Dogovoren standard za nano-SIM

poruka: 15
|
čitano: 3.955
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dogovoren standard za nano-SIM".
12 godina
odjavljen
offline
Dogovoren standard za nano-SIM

A da jednostavno ukinu Sim kartice i prijeđu na CDMA mreže?

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
Pranja kaže...

A da jednostavno ukinu Sim kartice i prijeđu na CDMA mreže?

A kak to funkcionira kod kupnje drugog uređaja? samo se broj prenosi ? a ak nekom prodam svoj mobitel kak on na njega prebaci svoj broj?

 

Onda nevezano za citat.  ni između micro sim i sim sklopa nije prevelika razlika pa nisu ni to morali mjenjati, sad još i ovo, bezveze. ali eto prilagodili se budemo i tome :)

hobi:moj-android.net
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
nsoul kaže...
Pranja kaže...

A da jednostavno ukinu Sim kartice i prijeđu na CDMA mreže?

A kak to funkcionira kod kupnje drugog uređaja? samo se broj prenosi ? a ak nekom prodam svoj mobitel kak on na njega prebaci svoj broj?

 

Onda nevezano za citat.  ni između micro sim i sim sklopa nije prevelika razlika pa nisu ni to morali mjenjati, sad još i ovo, bezveze. ali eto prilagodili se budemo i tome :)

http://www.cdmauniversity.com/prodtech/cdma/training/cdma25/m5/m5p01.html

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
12 godina
offline
Dogovoren standard za nano-SIM
Koliko sam shvatio prihvaćen je 4FF standard pod čijim imenom je išao Apple. RIMova i Nokijina rješenja nisu unatrag kompatibilna pomoću adaptera s postojećim SIM standardom pa bi s time svi imali problem dok se standard ne proširi. Evo i izvor: http://9to5mac.com/2012/06/01/etsi-selects-apples-nano-sim-design-for-new-4ff-standard/
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
Tau kaže...
Koliko sam shvatio prihvaćen je 4FF standard pod čijim imenom je išao Apple. RIMova i Nokijina rješenja nisu unatrag kompatibilna pomoću adaptera s postojećim SIM standardom pa bi s time svi imali problem dok se standard ne proširi. Evo i izvor: http://9to5mac.com/2012/06/01/etsi-selects-apples-nano-sim-design-for-new-4ff-standard/

Znam da riskiram neki karton, al jače je od mene...

J*** te Apple više. U svakoj temi gledaš samo da ga pohvališ negdje. Koda je sveta krava.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
12 godina
offline
Dogovoren standard za nano-SIM

pa danas ti se sve vrti oko applea, danas ti svaki telefon porede sa iphoneom, danas ti svaki tablet porede s iPadom,  da je nokia danas najjaca bilo bi vise vijesti vezane za nokiu nego za apple

 

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
Neznam kakvih ti imaš problema sa Appleom ili samnom, ali ne vidim šta sam tu hvalio? Samo sam ustvrdio činjenicu da ostala 2 rješenja nisu kompatibilna s postojećim. Danas stvarno ima previše frustriranih ljudi.
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
14 godina
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM

Bitno je ne komplicirati dodatno zivot korisnicima iako to niti Appleu nije na TOP10 listi prioriteta, ali koriste to kad im zatreba...

14 godina
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
Pranja kaže...

A da jednostavno ukinu Sim kartice i prijeđu na CDMA mreže?

Dakle da se 75% tržišta jednostavno promijeni radi Amera i dijela Azije?

Zanimljiv prijedlog {#}

16 godina
offline
Dogovoren standard za nano-SIM
Ok koliko sam ja shvatio, nije apple sad usao u igru da zakomplocora situaciju nego prvo predlozeno rjesenje nije bilo kompatibilno sa postojecim adapterima, i imalo manjkavosti u kontrolerima. No ajde moxda je prosao kompromisni prijedlog. Samo mi nije jasno sto ce im nano, kad su i postojeci mobiteli sve veci, a postojece mikro kartice sasvim minijaturne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
overhaul kaže...
Ok koliko sam ja shvatio, nije apple sad usao u igru da zakomplocora situaciju nego prvo predlozeno rjesenje nije bilo kompatibilno sa postojecim adapterima, i imalo manjkavosti u kontrolerima. No ajde moxda je prosao kompromisni prijedlog. Samo mi nije jasno sto ce im nano, kad su i postojeci mobiteli sve veci, a postojece mikro kartice sasvim minijaturne?

Nemaju više gdje trpati silne jezgre i megapiksele

 

 

Bit će kao i s usb stickovima i mem karticama. Bili veliki pa ih smanjili na normalnu veličinu, a onda našli izmišljati toplu vodu i smanjivati ih do te granice da su jedino bolji za lakše ga izgubiti, slomiti i zajebavat se s njim koliko su sitni.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
odjavljen
offline
Dogovoren standard za nano-SIM

Po meni je CDma bolji jer nema zahebancije sa SIM karticama,i nudi brži mobilni internet.

 

GSM ima jedinu prednost što je svjetski raširen. Ali budući da GSM uređaji mogu raditi i na CDMA mrežama,prelazak je bezbolan po korisnika.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
Pranja kaže...

Po meni je CDma bolji jer nema zahebancije sa SIM karticama,i nudi brži mobilni internet.

 

GSM ima jedinu prednost što je svjetski raširen. Ali budući da GSM uređaji mogu raditi i na CDMA mrežama,prelazak je bezbolan po korisnika.

 

Kako moze biti bolji? Imas dva mobitela, a jedan broj i sad pozelis promijeniti mobitel, kako to radis na CDMA mrezi?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
zoki.zlikowski kaže...
Pranja kaže...

Po meni je CDma bolji jer nema zahebancije sa SIM karticama,i nudi brži mobilni internet.

 

GSM ima jedinu prednost što je svjetski raširen. Ali budući da GSM uređaji mogu raditi i na CDMA mrežama,prelazak je bezbolan po korisnika.

 

Kako moze biti bolji? Imas dva mobitela, a jedan broj i sad pozelis promijeniti mobitel, kako to radis na CDMA mrezi?

 Odneseš mob kod svog operatera.

 

 

 

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dogovoren standard za nano-SIM
Pranja kaže...

  Odneseš mob kod svog operatera.

Da, to je vrlo praktično, pogotovo u nedjelju popodne, bogu iza nogu kada ti krepa baterija ili mobitel, imaš rezervni, ali samo moraš pronaći prvo prodajno mjesto svog operatera koje je otvoreno (a najbliže je udaljeno 50 km i zatvoreno je do ujutro).

 

Prelazak bezbolan za korisnika - da jer će sigurno operateri mijenjati infrastrukturu na trošak dioničara, a ne korisnika!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice