Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

poruka: 65
|
čitano: 10.070
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple je najvrjednija kompanija u povijesti".
13 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Sasvim zasluženo i zahvaljujući pokojnom Jobsu. Uskoro će postati i najvrijednija firma ikad i sa uračunatom inflacijom, a ni market kapitalizacija od biljuna tj tisuću miljardi dolara nije nedostižna. Ipak mislim da je vrijeme stagnacije, a onda i laganog pada vrlo blizu, godina, dvije u najboljem slučaju. Novi iPhone po svemu sudeći nije dovoljno dobar, preda će se dobro prodavati, očekujem blagi flop i brzo izdavanje novog modela. Spasiti bi ih mogao rast na polju tableta i neki novi proizvod.

 

 

 
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Super za Apple.

 

Molio bih sve buduće komentatore da schillaju.  Ne opterećujte se glupostima.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
29 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Smatram da jest IBM najvrednija kompanija ikad, no opet svaka čast Appleu. Veliki je izazov zadržati takvu vrijednost, nije to uspjelo ni Microsoftu iako svake godine prodaje sve više legalnih windowsa što znači i raste dobitak ali eto nije sve u tome, teško će biti to zadržati. Burze su gadna stvar, jedan dan si vrlo bogat drugi dan ključ u bravu - uskoro će nam to pokazati Facebook s "klincem" na čelu koji se ne razumije u korporacijske financije.

16 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

I evo ga, pao je i veliki BUG pod sveopću glupost. A sad nešto za što prvo treba uključiti mozak, ne neki super mozak, osnovnoškolski je dovoljno, pa tek onda objaviti kao vijest: 620,58 milijardi USD iz 1999. treba pomnožiti sa 1,38 (vrijednost dolara iz te godine zbog inflacije) i dobije se manje bombastična vijest u kojoj Apple-u fali još preko 200 milijardi USD da stvarno dosegne vrijednost MS-a i tako (ali ovaj put stvarno, a ne zbog naslova i čitanosti) postane najvrijednija tvrtka u povijesti. S IBM vrijednošću iz 1967. g. postoje neke kontroverze/nesporazumi pa ju nisam navodio. Svjetski trash koji svi prepisuju jer ovce razumiju samo 1=1, a inflacija je viša matematika... Dakle vijest je obična dezinformacija, obmana, na razini djeteta iz vrtića koji viče kako njegov tata ima najveći auto. Žalosno je kako puno puta, ili na puno mjesta, ponovljena glupost/laž postane stvarnost i svijet oko nas.

Moj PC  
12 11 hvala 0
13 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Oni koji će kupiti "primjerak" iphonea nove generacije jesu iFANOVI jer tko može kupiti tj predbilježiti se za  gadget ako nezna kako izgleda te koje li će karakteristike imati a kamoli da znaju ime već su sve sama nagađanja i špekulacie {#}

 
10 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

novi iphone će se kupovat u to budi bezbrige ja iskreno nikad nebi kupio iphone ali svi ga kupuju i koliko čujem novi će imat retina display što će izgledat nevjerovatno lijepo zato budite bez brige 

 
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Jazzer kaže...

I evo ga, pao je i veliki BUG pod sveopću glupost. A sad nešto za što prvo treba uključiti mozak, ne neki super mozak, osnovnoškolski je dovoljno, pa tek onda objaviti kao vijest: 620,58 milijardi USD iz 1999. treba pomnožiti sa 1,38 (vrijednost dolara iz te godine zbog inflacije) i dobije se manje bombastična vijest u kojoj Apple-u fali još preko 200 milijardi USD da stvarno dosegne vrijednost MS-a i tako (ali ovaj put stvarno, a ne zbog naslova i čitanosti) postane najvrijednija tvrtka u povijesti. S IBM vrijednošću iz 1967. g. postoje neke kontroverze/nesporazumi pa ju nisam navodio. Svjetski trash koji svi prepisuju jer ovce razumiju samo 1=1, a inflacija je viša matematika... Dakle vijest je obična dezinformacija, obmana, na razini djeteta iz vrtića koji viče kako njegov tata ima najveći auto. Žalosno je kako puno puta, ili na puno mjesta, ponovljena glupost/laž postane stvarnost i svijet oko nas.

 

U tekstu lijepo piše: "no za utjehu Microsoftovcima: ako uračunamo inflaciju, tadašnjih 622 odgovara današnjih 850 milijardi dolara." Dobronamjernom dovoljno.

12 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Hrvoje kaže...

 

U tekstu lijepo piše: "no za utjehu Microsoftovcima: ako uračunamo inflaciju, tadašnjih 622 odgovara današnjih 850 milijardi dolara." Dobronamjernom dovoljno.

A što s onim što se tiče IBM-a {#}, nevidim zašto je on promaknut. Ima veoma impresivnu brojku.

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 12:59 (Et_Tu_Brute?).
14 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Jazzer kaže...

I evo ga, pao je i veliki BUG pod sveopću glupost. A sad nešto za što prvo treba uključiti mozak, ne neki super mozak, osnovnoškolski je dovoljno, pa tek onda objaviti kao vijest: 620,58 milijardi USD iz 1999. treba pomnožiti sa 1,38 (vrijednost dolara iz te godine zbog inflacije) i dobije se manje bombastična vijest u kojoj Apple-u fali još preko 200 milijardi USD da stvarno dosegne vrijednost MS-a i tako (ali ovaj put stvarno, a ne zbog naslova i čitanosti) postane najvrijednija tvrtka u povijesti. S IBM vrijednošću iz 1967. g. postoje neke kontroverze/nesporazumi pa ju nisam navodio. Svjetski trash koji svi prepisuju jer ovce razumiju samo 1=1, a inflacija je viša matematika... Dakle vijest je obična dezinformacija, obmana, na razini djeteta iz vrtića koji viče kako njegov tata ima najveći auto. Žalosno je kako puno puta, ili na puno mjesta, ponovljena glupost/laž postane stvarnost i svijet oko nas.

 

mene zanima kako se uopće točno može odrediti stvarna vrijednost neke valute u nekom vremenu u odnosu na neko drugo vrijeme? što na ovoj planeti ima nepromjenjivu vrijednost? krumpir? zlato? čak i zlato možeš kupiti a da ga uopće ne dobiješ. jednostavno napišu ti na komadu papira da si vlasnik određene količine zlata.

13 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

znanstvenici dokazali: rast apple-a je proporcionalan padu IQ-a ljudske rase {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
33 4 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
intel97 kaže...

novi iphone će se kupovat u to budi bezbrige ja iskreno nikad nebi kupio iphone ali svi ga kupuju i koliko čujem novi će imat retina display što će izgledat nevjerovatno lijepo zato budite bez brige 

 

Pa i trenutni iPhone ima Retina display -> http://www.apple.com/iphone/features/retina-display.html tako da to nece bit novost sto se petice tice

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Da bi ja kupio novi iphone treba biti bolji u hardweru od SGS3 i ekgan barem 4" minimalno. A i bit će skuplji od SGS3 pa je će biti opet olje uzeti SGS3.

iFanovi već zapišavaju teren kod svojih roditelja za novi iPhone.

Arian RIčko
13 godina
protjeran
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Ezio kaže...

 

mene zanima kako se uopće točno može odrediti stvarna vrijednost neke valute u nekom vremenu u odnosu na neko drugo vrijeme? što na ovoj planeti ima nepromjenjivu vrijednost? krumpir? zlato? čak i zlato možeš kupiti a da ga uopće ne dobiješ. jednostavno napišu ti na komadu papira da si vlasnik određene količine zlata.

BDP, izvoz, uvoz, količina zlata, rast.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Time_value_of_money

 

Vjerujem da ti i dalje neće biti jasno.

DerbyCon 2012
14 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
nine kaže...

znanstvenici dokazali: rast apple-a je proporcionalan padu IQ-a ljudske rase {#}

Zašto?

 

Što fali njihovim proizvodima izuzev nešto malo više cijene. Ali za tu cijenu se dobiva vrunska kvaliteta. Evo baš sad "testiram" prvi iPod Shuffle, curi treba za ekskurziju pa je zanima koliko traje baterija, već 7 sati besprekidno svira na najjačoj glasnoći, prilično dobro ako se mene pita za proizvod star 7 godina.

15 godina
neaktivan
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Realno gledajući kvadrat pločica u applu košta jeftinije nego kvadrat pločica u WC-u na okretištu u Dubravi.

pa se pitam ko' tu procjenjuje vrijednosti i kako.

s'trolo sam te ko' odojka
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
sirka666 kaže...
nine kaže...

znanstvenici dokazali: rast apple-a je proporcionalan padu IQ-a ljudske rase {#}

Zašto?

 

Što fali njihovim proizvodima izuzev nešto malo više cijene. Ali za tu cijenu se dobiva vrunska kvaliteta. Evo baš sad "testiram" prvi iPod Shuffle, curi treba za ekskurziju pa je zanima koliko traje baterija, već 7 sati besprekidno svira na najjačoj glasnoći, prilično dobro ako se mene pita za proizvod star 7 godina.

Niko ne govori da je iPhone loš dobar je ali viša cijena je razlog zašto ga uspoređujemo s SGS2,3 HTC i ostalim mobitelima.

Arian RIčko
14 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Bypass kaže...
Ezio kaže...

 

mene zanima kako se uopće točno može odrediti stvarna vrijednost neke valute u nekom vremenu u odnosu na neko drugo vrijeme? što na ovoj planeti ima nepromjenjivu vrijednost? krumpir? zlato? čak i zlato možeš kupiti a da ga uopće ne dobiješ. jednostavno napišu ti na komadu papira da si vlasnik određene količine zlata.

BDP, izvoz, uvoz, količina zlata, rast.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Time_value_of_money

 

Vjerujem da ti i dalje neće biti jasno.

zar misliš da sam tražio formule?? da je ekonomija egzaktna znanost do krize nikad ne bi došlo

14 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

E, sad, šta se tiče da me Apple yebe… gledaj ovako: moje osobno i moje profesionalno mišljenje je da Apple jednostavno ne vrijedi tog novca. Preskup je. Činjenicu da je nešto preskupo određeni broj korisnika će i progucat, ali ako su ispunjena dva osnovna parametra.

 

Parametar 1:

ako je nešto duplo skuplje od drugog proizvoda sličnih karakteristika i uporabljivosti onda je za očekivati da je bar dvjesto puta kvalitetniji pa je svoju kvalitetu i dugotrajnost kompenzirao višom cijenom. Međutim, Apple generalno gledajući je PC u lijepom kućištu, a ostali proizvodi su također tu negdi samo što odskaču od konkurencije svojim sterilnim dizajnom. Nisan seljo-beljo i ne volim kad je nešto načičkano, ali meni dizajn iPhone-a je qrac. To nije dizajn nego zaobljeni paralelopiped.

 

Parametar 2:

ako je nešto duplo skuplje od konkurencije, a dijelove i servis za to u Hrvatskoj je ono… nemoguća misija – čemu uopće isplativost postojanja istog? Uzmimo za primjer nešto sasvim normalno iz svakodnevnog života: odvjetniku u Dubrovniku treba računalo za surfanje, mail i pisanje dokumenata. Kupi Apple. Sve dobro dok nešto ne rikne, a šta onda? Mora ga poslati u Zagreb u “Centralni ovlašteni servis” i čekati… S druge strane, PC je kao Stojadin: ključ 13 i vozi.

 

 

http://informaticar.eu/175-informaticki-prvoborac/

Pričam i serem bezveze
Moj PC  
14 1 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Hrvoje kaže...
Jazzer kaže...

I evo ga, pao je i veliki BUG pod sveopću glupost. A sad nešto za što prvo treba uključiti mozak, ne neki super mozak, osnovnoškolski je dovoljno, pa tek onda objaviti kao vijest: 620,58 milijardi USD iz 1999. treba pomnožiti sa 1,38 (vrijednost dolara iz te godine zbog inflacije) i dobije se manje bombastična vijest u kojoj Apple-u fali još preko 200 milijardi USD da stvarno dosegne vrijednost MS-a i tako (ali ovaj put stvarno, a ne zbog naslova i čitanosti) postane najvrijednija tvrtka u povijesti. S IBM vrijednošću iz 1967. g. postoje neke kontroverze/nesporazumi pa ju nisam navodio. Svjetski trash koji svi prepisuju jer ovce razumiju samo 1=1, a inflacija je viša matematika... Dakle vijest je obična dezinformacija, obmana, na razini djeteta iz vrtića koji viče kako njegov tata ima najveći auto. Žalosno je kako puno puta, ili na puno mjesta, ponovljena glupost/laž postane stvarnost i svijet oko nas.

 

U tekstu lijepo piše: "no za utjehu Microsoftovcima: ako uračunamo inflaciju, tadašnjih 622 odgovara današnjih 850 milijardi dolara." Dobronamjernom dovoljno.

i cemu onda ovaj bombastican naslov ?

http://revohd.com
12 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Idalje, može li mi netko objasniti lijepo i čitko bez psovanja, zašto u ovoj cijeloj priči nema IBM-a?

Ako je slučajno promaknut, onda će te ispraviti naslov i tekst? Ili je namjerno izostavljen da nekome bude duša na mjestu?

Aut vincere, aut mori!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Arnold Layne kaže...

i cemu onda ovaj bombastican naslov ?

Zato jer je u ovom trenutku to istina. U ovom trenutku je Apple zabilježen kao najvrijednija tvrtka sa svojih 623, i pretekao je Microsoft.

 

Ne vidim u čemu je problem, očito je da se računa trenutna vrijednost u nekom vremenu bez utjecaja inflacije i ostalih ekonomskih faktora.

15 godina
neaktivan
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
Sad mozemo i iz hrvacke kupovat dionice u amerikama preko internetova, kaze bankar u hypu, samo da potpisem vođe i onđe. ...TSLA...AAPL... Pogodi.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
sirka666 kaže...

Ne vidim u čemu je problem, očito je da se računa trenutna vrijednost u nekom vremenu bez utjecaja inflacije i ostalih ekonomskih faktora.

Dakle što je veća inflacija, to su veći brojevi i to su firme povjesno vrijednije iako su realno manje vrijedne. Natezanje cinjenica da bi se moglo napisati najvrjednija kompanija u povijesti.

 

U cjelom tekstu mi naslov bode oci jer je na razini 24 sata. Najvrijednija kompanija u povjesti ali za utjehu MS je bio vrijedniji. samo ne u povijesti. Nego valjda u paralelnom svemiru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 13:41 (Dr. Zoidberg).
15 godina
neaktivan
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

U članku je trebalo pisat "Za utjehu Microsoftovcima: ako uračunamo inflaciju, onda nije pao sa 622 na 257, nego sa 850 na 257 milijardi dolara."

;) :)

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Valjda u Pekingu, to je hrvatski naziv za glavni grad Kine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 17:02 (Malto).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple je najvrjednija kompanija u povijesti

Budimo koliko toliko pravedni pa uzmimo u obzir da je apple ovu vrijednost napravio u vrijeme opće ( barem što se zapada tiče ) recesije, a MS svoju u vrijeme najvećeg .net balona tako da je ovo svakako ozbiljnija brojka.

 

Zanimljivo je kako su pred par godina ovdje masovno pljucali pojedince ( artfula npr ako se dobro sjećam, čije sam postove pratio ) koji su ovo predvidili i to u vrijeme dok je nokia još bila nekoliko puta veća od applea :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 17:42 (grzzi).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
grzzi kaže...

Sasvim zasluženo i zahvaljujući pokojnom Jobsu. Uskoro će postati i najvrijednija firma ikad i sa uračunatom inflacijom, a ni market kapitalizacija od biljuna tj tisuću miljardi dolara nije nedostižna. Ipak mislim da je vrijeme stagnacije, a onda i laganog pada vrlo blizu, godina, dvije u najboljem slučaju. Novi iPhone po svemu sudeći nije dovoljno dobar, preda će se dobro prodavati, očekujem blagi flop i brzo izdavanje novog modela. Spasiti bi ih mogao rast na polju tableta i neki novi proizvod.

 

 

 

 

Nit se znaju specifikacije, nit se zna izgled, nit ima ikakvih podataka o njemu ali ti znaš da neće biti dovoljno dobar?  Možeš mi reći i brojeve lota 7/39 kad sve znaš?

14 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
4 8 15 16 23 42

e sad sedmi ti neću govorit jer nebi bilo fer
Pričam i serem bezveze
13 godina
offline
Re: Apple je najvrjednija kompanija u povijesti
movie kaže...
grzzi kaže...

Sasvim zasluženo i zahvaljujući pokojnom Jobsu. Uskoro će postati i najvrijednija firma ikad i sa uračunatom inflacijom, a ni market kapitalizacija od biljuna tj tisuću miljardi dolara nije nedostižna. Ipak mislim da je vrijeme stagnacije, a onda i laganog pada vrlo blizu, godina, dvije u najboljem slučaju. Novi iPhone po svemu sudeći nije dovoljno dobar, preda će se dobro prodavati, očekujem blagi flop i brzo izdavanje novog modela. Spasiti bi ih mogao rast na polju tableta i neki novi proizvod.

 

 

 

 

Nit se znaju specifikacije, nit se zna izgled, nit ima ikakvih podataka o njemu ali ti znaš da neće biti dovoljno dobar?  Možeš mi reći i brojeve lota 7/39 kad sve znaš?

Praktički je sve poznato. Visina, širina, debljina, rezolucija, tehnologija i software. Po meni nedovoljno za daljnju dominaciju.


Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 18:47 (grzzi).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice