Dijamanti i kvantna teleportacija

poruka: 13
|
čitano: 2.573
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dijamanti i kvantna teleportacija".
10 godina
offline
Dijamanti i kvantna teleportacija

I šta sad? Jel se to maže na leba?

RilEZ5RlV_w
 
2 16 hvala 0
15 godina
offline
Dijamanti i kvantna teleportacija

strašni su ti znanstvenici. i ja ću, kad budem veliki, biti znanstvenik. i više neću morati ići na plac. kumica bu mi teleportirala grincajg ravno u lonac. {#}

Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dijamanti i kvantna teleportacija
Ajar kaže...

strašni su ti znanstvenici. i ja ću, kad budem veliki, biti znanstvenik. i više neću morati ići na plac. kumica bu mi teleportirala grincajg ravno u lonac. {#}

al ako poznaješ tematiku i njoj će isto ostat, al će ti svejedno naplatit... :P

15 godina
offline
Re: Dijamanti i kvantna teleportacija
ranko091 kaže...
Ajar kaže...

strašni su ti znanstvenici. i ja ću, kad budem veliki, biti znanstvenik. i više neću morati ići na plac. kumica bu mi teleportirala grincajg ravno u lonac. {#}

al ako poznaješ tematiku i njoj će isto ostat, al će ti svejedno naplatit... :P

da, ali možeš kupcu teleportirati ovce i naplatiti ih pa imati i ofce i nofce {#}

15 godina
odjavljen
offline
Dijamanti i kvantna teleportacija

To baš i nije teleportacija, ako ćemo pošteno. To nije "ta" čestica, već neka druga na koju se utjecalo preko prve.

 

Ali za planiranu primjenu, it will work. Na stranu cijena....

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dijamanti i kvantna teleportacija
Sum_of_all_fears kaže...

To baš i nije teleportacija, ako ćemo pošteno. To nije "ta" čestica, već neka druga na koju se utjecalo preko prve.

 

Ali za planiranu primjenu, it will work. Na stranu cijena....

Nije riječ o čestici već informaciji izraženoj u qubit-ima. Kvantno preplitanje se i ne može odvijati bez para subatomskih čestica koje su kvantno spregnute. Dakle, brzinom većom od brzine svjetlosti prenesena je (teleportirana je) informacija, ma kakva ona bila.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Dijamanti i kvantna teleportacija

U tome je i cijeli point. Striktno govoreći, nije "obična" teleportacija.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Dijamanti i kvantna teleportacija

Kako se ovo uklapa u dosadašnje tvrdnje da quantum entanglementom nije moguće prenositi informacije?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.6.2014 13:23 (DigiMagic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dijamanti i kvantna teleportacija

Ne sjećam se da je to iko ikada rekao. Ali, bit kvantnog preplitanja i jeste prenos informacije jer u suprotnom kvantno preplitanje ne bi ni postojalo. Meni je najzanimljivije da se informacija prenosi trenutno, znači brže i od brzine svjetlosti. Jedina mana jeste da se "prijemnik" mora fizički odnjeti na željenu destinaciju ostalo je magija.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dijamanti i kvantna teleportacija
Sum_of_all_fears kaže...

U tome je i cijeli point. Striktno govoreći, nije "obična" teleportacija.

Zapravo, striktno govoreći, "obična" teleportacija - ona iz, recimo Star Treka, je više manje ovakva. Originalni subjekt se 'skenira', prebacuje u buffer, na odredištu se formira nova materija, informacija se prebacuje, i kad je prijenos uspješno odrađen, originalni subjekt se 'briše' iz buffera (primjer je incident s Rikerovom teleportacijom iz TNG-a). Tako da, vrlo slično :P

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dijamanti i kvantna teleportacija
Lako za entaglement, problem je, sto je vec naznaceno, sto se on desava trenutno, brze od svijetlosti. Koliko ja znam slicni experimenti su vec i prije provodjeni na elektronima. "Teleportacije" su bile na desetine km. Trenutno!
15 godina
neaktivan
offline
Dijamanti i kvantna teleportacija

Ma to vam je ko sa voodoo lutkama, ono ubodeš ju u ruku i tip isto dobije ranu na tom mjestu a negdje je na drugom kraju svijeta...znanstvenici su tek sad skužili kako to radi. Znači, znanstveno je potvrđeno da voodoo nije prevara!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dijamanti i kvantna teleportacija
tripl3 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

U tome je i cijeli point. Striktno govoreći, nije "obična" teleportacija.

Zapravo, striktno govoreći, "obična" teleportacija - ona iz, recimo Star Treka, je više manje ovakva. Originalni subjekt se 'skenira', prebacuje u buffer, na odredištu se formira nova materija, informacija se prebacuje, i kad je prijenos uspješno odrađen, originalni subjekt se 'briše' iz buffera (primjer je incident s Rikerovom teleportacijom iz TNG-a). Tako da, vrlo slično :P

Netočno. Kvantno upletene subatomske čestice se moraju proizvoditi. U suprotnom, hipotetički da nađete jednu od dvije takve čestice nikada ne bi znali gdje je druga pa bi mjerenje jedne bilo beskorisno jer ne bi znali gdje se druga nalazi. Znači od početka postoje dvije čestice.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice