Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvjetlj

poruka: 7
|
čitano: 2.197
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvjetlj".
16 godina
offline
Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvjetlj

Već mi je pola komponenata sa božićnom rasvjetom cijele godine. Htio-ne htio. No hajd, ako dodatno ne naplaćuju, a hlađenje pritom dovoljno tiho efikasno i nekvarljivo... svejedno mi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvjetlj

Ovo je najveći tvornički OC koji sam vidio, sve ostalo je +10/20 MHz i na to nakelje "superclocked" za nezanemarivo veću cijenu. Cijena ovog bi mogla biti paprena s obzirom da se cijela serija može OC-ati ko' od šale.

Boost u igrama potegne na preko 1450MHz Boost u igrama potegne na preko 1450MHz
 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 22:42 (AA-d00d).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvjetlj

ovo je jedino isplativo temp i noise frikovima poput mene, koji traže što bolji hladnjak i ultimativnu tišinu

naravno, ako ova 960 bude tako dobra kao 970 xtreme (ako je vjerovat recenzijama)

 

frendu sam uzeo gaming g1 verziju 970 i strava kako je grafa tiha i hladna - uključujući i vrm za kojeg je kod strix i msi verzije katastrofa riješeno hlađenje

xtreme verzija to je još dodatno poboljšala - ja osobno ne bih žalio 500 kuna više za tu verziju samo radi toga

ali to sam ja, netko drugi tražit će 5% više perfomansi nauštrb buke i temperature, jer mu je bitnije par fps-a i ne smeta ga toliko buka i temperatura

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvj
Baš neki dan sam Gigabyte Z170 matičnu ploču opremio Gigabyte GTX 960 OC 4Gb grafičkom i prezadovoljan sam. Stroj se više ne čuje, a sve hladno u kućištu kao špricer ;-)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvj
Ma koliko nabrijavali ovaj čip, i dalje je slabiji od izravnog konkurenta, Radeona R9 380. A tu je i poprilično usko grlo- 128bitna sabirnica. Ktome, 2 ili 4 GB potpuno je irelevantno jer sam čip nema dovoljno snage niti je sabirnica dovoljno brza za efikasnu manipulaciju 4GB. Sve u svemu, ok GPU za igranje na srednjim postavkama ali tu nikakav OC ni svjetleći propeleri ne pomažu... nažalost.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvj
Danyel kaže...
Ma koliko nabrijavali ovaj čip, i dalje je slabiji od izravnog konkurenta, Radeona R9 380. A tu je i poprilično usko grlo- 128bitna sabirnica. Ktome, 2 ili 4 GB potpuno je irelevantno jer sam čip nema dovoljno snage niti je sabirnica dovoljno brza za efikasnu manipulaciju 4GB. Sve u svemu, ok GPU za igranje na srednjim postavkama ali tu nikakav OC ni svjetleći propeleri ne pomažu... nažalost.

Zato je na 380ki microstuttering jaci nego kod super-epilepticne djece koja se stepaju na "zvijezdu" padalicu (bez uvrede klincima, ovo je islo amdu), jer taj super mocan-sexy-jeftin cip nije u stanju izrenderirat bilo koju malo zescu akcijsku scenu. To je graficka za one koji vole u igri gledat FPS dok sunce zalazi, vjetar puse lagano, lisce susti, cuju se pticice...

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyteova GTX 960 Xtreme grafička s RGB osvj
ukay1000 kaže...

 

Samo da ti javim da sam neki dan isprobao MSIevu 2GB verziju 380ice i radi sasvim pristojno, s manje trzanja od 960ice i boljim prosječnim framerateom. 380 sa 2 GB u zahtjevnim igrama čak je brži i od 4GB verzije 960, ponajviše zbog dvostruko šire memorijske sabirnice (256 vs 128-bit) i više shader unita. Jedino zbog čega se 960 koliko-toliko nosi sa 380icom je novija arhitektura, koja malo bolje komprimira boje i teksture pa može malo više prožvakati. Ali, po "sirovoj" snazi 380 je i dalje moćniji čip. Ne puno, ali ipak moćniji.

Dakle, stutteri su tu (trzaju sve kartice ispod 3500kn) ali ne nešto posebno. Novi driveri (oba tabora) ispolirali su dosta toga.

 

Inače, imaš i na youtubeu baš i video o tome:

 

 

 

Ove kartice ionako su za raju, ne možeš očekivati da ćeš s njima sve postaviti na ultra i da će ti sve AAA igre letjeti na 60+ sličica bez trzanja.

 

btw, za one koji nemaju love PS4 je najisplativiji stroj za ugodno igranje. (nažalost)

 

Grafičke za PC su debelo precijenjene.

 

Edit: Ako ti se da čitati, imaš sve detaljnije objašnjeno ovdje: 

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-radeon-r9-380-2gb-4gb-review

 

 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2016 9:32 (Danyel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice