iPhone prestaje biti konkurentan

poruka: 268
|
čitano: 50.210
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone prestaje biti konkurentan".
14 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Neznam jel ova tema aktivna,došo sam do pola,al sam umoran da bih čitao dalje. Uglavnom,već par stranica pišete o veličini smartphona. E nešto ću vam reć. Imam Xperiu U sa 3.5" ekranom,a moj šogi (šogor) ima Xperiu Z sa 5" ekranom. Dakle razlika je ogromna. Pošto mi je sestra imala neku tamo šubi-dubi xperiu sa 2.5" ekranom,a tata Galaxy Mini sa 3.1" ekranom,a koristio sam GS III sa 4.8" ekranom,mogu reći,da sam maltene sve veličine ekrana isprobao. Šta god vi napisali,bolje je manje,bolje je veće,bla bla,isti je to sve k****,kad se ionako nakon 2 dana korištenja navikneš i gotovo,nema tu "ee to je premali ekran",da,premali je,tebi koji imaš veći,ovaj koji ima manji će reć "eee tvoj je prevelik ekran" pa da jer imaš manji,al kad se zamjenite,nakon 2 dana ćete se naviknit i do *urca. Jbt ko da je teško shvatit da se čovjek NAVIKNE na dijagonalu ekrana i gotovo,oko koje se vi gluposti svađate,koliko ste otišli od teme to je čudo jedno.

A sad,možda ja čak i jedini,on topic: *ebiga,pregazila ga konkurencija,jednostavno marketing radi svoje,4 jezgre,12 mpx kamera,5" ekran,terabajti RAM-a,kad gledaš,svaku budalu može reklama nagovorit da kupi proizvod. Nekažem sad da je android smeće,dapače,predobar je (kad gledamo sve kod njega,rootanje,custom ROM-ovi,bla bla),a isto tako je i iOS dobar jer je fluidan,i opet dođemo na ono: Svako kupuje ono što njemu paše. I dajte se više vratite na temu,a ne pričat o dijagonali. Toliko sam puta pročito riječ dijagonala u ovoj temi da kad zažmirim vidim riječ DIjagonala u glavi

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
filipvk1000 kaže...

Neznam jel ova tema aktivna,došo sam do pola,al sam umoran da bih čitao dalje. Uglavnom,već par stranica pišete o veličini smartphona. E nešto ću vam reć. Imam Xperiu U sa 3.5" ekranom,a moj šogi (šogor) ima Xperiu Z sa 5" ekranom. Dakle razlika je ogromna. Pošto mi je sestra imala neku tamo šubi-dubi xperiu sa 2.5" ekranom,a tata Galaxy Mini sa 3.1" ekranom,a koristio sam GS III sa 4.8" ekranom,mogu reći,da sam maltene sve veličine ekrana isprobao. Šta god vi napisali,bolje je manje,bolje je veće,bla bla,isti je to sve k****,kad se ionako nakon 2 dana korištenja navikneš i gotovo,nema tu "ee to je premali ekran",da,premali je,tebi koji imaš veći,ovaj koji ima manji će reć "eee tvoj je prevelik ekran" pa da jer imaš manji,al kad se zamjenite,nakon 2 dana ćete se naviknit i do *urca. Jbt ko da je teško shvatit da se čovjek NAVIKNE na dijagonalu ekrana i gotovo,oko koje se vi gluposti svađate,koliko ste otišli od teme to je čudo jedno.

A sad,možda ja čak i jedini,on topic: *ebiga,pregazila ga konkurencija,jednostavno marketing radi svoje,4 jezgre,12 mpx kamera,5" ekran,terabajti RAM-a,kad gledaš,svaku budalu može reklama nagovorit da kupi proizvod. Nekažem sad da je android smeće,dapače,predobar je (kad gledamo sve kod njega,rootanje,custom ROM-ovi,bla bla),a isto tako je i iOS dobar jer je fluidan,i opet dođemo na ono: Svako kupuje ono što njemu paše. I dajte se više vratite na temu,a ne pričat o dijagonali. Toliko sam puta pročito riječ dijagonala u ovoj temi da kad zažmirim vidim riječ DIjagonala u glavi

 

E pa tu leži problem, baš u ovome što ti kažeš... prvo da se svaku budalu može navuć s reklamom... a onda da svatko kupuje što njemu paše.

Začudio bi se koliko ima ljudi koji ne znaju što im paše, i koje je lako navuć s reklamom. A ima i onih kojima je tak i tak svejedno, jer koriste mob za telefoniranje i fejs. Zato je važno diskutirati, da ljudi imaju otkud dobiti informacije. Nisu rasprave baš beskorisne.

 

Također, pitanje je dal je navika dokaz da je to sve isto. Navikneš se na svašta, i prilagodiš, al to ne znači da je to nešto super.

Da moraš putovati svaki dan 100km na posao i 100km nazad, ha navikneš se (znam iz osobnog iskustva)... moraš plaću zarađivati... ali posao u susjedstvu je ipak nekak bolji.

Navikneš se na manji auto, jer je i to dosta da se vozaš, al veći je bolji, više toga stane unutra... naravno onda ti možda ne stane u garažu, moraš pazit da ga ne zguliš i sl...

Sve ima svoje prednosti i nedostatke.

 

Problem je kod mobitela što je stalno s tobom, i ako te i najmanja sitnica smeta - to je loše. 

Ako naletiš na super app, al baš ti je nekak sitno sve na mobu, a to je bed. No to sve ovisi za što tko koristi mobitel.

 

A on-topic, nema se tu što reći. Već smo sve rekli, zato je i otišlo u off-topic :-)

 

Al činjenica je da sam čuo od frendova ajfonaša da razmišljaju o prelasku na android jer iphone nije ponudio ništa novo već godinama.

No ima i obrnuto, onih frendova koji su na androidu i htjeli bi nešto - kako oni kažu "jednostavnije"... 'nuff said ;-)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 0:20 (Bitanga).
10 godina
protjeran
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

 

evo ljudi zbog čega je gospodin difre suspendiran na ovoj temi. nakon pozamašne hrpetine osobnih uvreda na njegov račun od strane par bully- ja sa ovoga portala, komentator difre nije odgovorio niti na jednu na isti način. na kraju je zbanan zbog slobodnog citiranja jednog drugog forumaša iz male grupice samsungovaca.. par likova, koji su se očigledno slizali sa izvjesnim modom doživljavaju ovaj portal kao privatnu prćiju za reklamiranje samsunga na topicima o smartphone- ima, i za omalovažavanje forumaša koji ne dijele njihovo mišljenje. danas su to   homoseksualci, apple, te povremeno htc korisnici; sutra tko zna..

 

 

  evo na slici dokaza da određeni krug diskutanata može raditi što hoće. razlog zbog kojeg je zbanan difre je taj, da je ponovio to isto, i u postu napomenuo da diskutant sudy zbog ovoga nije kažnjen nego mu je samo pobrisan post (link na raspravu). dolje niže možete vidjeti pripadnike iste bully skupine kako još i brane homofobni nastup svoga kolege. očigledno službeni stav samsung mobilersa..

 

 

  pozdrav, throaway acc..

 

 

 

 

 

 

 

 

 
10 4 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
rightsaidfred kaže...

 

evo ljudi zbog čega je gospodin difre suspendiran na ovoj temi. nakon pozamašne hrpetine osobnih uvreda na njegov račun od strane par bully- ja sa ovoga portala, komentator difre nije odgovorio niti na jednu na isti način. na kraju je zbanan zbog slobodnog citiranja jednog drugog forumaša iz male grupice samsungovaca.. par likova, koji su se očigledno slizali sa izvjesnim modom doživljavaju ovaj portal kao privatnu prćiju za reklamiranje samsunga na topicima o smartphone- ima, i za omalovažavanje forumaša koji ne dijele njihovo mišljenje. danas su to   homoseksualci, apple, te povremeno htc korisnici; sutra tko zna..

....

{#}

Vi neznate tko sam ja, ja neznam tko ste vi i ne zanima me.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2013 12:49 (Unix).
14 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan
Difre, zasto se uzrujavas zbog tih nebitnih samsungboysa? Pusti ih nek uzivaju u svojem krajnjem zivotnom dometu-pjevanju samsung himni.
Potpis!
Moj PC  
6 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Meni se čini da je tema napravljena da se pročiste fanboyi sa foruma. Fanboyizam je jedan od najgorih oblika bolesti koji može zadesit forum. Apple fanboyi se više manje ne javljaju jer su dobrano izmaltretirani i izvrijeđani po forumu, u tijeku je rat protiv samsung fanboya, kojih doduše nema puno al ima ih, al čini mi se da raste broj htc fanboya što se u ovom trenutku čini opravdano od strane dobrog dijela forumaša, iako ne znam zašto jer mi se nekako čini da je htc-u također glavni prioritet profit. Možda se varam, ne znam..

 

Kad bi bar ljudi cijenili uređaje po njihovoj kvaliteti i value for the buck-u, ovaj (pod)forum bi bio tako skladno i lijepo mjesto.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

S jedne i druge strane su ovce dok se svadate ka babe na pazaru oni rade skupa i uzimaju pare.

Uzmi sve što ti život pruža jer danas si pupoljak,a sutra uvenula ruža
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Jel samo meni problem to kaj u teksu piše 'funboy', a ne 'fanboi' ili 'fanboy'. Čisto ono...da znam {#}

The Chinaman is not the issue here!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan

Zapravo je "fanboy", a nikako funboy. XD

A prisoner of war is a man who tries to kill you and fails, and then asks you not to kill him. ~ Winston Churchill ~
13 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Znamo mi da je iPhone prestao biti konkurentan i bez ovog članka, već duže vrijeme...

Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Na pomolu je treći svjetski smartfon rat, od strane fanboya, Ajfon ispada iz igre, tu je još HTC, Nokia i Samsung, potonji gura sve pred sobom i ne gine mu slava sljedeći par godina..

Pa kaj je opće ajfon bil konkurentan sve ovo vrijeme{#}

E da, nisam fanboy, možda malo naginjem Samsungu, al idem onom koji nudi najbolje uloženo-dobiveno..

Ebiga ovi iz applea su se bahatili s pokrićem, al sad voda ide na drugi mlin..

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 12:27 (zvonac).
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Koji ste vi lameri. Fanboyi ste samo za ono što je trenutno "in".

 

Ja sam fanboy Huawei-a. {#}

 

HUAWEI FTW!

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Meni je i dalje Nokia 3310 vrh

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
Pranja kaže...

Koji ste vi lameri. Fanboyi ste samo za ono što je trenutno "in".

 

Ja sam fanboy Huawei-a. {#}

 

HUAWEI FTW!

 Pa ulozeno-dobiveno i jest najbolji, al mareting je tu za neke...

14 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
david7 kaže...

Meni je i dalje Nokia 3310 vrh

Pa?

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan

 

Je, a BlackBerry će biti svjetski šampion ;-)

12 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan

Koji je smisao u linkanju ove gluposti?

 

evo link na nesto slicno: Crvenkapica

 

 

13 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
BlueMax kaže...

Koji je smisao u linkanju ove gluposti?

 

evo link na nesto slicno: Crvenkapica

 

 

ima jednako smisla kao i naslov ove teme. iPhone i iOS je uvjerljivo broj 1 u bilo kojoj priči za developere i zainteresirane stranke, korisnike ... što će biti za par godina nitko ne zna.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 21:42 (grzzi).
12 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
grzzi kaže...
BlueMax kaže...

 

 

ima jednako smisla kao i naslov ove teme. iPhone i iOS je uvjerljivo broj 1 u bilo kojoj priči za developere i zainteresirane stranke, korisnike ... 

Lazes! Crvenkapica je bila na Androidu, Trnoruzica na WP-u, tri prascica na Symbianu, Snjeguljica i djevojcica sa sibicama uopce nisu imale mobitel a jedino je Ružno pače imalo iPhone (no i ono je kad se pretvorilo u labuda kupilo SGS).

Eto, post argumentiran isto ko tvoj.

 

Zainteresirane stranke {#} - ko su sad ti? Jesam li ja zainteresirana stranka?

 

Nitko ne zna? A ja taman poceo vjerovati onom liku s tvog linka :(

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 21:54 (BlueMax).
16 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
BlueMax kaže...

Lazes! Crvenkapica je bila na Androidu, Trnoruzica na WP-u, tri prascica na Symbianu, Snjeguljica i djevojcica sa sibicama uopce nisu imale mobitel a jedino je Ružno pače imalo iPhone (no i ono je kad se pretvorilo u labuda kupilo SGS).

Eto, post argumentiran isto ko tvoj.

 

Zainteresirane stranke {#} - ko su sad ti? Jesam li ja zainteresirana stranka?

 

Nitko ne zna? A ja taman poceo vjerovati onom liku s tvog linka :(

Zainteresirane stranke su zainteresirane stranke za iPhone koje su zainteresirane za njega, a ne za neki drugi mobitel.

 

Logika mu je 100% neprobojna.

- Psiho246
15 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
Hebote sta ovo postaje dosadno
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

slažem se, malo smo {#} nas dva, ali tema je i napravljena da dođe do prepucavanja. A i svaka takva postaje brzo dosadna. 

Jer forum s ovime dobiva brojne komentare i preprike, koje njima idu u korist.

Samo što skoro svaka tema i da je o poljoprivrednom gnojivu, na kraju će doći na prepucavanja. :D 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Ajfoun NIKAD nije bio konkurentan,jer do se uspinjao,nije imao prave konkurencije,dočim su izašli Samsungovi flagshipovi,u izvjesnom periodu je pao na dolje..čisto je hajp ono što ga je povčlačilo,nikakva naprednija tehnologija,jer je sve u suštini tuđa komponenta..

 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
grzzi kaže...
 iPhone i iOS je uvjerljivo broj 1 u bilo kojoj priči za developere i zainteresirane stranke, korisnike ... što će biti za par godina nitko ne zna.

 

Ono što ga je činilo unikatnim, vjerojatno će postati teret, primjer je diskusija o nepraktičnosti rezolucije te ogromnoj popularnosti ekrana koji su inč-dva veći od iPhonea.

Mediji se okreću drugim brandovima, a ako pokušaju pridobiti publiku očaranu drugim gimmickima, mogu izgubiti onaj lojalni temelj.

Povijest govori da niti jedan popularni uređaj nije potrajao više od 5-6 godina, no s druge strane niti jedna firma nije nakupila ovolike zalihe novca.

redneck kaže...

Ajfoun NIKAD nije bio konkurentan,jer do se uspinjao,nije imao prave konkurencije,dočim su izašli Samsungovi flagshipovi,u izvjesnom periodu je pao na dolje..čisto je hajp ono što ga je povčlačilo,nikakva naprednija tehnologija,jer je sve u suštini tuđa komponenta..

Zanimljiva izjava koja ima argumente koji bi se mogli izvući u nešto konkretno, ali upakirana u nekoliko gluposti.

Istina jest da je iPhone dugo bio usamljen, jer bi svaka recenzija, tih nekoliko godina, bilo kojeg drugog uređaja počinjala sa pitanjem "Je li kao iPhone" i završavala sa "Nije, znači loše je".

 

No trebamo li osporavati Appleu da je ponudio baš ono što je tržište htjelo, te da ni užasne restrikcije uparene sa ograničenim hardverom nisu usporile sterlovito osvajanje tržišta, dapače neki su te restrikcije prihvatili kao bezraspravnu prednost.

 

Ono što je veoma loše u cijeloj priči jest da usamljenost jednog proizvođača dovodi do kapanja noviteta radi unovčavanja postojećih, primjer čega je bila Nokia sa petogodišnjim cijeđenjem candybar formata iako su vjerojatno imali u razvoju i druge, danas prihvaćene formate. Tu, namjernu, ustajalost iskoristio je Apple koji je procjenio da je drugi format može razdrmati tržište, no imali su dovoljno znanja da ponude nešto što je zbilja bilo veoma različito od postojećeg stanja, i najbitnije ono što korisniku najviše privuče pažnju - ekran na dodir - radilo je savršeno.

Treba spomenuti da je Apple sa iTunes/iPod platformom velikim kompanijama već pokazao da ima sposobnosti voditi visokoprofitabilnu i organiziranu platformu pa nije bilo teško privući razvijatelje aplikacija.

 

Ono što tvoj komenat dokazuje je i činjenica da su popularni uređaji - baš to - popularni što povlači kratki vremenski rok. Takvi uređaju ne uzrokuju veliku ovisnost niti stvaraju poslovne temelje zbog kojih nije moguće mjenjati platformu - recimo ono što je napravio MS - strahovitu ovisnost o njegovom softveru zbog koje je nemoguće izbaciti ga s tržišta. (Zato MS ima luksuza toliko se kockati s nekim uređajima, dok bi se to ostalima obilo o glavu). Ljudi su navikli mjenjati mobitele, a mediji vole ljude, pogotovo kad pitanje "Je li  mobitel (umetni proizvođača) toliko bolji od iPhonea" privuče daleko više posjetitelja od recenzije novog iPhonea.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan
Ako nista drugo, Samsung je bez konkurencije sto se tice promocije :D
 -- || http://youtu.be/FGBhQbmPwH8 \o/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
Agent Rico kaže...
Ako nista drugo, Samsung je bez konkurencije sto se tice promocije :D

 

Podsjeca me na ono predstavljanje S4 u New York-u...  Koja je Hrvatska riječ za cringe? 

12 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Don't fight. Switch  {#}

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
BlueMax kaže...
grzzi kaže...
BlueMax kaže...

 

 

ima jednako smisla kao i naslov ove teme. iPhone i iOS je uvjerljivo broj 1 u bilo kojoj priči za developere i zainteresirane stranke, korisnike ... 

Lazes! Crvenkapica je bila na Androidu, Trnoruzica na WP-u, tri prascica na Symbianu, Snjeguljica i djevojcica sa sibicama uopce nisu imale mobitel a jedino je Ružno pače imalo iPhone (no i ono je kad se pretvorilo u labuda kupilo SGS).

Eto, post argumentiran isto ko tvoj.

 

Zainteresirane stranke {#} - ko su sad ti? Jesam li ja zainteresirana stranka?

 

Nitko ne zna? A ja taman poceo vjerovati onom liku s tvog linka :(

Što ti nije jasno? gdje god sam bio iOS je prva platforma izbora, a iPhone / iPad  je dominantan uređaj. Pričam uglavnom o razvijenim zemljama i tržištima. USA i UK, Eu pa i azija ... Sve bitne aplikacije provo su zaživile na iOSu pa su portane na ostale platforme ... o tome pričam. Velike tvrtke žele da im aplikacija prvo radi za iPhone i iPad pa onda za sve ostalo. Androida možda ukupno ima više ali i dalje donose manje novaca developerima, manje pregleda i manji interes.

Prošli tjedan u UK, u posjeti jednoj government/private sector kolaboraciji pri sveučilišnom kampusu, prikazuju nam puste aplikacije ... sve prvo iOS pa onda ako ima interesa se spušta na druge platforme ... to je samo jedan primjer, al ne vidim nigdje kako to iPhone prestaje biti konkurentan. Jel netko negdje prestao planirati razvoj za iOS zbog toga što se androida ukupno proda više? Još nisam čuo za tako nešto, al obratnih slučajeva ima poprilično.


Što se potrebe za većim ekranima tiče, treba ponuditi cca 4.5 - 5 inčni iPhone sa 4x većom rezom i doviđenja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 12:54 (grzzi).
15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
grzzi kaže...

Što ti nije jasno? gdje god sam bio iOS je prva platforma izbora, a iPhone / iPad  je dominantan uređaj. Pričam uglavnom o razvijenim zemljama i tržištima. USA i UK, Eu pa i azija ... Sve bitne aplikacije provo su zaživile na iOSu pa su portane na ostale platforme ... o tome pričam. Velike tvrtke žele da im aplikacija prvo radi za iPhone i iPad pa onda za sve ostalo. Androida možda ukupno ima više ali i dalje donose manje novaca developerima, manje pregleda i manji interes.

Prošli tjedan u UK, u posjeti jednoj government/private sector kolaboraciji pri sveučilišnom kampusu, prikazuju nam puste aplikacije ... sve prvo iOS pa onda ako ima interesa se spušta na druge platforme ... to je samo jedan primjer, al ne vidim nigdje kako to iPhone prestaje biti konkurentan. Jel netko negdje prestao planirati razvoj za iOS zbog toga što se androida ukupno proda više? Još nisam čuo za tako nešto, al obratnih slučajeva ima poprilično.

 

Točno tako. Nedavno je planirana "tabletizacija" terenskog poslovanja jedne tvrtke s oko 350 agenata na terenu. Kod pregovora im je predložen SurfaceRT, SM Galaxy 10/Nexus 7, iPad i iPad Mini. Na ideju o Androidu i pomalo guranja zbog nižih troškova razvoja i samih uređaja, odlučno je menadžment tvrtke odbio Android s objašnjenjem da su 3 mjeseca testiranja u IT odjelu i kod korisnika jasno pokazali da je UX inferioran iOS-u. Nakon prijedloga WinRT tableta i isprobavanja (kratko, samo tjedan dana jer ga je bilo nemoguće nabaviti) nisu bili uvjereni. Odluka je pala na "provjereni Apple s odličnom podrškom i dobavljivošću".

A prisoner of war is a man who tries to kill you and fails, and then asks you not to kill him. ~ Winston Churchill ~
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice