Facebook u borbi protiv lažnih profila

poruka: 27
|
čitano: 4.826
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook u borbi protiv lažnih profila".
14 godina
offline
Facebook u borbi protiv lažnih profila

Pa i mreža je zamišljena da se koristi pravim imenima. Ljudi vas puno lakše mogu pronać kada koristite pravo ime.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila

Tako je, i FBI i NSA i CIA DHS i sve ostale policije.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Ma ne, mene sve vise ljudi pita kako se zovem "na Facebooku".
Sramota.
15 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Jameson kaže...

Tako je, i FBI i NSA i CIA DHS i sve ostale policije.

Oni to mogu i sa Facebookom i bez njega.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila

Ma naj bolje je kada neko stavi ime npr. "Ana Nemamprezime" i to bi ja brisao.

1 1
2 2
Arian RIčko
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 11:20 (77ari).
12 godina
neaktivan
offline
Facebook u borbi protiv lažnih profila

I Ł,ł,W itd jer tražilica to ne pronalazi. Ili nek prilikom registracije unese pravo ime po kojemu će ga tražilica pronaći, a na profilu se nek zove kak hoće.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Jameson kaže...

Tako je, i FBI i NSA i CIA DHS i sve ostale policije.

Da FBI-u će puno pomoć kad vide da sam stavio sliku sa rođendana, odma imaju nepobitne dokaze s kim se družim

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
16 godina
offline
Facebook u borbi protiv lažnih profila

No ako se hvališ da si skinuo piratsku igru/album...? :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Father_Dougal kaže...

No ako se hvališ da si skinuo piratsku igru/album...? :)

Ne misliš li da CIA i FBI imaju pametnijeg posla nego špijunirat neku budalu iz zemlje za koju nikad nisu čuli i to sve radit da vide jel ja skidam filmove i igrice preko torrenta?

 

A i nisam baš tolko glup da na fejs pišem " Upravo sam ilegalnim putem skinio igricu sa stranice partis.si (kome treba mogu mu je poslat iako znam da je to krivično djelo" {#}

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 15:55 (cuspajz).
16 godina
neaktivan
offline
Facebook u borbi protiv lažnih profila

Najjednostavniji način za ne imati probleme u vezi Facecrapa - ne imati uopće account na Facecrapu.

Ako se želite družiti sa prijateljima izađite kroz ulazna vrata od stana / kuće u vanjski svijet i otkrijte svu divotu koja vas tamo čeka.

A za poslovne kontakte mail ili Skype je sasvim zadovoljavajući.

 
9 5 hvala 0
16 godina
offline
Facebook u borbi protiv lažnih profila

Pitam se kako će to izgledati kod onih koji imaju po par tisuća "prijatelja". Valjda će morati uzeti godišnji odmor da ih sve "otkucaju".

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Pupi kaže...

Pitam se kako će to izgledati kod onih koji imaju po par tisuća "prijatelja". Valjda će morati uzeti godišnji odmor da ih sve "otkucaju".

 Njih treba prvo sankcionirati, jer je dokazano da je nemoguce imati tisuce prijatelja. Ali to je onda sljedeca faza: "Facebook u borbi protiv lažnih prijatelja". {#}

 

Enkidu kaže...

Najjednostavniji način za ne imati probleme u vezi Facecrapa - ne imati uopće account na Facecrapu.

Ako se želite družiti sa prijateljima izađite kroz ulazna vrata od stana / kuće u vanjski svijet i otkrijte svu divotu koja vas tamo čeka.

A nije ni to tako bezazleno vise. Imaju "oni" sad i kamere posvuda, dodje ti na isto da li postas po facebooku ili se nadjes u parku. Sve "oni" vide. {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 17:16 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Enkidu kaže...

Najjednostavniji način za ne imati probleme u vezi Facecrapa - ne imati uopće account na Facecrapu.

Ako se želite družiti sa prijateljima izađite kroz ulazna vrata od stana / kuće u vanjski svijet i otkrijte svu divotu koja vas tamo čeka.

A za poslovne kontakte mail ili Skype je sasvim zadovoljavajući.

Dobro došao u 1999.

Probleme u vezi Facebooka imaju samo oni koji smatraju da je cijeli svijet njihova prćija i da bilo gdje i bilo kada imaju pravo reći i napisati što god im padne na pamet.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Father_Dougal kaže...
Enkidu kaže...

Najjednostavniji način za ne imati probleme u vezi Facecrapa - ne imati uopće account na Facecrapu.

Ako se želite družiti sa prijateljima izađite kroz ulazna vrata od stana / kuće u vanjski svijet i otkrijte svu divotu koja vas tamo čeka.

A za poslovne kontakte mail ili Skype je sasvim zadovoljavajući.

Dobro došao u 1999.

Probleme u vezi Facebooka imaju samo oni koji smatraju da je cijeli svijet njihova prćija i da bilo gdje i bilo kada imaju pravo reći i napisati što god im padne na pamet.

 

Facebook bi trebao biti ekvivalent nalazenju s frendovima. Ako se ja nadjem s frendovima i pricamo kako je drzava u losem stanju, kako je sanader lopov, i kako bi ga trebalo ukloniti, onda istu mogucnost ocekujem i da cu moci na facebooku, bez da me nakon toga FBI lovi. Medjutim, kao sto znamo, na facebooku se to i danas vise ne smije radit...
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
SupremeCommander kaže...
Facebook bi trebao biti ekvivalent nalazenju s frendovima. Ako se ja nadjem s frendovima i pricamo kako je drzava u losem stanju, kako je sanader lopov, i kako bi ga trebalo ukloniti, onda istu mogucnost ocekujem i da cu moci na facebooku, bez da me nakon toga FBI lovi. Medjutim, kao sto znamo, na facebooku se to i danas vise ne smije radit...

Naravno da može - ali, facebook je javni medij za sve za što nisi točno definirao da je privatno i tko to točno smije vidjeti.

Kao da sa frendovima pričaš u kafiću - nećeš naglas urlati stvari koje nisu za svačije uši, zar ne?

 

Potrebno je neko vrijeme da balavci to shvate, kad shvate, tada ih uhvati glupilo, jer su im svi drugi krivi za nerazumijevanje kako stvari u svijetu funkcioniraju. Nakon toga - paljada po velikim, zlim korporacijama.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
SupremeCommander kaže...
A nije ni to tako bezazleno vise. Imaju "oni" sad i kamere posvuda, dodje ti na isto da li postas po facebooku ili se nadjes u parku. Sve "oni" vide. {#}

 

 

Ma briga me ko me vidi, poanta ja da sam vani.

Recimo ako želim samo ćakulati sa prijateljima, mogu to činiti u naslonjaču u mraku u (relativno) zagušljivoj sobi doma pomoću tastature i Facebooka.

Ili se mogu sa njima dogovorit preko mobitela pa ćakulati sa njima npr. u Žbirca, dok istovremeno udišem svježi zrak, hvatam predivne zrake sunca na svojoj koži, gledam zelenilo oko sebe, gledam plavo nebo i plavo more, gledam predivne mlade cure oko sebe u kafiću i na Baćama, ekipu koja igra picigin na Baćama, linog debelog mačka koji se obično mota po Žbircu, brodove na pučini, otoke itd.

I pijuckati pivu naravno...

Ne mogu se sitit kako se zove onaj SF di na kraju ljudi skidaju neka high-tech cover-all odijela u kojima su izgledali pomalo kao alieni, i onda se idu igrati u cvijeću na nekoj livadi ? Mislim da je bilo i neko dvoje dice koji su morali doći iz prošlosti da bi njima previše zadubljenima u tehnologiju pokazali o čemu se život zbilja radi... Jel zna ko kako se taj film zove ? Anyway svaki put se toga sitim kad (vrlo rijetko) se nađem u busu pa vidim da svi prčkaju po nekoj elektronici a niko ne gleda ni vani ni u druge ljude...

15 godina
offline
Facebook u borbi protiv lažnih profila

Meni je face 90% njegovog korištenja besplatna komunikacija. Samo sa curom preko njega sam razmjenio tisuće poruka, ili bi bilo bolje da smo te pare dali operatorima koji ti i po pola kune deru po poruci? Isto tako i sa ostalim frendovima. Meni je to drastična ušteda novaca, a opet sam u kontaktu sa svojim prijateljima. I neznam čega se imam plašiti? Šta će baš meni FBI ući u moj account i gledati privatne poruke da vidi šta se dopisujem sa frendovima?

 

Uostalom koliko vidim u zadnje vrijeme ima dosta ljudi koji pišu svakakve komentare na FB stranice od vlada/ministarstva i razne domaće firme i pišu kako vlada ne valja kako je ovaj/onaj krao i slično, pa nisam još čuo da su te ljude zbog tih komentara uhitili ili nešto, tako da ohladite malo{#}

 

 

Stoja
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Stoja kaže...

 

Uostalom koliko vidim u zadnje vrijeme ima dosta ljudi koji pišu svakakve komentare na FB stranice od vlada/ministarstva i razne domaće firme i pišu kako vlada ne valja kako je ovaj/onaj krao i slično, pa nisam još čuo da su te ljude zbog tih komentara uhitili ili nešto, tako da ohladite malo{#}

 

 

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/policija-nasla-mladica-17-koji-je-prijetio-vladi-na-facebooku-280477

Doduše ovaj je prijetio, ali nije da ćeš proći samo tako ako pišeš gluposti :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
sirka666 kaže...

Pa i mreža je zamišljena da se koristi pravim imenima. Ljudi vas puno lakše mogu pronać kada koristite pravo ime.

A ako ne želiš da te pronalaze? Bar je tako bilo samnom... ne vidim svrhu u tome da me dodaju svi kojima se učinim odnekud poznatim, ljudi koje vidim par puta u životu, daljnji poznanici, sporedni prijatelji sporednih prijatelja (trollove, promotore i ostalo ni ne računam). Ne treba mi masa nepoznatih i za mene nebitnih figura sa svojih 400 statusa, slika, i turbofolk klipova dnevno... niti imam toliko vremena, niti me interesira.

 

Ne moraš prihvatit svaki request, naravno, možeš slobodno svima brisat zahtjeve, ali meni je ovo bilo jednostavnije i dugotrajnije rješenje. Staviš kakav pseudonim, i ručno dodaš taj tucet ljudi s kojima želiš ostati u toku i kojima želiš omogućiti takav uvid u svoj život.

 

Prije nego što sam 'obrisao' profil, imao sam možda 30-tak prijatelja na njemu, sve ljudi za koje mogu reći — "ok, prijatelj si mi, imaš mjesto u mojem životu, i interesira me što se dešava u tvojem životu," i koje sam prema tome sâm odabrao. I sve mi se nekako čini kao da sam koristio drugu socijalnu mrežu, potpuno drugačiju od FB-a na način na koji ga većina korisnika upotrebljava, i načina na koji sam FB cilja u svojim marketinškim i ostalim kampanjama (dio toga je vidljiv kod same registracije kad te pitaju za import cijele e-mail kontakt liste i kontakata na ostalim servisima)... bez stotina frendova, fan stranica, grupa, lajkova, aplikacija, i ostalih gluposti.

 

A dio svega toga je bio i pseudonim, jedno temeljno obilježje Interneta s kojim se Zuckerberg toliko ne slaže, a koje — bar u ovom slučaju — nikome nije naštetilo.

In any moment of decision, the best thing you can do is the right thing, the next best thing is the wrong thing, and the worst thing you can do is nothing. —Roosevelt
11 godina
protjeran
offline
Facebook u borbi protiv lažnih profila

Po meni je ovo još jedna rekla-kazala facebook najava. Jer ako se budu držali vlastitog pravilnika prema kojem će pobrisati korisnike sa lažnim imenom na profilu, onda će "opaliti govnetu šamar", pošto bi im se moglo desiti da ostanu bez više od pola korisnika te soc. mreže! Ne vjerujem da si pored problema sa dionicama žele još i takvo što priuštiti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Machiavelli kaže...
sirka666 kaže...

Pa i mreža je zamišljena da se koristi pravim imenima. Ljudi vas puno lakše mogu pronać kada koristite pravo ime.

A ako ne želiš da te pronalaze? Bar je tako bilo samnom... ne vidim svrhu u tome da me dodaju svi kojima se učinim odnekud poznatim, ljudi koje vidim par puta u životu, daljnji poznanici, sporedni prijatelji sporednih prijatelja (trollove, promotore i ostalo ni ne računam). Ne treba mi masa nepoznatih i za mene nebitnih figura sa svojih 400 statusa, slika, i turbofolk klipova dnevno... niti imam toliko vremena, niti me interesira.

Pa odbiješ takve zahtjeve, nakon nekog vremena nestanu. Postaviš pravila čiji postovi će se pojavljivati kod tebe i kada.
Malo uložiš u konfiguraciju. Malo pročitaš ak ti nije jasno. I stvar funkcionira.

 

Ne razumijem ljude koji odbijaju još jedan način komunikacije gorljivo poput Amiša. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Father_Dougal kaže...
Machiavelli kaže...
sirka666 kaže...

Pa i mreža je zamišljena da se koristi pravim imenima. Ljudi vas puno lakše mogu pronać kada koristite pravo ime.

A ako ne želiš da te pronalaze? Bar je tako bilo samnom... ne vidim svrhu u tome da me dodaju svi kojima se učinim odnekud poznatim, ljudi koje vidim par puta u životu, daljnji poznanici, sporedni prijatelji sporednih prijatelja (trollove, promotore i ostalo ni ne računam). Ne treba mi masa nepoznatih i za mene nebitnih figura sa svojih 400 statusa, slika, i turbofolk klipova dnevno... niti imam toliko vremena, niti me interesira.

Pa odbiješ takve zahtjeve, nakon nekog vremena nestanu. Postaviš pravila čiji postovi će se pojavljivati kod tebe i kada.
Malo uložiš u konfiguraciju. Malo pročitaš ak ti nije jasno. I stvar funkcionira.

 

Ne razumijem ljude koji odbijaju još jedan način komunikacije gorljivo poput Amiša. 

Ma to je isto kao i Windows. Microsoft zna da je 4 od 5 instalacija piratsko i naglas će reći da se to ne smije, ali onda nazoveš njihovu službu za korisnike da ih pitaš kako službeno downgrade-ati (što je podržano licencom koju si platio), oni ti kažu da nabaviš piratsku verziju.

 

Tako da...ne žele oni fejk profile i pseudonime, ali naglas. U sebi bi bili najsretniji kad bi mogli imat 7 milijardi privatnih profila, makar sve bila jedna osoba.

16 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Iggx kaže... 

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/policija-nasla-mladica-17-koji-je-prijetio-vladi-na-facebooku-280477

Doduše ovaj je prijetio, ali nije da ćeš proći samo tako ako pišeš gluposti :)

I ovaj se nije bas proslavio, a bit ce toga sigurno sve vise...

Former Marine Arrested by FBI for Patriotic Facebook Posts

 

Cak se i senat zabrinuo sto se radi...

US hearing warns FBI, Facebook on facial recognition

 

A da FBI gleda sve, to se zna...

FBI to monitor Facebook, Twitter, Myspace

 

Father_Dougal kaže...

Naravno da može - ali, facebook je javni medij za sve za što nisi točno definirao da je privatno i tko to točno smije vidjeti.

A nije bas da se facebook previse trudi nesto napraviti po tom pitanju. Trebalo bi malo jasnije naglasiti kad je ukljucen "public mode" i da sve napisano podlijeze kontroli FBI-ja i mogucem krivicnom gonjenju... {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
SupremeCommander kaže...
A nije bas da se facebook previse trudi nesto napraviti po tom pitanju. Trebalo bi malo jasnije naglasiti kad je ukljucen "public mode" i da sve napisano podlijeze kontroli FBI-ja i mogucem krivicnom gonjenju... {#}

 

Čini mi se da je ipak other way around - RTFM način rada je, očito, davno nestao. Ako se ne želiš informirati kako nešto funkcionira, očigledno je da te nije briga.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2012 9:39 (Father_Dougal).
11 godina
protjeran
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
SupremeCommander kaže...

 Njih treba prvo sankcionirati, jer je dokazano da je nemoguce imati tisuce prijatelja. Ali to je onda sljedeca faza: "Facebook u borbi protiv lažnih prijatelja". {#}

Onda radije neka uz "Friends" dodaju grupe "Mafia" i "Farmers".

14 godina
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila
Machiavelli kaže...

A ako ne želiš da te pronalaze? Bar je tako bilo samnom... ne vidim svrhu u tome da me dodaju svi kojima se učinim odnekud poznatim, ljudi koje vidim par puta u životu, daljnji poznanici, sporedni prijatelji sporednih prijatelja (trollove, promotore i ostalo ni ne računam). Ne treba mi masa nepoznatih i za mene nebitnih figura sa svojih 400 statusa, slika, i turbofolk klipova dnevno... niti imam toliko vremena, niti me interesira.

 

Ne moraš prihvatit svaki request, naravno, možeš slobodno svima brisat zahtjeve, ali meni je ovo bilo jednostavnije i dugotrajnije rješenje. Staviš kakav pseudonim, i ručno dodaš taj tucet ljudi s kojima želiš ostati u toku i kojima želiš omogućiti takav uvid u svoj život.

 

Prije nego što sam 'obrisao' profil, imao sam možda 30-tak prijatelja na njemu, sve ljudi za koje mogu reći — "ok, prijatelj si mi, imaš mjesto u mojem životu, i interesira me što se dešava u tvojem životu," i koje sam prema tome sâm odabrao. I sve mi se nekako čini kao da sam koristio drugu socijalnu mrežu, potpuno drugačiju od FB-a na način na koji ga većina korisnika upotrebljava, i načina na koji sam FB cilja u svojim marketinškim i ostalim kampanjama (dio toga je vidljiv kod same registracije kad te pitaju za import cijele e-mail kontakt liste i kontakata na ostalim servisima)... bez stotina frendova, fan stranica, grupa, lajkova, aplikacija, i ostalih gluposti.

 

A dio svega toga je bio i pseudonim, jedno temeljno obilježje Interneta s kojim se Zuckerberg toliko ne slaže, a koje — bar u ovom slučaju — nikome nije naštetilo.

Vrlo lako u postavkama namjestiš da te nitko ne pronalazi.

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook u borbi protiv lažnih profila

Na facebooku sam uštedio brdo love tako da sam slao poruke preko njega, internet imam gdje se god nalazim. To što neko objavljuje sra*ja to nije ništa pogledajte twiter lol. Samo treba paziti što pišete tamo gdje svi vide i koje slike objavljujete, sve ostalo što pričate s frendovima je nevažno. Ispadne puno jeftinije kada preko facebooka pričate s nekim nego da ga zovete na mobitel ako se nalazi nrp u drugom gradu ne zoveš onda sigurno na 2-3 min nego razgovaraš barem 20 min što je nekih 15-20 kn ovisi o operateru a preko interneta ne potrošite ni lipe na to.

Arian RIčko
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice