Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

poruka: 30
|
čitano: 3.161
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa".
14 godina
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

A pričajmo malo što su napravili od lokalnog stanovništa Bikini Attol otočja, dok su radili te eksperimente te kako su ih tretirali.

 

Moja preporuka nadjite si na netu uradak od Johna Pilgera The War on China, pa pogledajte prvi dio dokumentarca.

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

Kubrick je to bolje nasnimio:

 

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok

Lako je bit pametan 60 godina poslije. Sve ima svoje uzroke, nije to samo hegemonija i "usijane glave" (iako dobrim dijelom jest). Nekad ljudi griješe, a nekad jednostavno biraju manje zlo. Da nije bilo tih ružnih događaja i kriznih vremena danas bi svijet možda bio bolji, ali možda bi bio i puno gori.

14 godina
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

da li bi svijet bio gori bez a-bombe?

 

pa mislim da nebi...

 

prije svega, ne bi bilo trgovanja s nacijima i ostalom bandom na kraju rata, svi bi bili suđeni (naravno ne i osuđeni, nisu svi bili isti) ali ne bi neki samo promijenili kapute i nastavili kenjati...

 

bez A-bombe ne bi bilo podjele svijeta na interesne zone u kojima hegemon može raditi što želi, a onaj drugi samo gleda i s svoje strane ograde radi što želi....

 

Problem A-bombe je što prvi put u ljudskoj povijesti nema obrane, ima samo statističke vjerojatnosti da će dio suparnikovih atomskih potencijala ostat operativan i da će uzvratiti...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
Stric_Jura kaže...

....

 

Problem A-bombe je što prvi put u ljudskoj povijesti nema obrane, ima samo statističke vjerojatnosti da će dio suparnikovih atomskih potencijala ostat operativan i da će uzvratiti...

 

Upravo tako.

 

Da nema A bombe već bi očekivali 5. svjetski rat.

16 godina
protjeran
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

Kada vidim ove snimke sve sam bliže priznavanju ideje da nuklearne bombe ne postoje. Koja hrpa bullshita. Blago onome tko vjeruje uhljebima. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

 bez brige, sve se vraca, sve se placa, pasti ce i USA fasizam (kapitalizam i demokracija) i vratiti ce se revolucija :D

9 godina
protjeran
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
LudaRajcica kaže...
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

 bez brige, sve se vraca, sve se placa, pasti ce i USA fasizam (kapitalizam i demokracija) i vratiti ce se revolucija :D

 Da prije USA domacije svijet je bio divno mjesto, istocni susjedi i slicni jedino mogu da cekaju neku kataklizmu umjesto da se pridruze donekle civiliziranom svijetu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
Mayo kaže...

Kada vidim ove snimke sve sam bliže priznavanju ideje da nuklearne bombe ne postoje. Koja hrpa bullshita. Blago onome tko vjeruje uhljebima. 

 

 

Tvoj komentar samo potvrđuje moje stajalište da ljudi s vremenom nisu ništa pametniji, dapače, današnje doba ih uvelike zatupljuje.

Brz i lak pristup informacijama je toliko razlijenio sada već čitave generacije da im fale elementarna znanja pa ih "nadomještaju" s kojekakvim videima o teorijama zavjere koja imaju 0 znanstvene podloge, a temelje se na upitnim iskazima upitnih "znanstvenika" i "svjedoka". 

Pa tako danas imamo pomamu među roditeljima da ne cijepe djecu, jer eto "stručnjaci" i "doktori" u nizu "dokumentarnih" video uradaka na youtube-u kunu se da cijepljenja izazivaju autizam, nikad više populacije nije vjerovalo u chemtrails i trovanja iz aviona, a masoni, ljudi gušteri i Ivan Pernar iskaču iz pašteta.

 

Nuklearna fisija je matematički, fizički i u praksi dokazana stvar - ako fali znanja iz škole uvijek postoje pouzdani izvori na internetu iza kojih stoje vrhunski stručnjaci i znanstvenici s godinama rada, vrhunskih rezultata i priznanja iza sebe. Slažem se da je materija puno kompliciranija nego na gorenavedenom videu, ali svaka odrasla osoba s prosječnom inteligencijom bi trebala razumijeti da ako nešto zvuči komplicirano, vjerojatno i je.

 

 

12 godina
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
kapetan_ajkula kaže...
LudaRajcica kaže...
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

 bez brige, sve se vraca, sve se placa, pasti ce i USA fasizam (kapitalizam i demokracija) i vratiti ce se revolucija :D

 Da prije USA domacije svijet je bio divno mjesto, istocni susjedi i slicni jedino mogu da cekaju neku kataklizmu umjesto da se pridruze donekle civiliziranom svijetu.

 znaci USA fašizam je uredu jer eto ima i drugih kretena :D

zanimljiva filozofija :D

 

o kakvim istocnim susjedima pricas?

9 godina
protjeran
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
LudaRajcica kaže...
kapetan_ajkula kaže...
LudaRajcica kaže...
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

 bez brige, sve se vraca, sve se placa, pasti ce i USA fasizam (kapitalizam i demokracija) i vratiti ce se revolucija :D

 Da prije USA domacije svijet je bio divno mjesto, istocni susjedi i slicni jedino mogu da cekaju neku kataklizmu umjesto da se pridruze donekle civiliziranom svijetu.

 znaci USA fašizam je uredu jer eto ima i drugih kretena :D

zanimljiva filozofija :D

 

o kakvim istocnim susjedima pricas?

 Ne, samo prihvacam realnost, tko bi htio da bude glavni u svijetu. Rusi, Kinezi, netko treci. Ili vjerujes da cemo se svi zajedno drzati za ruke i pjevati 'Imagine' i nece biti ratova? Ovaj svijet je pun ljudi gustera i samo cekaju da preuzmu vlast i moc, pogotovo kad se stvori vakum.

16 godina
protjeran
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
weedos kaže...
Mayo kaže...

Kada vidim ove snimke sve sam bliže priznavanju ideje da nuklearne bombe ne postoje. Koja hrpa bullshita. Blago onome tko vjeruje uhljebima. 

 

 

Tvoj komentar samo potvrđuje moje stajalište da ljudi s vremenom nisu ništa pametniji, dapače, današnje doba ih uvelike zatupljuje.

Brz i lak pristup informacijama je toliko razlijenio sada već čitave generacije da im fale elementarna znanja pa ih "nadomještaju" s kojekakvim videima o teorijama zavjere koja imaju 0 znanstvene podloge, a temelje se na upitnim iskazima upitnih "znanstvenika" i "svjedoka". 

Pa tako danas imamo pomamu među roditeljima da ne cijepe djecu, jer eto "stručnjaci" i "doktori" u nizu "dokumentarnih" video uradaka na youtube-u kunu se da cijepljenja izazivaju autizam, nikad više populacije nije vjerovalo u chemtrails i trovanja iz aviona, a masoni, ljudi gušteri i Ivan Pernar iskaču iz pašteta.

 

Nuklearna fisija je matematički, fizički i u praksi dokazana stvar - ako fali znanja iz škole uvijek postoje pouzdani izvori na internetu iza kojih stoje vrhunski stručnjaci i znanstvenici s godinama rada, vrhunskih rezultata i priznanja iza sebe. Slažem se da je materija puno kompliciranija nego na gorenavedenom videu, ali svaka odrasla osoba s prosječnom inteligencijom bi trebala razumijeti da ako nešto zvuči komplicirano, vjerojatno i je.

 

 

 

 

Ti očito ne razumiješ što je to pojam trolanje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 16:24 (Mayo).
14 godina
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

Podržavam kad BOL prenosi vijesti o digitalizaciji kulturnih i umjetničkih sadržaja, međutim ne vidim osobitu potrebu prenošenja vijesti o digitalizaciji videosnimki atomskih razaranja na BOL-u. Kakav je značaj osim da se popuni forumski prostor?

 
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
kapetan_ajkula kaže...
LudaRajcica kaže...
kapetan_ajkula kaže...
LudaRajcica kaže...
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

 bez brige, sve se vraca, sve se placa, pasti ce i USA fasizam (kapitalizam i demokracija) i vratiti ce se revolucija :D

 Da prije USA domacije svijet je bio divno mjesto, istocni susjedi i slicni jedino mogu da cekaju neku kataklizmu umjesto da se pridruze donekle civiliziranom svijetu.

 znaci USA fašizam je uredu jer eto ima i drugih kretena :D

zanimljiva filozofija :D

 

o kakvim istocnim susjedima pricas?

 Ne, samo prihvacam realnost, tko bi htio da bude glavni u svijetu. Rusi, Kinezi, netko treci. Ili vjerujes da cemo se svi zajedno drzati za ruke i pjevati 'Imagine' i nece biti ratova? Ovaj svijet je pun ljudi gustera i samo cekaju da preuzmu vlast i moc, pogotovo kad se stvori vakum.

 jebi ga, ja se volim igrati sa gusterima, najdraze mi je loviti ih, smrznuti ih i gledati kako se jadni muce nepokretni.... a onda.... giljotina :P ahahaha

salu na stranu....

 

ja nisam pasivan clan ovog drustva i apsolutno ne vijerujem u dogme koje si ti postavljas :D realnost je jako jako subijektivan pojami pa tako i tvoji zakljucci....

 

12 godina
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
BarbaVeli kaže...

Podržavam kad BOL prenosi vijesti o digitalizaciji kulturnih i umjetničkih sadržaja, međutim ne vidim osobitu potrebu prenošenja vijesti o digitalizaciji videosnimki atomskih razaranja na BOL-u. Kakav je značaj osim da se popuni forumski prostor?

 lol, malo smo si smušeni?! :D

16 godina
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

Ok, samo da malo dosađujem....Daleko od toga da sve oružje a pogotovo nuklearno nije najgore zlo koje postoji. Ali, municija sa osiromašenim uranom nije "nuklearno oružje". g. Raos bi sigurno bolje objasnio, ali nije svaki uran isti. Riječ je o izotopima, za municiju se koristi uran-238, koji se nemože (baš jednostavno) koristiti u kontinuiranoj fiziji (to jest atomskoj eksploziji), nisko je radioaktivan, ali je zato izrazito težak. Gustoća mu je oko 70% veća od olova (dakle toliko je "teži"). Inače se koristi i kao balast u zrakoplovima, štit u radijacijskoj terapiji, industrijskoj radiografskoj opremi, i kao materijal spremnika u čuvanju i transportu radioaktivnog materijala. Naravno, koriste ga zato jer im je nusprodukt proizvodnje obogaćenog urana koji se koristi kao gorivo u nuklearkama, i naravno nuklearnom oružju. Proces obogaćivanja urana ima za cilj dobiti što veći udio fisijskog Urana-235. Kako ovaj osiromašeni, U-238 ima daleko dulje vrijeme poluraspada(oko 4 i pol milijarde godina) od lakših izotopa, emitira značajno manje radijacije (60%) nego i prirodni uran koji se kopa po rudnicima. Za usporedbu, fisijski U-235 ima poluraspad 700 milijuna godina. Naravno, mimo toga, sam uran je toksičan, a i kako ga ameri rado koriste kao projektil za protuoklopna djelovanja jer ide zbog ogromne težine po jedinici volumena kroz metal kao kroz putar, on se pri srazu pretvara u pare i finu prašinu, koja ostaje na tlu i koje je onda naravno zatrovano, dane spominjem i mogućnost udisanja. Uglavnom, to je nešto što bi trebalo zabraniti poveljama, ali to nije "atomsko oružje", nego samo teža toljaga, koja je usput toksična. Ali što da se radi, kada su USA i Rusija nagomilale gotovo milijun tona tog nusprodukta obogaćivanja urana i smišljaju si kako to unovčiti. Kažem, ima nekih korisnih funkcija zbog svoje ogromne gustoće (jedna od njih je i u nuklearnim reaktorima 4. generacije za nuklearne elektrane), ali nisam siguran da bi ga baš dijelili okolo s obzirom da se naprednijim tehnikama obogaćivanja može i iz njega ekstrahirati opasnije izotope kojih prosječan osiromašeni uran ima nešto oko 0,2-0,4% (prirodni uran ima oko 0,7%-1%: fun fact - u doba nastajanja zemlje, na njoj je Uran bio velikim dijelom ovaj opasan fisijski U-235, ali je zbog vremena poluraspada od 700 m.g. prešao u ovaj stabilnije jezgre. Dakle da smo onda bili na zemlji i žejeli praviti atomske bombe, nebi uopće trebalo obogaćivanje).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
overhaul kaže...
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

Ok, samo da malo dosađujem....Daleko od toga da sve oružje a pogotovo nuklearno nije najgore zlo koje postoji. Ali, municija sa osiromašenim uranom nije "nuklearno oružje". .

 overhaul znam sve to, samo sam pisao općenito, pošto me zanima fizika, pogotovo nuklearna fizika, znam dosta o tome, 

poanta je u tome da sam htio reći da nitko nije odgovarao za zločine počinjene sa radioaktivnim bombama, 

 

osiromašeni uran  U ratovima u Bosni i Hercegovini, na Kosovu, Afganistanu, Iraku, Srbiji i Crnoj Gori upotrijebljeno je 1,4 milijuna strjeljiva DU, koje odgovara masi od 400.000 kg.

nuklearno oružje ... Od eksplozije i nastale vatrene oluje poginulo je između 70.000 i 80.000, ili oko 30 % ljudi, a od posljedica još 70.000 (Hirošima) .... 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
7 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
miller1985 kaže...
overhaul kaže...
miller1985 kaže...

jesu li odgovarali za ratni zločin nad civilnim stanovništvom, Bikinija, Hirošime, Nagasakija itd. pa od Vijetnama sve do Srbije i sad Sirije gdje su korištene razne verzije atomskog oružja od nuklearnih bombi do osiromašenog urana 

Ok, samo da malo dosađujem....Daleko od toga da sve oružje a pogotovo nuklearno nije najgore zlo koje postoji. Ali, municija sa osiromašenim uranom nije "nuklearno oružje". .

 overhaul znam sve to, samo sam pisao općenito, pošto me zanima fizika, pogotovo nuklearna fizika, znam dosta o tome, 

poanta je u tome da sam htio reći da nitko nije odgovarao za zločine počinjene sa radioaktivnim bombama, 

 

osiromašeni uran  U ratovima u Bosni i Hercegovini, na Kosovu, Afganistanu, Iraku, Srbiji i Crnoj Gori upotrijebljeno je 1,4 milijuna strjeljiva DU, koje odgovara masi od 400.000 kg.

nuklearno oružje ... Od eksplozije i nastale vatrene oluje poginulo je između 70.000 i 80.000, ili oko 30 % ljudi, a od posljedica još 70.000 (Hirošima) .... 

 znas onu staru .sta trazis to i dobijes ...za srbe na kosvu u bosni u srbiji ..teroriste u siriji iraku afganistanu

je to ostaje i normalnim ljudima ,ali da se upitas zasto su ti normalni dopustili sve to ...

ukratko sta trazis to i dobijes

7 godina
protjeran
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
Stric_Jura kaže...

da li bi svijet bio gori bez a-bombe?

 

pa mislim da nebi...

 

prije svega, ne bi bilo trgovanja s nacijima i ostalom bandom na kraju rata, svi bi bili suđeni (naravno ne i osuđeni, nisu svi bili isti) ali ne bi neki samo promijenili kapute i nastavili kenjati...

 

bez A-bombe ne bi bilo podjele svijeta na interesne zone u kojima hegemon može raditi što želi, a onaj drugi samo gleda i s svoje strane ograde radi što želi....

 

Problem A-bombe je što prvi put u ljudskoj povijesti nema obrane, ima samo statističke vjerojatnosti da će dio suparnikovih atomskih potencijala ostat operativan i da će uzvratiti...

 Naravno da je svijet bolje mjesto danas. Europa (sem nas balkanjerosa) rata nije vidjela 70 godina što je nezapamćeno u povijesti. Zvuči paradoksalno na prvu ali nije kad se bolje razmisli. Upravo zbog posjedovanja nuklearnog oružja veliki sukob svjetskih razmjera (npr SAD vs Rusija) više nije moguć jer uporaba atomske bome od strane jedne zemlje znači propast i nje i cijelog svijeta jer bi napadnuta zemlja odgovorila istom mjerom. Problem se javlja kada nestabilne države posjeduju nuklearno oružje poput Indije, Pakistana i vjerojatno Sj. Koreje.

 

My pleasure darlin
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 7:44 (Jim Raynor).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
husarim kaže...
....

 znas onu staru .sta trazis to i dobijes ...za srbe na kosvu u bosni u srbiji ..teroriste u siriji iraku afganistanu

je to ostaje i normalnim ljudima ,ali da se upitas zasto su ti normalni dopustili sve to ...

ukratko sta trazis to i dobijes

 husarim 

ljudi nisu krivi, ako je netko kriv onda su to političari i vojna industrija, 

nisu krvi ni srbi ni kosovari ni sirijci ni afganistanci ni nitko od običnih ljudi

 

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
14 godina
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

... dakle opet europcentrično gledanje povijesti... da nije bilo A-oružja imali bi 5. SR ?!?!?

 

a štro s mrtvima izvan Europe od '45 nadalje?

 

još jednom dječice draga, Ameri su na Vijetnam bacili 2x  količinu bombi UKUPNO potrošenu u 2.SR-u...  ali jebe nam se, daleko od očiju, daleko od srca...

 

koliko je mrtvih u Iraku? Nitko se i ne pita, Afganistan također, Libija... Sirija se gleda jer je u interesu Amerima, ali nitko ne gleda Jemen više...

 

Ja sam za da se Rusi i Ameri pokefaju... neće nitko potegnuti nuklearke, samo da ne gina sitnarija u njihovim proxy ratovima,... a svi znamo kad se arsenali potroše, kreće proizvodnja i rast... ali  neka se "teškaši" potuku s vremena na vrijeme...

 

ja mogu gledati uz kokice uživo TV prijenos:  P800-Oniks vs CVN-74 John Stennis, T-14 vs M1A2...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
@stric jura
Ovo s bombama si malo pretjerao
https://www.quora.com/Is-it-true-that-the-USA-dropped-more-bombs-on-Laos-during-the-Secret-War-than-the-total-amount-of-bombs-dropped-on-Europe-during-World-War-2

Zašto misliš da ratova po svijetu ne bi bilo ako bi se ratovalo u Evropi? I gdje bi to ratovali veliki, ako ne u Evropi? S kokicama bi mogao gledati kroz prozor, dok bomba ne makne zid, za bolji doživljaj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

Uglavnom, razvilo se, testiralo se, pa i detoniralo nad civilima i od toga nema bježanja. Ali kad se već toliko eksplozija izvelo kao što je Colossus7 linkao ovu popularnu infografiku, dobro je da barem vidimo i što je to bilo.
Svakako je impresivno, a i da se proučavati ponašanje fluida, udarnih valova, i omjere između pojedinih silina detonacija. Vjerojatno slične snimke imaju i Rusi, Francuzi, Britanci... pa kad su već zagadili zemlju i uništili 
lokacije, mogli bi podijeliti sa svijetom tu svoju ostavštinu. Kakva god da jest.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok

LAOS ????

 

ah da oni su bili kolateralna žrtva, a bombe na Vijetnam (osobiti Sjeverni) se ne broje, oni su svi odreda bad guys...

 

najbolje mi je ona najava na početku "Flight of an Intruder" ... bla bla bla.. unarmed ?!?!?!

 

jeba te Irud, bombarder je nenaoružan ?  Ono  A u A-6 oznaci znači "Attacker"...

 

što su ih Vijetnamci trebali dočekivat držeći se za nožne palce i s teglicom vazelina svaki ?

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
online
Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pokusa

U ovim zadnjim porukama se donekle skriva "catch". Pitanje je trebamo li biti zahvalni ili ne Amerima što nuklearnu nisu upotrijebili još par puta a imali su priliku. Npr. da su u Koreji atomskom sravnili par gradova sa zemljom rat bi završio vrlo brzo. Ovako je rat trajao godinama, poginulo je puno više ljudi a sravnjeno nije bilo par gradova nego cijela Koreja (tj. cijela sjeverna i veći dio južne). Vijetnam je već dosta kompliciraniji problem i tamo bi učinak nuklearnog oružja bio upitan. Laos - kad pustiš jednu od sukobljenih strana u zemlju i daš im podršku, onda si aktivni sudionik u ratu a ne kolateralna žrtva.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
jozef kaže...

U ovim zadnjim porukama se donekle skriva "catch". Pitanje je trebamo li biti zahvalni ili ne Amerima što nuklearnu nisu upotrijebili još par puta a imali su priliku. Npr. da su u Koreji atomskom sravnili par gradova sa zemljom rat bi završio vrlo brzo. Ovako je rat trajao godinama, poginulo je puno više ljudi a sravnjeno nije bilo par gradova nego cijela Koreja (tj. cijela sjeverna i veći dio južne). Vijetnam je već dosta kompliciraniji problem i tamo bi učinak nuklearnog oružja bio upitan. Laos - kad pustiš jednu od sukobljenih strana u zemlju i daš im podršku, onda si aktivni sudionik u ratu a ne kolateralna žrtva.

 Na taj način pacificiran je Japan u WW2. Američke procjene o žrtvama planirane invazije Japana išle su od MacArthurovih 120 000 poginulih američkih vojnika do čak LeMayovih pola milijuna. Na te broje svakako treba dodati i stotine tisuća Japanskih vojnika i civila. Kad se u obzir uzme i fanatičnost japanske vojske i njihova vodstva svakom razumnom je jasno da su dvije bačene nuklearne bombe na Japan bile puno manje zlo od konvencionalne invazije.

Zanimljivo je također da je MacArthur bio glasan pobornik uporabe nuklearnog oružja u Koreji što ga je i koštalo prisilnog umirovljenja. Tko zna, da je onda Sj. Koreja poražena do kraja možda bi danas svijet bio sigurnije mjesto i ne bi čitali kako je Sj. Koreja i njen luđak od poglavara na korak do funkcionalnog nuklearnog oružja i interkontinentalnih raketa.

My pleasure darlin
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 11:48 (Jim Raynor).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalizirane snimke američkih nuklearnih pok
miller1985 kaže...
husarim kaže...
....

 znas onu staru .sta trazis to i dobijes ...za srbe na kosvu u bosni u srbiji ..teroriste u siriji iraku afganistanu

je to ostaje i normalnim ljudima ,ali da se upitas zasto su ti normalni dopustili sve to ...

ukratko sta trazis to i dobijes

 husarim 

ljudi nisu krivi, ako je netko kriv onda su to političari i vojna industrija, 

nisu krvi ni srbi ni kosovari ni sirijci ni afganistanci ni nitko od običnih ljudi

 

 

 e bas su oni i krivi

obicni ljudi su u policiji vojsci ,,ko ratuje ..?? politicari ?

sta koji kiki politicar moze bez naroda

nista

 

narod je taj koji se hvata oruzja i zavijaju tamo nekakva kola ohrabrivanja

i narod je taj koji je kriv za sve sto je politika uradila 

znaci .." sta trazis to i dobijes" 

 

svi znamo sta je taj narod ispljuvak uradio 91've

svi znamo za sirijski pokusaj pravljanja nukearne bombe i financiranja

kurda/palestinaca da ratuju u turskoj/palestini = sta su trazili to i dobili

 

svi znamo za vladajuce talibane u avganistanu i sto su oni tamo radili svom narodu

plus prodaja tone opiuma / curica od 5-9godina / prodaja crnih safira

i financiranje trorista = sta su trazili to i dobili

 

narod je kriv za sve ratove ..politika je politika bez naroda je velika 0

ako narod nece nesto niko ih nemoze naterati

rumunija --kad je njihov diktator htio rat

narod skupa s vojskom izasao na ulice i rekao ne

ko je pbijedio ??

da li bi milosevic poceo rat  da srpski narod nije htio rat, ne 

isto kao sirijom,afganistanom itd itd

 

kazete vijetnam ,

,francuska kolonija--oslobodjenje--klanje pristalica fr i pametnih ucenih ljudi 

svadja i podjela na sj / jug,opet klanje represija naroda od obe strane

puskaranje sj vijetnam s laosom

pa puskaranje izmedju bogatog sj i siromasnog juga (kao i u koreji),

plakanje amerikancima s juga tj ne komunistickog

i ameri salju pomoc pa i vojsku ,kina pomaze sjever rusija takodje 

sj vijetnam ulazi u laos da zaobidje usa linije

usa tuce i laos i sj vietnam 

""narod"" vise nije bio za taj rat ,i naterali usa vojsku na povlacenje

vietnam ujedinjen  klanje ovih koji su bili kontra ,max exodus ljudi

vietnam napada laos i uspostavljaju komuniste na vlast ..opet klanje ucenih i kontrasa

ko je sad tu los a ko dobar ??

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 13:52 (husarim).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice