GDDR6 stiže 2018. godine

poruka: 11
|
čitano: 1.743
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GDDR6 stiže 2018. godine".
14 godina
offline
GDDR6 stiže 2018. godine

Dajte nam više HBM2, HBM3, dosta je više GDDR-a. Opet (a i dalje) namjerno kočite razvoj.

Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GDDR6 stiže 2018. godine

ne boj se što koče razvoj. ima tehnologija za "vojsku" koje nismo svjesni još i "običnu raju" malo zaostaliju ...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
neaktivan
offline
Re: GDDR6 stiže 2018. godine
SolidSnakeCRO kaže...

Dajte nam više HBM2, HBM3, dosta je više GDDR-a. Opet (a i dalje) namjerno kočite razvoj.

 Već su trebali taj HBM2 izbacit nisu normalni. Zašto forsiraju GDDR. R9 nano je imala HBM i bila je duplo manja od ostalih kartica a u rangu R9 290X.

9 godina
neaktivan
offline
GDDR6 stiže 2018. godine

Očito su dobici koje HBM pruža preskupi za opravdati kad se razvijaju ovakve tehnologije. Micron i ostali proizvođači se zasigurno ne bi upuštali u razvoj ovakve tehnologije da nemaju kupce zainteresirane za nju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: GDDR6 stiže 2018. godine
JozoBozo121 kaže...

Očito su dobici koje HBM pruža preskupi za opravdati kad se razvijaju ovakve tehnologije. Micron i ostali proizvođači se zasigurno ne bi upuštali u razvoj ovakve tehnologije da nemaju kupce zainteresirane za nju.

 Pa ako nemogu stavit HBM2 na karticu od 6k kuna onda su stvarno stoka pa nemože biti toliko skupo.

13 godina
offline
GDDR6 stiže 2018. godine

Badava HBM kada tı trebaju 2 xeona u kompu da natjeras gtx 1080 SLI do maxımuma to je brdo love

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: GDDR6 stiže 2018. godine

6k kuna je malo. To sto je nama to puno to je drugi par rukava. Kad se pričalo o PS4 i troškovima dijelova, cijena 8GB GDDR5 s niskom frekvencijom je bila oko 90 dolara. Da je kvalitetnija i brza memorija cijena bi bila sigurno oko 120 dolara. HBM je vjerojatno negdje duplo skuplji od GDDR-a tako da gledaš cijenu od 200 dolara za jednu karticu. To je trećina cijene od te kartice. Da je i 50% veća cijena, opet moraš imati interposer koji košta ekstra novce, te bi onda cijena bila malo ispod tri desetine vrijednosti cijele kartice s troškom distribucije. To je jako puno i nisu nikakva stoka nego oni moraju poslovati s profitom ili propadaju. Jednostavno je neisplativo to koliko uštediš na hlađenju i PCB-u naspram troška u odnosu na GDDR. HBM u masovnom korištenju možemo vidjeti negdje tek u sljedećem desetljeću.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: GDDR6 stiže 2018. godine
Pa vec sad ddr5x na gtx 1080 je sasvim dovoljno i ne znam jel bi sa 8gb hbm2 bilo ikakve razlike u praksi

A ako ce ddr6 biti jos bolja, za neke buduce mid/low grafe sasvim ok, a s druge strane govore i da ce 3. generacija hbm znacajno rezat cijene, pa sad se ti misli jel ovo ima smisla...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: GDDR6 stiže 2018. godine
JozoBozo121 kaže...

6k kuna je malo. To sto je nama to puno to je drugi par rukava. Kad se pričalo o PS4 i troškovima dijelova, cijena 8GB GDDR5 s niskom frekvencijom je bila oko 90 dolara. Da je kvalitetnija i brza memorija cijena bi bila sigurno oko 120 dolara. HBM je vjerojatno negdje duplo skuplji od GDDR-a tako da gledaš cijenu od 200 dolara za jednu karticu. To je trećina cijene od te kartice. Da je i 50% veća cijena, opet moraš imati interposer koji košta ekstra novce, te bi onda cijena bila malo ispod tri desetine vrijednosti cijele kartice s troškom distribucije. To je jako puno i nisu nikakva stoka nego oni moraju poslovati s profitom ili propadaju. Jednostavno je neisplativo to koliko uštediš na hlađenju i PCB-u naspram troška u odnosu na GDDR. HBM u masovnom korištenju možemo vidjeti negdje tek u sljedećem desetljeću.

 A koja je onda bila svrha R9 Nano koja je imala normalnu cijenu.

12 godina
protjeran
offline
GDDR6 stiže 2018. godine

Normalnu cijenu nije nikad imala niti ce imati, i k tome je jos uzavrela referentna zujalica! nedaj boze nikome!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
GDDR6 stiže 2018. godine

Ma doći će to još i ranije,dam se kladit da će 1080ti to imati,a da su ovi koji su kupili 1080 po početnoj cijeni teško ispušili

Entuzijast
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice