Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

poruka: 43
|
čitano: 14.724
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...

 Google is your friend. Imas milion rasprava o tome brate mili i kvalitetnih sajtova koji se bave tom tematikom. Iz osobnog iskustva to tvrdim jer sam sa njihovim komponentama bio do sad najzadovoljniji po pitanju ulezog i dobivenog. Dok kolegi isto drvis svoje "realne" cinjenice dok samo ispada da u zivotu nisi sjeo i poslusao ista sta ima veze s onime o cemu cijelo vrijeme pricamo. I previse se uzdajes u svoje elektro-tehnicko znanje za razliku od onoga sto bi tvoje uho moglo cuti - DA POSTOJE razlike.

Kada iznosiš neku tvrdnju na tebi je teret dokazivanja. Dakle, da si napisao da je po tvom mišljenju Marantz najkvalitetniji nitko niti ''a'' ne bi rekao jer je to tvoje mišljenje.

No ti si tu tvrdnju naveo praktički kao činjenicu. I kada te kolega priupita da daš konkretnije podatke iza te tvrdnje ti se počneš koprcati ''imaš google''. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 16:51 (lovacmaki).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...

 Google is your friend. Imas milion rasprava o tome brate mili i kvalitetnih sajtova koji se bave tom tematikom. Iz osobnog iskustva to tvrdim jer sam sa njihovim komponentama bio do sad najzadovoljniji po pitanju ulezog i dobivenog. Dok kolegi isto drvis svoje "realne" cinjenice dok samo ispada da u zivotu nisi sjeo i poslusao ista sta ima veze s onime o cemu cijelo vrijeme pricamo. I previse se uzdajes u svoje elektro-tehnicko znanje za razliku od onoga sto bi tvoje uho moglo cuti - DA POSTOJE razlike.

A gle, čovjek i njegova uvjerenja su najnepouzdanija komponenta tako da valja ponekad malo upotrijebiti znanost. Ipak je sve to samo fizika i malo ljudske anatomije.

Da ne bih slijepo vjerovao svemu što se brblja po internetu pa završio tako da kupim USB kabel za 10 hiljada dolara.

https://www.thecableco.com/Product/Crystal-USB-Absolute-Dream

11 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Mirko935 kaže...

Da ne bih slijepo vjerovao svemu što se brblja po internetu pa završio tako da kupim USB kabel za 10 hiljada dolara.

https://www.thecableco.com/Product/Crystal-USB-Absolute-Dream

 Ili HDMI kabel od 100k+ kn :D

 

http://www.ronis.hr/kabel-hdmi-audioquest-diamond-16m/audioquest-diamond-16m/product/

 

Najgora kategorija nabijanja cijena sudefinitvno kablovi za zvučnike, nepotrebno skupi a dobitak u performansama tj. boljem zvuku je nečujan. Za svakoga tko ima imalo pameti u glavi, u youtube utipkajte Z How - Building awesome speaker cables. Bolje od toga Vam neće trebati.

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
molnyi kaže...
Mirko935 kaže...

Da ne bih slijepo vjerovao svemu što se brblja po internetu pa završio tako da kupim USB kabel za 10 hiljada dolara.

https://www.thecableco.com/Product/Crystal-USB-Absolute-Dream

 Ili HDMI kabel od 100k+ kn :D

 

http://www.ronis.hr/kabel-hdmi-audioquest-diamond-16m/audioquest-diamond-16m/product/

 

Najgora kategorija nabijanja cijena sudefinitvno kablovi za zvučnike, nepotrebno skupi a dobitak u performansama tj. boljem zvuku je nečujan. Za svakoga tko ima imalo pameti u glavi, u youtube utipkajte Z How - Building awesome speaker cables. Bolje od toga Vam neće trebati.

Može i HDMI

 

Svakako i pročitati šta kaže čovjek koji je desetljećima bio "Director of Acoustic Research" i razvijao zvučnike u McIntoshu: http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
lovacmaki kaže...

Kada iznosiš neku tvrdnju na tebi je teret dokazivanja. Dakle, da si napisao da je po tvom mišljenju Marantz najkvalitetniji nitko niti ''a'' ne bi rekao jer je to tvoje mišljenje.

No ti si tu tvrdnju naveo praktički kao činjenicu. I kada te kolega priupita da daš konkretnije podatke iza te tvrdnje ti se počneš koprcati ''imaš google''. 

 A kad udjes u raspravu a u stvari se skrivas iza znanosti fizike? Dakle cinjenica je da lik nije jednom sjeo u salon i uvjerio se, druga je cinjenica da ne zna da Marantz ima najvise nagrada za raznorazne komponente od CDa, tunera i osobito pojacala od navedene konkurencije (Yamaha, Denon, Sony, Onkyo, Pioneer) i tom je tako vec dugi niz godina, pa je nekima sve isto jer radi se o pojacalu . Nismo svi sa jucerasnjim clankom usli u svijet hi-fija.

dc hejter
13 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...

 A kad udjes u raspravu a u stvari se skrivas iza znanosti fizike? Dakle cinjenica je da lik nije jednom sjeo u salon i uvjerio se, druga je cinjenica da ne zna da Marantz ima najvise nagrada za raznorazne komponente od CDa, tunera i osobito pojacala od navedene konkurencije (Yamaha, Denon, Sony, Onkyo, Pioneer) i tom je tako vec dugi niz godina, pa je nekima sve isto jer radi se o pojacalu . Nismo svi sa jucerasnjim clankom usli u svijet hi-fija.

Ako je već tako, puno bi bolje da si napisao Marantz je osvojio xy tih i tih nagrada više u odnosu na ostale i evo link koji potkrijepljuje tu tvrdnju.

Ovako ispada da je tvoj dojam takav.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
lovacmaki kaže...
Tallahassee kaže...

 A kad udjes u raspravu a u stvari se skrivas iza znanosti fizike? Dakle cinjenica je da lik nije jednom sjeo u salon i uvjerio se, druga je cinjenica da ne zna da Marantz ima najvise nagrada za raznorazne komponente od CDa, tunera i osobito pojacala od navedene konkurencije (Yamaha, Denon, Sony, Onkyo, Pioneer) i tom je tako vec dugi niz godina, pa je nekima sve isto jer radi se o pojacalu . Nismo svi sa jucerasnjim clankom usli u svijet hi-fija.

Ako je već tako, puno bi bolje da si napisao Marantz je osvojio xy tih i tih nagrada više u odnosu na ostale i evo link koji potkrijepljuje tu tvrdnju.

Ovako ispada da je tvoj dojam takav.

Da... S tim da su i te recenzije i nagrade u audiofilskom svijetu jako velikim dijelom subjektivne priče od par stranica i vrlo malo objektivnih stvari, mjerenja, direktnih usporedbi, analize komponenti ugrađenih u uređaje itd. Što bi bilo relevantno u ovoj priči ako je stvar takva da Denon i Marantz dijele štošta između svojih modela...

 

Kad već svi ovdje vole usporedbe s auto-svijetom, nitko neće reći da je Audijev 2.0TDI motor super, a VW-ov sranje kad je isti motor. Pojačalo je ipak malo jednostavniji uređaj od auta tako da nema tu mjesta za ne znam kakve čudesne razlike, a ako D+M ima ikakve pameti, što sigurno ima, neće "wasteati" resurse na to da paralelno razvija istu stvar na dvije strane nego će dijeliti što više stvari između njih. Po nekoj logici, ne?

10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
lovacmaki kaže...
Tallahassee kaže...

 A kad udjes u raspravu a u stvari se skrivas iza znanosti fizike? Dakle cinjenica je da lik nije jednom sjeo u salon i uvjerio se, druga je cinjenica da ne zna da Marantz ima najvise nagrada za raznorazne komponente od CDa, tunera i osobito pojacala od navedene konkurencije (Yamaha, Denon, Sony, Onkyo, Pioneer) i tom je tako vec dugi niz godina, pa je nekima sve isto jer radi se o pojacalu . Nismo svi sa jucerasnjim clankom usli u svijet hi-fija.

Ako je već tako, puno bi bolje da si napisao Marantz je osvojio xy tih i tih nagrada više u odnosu na ostale i evo link koji potkrijepljuje tu tvrdnju.

Ovako ispada da je tvoj dojam takav.

 Vidis i jedno od navedenih osim marantza - https://www.whathifi.com/features/best-stereo-amplifiers-21st-century

 

http://www.dutchaudioclassics.nl/marantz_award_winning_products_list_1984-2003/

dc hejter
15 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
lovacmaki kaže...
Tallahassee kaže...

 A kad udjes u raspravu a u stvari se skrivas iza znanosti fizike? Dakle cinjenica je da lik nije jednom sjeo u salon i uvjerio se, druga je cinjenica da ne zna da Marantz ima najvise nagrada za raznorazne komponente od CDa, tunera i osobito pojacala od navedene konkurencije (Yamaha, Denon, Sony, Onkyo, Pioneer) i tom je tako vec dugi niz godina, pa je nekima sve isto jer radi se o pojacalu . Nismo svi sa jucerasnjim clankom usli u svijet hi-fija.

Ako je već tako, puno bi bolje da si napisao Marantz je osvojio xy tih i tih nagrada više u odnosu na ostale i evo link koji potkrijepljuje tu tvrdnju.

Ovako ispada da je tvoj dojam takav.

Marantz i Denon su već neko vrijeme ista firma, ali od neke srednje kategorije pojačala unutarnja topologija svakog od njih slijedi neku svoju tradiciju- Marantz bipolarne tranzistore, a Denon fine i plemenite MOSFETe.

Iako sad imam pojačalo sa Sanken bipolarizacima koje je uistinu jedno od najboljih koje sam ikada imao, sa sjetom se prisjećam jednog MosFeta (Audio Analogue) kojeg sam se u trenutku slabosti riješio....takav topli i "colorfull" zvuk sada i nadalje tražim (jer sam promijenio i stan i sobu, pa tako i krenuo sa sustavom otpočetka), pa će jedan od velikih Denona sigurno biti u konkurenciji kad napokon dođe vrijeme za dugoročniji HiFi sustav (da ne kažem - krajnji, đava ga odnija puj, puj :))

 

S Marantzom nikad, s druge strane, nisam bio impresioniran, no ne može se reći ni da su to loša pojačala. Samo imaju premalo karaktera - što bi trebalo biti ultimativno postignuće, ali taj zvuk nikad nije do kraja čist i informativan pa da bude riječ o pravom high endu. Mlako, najprije bi rekao.

to naravno nema nikakve veze sa fizikom nego sa osobnim dojmom, kad ionako ocjena zvuka može biti samo subjektivna, jednom kad se saživiš sa dovoljnom količinom informacija u zvuku koje čini razliku između sprave koja svira glazbu i HiFi sistema (u punom smislu tog naziva). 

Tak mi je tih nešto Marantza što sam imao ili negdje slušao uvijek bilo negdje ni vrit ni mimo....

No naravno, možda je ovo novo pojačalo serije 10 ozbiljan hi end koji prelazi onda granicu iznad koje su sve komponente dobre jer rade sve dobro (sve frekvencije, PRAT, stejđ, Timbar) pa taj karakter više nije ni tako važan, jer se radi o promilima....

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 18:47 (goddard).
16 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
goddard kaže..

 .takav topli i "colorfull" zvuk sada i nadalje tražim (jer sam promijenio i stan i sobu, pa tako i krenuo sa sustavom otpočetka), pa će jedan od velikih Denona sigurno biti u konkurenciji kad napokon dođe vrijeme za dugoročniji HiFi sustav (da ne kažem - krajnji, đava ga odnija puj, puj :))

 

 

 Neko moje iskustvo mi govori da daleko najveći učinak ima upravo prostorija. Promjena sobe/stana ili čak i namještaja, količine draperije, nereda, pa i ljudi je nešto što definitivno najviše utječe na ne samo "toplinu", nego kompletan karakter zvuka. To je i razlog što se toliki novac troši pri konstruiranju modernih koncertnih dvorana. Na drugom mjestu su zvučnici/slušalice. Potom sve ostalo. Ne kažem da samo pojačalo nema primjetan utjecaj, ali obično se osjeti samo djelovanje najslabije karike i to u negativnom smislu. Prosječno dobro pojačalo je rijetko najslabija karika. Ovdje mislim najviše (sa posebnim naglaskom na kablove i interkonektore) do izražaja dolazi ona fraza "diminishing returns". Većina "audiofila" u biti ima skupu privatnu izložbu eksponata (odatle vrlo česti naglasci na "custom, limited edition, signature, special - sve navodi na pojmove uvriježene pri prodaji umjetnina tipa - numerirana potpisana grafika), a ne realno superiornu uporabnu tehnologiju. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

ja sam čist zadovoljan zasad sa svojim denonom (imam Denon PMA 1510AE )   u kombinaciji sa Monitor Audiom RX6  i jedino što je istina je to da nekoć prije sam imao od kolege na posudbi Nikko starije pojacalo mislim da je NA-850  i imao je dosta mekši i topliji zvuk ali istina bio je i uparen sa drugim kutijama tako da uzimam sa zadrškom..i eto denon radi vec par godina bez ikakvih problema 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

A sad kompletno druga teorija, usi kao faktor u iskustvu slusanja audio zapisa. Popiti pivo il casu vina, dvije, pet? za bolju prokrvljenost slusnog organa. Od mono do suraund multiroom walkmen iskustva sa najjeftinijim komponentama do vrhunskog "iskustva" zvuka. Faktor najcesce previdjen u svim testovima je stanje slusaca koje je ujedno i najbitniji faktor. NPR. Perete li usi izmedju svakog slusanja i jos na kojem tlaku zraka se obavljao test. Bzvz blebecem al ima bar malo smisla. Audio setup je nevazan ako cemo cjepidlaciti oko toga "tko dalje pisa" tko ima skuplje i bolje dijelove opreme. Idem sad pravit faradejev kavez od kuhinjske folije. Pusa svima.

 

 

(42)

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Veseli_Debeljko kaže...

A sad kompletno druga teorija, usi kao faktor u iskustvu slusanja audio zapisa. Popiti pivo il casu vina, dvije, pet? za bolju prokrvljenost slusnog organa. Od mono do suraund multiroom walkmen iskustva sa najjeftinijim komponentama do vrhunskog "iskustva" zvuka. Faktor najcesce previdjen u svim testovima je stanje slusaca koje je ujedno i najbitniji faktor. NPR. Perete li usi izmedju svakog slusanja i jos na kojem tlaku zraka se obavljao test. Bzvz blebecem al ima bar malo smisla. Audio setup je nevazan ako cemo cjepidlaciti oko toga "tko dalje pisa" tko ima skuplje i bolje dijelove opreme. Idem sad pravit faradejev kavez od kuhinjske folije. Pusa svima.

 

 

(42)

 

 Hm da, naravno da uši imaju presudan utjecaj, kao i mozak - ako si gluh, nisi oprao uši nakon pješčane oluje, umoran, nad*kan, iživciran ili  ti stalno zvoni telefon, a možda i brusiš čeličnu galanteriju, ništa od spomenutog u par gornjih postova neće biti važno.

No ako imaš sat vremena dnevno za provest uz knjigu, surfat neobavezno ili samo slušat mjuzu, a uz to imaš prosječno sposobne uši i mozak otvoren za iskustva kako bi uopće mogao relevantno se prema nečemu postavit, a ne samo bezveze blebetat - onda uistinu užitak kreće od sobe adekvatne koliko god to može biti, podesnih zvučnika pa nadalje do cijevi, MosFeta, A klase, DSDa i tak redom.....

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice