Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

poruka: 22
|
čitano: 5.207
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org".
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

Sada neka fino te barabe uguglaju 

 

"youtube downloader" i napišu još kojih 20 milijuna tužbi.

 

Mislim katastrofa, ako je ovo postalo ilegalno, s javno dostupnih i besplatnih servisa skidati audio, video ili drugi sadržaj.

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

jos malo pa ce i gledanje na Youtube-u postati ilegalno

Moj PC  
20 0 hvala 0
11 godina
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

ahahahaha, neki jos vjeruju u demokraciju i slobode , samo neka.... ahahaha

 

 

i btw. autorska prava i patente treba ukinut, nitko nema pravo svojatati IŠTA!

 
4 9 hvala 0
8 godina
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

Dobro da nije ova koju koristim, piše da je legalno vjerujem im jer nebi nikad krao

Moj PC  
5 0 hvala 3
10 godina
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

Mogu oni gasit sta zele nije to jedina stvar.

Ovo je br. 1 stvar za te stvari bar meni,nezz ni kad sam koristio zadnji put tu stranicu.

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

Trebalo bi diktafone tužiti za pirateriju.

 
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

još nek zabrane alestormu da sviraju 

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

stranica i usluga rade uredno. i ne samo ta. ima još takvih servisa. ne širite neprovjerene vijesti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 8 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
Ajar kaže...

stranica i usluga rade uredno. i ne samo ta. ima još takvih servisa. ne širite neprovjerene vijesti. 

 pa i napisali su da se uskoro gasi a ne da je ugašeno 

 

ništa mi se neda
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.


i btw. autorska prava i patente treba ukinut, nitko nema pravo svojatati IŠTA!

 

 

Pa da zasto bi itko ikada mogao unovciti svoj trud i znanje.
The logic

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 12:12 (Prga).
16 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
LudaRajcica kaže...

 

i btw. autorska prava i patente treba ukinut, nitko nema pravo svojatati IŠTA!

 

 

Osobno smatram da pirateriju i krađu patenata treba masno kažnjavati... Ali prije tog debelo skratiti vrijeme koje vrijedi za autorska prava i patente.

 

Tipa da autorsko pravo na film, glazbu itd. vrijedi 5 godina, a na patente/inovacije i sl. recimo 20 godina. Ako ne možeš to unovčiti u tom vremenu, jbg. ostavljaš civilizaciji i ljudskom rodu to što si napravio, i to je sasvim u redu. 

 

A nekakve nebuloze o patentima i autorskim pravima koji vrijede 100+ godina stvarno nemaju smisla nikakvog i dolazimo do toga da se kulturna dobra zaboravljaju jer se ne smiju koristiti.

15 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
lllnuclearlll kaže...
LudaRajcica kaže...

 

i btw. autorska prava i patente treba ukinut, nitko nema pravo svojatati IŠTA!

 

 

Osobno smatram da pirateriju i krađu patenata treba masno kažnjavati... Ali prije tog debelo skratiti vrijeme koje vrijedi za autorska prava i patente.

 

Tipa da autorsko pravo na film, glazbu itd. vrijedi 5 godina, a na patente/inovacije i sl. recimo 20 godina. Ako ne možeš to unovčiti u tom vremenu, jbg. ostavljaš civilizaciji i ljudskom rodu to što si napravio, i to je sasvim u redu. 

 

A nekakve nebuloze o patentima i autorskim pravima koji vrijede 100+ godina stvarno nemaju smisla nikakvog i dolazimo do toga da se kulturna dobra zaboravljaju jer se ne smiju koristiti.

 -još jednostavnija 'formula', bez ikavkog roka (ukinuti).. jer tad zarađuješ na proizvodu (dobar film-glazba..), na pružanju usluge. U osnovi kao GNU licenca, zna se autor, ali je free. Možeš zarađivati ili biti free. Cijenu svoje robe-usluge sam određuješ. Po Stallmanu, znanje je univerzalno. Patenti se oslanjaju na to univerzalno znanje (onsovna matematika npr). I dalje svaki autor-vlasnik može zarađivati na svom proizvodu. Razlika, ne može braniti drugom ili naplaćivati takvu zaradu. Još gore, da je to samo neka naplata, nego je patent-licenca nešto kao/usporedivo s porezom. Univerzalni porez? Najjednostavnije/najpoštenije bi bilo ukinuti. Ali, ništa od tog :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
nicky.sl kaže...

 pa i napisali su da se uskoro gasi a ne da je ugašeno 

 

 ako se u izračun uzme (a uzme se) i kašnjenje vijesti na bug-ovu portalu, radit će ta stranica još duuuugo (što je jednako bezvezna jedinica mjere kao i "uskoro"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
Abomb kaže...

jos malo pa ce i gledanje na Youtube-u postati ilegalno

Ilirecimo slušanje, da ne kompliciramo nema nikakve šanse Streaming/Watch or Listen Online nikad neče bit ilegalan.

 

Pogledaj ove primjere, na Jubitu moš nač sve Van Halen albume u ovakvom obliku.Dakle klik Play pa slušaj, i Jubitu to ne briše stoji več nekoliko godina fučkaj ga sad.

 

 

Ajmo močni Warner Brothers, pa vi ste vlasnici večine Van Halen albuma, ajmo brzo tužite i zatvorite Youtube.

 

Eto i domači primjer, Croatia Records kaj se čeka fino uzet fiškala pa tužba i Youtube ključ u bravu.

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
16 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
rambox kaže...
Abomb kaže...

jos malo pa ce i gledanje na Youtube-u postati ilegalno

Ilirecimo slušanje, da ne kompliciramo nema nikakve šanse Streaming/Watch or Listen Online nikad neče bit ilegalan.

 

Pogledaj ove primjere, na Jubitu moš nač sve Van Halen albume u ovakvom obliku.Dakle klik Play pa slušaj, i Jubitu to ne briše stoji več nekoliko godina fučkaj ga sad.

 

 

Ajmo močni Warner Brothers, pa vi ste vlasnici večine Van Halen albuma, ajmo brzo tužite i zatvorite Youtube.

 

Eto i domači primjer, Croatia Records kaj se čeka fino uzet fiškala pa tužba i Youtube ključ u bravu.

 

 Probaj otići u njemačku i prosurfati njihovim youtubeom. primjetit ćeš da fali ohohoohohoho stvari koje su kod nas dostupne.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
ante_etna kaže...

Trebalo bi diktafone tužiti za pirateriju.

 Ne treba, na diktafone, mobitele, kompove, diskove... plaćaš porez iliti pinku ZAMPU posredno našim pregaocima kulture Lidiji Bačić, Severini.., a posebno Ivi Josipoviću, ocu tog zakona inače kompozitoru izvođenijeg od Chopina

15 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.

ZAMP je zapravo OK, dok postoji zakon o autorskom pravu (zapravo vlasničkom), licence, patenti.. ukidanjem bi se eliminiralo ili bar drugačije nazivalo. ZAMPom je svaka konzumacija za korisnika legalna. Ovo je sasvim drugi-suptroni razlog (tema) tj distribucija sadržaja koji vlesnik nije dozvolio.. zato se gasi, kažnjava i sl. Stvari koje idu u paketu, posljedično. Ukinuti, do tad poštivati.. (jer takvi su zakoni).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
ihush kaže...
lllnuclearlll kaže...
LudaRajcica kaže...

 

i btw. autorska prava i patente treba ukinut, nitko nema pravo svojatati IŠTA!

 

 

Osobno smatram da pirateriju i krađu patenata treba masno kažnjavati... Ali prije tog debelo skratiti vrijeme koje vrijedi za autorska prava i patente.

 

Tipa da autorsko pravo na film, glazbu itd. vrijedi 5 godina, a na patente/inovacije i sl. recimo 20 godina. Ako ne možeš to unovčiti u tom vremenu, jbg. ostavljaš civilizaciji i ljudskom rodu to što si napravio, i to je sasvim u redu. 

 

A nekakve nebuloze o patentima i autorskim pravima koji vrijede 100+ godina stvarno nemaju smisla nikakvog i dolazimo do toga da se kulturna dobra zaboravljaju jer se ne smiju koristiti.

 -još jednostavnija 'formula', bez ikavkog roka (ukinuti).. jer tad zarađuješ na proizvodu (dobar film-glazba..), na pružanju usluge. U osnovi kao GNU licenca, zna se autor, ali je free. Možeš zarađivati ili biti free. Cijenu svoje robe-usluge sam određuješ. Po Stallmanu, znanje je univerzalno. Patenti se oslanjaju na to univerzalno znanje (onsovna matematika npr). I dalje svaki autor-vlasnik može zarađivati na svom proizvodu. Razlika, ne može braniti drugom ili naplaćivati takvu zaradu. Još gore, da je to samo neka naplata, nego je patent-licenca nešto kao/usporedivo s porezom. Univerzalni porez? Najjednostavnije/najpoštenije bi bilo ukinuti. Ali, ništa od tog :)

 

Ima smisla i gledano s druge strane: streaming medija je standard i to ne možeš zaustaviti, a npr VLC Player uvijek može bilo koji stream pretvoriti u što želiš... odnosno izvući MP3 npr.
Hoću reći da je to nemoguće zaustaviti.
Ono što je ovdje problem je da cijenu diktira (povisuje) RIIA (ZAMP...), kao danas nepotrebni posrednik između autora i publike. Ali to je već prožvakana tema (makar je nije zgoreg povremeno obnoviti).

8 godina
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

Razlika je i u "free" kao besplatno i slobodno. Free je ničije, dok slobodno znači "obavezno potpiši autora" (pojednostavljujem).
Mislim na ovo Creative Common Licence 

 
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

youtube ima i offline mod u kojem se mogu videi gledati bez internetske konekcije te se spremaju na memoriju telefona, kompjutera... istom logikom ovog "dogovora" taj youtube mod bi trebalo pod hitno izbaciti

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.org

Ima bar sto načina da se youtube video pretvori/snimi u MP3 i sad oni tu nađu jednoga tko je pokušao zaraditi na stranici koja samo daje mogućnosti koje pružaju i ostale konkurentske. To je kao i sa piratebay. Ugasi jednu ima drugih.

 

Čak i da nema takvih stranica ima načina za skinut ili snimit youtube video te pretvorit u mp3. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog optužbi za piratstvo gasi se YouTube-MP3.
Hummer kaže...

Ima bar sto načina da se youtube video pretvori/snimi u MP3 i sad oni tu nađu jednoga tko je pokušao zaraditi na stranici koja samo daje mogućnosti koje pružaju i ostale konkurentske. To je kao i sa piratebay. Ugasi jednu ima drugih.

 

Čak i da nema takvih stranica ima načina za skinut ili snimit youtube video te pretvorit u mp3. 

Kada su ugasili Napster nestalo je piraterije, šta se ne vidi? 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice