Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

poruka: 32
|
čitano: 3.703
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo".
8 godina
odjavljen
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

"Autopsija nakon eutanazije –što je to bilo s malom Tay?"

 

Naslov - Omg Index i 24 sata vam nisu ni do koljena.

Battlelog: Glavas_ZG
 
3 15 hvala 0
16 godina
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

Drago, do tebe ocito nije dosla informacija ali tog bota je raidala ekipa sa 4chana ciljano da naprave to sto se desilo.

 

Nije ovo nikakav slučaj toga da je trollova ovdje vise ili da zapad ima prosjecno manje internet kulture.

Ponavljam, ovo je bio ciljani napad 4 chana, nista vise ili manje.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Psiho246 kaže...

Drago, do tebe ocito nije dosla informacija ali tog bota je raidala ekipa sa 4chana ciljano da naprave to sto se desilo.

 

Nije ovo nikakav slučaj toga da je trollova ovdje vise ili da zapad ima prosjecno manje internet kulture.

Ponavljam, ovo je bio ciljani napad 4 chana, nista vise ili manje.

 

"Informacija je došla" i opće je poznata, ali je nebitna za analizu ponašanja bota. Bitno je da u "nazaštićenom" (eufemizam za necenzurirano) dijelu Interneta samoučeća umjetna inteligencija prolazi gore nego u cenzuriranom dijelu. 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

bitno je to da se ta "ai" ponaša poput prirodnog idiotizma, podložnog nekrtitičnom usvajanju kojekakvih nebuloza. s pozitivne strane, što bi tek bilo da su je testirali u banana-republjik rvackoj? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Psiho246 kaže...

Drago, do tebe ocito nije dosla informacija ali tog bota je raidala ekipa sa 4chana ciljano da naprave to sto se desilo.

 

Nije ovo nikakav slučaj toga da je trollova ovdje vise ili da zapad ima prosjecno manje internet kulture.

Ponavljam, ovo je bio ciljani napad 4 chana, nista vise ili manje.

Kako bi, po tebi, prošao taj isti bot u našoj temi "Što se događa s našim društvom"?

 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

Dogodilo se sta se i inace dogodi kad zeni das previse slobode...

Freak Show Inc.
 
27 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
mario.L_hr kaže...

Kako bi, po tebi, prošao taj isti bot u našoj temi "Što se događa s našim društvom"?

 

 dobro bi prošao ,ima "samo" dva -tri ustašoida na temi ,ostalo su normalni ljudi :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Drago kaže...

"Informacija je došla" i opće je poznata, ali je nebitna za analizu ponašanja bota. Bitno je da u "nazaštićenom" (eufemizam za necenzurirano) dijelu Interneta samoučeća umjetna inteligencija prolazi gore nego u cenzuriranom dijelu.  

 Klasična "ljude treba zaštiti od njih samih" floskula.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s

Poprilično optimistično viđenje s tvoje strane :D.

 

Uostalom, čak i dva-tri bi bila dovoljna, s obzirom na to da su takvi profili skloni generiranju dreka u impozantnim količinama.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
neaktivan
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

Nego, nameće se očiglednije pitanje - na šta bi bot ličio nakon dan-dva chatanja s friday-em 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

A nes' ti iznenadjenja. Pa zato ne dopustamo niti Internetu niti televiziji da nam odgaja djecu. Nema im tko objasniti tko je idiot a tko nije i kaj je lose a kaj nije. Ovaj AI je isto ko i malo dijete.

 
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

Desilo se to da je taj AI ili kako god ćemo to nazvati jednostavno došao u kontakt sa vrlo specifičnim primjercima ljudskog roda, upio informacije i reflektirao nazad svu ljepotu istog.

 

Najblaže rečeno.

 

Microsoft je trebao znati bolje i očekivati da će sa dna bačve odmah iskoči ljudski mulj da se poigra sa programom.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
ElektričnaOvca kaže...

Nego, nameće se očiglednije pitanje - na šta bi bot ličio nakon dan-dva chatanja s friday-em 

 

Vjerojatno bi mi uzela karticu i trosila novce na sranja...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Ajar kaže...

bitno je to da se ta "ai" ponaša poput prirodnog idiotizma, podložnog nekrtitičnom usvajanju kojekakvih nebuloza. s pozitivne strane, što bi tek bilo da su je testirali u banana-republjik rvackoj? 

 

to bi tek bio sjajan eksperiment! cisti lakmus.

jer imas krasno cenzurirano drustvo gdje se npr. zatire satira pod izlikom mrznje,

a didaskalije "satire" alias mrznje sire se sa najvisih koalicijskih poza.

 

i kakvih 24 sata? ta nasem botu bi se usta samozakrivila u roku sat, sat i pol i

prozvao bi se "Tayom Domovine", Microsft bi bio zigosan komunistickim,

a Hawking bi se mogao iscudjavati o premocnoj umjetnoj neiteligenciji

scucuren u nekom atomskom bunkeru. 

 

13 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
ElektričnaOvca kaže...

Nego, nameće se očiglednije pitanje - na šta bi bot ličio nakon dan-dva chatanja s friday-em 

Kartonirao bi Linuxaše.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Friday kaže...

Dogodilo se sta se i inace dogodi kad zeni das previse slobode...

 

Znaci ti si primjer onoga sto je ne valja.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Nemon kaže...
Friday kaže...

Dogodilo se sta se i inace dogodi kad zeni das previse slobode...

 

Znaci ti si primjer onoga sto je ne valja.

 

Da, ja je ne valja

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Friday kaže...

 

Da, ja je ne valja

Friday, otkad si otišao u Irsku ljudi te preozbiljno shvaćaju. Da li je u pitanju novostečeni autoritet ili jal (ili si ti možda HR bot uspješno transferiran u Irsku).

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
mario.L_hr kaže...

Friday, otkad si otišao u Irsku ljudi te preozbiljno shvaćaju. Da li je u pitanju novostečeni autoritet.

 Znaš kako ide izreka;

 

U zemlji slijepih, jedno-oki čovjek je kralj :)

 

Friday je  zvijezda novog Kroejša Reality Showa zvanim Super Emigro Talent

 

:P

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

Kako što je bilo!?

 

Pa pao mu je BSOD na oči i ode sve u 3pm. 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

Trebao je Microsoft imati malo više hrabrosti pa pustit ovaj eksperiment da radi par mjeseci bez obzira na ovaj rezultat nakon par dana pa da vidimo stvarnu mogućnost "učenja"ovakvog bota.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Radoznali kaže...

Trebao je Microsoft imati malo više hrabrosti pa pustit ovaj eksperiment da radi par mjeseci bez obzira na ovaj rezultat nakon par dana pa da vidimo stvarnu mogućnost "učenja"ovakvog bota.

 Ma netreba tu hrabrosti - da su ostavili imali bi sranje. To je isto kao da dijete staviš u zatvor sa pedofilima da vidiš kako će se odvijati eksperiment "učenja". 
Ovaj bot je napravljen kao bot djeteta koje je prvi put u životu nakon svojih roditelja, srelo ljude koji tvrde da su mu sad prijatelji. 
Ono, doslovno pinokio. Pa hajd, i chappie od novijih ostvarenja je tu negdje. Uglavnom, naivno od MS-a. Ipak su trebali predprogramirati neke triggere. 
Gdje je Issac Asimov kad ga trebaš.
Nadati se da će samoučeći robot (koji zapravo ne razumije smisao rečenica koje izgovara, već samo povezuje ključne riječi, pojmove i eventualno ih je u stanju povezati s nekim konkretnim događajem) uspjeti zauzeti moralan stav o temama koje mogu iskrsnuti jednostavno je nerealno.
Ukratko, pokazalo se da je za chatbota bolji cenzurirani okrajak Interneta nego onaj slobodni. Jer je chatbot, u osnovi, glup.
Hm. gospon Drago, ja vam mislim da ni teenageri u većini ustvari nisu nimalo svjesniji rečenica koje izgovaraju, i jednako tako samo imitiraju "trendy" okolicu... zato ih je lako izmanipulirati marketinškim trikovima i kampanjama
tipa "rat zvijezda 7 je najsuper film ikad" ili Bieber, Rihanna i One Direction su primjeri za život, ponašanje i pojam glazbe... da nema ovaca koje ne razumiju smisao, kako bi ljude nagovorili da idu u rat? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 1:58 (overhaul).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Kako brzo razvije misljenje :O .
nego kaj je s onim chatbotom (ili kak se vec zove), radi na istom principu pa nije suvise vulgaran osim kad ga se izazove,tak da mislim da je tu rijec o ciljanom trolanju a ne o tome da je svjetski internet suvise vulgarno mjesto.
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s

Mozda ovaj sto je pobijedio u GO-u...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Zašto cleverbot-a nije još nitko uspio pokvariti a na 'slobodnom' je webu?
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Trebalu su ga testirat na našim političarima,mislim da bi ga puno tog naučili. 😂😂😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

o maloj taychi ima i pjesmica jednog inače sasvim pristojnog prangijaškog benda 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
ludizao kaže...

Zna li mi netko objasniti zašto se samoučeći chatbot koji "samo povezuje ključne riječi, pojmove i eventualno ih je u stanju povezati s nekim konkretnim događajem" zove samoučećom umjetnom inteligencijom, kad je jasno da tu nema inteligencije ni u tragovima niti je može biti?

 

Najbolje što takav bot može je povećavati bazu te eventualno točnije povezivati stvari, ali takvo povezivanje neće rezultirati stvarnim prepoznavanjem bilo čega niti nakon nebrojeno iteracija, jer se tu ni ne radi o učenju u pravom smislu riječi. Stvarno bi volio vidjeti kakva je UI koju je u Googlu vidio Musk i zbog koje se "ustrtario" ali ne mogu se oteti dojmu de se radi samo o naprednijoj verziji istog mehanizma "samoučenja".

 Zato što je učenje, u najširem smislu, promjena. Inteligencija je preduvjet za učenje - ona je predispozicija, skup sposobnosti za usvajanje novih sadržaja, prilagodbu na nove situacije, itd.

 

 

Da, algoritmi ne mogu dovoljno detaljno simulirati kompleksnost ljudskog ponašanja i učenja, te inteligenciju - no, to ne znači da učenja nema, ono čega nema je ono što većina nas percipira kao ''ljudsko'' učenje, odnosno u tvom slučaju, ljudsko razumijevanje. Po definiciji koju smo mi ljudi dali učenju i inteligenciji, ovo zaista je samoučeća umjetna inteligencija, no ono što ostaje otvoreno su mogućnosti/kompleksnost iste i validne filozofske rasprave ''stvarnog razumijevanja''.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s malo

Da ju je netko pustio na (bivši) Indexov forum, za pol sata bi dobili digitaliziranu verziju one Markićke... Slika i prilika. Samo bi zauzimala manje mjesta.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autopsija nakon eutanazije – što je to bilo s
Zato se zove "umjetna" inteligencija - to nije stvarna inteligencija nego samo oponaša onu pravu.
Čak i na ovakvim forumina mnogo ljudi to ne kuži, već puši pjesničke fantazije o "elektroničkom umu".
U stvarnosti, svaki ai sustav nije ništa inteligentiji od cipele, da ne govorimo o bakteriji ili psu.
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice