Chrome - keylogger?

poruka: 44
|
čitano: 6.268
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome - keylogger?".
16 godina
neaktivan
offline
Chrome - keylogger?

Uz to i

 

11.1 ... By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any Content which you submit, post or display on or through, the Services.

(http://www.google.com/chrome/intl/en/eula_text.html)

 

Ja cekam s isprobavanjem dok neki linuxasi nadobudiji od mene malo urede taj kod i izdaju verziju u kojoj ne moras prodat dusu da bi surfao...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Chrome - keylogger?

Ah ah ah, ajmo sad svi skočit googleu za vrat. Da ga nema, internet bi gubio smisao, možda bi dominirao MS koji ba naplaćivao pristup svojim stranicama i resursima. Google barem ne radi takve stvari. Microsoft razmišlja kako od običnog korisnika izvući što više $$$, a google izvlači iz onih koji imaju novac, drugim riječima, ne napada direktno korisnika već ga pušta da uživa u blagodatima interneta i troši novac te na taj način preko postotaka zarađuje. Meni djeluje pošteno, da se MS toga prije sjetio ne bi trebao sada prodavati maglu.

http://ticker.7910.org/as1cCvD0g411110MDAwMTE0ZHwwMDAxMjM1ZHxEYXZvciBpbWE.gif
16 godina
neaktivan
offline
Chrome - keylogger?

A bas sam ga mislio kompajlirati veceras. Sad neide sigurno. Neke stvari su ipak nedopustive.

Gentoo user. :')
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Chrome - keylogger?

Dobre ideje ali EULA je banana, sada mene zanimaju šifre koje sam upisao i koje je Chrome zapamtio... Dali su i one sada vlasništvo Googlea?! ;) (Not funny! :\)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Chrome - keylogger?

Ovaj jel takav problem buduci da je program open source dodati par linija koda da se sa podatcima koje šalje napravi bitni xor  sa random generiranim brojevima. :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
zbuzanic kaže...

Ah ah ah, ajmo sad svi skočit googleu za vrat. Da ga nema, internet bi gubio smisao, možda bi dominirao MS koji ba naplaćivao pristup svojim stranicama i resursima. Google barem ne radi takve stvari. Microsoft razmišlja kako od običnog korisnika izvući što više $$$, a google izvlači iz onih koji imaju novac, drugim riječima, ne napada direktno korisnika već ga pušta da uživa u blagodatima interneta i troši novac te na taj način preko postotaka zarađuje. Meni djeluje pošteno, da se MS toga prije sjetio ne bi trebao sada prodavati maglu.

 
Meni je smješno da MS zbog "izvlačenja para" napadaju ljudi koji mu nikada nisu dali ni ni lipe, a često koriste sve njegove proizvode, al dobro sad, to je ovdje offtopic...
Ontopic je masivna povreda privatnosti koju mnogi prihvaćaju bez beda, i monopolist kakvog dugo nije bilo i koji ima više podataka o tebi od SOAe, a svima se čini pošten... čudno. Kod MS kad platiš bar znaš što si platio, kod Google ni ne znaš što ne plaćaš...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?

Googla se treba plašiti. 

16 godina
neaktivan
offline
Chrome - keylogger?

ne kužim zašto svi pljuju baš sad. mislim... kužim, sad je pravi trenutak za privući pažnju i nabiti si page rank.

1) google search je također keylogger i eula mu ima sve što ima i ova od chrome-a

2) google desktop search također

3) google earth i desktop search imaju istu politiku patchiranja, odnosno google također zadržava pravo force-anja patcheva

4) one gluposti koje razna piskarala nazivaju sigurnosnim propustima u chrome-u, rade i u apsolutno svim drugim browserima na potpuno isti (ili još opasniji) način. probao sam.

 

tak da ono... piss the f.. of.

 

 

horza [ono ispred konpjuktora]
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?

Google, glavni Microsoftov suparnik na polju interneta, zadaje Microsoftu velike muke. Kad je u pitanju njegov g-mail, pretraživač, desktop search, maps, i napokon Chrome, još jedan pretraživač kojime se pokušava korisnike odmaknut, od Internet Explorera, koji se nemože usporedit ni s jednim browserom. Internet Explorer jednostavno je najlošiji web browser na tržištu, i sam Microsoft to zna i zato pokušava svim silama i monopolističkim načinima oštećuje korisnike, pogledajte samo tužbe koje je dobio od europske komisije....Ove "velike" optužbe, da je Chrome keylogger, dolaze iz Microsoftovog tabora, u kojemu je i sam BUG član, pa i nisu za svaćat ozbiljno, jer tako se eliminira konkurencija, i to jaka! A savjetovao bih BUG-ovoj redakciji da se malo odmaknu od tog je....og microsofta.....i da teme pišu sa gledišta korisnika, a ne multinacionalne monopolističke kompanije kojoj je jedini cilj zaradit na ljudima, a prodavat blago rečeno KRŠ!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 16:26 (iMAX).
16 godina
offline
Chrome - keylogger?

Paranoicni ameri

 

Evo tih brojeva:

 

http://www.google.com/search?rlz=1C1CHMG_enMK291&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=bug.hr

 

1C1CHMG  i enMK291

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Chrome - keylogger?

Da, da, sve je urota Microsofta i američke vlade da zavladaju svijetom. BUG je leglo špijuna i propagandnih autora koji su debelo plaćeni za urotu protiv svakog pravog hrvatskog katolika i liuxaša.

Dolje BUG!

Dolje Microsoft!

Dolje buržuji!

Živjela sloboda!

 

Nemjerljivo je koliko se neki, nespremni da upotrijebe vlastiti mozak i donesu vlastite zaključke, prepuštaju predrasudama i propagandi, te glupim idejama koje još gluplje zvuče napisane. I pri tome ne mislim isključivo na one opsjednute korporativnom propagandom poput MAC fanatika koji su otišli najdalje u svojoj fanatičnosti da za lovu tvore umjetne redove pred dućanima ili kampiraju zbog mobitela (koliko daleko i strašno ljudska glupost i podložnost manipulaciji ide) ili onih koji kao idioti skaču po pozornosti opčinjeni ogromnim plaćama (zbog kojih bi i ja pravio budalu od sebe), već i na one koji na suprotnoj strani promoviraju jednako prozirnu i glupu propagandu i pranje mozgova, kao kontru prvima.

 

U temi avatara, parafrazirat ću jedan quote Quieenie: "If we went around punishing people for being stupid, some would have been in prison all their life."

 

"Usput, ni sam Ballmer nije bio posve u krivu kada je rekao da za razliku od Googlea, Microsoft ne pregledava našu poštu. "

 

Što se pregledavanja pošte tiče, sumnjam da Google troši resurse na nešto toliko zahtjevno i ogromno kao Gmail mailovi. Čak da Google to i čini, uvijek imate enkripciju i činjenicu da nema onog servera osim vlastitog i to pod fizičkom kontrolom, da ne postoji opcija čitanja pošte.

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 17:21 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Chrome - keylogger?

Dolje i Google...usput rečeno...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Chrome - keylogger?

Chrome je open source, ne sumnjam da ce nedugo nakon izdavanja finalne verzije izaći i "free" verzija bez EULE, identifikacijskih brojeva...

A tada to za keylogger neće biti bitno jer ionako Google Suggest radi na taj način, a bez ID broja ionako ne znaju koga logaju.

Ipak, ne vjerujem da ima razloga za paniku, Google ne bi napravio nešto tako zlobno i glupo, jer im je to nepotreban rizik na koji dioničari ne bi bili spremni, a Google ionako vec zna sta tko trazi na netu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
iMAX kaže...

Google, glavni Microsoftov suparnik na polju interneta, zadaje Microsoftu velike muke. Kad je u pitanju njegov g-mail, pretraživač, desktop search, maps, i napokon Chrome, još jedan pretraživač kojime se pokušava korisnike odmaknut, od Internet Explorera, koji se nemože usporedit ni s jednim browserom. Internet Explorer jednostavno je najlošiji web browser na tržištu, i sam Microsoft to zna i zato pokušava svim silama i monopolističkim načinima oštećuje korisnike, pogledajte samo tužbe koje je dobio od europske komisije....Ove "velike" optužbe, da je Chrome keylogger, dolaze iz Microsoftovog tabora, u kojemu je i sam BUG član, pa i nisu za svaćat ozbiljno, jer tako se eliminira konkurencija, i to jaka! A savjetovao bih BUG-ovoj redakciji da se malo odmaknu od tog je....og microsofta.....i da teme pišu sa gledišta korisnika, a ne multinacionalne monopolističke kompanije kojoj je jedini cilj zaradit na ljudima, a prodavat blago rečeno KRŠ!!

 

Ako je Microsoft tolko gadan, zašto još koristiš Windowse? IE 7 je sasvim solidan browser, IE8 izgleda još bolje, to što ti koristiš nelegalne windowse i još nisi uspio apgrejat na sedmicu ne znači ništa. Opet, tema google, a ljudi napadaju Microsoft... a što je najčudnije linuksaš ga brani?WTF,omg,LOLZ,whatever...

Google je isti vrag ko Microsoft, gigatnska monopolistička firma koja zgrće ogromne pare na račun svojih korisnika, samo što ima bolji PR odjel...

Gle, nitko ne sugerira da će ti Google google ukrast pasword za mejl, ili stvarno koristiti sve sto submitaš preko Chromea, ili bilo kojeg drugog googleovg servisa, ali moraš priznat da ta EULA zvuči jako creepy i jako nepotrebno.

Ja nemam niš protiv Googlea, niti protiv Microsofta, ali gluposti su gluposti bez obzira kolko se nekom sviđa onaj koji ih pravi ili ne sviđa onaj koji na njih ukazuje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
Online ne postoji riječ "privatno" ako nije enkodirana najmanje 256 bitnom enkripcijom s javnim i tajnim ključevima.

 

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 18:36 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Chrome - keylogger?

Keylogger? Koji komad softwarea nije?

 

Ali, call me paranoid, ovo ide prema računalu bez kante. Google je Vaš OS i nije nigdje ni blizu Vaše sobe. Kod Vas je samo high-speed pristup Internetu, tipkovnica, miš i monitor. Sve ostalo je Google.

Pazite sad: što Vam treba da bi radili neke osnovne stvari na računalu? Google ima search, Gmail, Docs, Finance, Calendar, Picasa web za slike, Reader, Blog, Youtube i Google Video, Maps.... Treba Vam još nešto? Bez brige, s vremenom će i bit full Photoshop, neki developer alat (Visual Studio ili slično), Catia...

 

Mark my words!

 

BTW, koristim sve što Google ispljune pa tako i Chrome. Koliko Google Već zna o meni, korištenje Chrome-a je tako mala količina informacija da je to zanemarivo. Samo zamislite sve podatke koje ste "poklonili" Googleu samo što ga koristite za pretraživanje i/ili sve podatke koji su prošli kroz Vaš mailbox ako koristite Gmail... Hmmm.... Odavno svi prate sve, samo nije bilo toliko javno!

CROTeam racing
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Chrome - keylogger?
naxeem kaže...
Online ne postoji riječ "privatno" ako nije enkodirana najmanje 256 bitnom enkripcijom s javnim i tajnim ključevima.

 

 Da, ali ako je kod za enkripciju napisan od megakorporacije koja ti i sama kaze da ce ti uzet sve sto si ikada napisao, onda imas problem...
Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
dekstroza kaže...
iMAX kaže...

Google, glavni Microsoftov suparnik na polju interneta, zadaje Microsoftu velike muke. Kad je u pitanju njegov g-mail, pretraživač, desktop search, maps, i napokon Chrome, još jedan pretraživač kojime se pokušava korisnike odmaknut, od Internet Explorera, koji se nemože usporedit ni s jednim browserom. Internet Explorer jednostavno je najlošiji web browser na tržištu, i sam Microsoft to zna i zato pokušava svim silama i monopolističkim načinima oštećuje korisnike, pogledajte samo tužbe koje je dobio od europske komisije....Ove "velike" optužbe, da je Chrome keylogger, dolaze iz Microsoftovog tabora, u kojemu je i sam BUG član, pa i nisu za svaćat ozbiljno, jer tako se eliminira konkurencija, i to jaka! A savjetovao bih BUG-ovoj redakciji da se malo odmaknu od tog je....og microsofta.....i da teme pišu sa gledišta korisnika, a ne multinacionalne monopolističke kompanije kojoj je jedini cilj zaradit na ljudima, a prodavat blago rečeno KRŠ!!

 

Ako je Microsoft tolko gadan, zašto još koristiš Windowse? IE 7 je sasvim solidan browser, IE8 izgleda još bolje, to što ti koristiš nelegalne windowse i još nisi uspio apgrejat na sedmicu ne znači ništa. Opet, tema google, a ljudi napadaju Microsoft... a što je najčudnije linuksaš ga brani?WTF,omg,LOLZ,whatever...

Google je isti vrag ko Microsoft, gigatnska monopolistička firma koja zgrće ogromne pare na račun svojih korisnika, samo što ima bolji PR odjel...

Gle, nitko ne sugerira da će ti Google google ukrast pasword za mejl, ili stvarno koristiti sve sto submitaš preko Chromea, ili bilo kojeg drugog googleovg servisa, ali moraš priznat da ta EULA zvuči jako creepy i jako nepotrebno.

Ja nemam niš protiv Googlea, niti protiv Microsofta, ali gluposti su gluposti bez obzira kolko se nekom sviđa onaj koji ih pravi ili ne sviđa onaj koji na njih ukazuje.

 Koristim original Windows, ali imam u planu preć na linuks. IE sam koristio jako kratko, kad sam se tek počeo muvat oko kompova, koristim Firefox odkada je izašao.....A to da je Google isto kao microsoft, je, isto je monopolistička firma, ali koja svojim korisnicima, za razliku od MS-a nešto i daje, i to besplatno, bar u neku ruku.....mi smo postali ovisnici o MS-u, jer nemamo novca, vremena, volje ili nečeg drugog da koristimo nešto drugo. MS se proširio po svijetu poput neke kuge, i sve što se proizvodi, u večini je za MS, odnosno Windows, i normalno kad je došlo do nagle pojave OpenSourca, pomutilo je planove MS, koji sada nema tehničke sposobnoosti boriti se s njima, već izmišlja lažne optužbe.......jednostavno nedopušta konkurenciji da se infiltrira u njihov OS, samo da bi m mogli sljepo kupovat njihove proizvode, koji su, kako sam već rekao, KRŠ!!
16 godina
offline
Chrome - keylogger?

Svima su super nove mogućnosti novog softvera, ali kada se spomene da bi netko mogao prikupljati podatke o korištenju ili navikama korisnika - koma! 

Ja kažem - ako će se ti podaci koristiti u svrhu poboljšanja finalnog proizvoda i ubrzanja snalaženja i manevriranja kroz ocean podataka koji zovemo internet, go for it Google!

Ne vjerujem da bi se tako prikupljeni podaci koristili štetno po same korisnike od strane jednog Google-a koji si ne može dopustiti nekakve skandale ili loš publicitet.

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
SupremeCommander kaže...
naxeem kaže...
Online ne postoji riječ "privatno" ako nije enkodirana najmanje 256 bitnom enkripcijom s javnim i tajnim ključevima.

 

 Da, ali ako je kod za enkripciju napisan od megakorporacije koja ti i sama kaze da ce ti uzet sve sto si ikada napisao, onda imas problem...
Pojasni mi kakvog utjecaja ima megakorporacija na Rijndael i kako im to može pomoći da pročitaju moj enkriptirani mail? Ako me brine alat, sam ću napisati svoj enkripter i dekripte, to nije baš nešto teško. Algoritmi su standard.
iMAX kaže...
dekstroza kaže...
iMAX kaže...

Google, glavni Microsoftov suparnik na polju interneta, zadaje Microsoftu velike muke. Kad je u pitanju njegov g-mail, pretraživač, desktop search, maps, i napokon Chrome, još jedan pretraživač kojime se pokušava korisnike odmaknut, od Internet Explorera, koji se nemože usporedit ni s jednim browserom. Internet Explorer jednostavno je najlošiji web browser na tržištu, i sam Microsoft to zna i zato pokušava svim silama i monopolističkim načinima oštećuje korisnike, pogledajte samo tužbe koje je dobio od europske komisije....Ove "velike" optužbe, da je Chrome keylogger, dolaze iz Microsoftovog tabora, u kojemu je i sam BUG član, pa i nisu za svaćat ozbiljno, jer tako se eliminira konkurencija, i to jaka! A savjetovao bih BUG-ovoj redakciji da se malo odmaknu od tog je....og microsofta.....i da teme pišu sa gledišta korisnika, a ne multinacionalne monopolističke kompanije kojoj je jedini cilj zaradit na ljudima, a prodavat blago rečeno KRŠ!!

 

Ako je Microsoft tolko gadan, zašto još koristiš Windowse? IE 7 je sasvim solidan browser, IE8 izgleda još bolje, to što ti koristiš nelegalne windowse i još nisi uspio apgrejat na sedmicu ne znači ništa. Opet, tema google, a ljudi napadaju Microsoft... a što je najčudnije linuksaš ga brani?WTF,omg,LOLZ,whatever...

Google je isti vrag ko Microsoft, gigatnska monopolistička firma koja zgrće ogromne pare na račun svojih korisnika, samo što ima bolji PR odjel...

Gle, nitko ne sugerira da će ti Google google ukrast pasword za mejl, ili stvarno koristiti sve sto submitaš preko Chromea, ili bilo kojeg drugog googleovg servisa, ali moraš priznat da ta EULA zvuči jako creepy i jako nepotrebno.

Ja nemam niš protiv Googlea, niti protiv Microsofta, ali gluposti su gluposti bez obzira kolko se nekom sviđa onaj koji ih pravi ili ne sviđa onaj koji na njih ukazuje.

 Koristim original Windows, ali imam u planu preć na linuks. IE sam koristio jako kratko, kad sam se tek počeo muvat oko kompova, koristim Firefox odkada je izašao.....A to da je Google isto kao microsoft, je, isto je monopolistička firma, ali koja svojim korisnicima, za razliku od MS-a nešto i daje, i to besplatno, bar u neku ruku.....mi smo postali ovisnici o MS-u, jer nemamo novca, vremena, volje ili nečeg drugog da koristimo nešto drugo. MS se proširio po svijetu poput neke kuge, i sve što se proizvodi, u večini je za MS, odnosno Windows, i normalno kad je došlo do nagle pojave OpenSourca, pomutilo je planove MS, koji sada nema tehničke sposobnoosti boriti se s njima, već izmišlja lažne optužbe.......jednostavno nedopušta konkurenciji da se infiltrira u njihov OS, samo da bi m mogli sljepo kupovat njihove proizvode, koji su, kako sam već rekao, KRŠ!!
Ma ne zavaravaj samog sebe. Ne koristiš ništa dugo jer nisi sposoban za to kao ni većina korisnika. Nemaš ni znanja ni volje bakćati se sa sustavom koji traži angažman i rad i znanje.
Ako pak jesi sposoban, vjerojatno ti se neda kao ni dobrom dijelu korisnika.
Prestani pljuvati po stvarima o kojima nemaš pojma. Linux ne koristiš jer ne znaš dovoljno za to i jer ti sigurno najmanje jedan komad hardvera neće raditi dobro, a da ne govorim o šansama za bluetooth, usb, fotoaparate, printere, projektore i sl. periferije. Uza sve to naviknut si, zbog piratluka, na udobnost Excela, Worda, Outlooka, pa se i kad probaš alternative brzo vratiš svom dobrom starom ukradenom Officeu.

Da se MS nije 'proširio kao kuga' nebi ti sinko PC vidio na stolu sada. Što se tehničke sposobnosti tiče, daj ne budi smiješan. OS zajednica je samo potaknula MS i ostale velike proizvođače na napredak i razvoj, ali daleko je to od gluposti.

Proizvodi im nisu krš, već su krš korisnici. Windowsi kao najjednostavniji sustav za korištenje stvara probleme. Mogu misliti kako bi se takvi korisnici služili jednim Linuxom ako nisu sposobni ni za Windows.
Ako je teško osobi X pronaći postavke slova za diskove, drivere instalirat i sl. stvari na Windowsima, živo me zanima kako će takva osoba reparticionirati diskve na linuxu ili rekompajlirati drivere, gc i sl. Znaš kako? - Nikako.
Za takve je MAC: ako te mogućnosti MAC-a zadovoljavaju, kupiš i radiš. Točka. Nema dalje.

Znaš kada će open source biti prijetnja Microsoftu, Googleu, Appleu, Autodesku, IBM-u, Adobeu i sličnima: nikada. Isto tako će Linux i ostale open s. stvari ili besplatne stvari iz tog segmenta trebati još godine i godine dok dođ na razinu prihvatljivu običnim korisnicima i razinu end-user kvalitete jednog Windowsa.

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 20:36 (naxeem).
15 godina
offline
Chrome - keylogger?

Bravo naxeem! Svaka čast.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
naxeem kaže...

Proizvodi im nisu krš, već su krš korisnici. 

 stara dobra poslovica svih prodavača: kada nešto neradi, najbolje je okriviti korisnika i reć da je proizvod ludilo, a da je korisnik taj koji nevalja...

p.s. mene zanima zašto ljudi nazivaju google monopolistom
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 21:33 (Tony).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
Tony kaže...

p.s. mene zanima zašto ljudi nazivaju google monopolistom
 
Kad si zadnji put vidio website bez google adsa?
16 godina
protjeran
offline
Chrome - keylogger?

Nisam ni sumljao da ce se vjecna (∞) rasprava nekako odtegnuti na Win (666) vs Lin(69), MS (666) vs Google (10¹°°).

Moj tata ima vece misice, i vozzii ficu, a moj ujac je jaci od tvog i razbit ce i tebe i tvoje prijatelje ako me dirnes i ja sam bolji od tebe, i ako te moj tata vidi gotov si i i ako ako samo jos nesto kazes ja cu pocet plakat i utopit cu te u svojim suzama..... Djecja posla.
Uzivajte...

Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Chrome - keylogger?
Tony kaže...
naxeem kaže...

Proizvodi im nisu krš, već su krš korisnici. 

 stara dobra poslovica svih prodavača: kada nešto neradi, najbolje je okriviti korisnika i reć da je proizvod ludilo, a da je korisnik taj koji nevalja...

p.s. mene zanima zašto ljudi nazivaju google monopolistom
 Slažem se. Nije u potpunosti ispravno (svoje) korisnike nazivati pogrdnim imenom. Nismo svi ustaljena mišljenja u smislu PC (da), Windows Vista (da), grafička kartica ATI HD4870x2 (da), Mozilla Firefox 3.0 (da) itd. Na kraju, i sve što nas čini različitima nas čini i ljudima u neku ruku. Pa tko voli nek' izvoli. Ili "kud' svi tud i ćoravi Mujo", što bi važilo za neke druge. pozz
Intel Core 2 Quad Q6600, DDR2 2x2048, ATI Radeon Sapphire HD4870, Creative Labs X-Fi Extreme Music
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
naxeem kaže...
Ma ne zavaravaj samog sebe. Ne koristiš ništa dugo jer nisi sposoban za to kao ni većina korisnika. Nemaš ni znanja ni volje bakćati se sa sustavom koji traži angažman i rad i znanje.
Ako pak jesi sposoban, vjerojatno ti se neda kao ni dobrom dijelu korisnika.
Prestani pljuvati po stvarima o kojima nemaš pojma. Linux ne koristiš jer ne znaš dovoljno za to i jer ti sigurno najmanje jedan komad hardvera neće raditi dobro, a da ne govorim o šansama za bluetooth, usb, fotoaparate, printere, projektore i sl. periferije. Uza sve to naviknut si, zbog piratluka, na udobnost Excela, Worda, Outlooka, pa se i kad probaš alternative brzo vratiš svom dobrom starom ukradenom Officeu.

Da se MS nije 'proširio kao kuga' nebi ti sinko PC vidio na stolu sada. Što se tehničke sposobnosti tiče, daj ne budi smiješan. OS zajednica je samo potaknula MS i ostale velike proizvođače na napredak i razvoj, ali daleko je to od gluposti.

Proizvodi im nisu krš, već su krš korisnici. Windowsi kao najjednostavniji sustav za korištenje stvara probleme. Mogu misliti kako bi se takvi korisnici služili jednim Linuxom ako nisu sposobni ni za Windows.
Ako je teško osobi X pronaći postavke slova za diskove, drivere instalirat i sl. stvari na Windowsima, živo me zanima kako će takva osoba reparticionirati diskve na linuxu ili rekompajlirati drivere, gc i sl. Znaš kako? - Nikako.
Za takve je MAC: ako te mogućnosti MAC-a zadovoljavaju, kupiš i radiš. Točka. Nema dalje.

Znaš kada će open source biti prijetnja Microsoftu, Googleu, Appleu, Autodesku, IBM-u, Adobeu i sličnima: nikada. Isto tako će Linux i ostale open s. stvari ili besplatne stvari iz tog segmenta trebati još godine i godine dok dođ na razinu prihvatljivu običnim korisnicima i razinu end-user kvalitete jednog Windowsa.

 Ako nije problem, bili se mogao malo kontrolirati? Mislim, ipak bi trebao bit nekakav autoritet na ovom forumu. Meni je ovaj tekst zvučao tako oštro i uvredljivo da bi ti ja dao žuti da sam admin Smijeh
In other news, OS rješenja nisu samo Linux distribucije, več i Firefox, Gimp, Eclipse, Code Blocks, i slični programi koji realno jesu i te kako velika prijetnja megakorporacijama. Za primjer, ti se možda jesi navikao radit u VS, ali da radiš u Javi ili nedaj bože Lotusu (neću komentirat, prepoznat će se), cijenio bi dobro besplatno sučelje koje je bolje od komercijalnog rješenja. Nije sve tako crno-bijelo.
Usput, IE7 je relativno loš browser kad ga se uspoređuje s top 3 (zanemarimo uzaludne pokušaje tipa Konquerer). Aplikacija je troma i spora, do te mjere da korisnik koji se prebacuje s nekog alternativnog browserera nikad ni ne vidi dali engine brže ili sporije otvara stranice. Sučelje je loše, dok je IE8 krenuo u pravom smijeru, i za njega bih čak rekao da "može proći". Nije firefox (stvar je u ekstenzijama, koje su stvarnost i nema ih smisla odvajati od browsera u promatranju, kad ih i onako svi koristimo), ali je miljama ugodniji od recimo Safarija.
Why so serious???
15 godina
offline
Chrome - keylogger?

U potpunosti se slazem sa naxeem-om. Moje misljenje je da se danasnji korisnici racunala isvega vezanog za racunalo mogu svrstati u 3 grupe.

 

1. grupa se sastoji od krajnjih korisnika koji vecinom ne zele komentirati ovakve teme, medjutim i tu se nadje nekoliko glupana koji misle da su dorasli problemu.

 

2. grupa se sastoji od ljudi sa takozvanim naprednim znanjem (upoznati su sa pojmovima kernela, ljuske Os-a, kompajliranjem , automatima, i na kraju sa source codom, ali

napominjem, samo su upoznati), kod njih se javlja ovaj ludjacki nagon o raznim urotama ilti ne znam cemu jos. Sto se tice monopolizma, ja sam uvjeren da bi i ti korisnici

(poput MS, google-a i svih normalnih) na neki nacin naplatili ulozeno znanje i vrijeme potrebno za nastanak vlastitog software-a ili cak samog algoritma(naravno ako je tu rijec o kvaliteti).

 

3. grupa sadrzi najvise eksperte svog podrucja, a ti ljudi se uopce ne pojavljuju na ovakvim forumima i ne ulaze u diskusije sa "seoskim bakama".

 

Naravno da tu postoji i nekih hibrida kao sto je i naxeem koji ocito shvaca bit informatickog menadžmenta, medjutim ja mu kazem da su ljudi za tipkovnicom natvrdoglaviji ljudi...

 

PS: Ne bi virovali u koju bi grupu sam sebe svrsta...:-)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 23:10 (JohnW).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Chrome - keylogger?
Znaš kada će open source biti prijetnja Microsoftu, Googleu, Appleu, Autodesku, IBM-u, Adobeu i sličnima: nikada. Isto tako će Linux i ostale open s. stvari ili besplatne stvari iz tog segmenta trebati još godine i godine dok dođ na razinu prihvatljivu običnim korisnicima i razinu end-user kvalitete jednog Windowsa.

Ma sigurno si u pravu.... sigurno

Softvare kod mene:
Ubuntu
Firefox
Utorrent
Miranda
Mysql
php
ffdshow
sqlyog
apache
media player classic
vlc
mangosproject.org

Ja glasam za open source, istina da sam sada na XP-u (posao), ali doma se vrti kubuntu i moram priznat da mi je jednostavnije instalirati i podesiti (k)ubuntu nego XP.


ps. fakat mi se ne da pisat na ovom forumu za neznalice, ali mi tipovi poput nexxema dignu tlak, i pogledam sad neexemov profil i vidim da je on moderator??? TKO je njemu dao moderiranje? Viče Prestrašno. Odo ja. Neću više komentirat, OBEĆAVAM!
http://ticker.7910.org/as1cCvD0g411110MDAwMTE0ZHwwMDAxMjM1ZHxEYXZvciBpbWE.gif
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 8:34 (zbuzanic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome - keylogger?
Cika Jova Zmaj kaže...
Meni je ovaj tekst zvučao tako oštro i uvredljivo da bi ti ja dao žuti da sam admin Smijeh
In other news, OS rješenja nisu samo Linux distribucije, več i Firefox, Gimp, Eclipse, Code Blocks, i slični programi koji realno jesu i te kako velika prijetnja megakorporacijama. Za primjer, ti se možda jesi navikao radit u VS, ali da radiš u Javi ili nedaj bože Lotusu (neću komentirat, prepoznat će se), cijenio bi dobro besplatno sučelje koje je bolje od komercijalnog rješenja. Nije sve tako crno-bijelo.
Usput, IE7 je relativno loš browser kad ga se uspoređuje s top 3 (zanemarimo uzaludne pokušaje tipa Konquerer). Aplikacija je troma i spora, do te mjere da korisnik koji se prebacuje s nekog alternativnog browserera nikad ni ne vidi dali engine brže ili sporije otvara stranice. Sučelje je loše, dok je IE8 krenuo u pravom smijeru, i za njega bih čak rekao da "može proći". Nije firefox (stvar je u ekstenzijama, koje su stvarnost i nema ih smisla odvajati od browsera u promatranju, kad ih i onako svi koristimo), ali je miljama ugodniji od recimo Safarija.
Nema niti jedne uvrede. Stanje je jednostavno takvo. Što se IE-a tiče, nije to tako loš browser, barem IE8 koji je brži i pri pokretanju i korištenju.
Ekstenzije su najveća moć Firefoxa što je i poznato. Sam Firefox kao takav je memory hog.
JohnW kaže...

U potpunosti se slazem sa naxeem-om. Moje misljenje je da se danasnji korisnici racunala isvega vezanog za racunalo mogu svrstati u 3 grupe.

 

1. grupa se sastoji od krajnjih korisnika koji vecinom ne zele komentirati ovakve teme, medjutim i tu se nadje nekoliko glupana koji misle da su dorasli problemu.

 

2. grupa se sastoji od ljudi sa takozvanim naprednim znanjem (upoznati su sa pojmovima kernela, ljuske Os-a, kompajliranjem , automatima, i na kraju sa source codom, ali

napominjem, samo su upoznati), kod njih se javlja ovaj ludjacki nagon o raznim urotama ilti ne znam cemu jos. Sto se tice monopolizma, ja sam uvjeren da bi i ti korisnici

(poput MS, google-a i svih normalnih) na neki nacin naplatili ulozeno znanje i vrijeme potrebno za nastanak vlastitog software-a ili cak samog algoritma(naravno ako je tu rijec o kvaliteti).

 

3. grupa sadrzi najvise eksperte svog podrucja, a ti ljudi se uopce ne pojavljuju na ovakvim forumima i ne ulaze u diskusije sa "seoskim bakama".

 

Naravno da tu postoji i nekih hibrida kao sto je i naxeem koji ocito shvaca bit informatickog menadžmenta, medjutim ja mu kazem da su ljudi za tipkovnicom natvrdoglaviji ljudi...

 

PS: Ne bi virovali u koju bi grupu sam sebe svrsta...:-)...

Što se korištenja računala tiče i "nesposobnih" kako sam ih ja nazvao, da pojasnim na što sam mislio. Moje grupe bi izgledale ovako...
1. Grupa (14-50+) potpunih laika, koja je ujedno i najveća i sastoji se od ljudi koje računala kao računala ne zanimaju. Takvi nisu sposobni koristiti ni Windows bez redovitog servisa i povremene pomoći i u posljednje se obrazuju, ali tek toliko da se služe računalom. Ti ljudi su nesposobni koristiti Linux npr. Nisu oni glupi, nego jednostavno im nedostaje znanja za tako nešto, a u najčešćem slučaju, nije ih ni briga.
2. Grupa naprednih laika. Naučili su se koristiti solidno Windowsima jer su najlakši, jako su podložni navikama, ali su samostalni. I njima je Linux van dosega jer im se neda učiti više od onoga što znaju, a i ovo im je već bio višak.
3. Grupa (14+) učenika, pubertetlija i svih koji su u naponu učenja i znanja, pa upijaju sve i svašta uokolo. Neki od njih (vrlo rijetki) profiliraju se u geekove koji se zaista posvete nekim alternativama i nauče vražji Linux i koriste ga. Većina odustane zbog nedostatka igrica koje su svim uzrastima zanimljive, a pogotovo u razdoblju od 14-18 godina. Većina iz ove grupe ignorira alternativu, ali o svemu imaju mišljenje jer i dalje upijaju jako puno informacija i često se opredijele za neke smjerove razmišljanja. Tu nastaju i grupe onih koji mrze nešto, bio to Apple ili najpopularniji Microsoft. Većina ili manjina iz ove grupe ponekad mrzi nekoga ili nešto samo zato što je to in, a često i dalje koriste te proizvode.
Većina mrzitelja MS-a i dalje koristi Windowse, kao što i mnogi mrzitelji Apple-a kupe iPod. Neki iz tih grupa stalno 'prijete' kako će prijeći na Linux, ali većina nikada to stvarno i ne napravi jer su ljudi općenito lijena stvorenja navikla na komfor.
4. Grupa (20-30+) često najviše studenata i polu ili profesionalaca koji su se opredijelili za neka područja, ali zanima ih sve. Sudjeluju aktivno ili manje aktivno na forumima, ovisno o vremenu ili dosadi. Najčešće probaju i znaju koristiti Linux, ali ne postoji više onaj bunt protiv kapitalizma, ne nose Che Guevarinu majicu i nemaju realnog razloga prijeći na Linux, ako im primarni interes nije serverska tehnologija na Linuxu ili nešto što opstaje na Linuxu. Ponekad im je i jasna hrpa prednosti i mana i Linuxa i Windowsa, a ponekad u nepotrebne rasprave ulaze pokušavajući približiti to isto i drugim grupama (i gube vrijeme koje ionako bacaju na forumu).
5. Grupa starijih profesionalaca (35+) koji ponekad svrate na forum, ali zbog godina više nemaju volje natezati se ni s 3. ni 4. a kamoli ostalim grupama, pa često ostaju po strani. Ako i bace neki komentar trude se da bude neutralan, da ne moraju ulaziti u bespotrebne rasprave na koje se 3. i 4. grupa najviše zapale. Ponekad, ako daju neki komentar koji je često i točan, napadne ih 3. grupa i ili ušutka time ili odbije od daljnjih posjeta forumu. S obzirom na opsežno znanje u nekom području kao i neki iz 3. grupe, u raspravi o tom području izvuku deblji kraj jer guranjem svog stava koji je uglavnom točan, u debeloj su manjini i gube raspravu by sheer numbers.

U svakom slučaju, forumi su nezahvalno polje za rasprave i ogroman time sink koji nikome zapravo ne koristi. Ja se nalazim u trenutku kada sam shvatio da sam jednostavno previše angažiran u svim mogućim temama i to definitivno moram srezati na 20% sadašnjeg. Najmanje. Pa ću se i povesti za time.

Ugodno forumašenje.:)
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
offline
RE: Chrome - keylogger?
zbuzanic kaže...
Znaš kada će open source biti prijetnja Microsoftu, Googleu, Appleu, Autodesku, IBM-u, Adobeu i sličnima: nikada. Isto tako će Linux i ostale open s. stvari ili besplatne stvari iz tog segmenta trebati još godine i godine dok dođ na razinu prihvatljivu običnim korisnicima i razinu end-user kvalitete jednog Windowsa.

Ma sigurno si u pravu.... sigurno

Softvare kod mene:
Ubuntu
Firefox
Utorrent
Miranda
Mysql
php
ffdshow
sqlyog
apache
media player classic
vlc
mangosproject.org

Ja glasam za open source, istina da sam sada na XP-u (posao), ali doma se vrti kubuntu i moram priznat da mi je jednostavnije instalirati i podesiti (k)ubuntu nego XP.


ps. fakat mi se ne da pisat na ovom forumu za neznalice, ali mi tipovi poput nexxema dignu tlak, i pogledam sad neexemov profil i vidim da je on moderator??? TKO je njemu dao moderiranje? Viče Prestrašno. Odo ja. Neću više komentirat, OBEĆAVAM!
Glasaj ti za što hoćeš i koristi što hoćeš, ali činjenica je da u OS nema puno kruha i da OS nikada neće stići, a kamoli prestići, proprietary software. Misliš da se nekome end useru, da zajebavati s drajverima, kernelom, kompajliranjem i takvim glupostima? On želi plug and play funkcionalnost. Želi da kada kupi novu digitalnu kameru i snimi pornić može to jednostavno prebaciti na računalo, bez surfanja opskurnim forumima i traženjima hackova kako da natjera linux da surađuje.

Ako pogledaš koliki revenue otpada na OS u ukupnom IT sektoru bit će ti jasnije.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice