voziti ako ću voziti pod takvim opterećenjem da stalno razmišljam gdje jesu a gdje nisu..... Malo sam i prestar za to.....

bug caruje, um klade valja
16 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Godinama sam išao biciklom na posao, dokle god mi je to zdravlje dozvoljavalo - no moram reći, najmanje problematičnih biciklista ima među onima kaj su normalno obučeni (traperice, suknje, majice i tako to), no oni tzv. "bajkeri" kaj nose one trikoiće i one raverske naočale i voze skupe bicikle, oni su prokleti problem - ne jednom se skoro takva budala zaletila što u mene, što u ljude, jedan je u Vlaškoj išao u škarice između mene i auta koji je bio parkiran uz zgradu, pa se razletio na stupićima koje nije vidio. Kad sam mu išao pomoći da ustane, počeo je urlati na mene da "kaj tak sporo vozim"... oprosti zvijezdo, pa vozim po pločniku gdje su pješaci, najbolje da se kao ti kreten zaletim pa da pokupim nekoga tko izlazi iz haustora... još je, kad je ustao, vikao na mene da mu moram platiti štetu na biciklu... gledam ga, imam skoro 100 kg, a on 50 sa biciklom... pa sam mu rekao da ne zvizdi, da se nisam ja zaletio u njega, nego on u stupić, i da nek ne hebe...

Slažem se da ne postoji dovoljno biciklističkih staza, no ne mora se zato divljati po pješačkoj stazi. Nije me nitko nikad zaustavio, a svakodnevna ruta mi je bila oko 25 kilometara.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Ma samo vi gore dajte TD i vozite bajk buljite u mob zaletite se u nekoga ili nešto po mogućnosti, ja kada vozim gledam kuda vozim...... a stajati svako malo da updateam app ne pada mi napamet.....  :p

bug caruje, um klade valja
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Svaka čast na ideji i na aplikaciji. Samo, uz ovako veliki udio tržišta koji ima iOS izdati app samo na Androidu je pomalo nesretno rješenje. 

 

Oldy, što se tiče "stajanja non stop", budi iskren i reci koliko si patrola u prosjeku tjedno viđao u gradu? Stao bi možda jednom-dvaput tjedno ako i toliko, jer teško baš da bi svako malo naletio na patrolu. Nema ih "svako malo" ni na cestama na martinje.

 

Inače, evo me sa 8-9k kilometara bicikliranja na posao među nogama i mogu reći da me još nisu zaustavili ni globili ni za što. Uglavnom se držim pravila, gdje mi je to omogućeno. Ako je pak cesta brza a nema staze uredno se vozim po pločniku i nema šanse da ću se spustiti na kolnik. Na sporednim cestama nema problema, glavne brže ceste nikako.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 22:45 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbjegavanje patrola
Oldy kaže...
lllnuclearlll kaže...

Pa jednostavno kad kreneš pogledaš na mob jel ima gdje patrola. Vrlo korisno i zanimljivo s obzirom na vršenje represije nad biciklistima.

  Ma da? A što ako se za vrijeme vožnje promjeni i lokacija patrole? Ili se patrola u međuvremenu stvori negdje, svako malo ću pogledavati u mob dok vozim bajk? Pa onda ga niti ne moram voziti ako ću voziti pod takvim opterećenjem da stalno razmišljam gdje jesu a gdje nisu..... Malo sam i prestar za to.....

Govoriš kao da aplikacija radi opterećenje na tebe, a ne policija. Pa vozit ćeš ga pod opterećenjem gledao u mobitel ili ne. U svakom slučaju vlada i MUP rade kretene od nas.

14 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Ma ne nisam u ovih 4 banke naletio na bicikl patrolu, ne nemam ni smartphone uopće.... nego pišem da je vizuelno u nekom app-u to glupo da su neka glasovna upozorenja nekako bi mi bilo logičnije, ne znam...... Kužiš ono vozim se što ću na svakom semaforu vjerovatno se spajati na net, kako to funkcionira? Normalno preko neta?..... Ne znam kažem nije mi to to, glasovno da ono čuješ btw a ne ometa te u vožnji.... takvo nešto....

 

Ne znam ili na nekim naočalama u budućnosti koje proiciraju sliku ispred oka, očiju..... jednom..... ali da normalno vidiš cestu, ulicu, pločnik što li već....  ;)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 23:13 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Pa to je više za pogledati prije odlaska na vožnju. Više-manje znaš unaprijed kuda ćeš voziti pa pogledaš ima li štogod na putu. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izbjegavanje patrola

Da ali je blem ako nisu statični nego su i oni mobilni......... a i sada kiša pljušti, uhvati me kiša usred vožnje bajkom, vaditi mob na kišurini??? Nemam pojma uživajte meni nije to... to... ;)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbjegavanje patrola

Kod nas i gdje ima biciklistićkih staza kao da ih i nema, puno puta sam vidio auto na stazi i kako sada prići? Problem su oni koji jurepo gradu se kreći polako a u ranim jutarnjim satima i navećer oko 9-10 možeš brže voziti jer nema nikoga i naravno ako je kolnik širi a ne da skupljaš ljude koji izlaze iz haustora.

16 godina
offline
Re: Izbjegavanje patrola
Father_Dougal kaže...

Godinama sam išao biciklom na posao, dokle god mi je to zdravlje dozvoljavalo - no moram reći, najmanje problematičnih biciklista ima među onima kaj su normalno obučeni (traperice, suknje, majice i tako to), no oni tzv. "bajkeri" kaj nose one trikoiće i one raverske naočale i voze skupe bicikle, oni su prokleti problem - ne jednom se skoro takva budala zaletila što u mene, što u ljude, jedan je u Vlaškoj išao u škarice između mene i auta koji je bio parkiran uz zgradu, pa se razletio na stupićima koje nije vidio. Kad sam mu išao pomoći da ustane, počeo je urlati na mene da "kaj tak sporo vozim"... oprosti zvijezdo, pa vozim po pločniku gdje su pješaci, najbolje da se kao ti kreten zaletim pa da pokupim nekoga tko izlazi iz haustora... još je, kad je ustao, vikao na mene da mu moram platiti štetu na biciklu... gledam ga, imam skoro 100 kg, a on 50 sa biciklom... pa sam mu rekao da ne zvizdi, da se nisam ja zaletio u njega, nego on u stupić, i da nek ne hebe...

Slažem se da ne postoji dovoljno biciklističkih staza, no ne mora se zato divljati po pješačkoj stazi. Nije me nitko nikad zaustavio, a svakodnevna ruta mi je bila oko 25 kilometara.

 E to si sve točno rekao. Ja evo stigao danas i na posao i kući po ovom vremenu u jeftinom ribičkom odijelu, nikad nisam imao nikakvu biciklističku specijalnu odjeću ali ga zato vozim u svako godišnje doba svaki dan. Ima i među takvim tipom vizača čudaka, ali najagresivnije i poremećene idiote sam sretao u tim tajcama, žutim pobjedničkim tour de france trikoićima, salomon cipelicama, fotokromatskim naočalama i kacigama od 750 kuna. Obično su biciklisti tolerantna skupina, ali ovakvi su po defaultu podvrsta za kazne. Imam gotovo identično iskustvo tvojemu: Tip je išao s trga suprotnim zabranjenim smjerom prema katedrali a ja sam sišao zbog toga s bicikla i pješačio trotoarom, tip je izbjegavao autobus i naletio na mene, i dobio histerični napadaj. No eto nisam baš slabašan, pa sam čak i u smjehu mu odvratio, i iz zabave vozio za njime, da vidim
dali mu pomaže opravica od x tisuća kuna da bude brži:) Putem je lik izmađu dva gutanja zraka psovao tolike gadarije u mom smjeru da je zaboravio
i ono malo vozačkog znanja pa završio u nekakvom autu koji je izlazio iz autobusnog ktužnog toka. Ja se bome nisam ponudio pomoći kao ti :)

Inače, kako sam stalno na biciklu i imam više kilometraže na njemu nego sa autom, policija me dosad znala legitimirati, upozoriti na svjetla ako zaboravim upaliti, ali kazne nisam dobijao. Štaviše, nedavno mi je dečko iz prometne koja je ciljala radarom divljake, rekao "joj makni se od ovih radije na pješački, zgazit će te netko".
Uglavnom, moje iskustvo - unatoč kretenskom zakonu kojim bi nas mogli maltretirati (svijetleći prsluk, kacige, zabrana kretanja pješnicima itd), korektni su.

16 godina
moderator
offline
Re: Izbjegavanje patrola
overhaul kaže...
Uglavnom, moje iskustvo - unatoč kretenskom zakonu kojim bi nas mogli maltretirati (svijetleći prsluk, kacige, zabrana kretanja pješnicima itd), korektni su.

A ipak su neki popušili kazne. Drugim riječima, ne možeš računati na to da će svi biti, kako ti kažeš, "korektni". Nije stvar u tome je li dio policajaca, pa makar to bio i veći dio, korektan, nego je stvar u tome što je zakon glup i opasan za bicikliste, a policajcu je dužnost provoditi zakon. Time što je policajac korektan zapravo ne radi svoj posao. {#} Je li bolje da su policajci "korektni" ili da provode zakon (rade svoj posao)? (retoričko pitanje)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice