Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

poruka: 111
|
čitano: 10.849
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?".
12 godina
protjeran
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
Mitsuoka kaže...
proćerani kaže...

To govorim po tome, šta još nigdje nisam vidio čovjeka da razgovara na motoroli, ne samo kod mojih prijatelja nego općenito. Da ima bolje uređaje prodavali bi se, ovako se neće. vrlo jednostavno.

Nema smisla razgovarati s nekime ko ne čita. Ili ti treba prevest, jer ti treba 4 sata dnevno učenja da bi naučio pročitat?

Da je Motorola loša ne bi se zabranila prodaja iPada i iPhonea. Dovoljno. Napokon netko staje na kraj Appleu.. ako ne ništa, US firma protiv US firme, sada je ravnopravno.

Ma mogu ih tužakat, kad neće ništa dobit s tim, Iphone će opet bit najbolji i najprodavaniji uređaj, željeli vi to ili ne.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...
Mitsuoka kaže...

Pa je zasjenila je i dan danas konkurenciju. 

 

Defy koji je odličan uređaj u rangu Desirea - odnosno i poviše Desirea... košta 2000kn u slobodnoj prodaji, gdje nisi vezan za operatera.

 

Droid RAZR - kevlar i čelik, to je to što se traži od kvalitete, a po raznoraznim benchevima odere i iPhone i SGSII i ostalu ekipu...

 

Samo Motorola nije baš na balkanu. Tek je u ovih godinu dana došla opet tu... 

Daj me pitaj sad kolko sam ljudi vidio sa motorolom u zadnjih 2-3 godine. *pravim se da si me pitao da ne dužimo*

Dvoje.

kad sam doso u vipa da kupim defy bila je ostala samo jedna, toliko o tome da se nekupuje... 

P.S. zar je bitno koliko si ti vidio ljudi s motorolom? 
P.P.S. reci mi po cemu je SGSII bolji od Droid RAZR

12 godina
protjeran
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
srky.du kaže...
proćerani kaže...
Mitsuoka kaže...

Pa je zasjenila je i dan danas konkurenciju. 

 

Defy koji je odličan uređaj u rangu Desirea - odnosno i poviše Desirea... košta 2000kn u slobodnoj prodaji, gdje nisi vezan za operatera.

 

Droid RAZR - kevlar i čelik, to je to što se traži od kvalitete, a po raznoraznim benchevima odere i iPhone i SGSII i ostalu ekipu...

 

Samo Motorola nije baš na balkanu. Tek je u ovih godinu dana došla opet tu... 

Daj me pitaj sad kolko sam ljudi vidio sa motorolom u zadnjih 2-3 godine. *pravim se da si me pitao da ne dužimo*

Dvoje.

kad sam doso u vipa da kupim defy bila je ostala samo jedna, toliko o tome da se nekupuje... 

P.S. zar je bitno koliko si ti vidio ljudi s motorolom? 
P.P.S. reci mi po cemu je SGSII bolji od Droid RAZR

Možda su i imali samo jednu?{#}

Bitno je jer to znači da puno ljudi nema motorolu, znači da je uređaj nekvalitetan.

Nikad nisam probao RAZR jer ga NITKO NEMA, pa nemogu sudit.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
13 godina
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
Voki toki ti se u narodu kaze za te veze s kojima mozes hodat i pricat jer u ono vrijeme nije bilo mobitela pa je to bilo cudo sto mozes hodat i pricat na daljinu tj. nisi bio spojen zicom kao sto si bio obicnim telefonina. Malo pogledaj na wiki nastanak walki talkia pa ces vidit ko je i kad izmislio
i nogom u guzicu je korak naprijed
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...
Mitsuoka kaže...
proćerani kaže...

To govorim po tome, šta još nigdje nisam vidio čovjeka da razgovara na motoroli, ne samo kod mojih prijatelja nego općenito. Da ima bolje uređaje prodavali bi se, ovako se neće. vrlo jednostavno.

Nema smisla razgovarati s nekime ko ne čita. Ili ti treba prevest, jer ti treba 4 sata dnevno učenja da bi naučio pročitat?

Da je Motorola loša ne bi se zabranila prodaja iPada i iPhonea. Dovoljno. Napokon netko staje na kraj Appleu.. ako ne ništa, US firma protiv US firme, sada je ravnopravno.

Ma mogu ih tužakat, kad neće ništa dobit s tim, Iphone će opet bit najbolji i najprodavaniji uređaj, željeli vi to ili ne.

{#} mislim da si malo krivo okrenuo svoju konstataciju.. Ko je tu koga tužakao, koliko znam Apple tužaka sve naokolo. Sada je netko napokon i njih tužio.

Steve Jobs je bio dobar u marketingu, sada kada nema marketinga iPhone lagano pada.. iPhoneove se baš ne viđa po fakultetima koji imaju veze sa tehničkom naobrazbom, to dovoljno govori ;) 

 

http://thisaintnews.com/static/user/pics/1293667200/1294097141_Computer-Operating-System---Mental-Health-Link.jpg

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...

Možda su i imali samo jednu?{#}

Bitno je jer to znači da puno ljudi nema motorolu, znači da je uređaj nekvalitetan.

Nikad nisam probao RAZR jer ga NITKO NEMA, pa nemogu sudit.

nisu imali samo jednu, lik mi je cak i preporucio da rezerviram...

i da se motorola defy lose prodavala vip nebi narucivali nove posiljke te defy+

pito sam te:"Zar je bitno koliko si TI vidio ljudi s motorolom? 

rekao si da motorola nije izdala niti jedan kvalitetan mob u zadnje 3 godine i to argumentiras tako sto govoriš da ih nisi probo...

12 godina
protjeran
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
srky.du kaže...
proćerani kaže...

Možda su i imali samo jednu?{#}

Bitno je jer to znači da puno ljudi nema motorolu, znači da je uređaj nekvalitetan.

Nikad nisam probao RAZR jer ga NITKO NEMA, pa nemogu sudit.

nisu imali samo jednu, lik mi je cak i preporucio da rezerviram...

i da se motorola defy lose prodavala vip nebi narucivali nove posiljke te defy+

pito sam te:"Zar je bitno koliko si TI vidio ljudi s motorolom? 

rekao si da motorola nije izdala niti jedan kvalitetan mob u zadnje 3 godine i to argumentiras tako sto govoriš da ih nisi probo...

Šta je izdala samo ta 2 mobitela?! To govorim zato jer se ne prodaju, ako se nešto ne prodaje, znači da nevalja, motorola se ne prodaje, znači da...zaključi sam.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
16 godina
offline
Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

Sta uopce diskutirate s djetetom?

 

Iz njegovih se postova cisto vidi kako je nezreo, cudim se kako ostali to niste uspjeli prepoznati vec od njegovog prvog posta...

- Psiho246
Moj PC  
17 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...
srky.du kaže...
proćerani kaže...

Možda su i imali samo jednu?{#}

Bitno je jer to znači da puno ljudi nema motorolu, znači da je uređaj nekvalitetan.

Nikad nisam probao RAZR jer ga NITKO NEMA, pa nemogu sudit.

nisu imali samo jednu, lik mi je cak i preporucio da rezerviram...

i da se motorola defy lose prodavala vip nebi narucivali nove posiljke te defy+

pito sam te:"Zar je bitno koliko si TI vidio ljudi s motorolom? 

rekao si da motorola nije izdala niti jedan kvalitetan mob u zadnje 3 godine i to argumentiras tako sto govoriš da ih nisi probo...

Šta je izdala samo ta 2 mobitela?! To govorim zato jer se ne prodaju, ako se nešto ne prodaje, znači da nevalja, motorola se ne prodaje, znači da...zaključi sam.

1. vecinu americkih mobitela ne mozes koristit u europi, radi razlike u mreži, također Motorola ostale nije uvozila u nas, tako da se jedino Defy prodaje u nas, sa garancijom i svime. Još kada ti prodavacica u vipa kaze da je zakljucan na vip, ljudi ce odustat. Naravno mobitel nije zakljucan i onaj tko to zna ce ga i uzet. 

Motorola se ne prodaje zato sto ne izvozi, a ne zato sto ljudi ne kupuju i ti ih ne vidis. 

 

Evo malo kako u americi izgleda vrh ponude http://www.engadget.com/2011/12/09/engadgets-smartphone-buyers-guide-winter-2011-edition/

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

baš sad za blagdane kad je "najljepši dar" smartphone za svoje drage....

Cpt_LIAR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...

Šta je izdala samo ta 2 mobitela?! To govorim zato jer se ne prodaju, ako se nešto ne prodaje, znači da nevalja, motorola se ne prodaje, znači da...zaključi sam.

koliko je apple izdo mobitela? i motorola je izdala malo više od ta 2 mobitela... odakle ti podatak da se motorole neprodaju? (ako nesto napises onda to i argumentiraj)

 

14 godina
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
Bypass kaže...
proćerani kaže...

Pravi se našao tužakat, motorola nije izdala pošten mobitel već 3 godine. I zbog čeg ih tuže, zbog nekog gprs patenta, od pred 10 godina, kojeg vjerojatno ima 70% mobitela u sebi.  Go Apple!

Motorola je širila radio komunikaciju širim masama još dok steve jobs nije ni znao što je to radio komunikacija.

 

Zbog nekog gprs patenta?? Apple tuži zbog nijanse boje. Da, nijansa je ipak važnija od patenta u radio komunikaciji.

 

Naravno da je nijansa boje važnija.

Kako ti uopće može pasti na pamet uspoređivati nekakve dosadne matematičke izraze sa vrhunskom nijansom boje RGB #FBFEEB (Apple greenish white ). A tek kad je ukomponirana s vrhunsko dizajniranom pravokutniku zaobljenih rubova i centralno postavljenom zaslonu.

I otkud pravo Motoroli koja uopće nema prave fanove (osim idiota u vojsci, policiji, hitnoj,... koji sve nezgrapne kvadratne uređaje za komunikaciju zovu motorole) da zabrani Apple proizvode koji imaju milijune apsolutno vjernih sljedbenika.

Njemačku bi trebalo prijaviti UN-u za diskriminaciju po religijskoj osnovi.

15 godina
offline
Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

Ne čini drugima što ne želiš da oni čine tebi. Pravili se pametni pa im se to sad vrača. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
Psiho246 kaže...

Sta uopce diskutirate s djetetom?

 

Iz njegovih se postova cisto vidi kako je nezreo, cudim se kako ostali to niste uspjeli prepoznati vec od njegovog prvog posta...

ma primjetio sam ja xD samo nisam imo sto radit jer sam ceko da mi se knjiga prebaci u .mobi format(vise od 1h {#})

12 godina
offline
Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

Poanta je da se Motorolin patent ne moze izbjeci, jer je dio standarda, a kad svoj patent ukljucis u standard, odrices se nekih prava oko njega. Npr, da nekome zabranis da ga koristi, ili da im naplatis koliko ti zelis. Frand je zajebana stvar, tako da od ovog nece biti nista.

 

S druge strane Apple stiti dizajn uredjaja, i dijelove UIa. Sto apsolutno nije nuzno da bi neki uredjaj radio.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...

Nisam fanboy, po 400 put to govorim na ovom forumu, ali izgleda koda zidovima govorim. Briga mene kolko oni patenata imaju, pošten mobitel nisu izdali već 3 godine možda i duže, to je ono šta znam.

Šta je po tebe pošten mobitel? Po meni sigurno nije onaj kojem ni alarm neradi kako treba, ima polufunkcionalan bluetooth, i s kojim možeš djelomično surfat webom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...

Zašto tuže apple ako taj gprs ima 99% mobitela?! Koda sad Tesla tuži nekog jer koristi struju, a svi je koriste. Mislim glupost, naravno da će koristit gprs, pa to svkai mobitel ima. I još da ih tuži neka ozbiljna firma a ne nekakva Motorola.

Tuže ih zato jer je ovih 99% proizvođača mobitela platilo koristenje tog patenta dok Applovci nisu. Nikola Tesla je želio da energija bude svima dostupna u neograničenim količinama i da bude besplatna. Vidiš razliku? Kod Appla pogled na nijansu plave boje skupo platiš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 17:47 (McD).
12 godina
protjeran
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
McD kaže...
proćerani kaže...

Nisam fanboy, po 400 put to govorim na ovom forumu, ali izgleda koda zidovima govorim. Briga mene kolko oni patenata imaju, pošten mobitel nisu izdali već 3 godine možda i duže, to je ono šta znam.

Šta je po tebe pošten mobitel? Po meni sigurno nije onaj kojem ni alarm neradi kako treba, ima polufunkcionalan bluetooth, i s kojim možeš djelomično surfat webom.

Već me netko istu stvar pitao i napisao sam mu šta je za mene pošten mobitel. Mislim da takav mobitel koji si ti naveo ne postoji.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...

Već me netko istu stvar pitao i napisao sam mu šta je za mene pošten mobitel. Mislim da takav mobitel koji si ti naveo ne postoji.

Što je negiranje?
- obrambeni mehanizam gdje frustrirana osoba ne prihvaća stvarnost

12 godina
protjeran
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
McD kaže...
proćerani kaže...

Već me netko istu stvar pitao i napisao sam mu šta je za mene pošten mobitel. Mislim da takav mobitel koji si ti naveo ne postoji.

Što je negiranje?
- obrambeni mehanizam gdje frustrirana osoba ne prihvaća stvarnost

Neznam kakve veze to ima sa temom, ali ajde ako već oćeš da ti ispravim to šta si napisao rado ću!

Po Anićevom enciklopedijskom rječniku ovako piše

negiranje sr 1.gl. im. od negirati 2. psih. oblik odbijanja pojedinca da se suoči sa svojim nedostatkom ili situacijom koja ga ugrožava

 

Neznam šta smo sad dobili sa ovim alo dobro, drago mi je da sam te ispravio u nečemu, btw. u offtopicu smo!

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
14 godina
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
McD kaže...
proćerani kaže...

Već me netko istu stvar pitao i napisao sam mu šta je za mene pošten mobitel. Mislim da takav mobitel koji si ti naveo ne postoji.

Što je negiranje?
- obrambeni mehanizam gdje frustrirana osoba ne prihvaća stvarnost

Negiranje - odbijanje pojedinca da se suoči s izvorom frustracije, tako smo mi na psihologiji učili {#}

 

 

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
F10EXX kaže...

Poanta je da se Motorolin patent ne moze izbjeci, jer je dio standarda, a kad svoj patent ukljucis u standard, odrices se nekih prava oko njega. Npr, da nekome zabranis da ga koristi, ili da im naplatis koliko ti zelis. Frand je zajebana stvar, tako da od ovog nece biti nista.

 

S druge strane Apple stiti dizajn uredjaja, i dijelove UIa. Sto apsolutno nije nuzno da bi neki uredjaj radio.

Patent kao dio standarda se licencira svim proizvođačima koji ga koriste po istim uvjetima i cijenama. Apple nije licencirao ni p od tog patenta.

Patentiranje nijanse boje je totalna glupost, znači li to da ako Apple za svoj AppleTV patentira spektar crvene boje da na televizorima drugih proizvođača nećemo više imati crvene boje?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 17:48 (McD).
12 godina
protjeran
offline
Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

Evo McD bit ću tako dobar pa ti dat link gdje sam to napiso, da se ne mučiš, nemoraš se zahvalit, upravo sam ti uštedio 6 sekundi života, čak sam bio tako dobar da sam ti produžio tekst gdje možeš stisnut da ti se link otvori, da se nemoraš mučit, ovako imaš veliku površinu za stisnut link!!

 

{#}

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...
McD kaže...

Što je negiranje?
- obrambeni mehanizam gdje frustrirana osoba ne prihvaća stvarnost

Neznam kakve veze to ima sa temom, ali ajde ako već oćeš da ti ispravim to šta si napisao rado ću!

Po Anićevom enciklopedijskom rječniku ovako piše

negiranje sr 1.gl. im. od negirati 2. psih. oblik odbijanja pojedinca da se suoči sa svojim nedostatkom ili situacijom koja ga ugrožava

 

Neznam šta smo sad dobili sa ovim alo dobro, drago mi je da sam te ispravio u nečemu, btw. u offtopicu smo!

99% na ovom forumu je shvatilo, to što ti nisi tvoj problem {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
McD kaže...
proćerani kaže...
McD kaže...

Što je negiranje?
- obrambeni mehanizam gdje frustrirana osoba ne prihvaća stvarnost

Neznam kakve veze to ima sa temom, ali ajde ako već oćeš da ti ispravim to šta si napisao rado ću!

Po Anićevom enciklopedijskom rječniku ovako piše

negiranje sr 1.gl. im. od negirati 2. psih. oblik odbijanja pojedinca da se suoči sa svojim nedostatkom ili situacijom koja ga ugrožava

 

Neznam šta smo sad dobili sa ovim alo dobro, drago mi je da sam te ispravio u nečemu, btw. u offtopicu smo!

99% na ovom forumu je shvatilo, to što ti nisi tvoj problem {#}

Šta se tu ima shvatit? Dao si pogrešnu definiciju ja sam ti je ispravio, još ni hvala nisam dobio, niti hvala nisam dobio na ovo šta sam ti link dao i produžio!{#}{#}{#}

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...

Evo McD bit ću tako dobar pa ti dat link gdje sam to napiso, da se ne mučiš, nemoraš se zahvalit, upravo sam ti uštedio 6 sekundi života, čak sam bio tako dobar da sam ti produžio tekst gdje možeš stisnut da ti se link otvori, da se nemoraš mučit, ovako imaš veliku površinu za stisnut link!!

 

{#}

Jesi siguran da su svi mobiteli koje si naveo "pošteni mobiteli"?{#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
McD kaže...
proćerani kaže...

Evo McD bit ću tako dobar pa ti dat link gdje sam to napiso, da se ne mučiš, nemoraš se zahvalit, upravo sam ti uštedio 6 sekundi života, čak sam bio tako dobar da sam ti produžio tekst gdje možeš stisnut da ti se link otvori, da se nemoraš mučit, ovako imaš veliku površinu za stisnut link!!

 

{#}

Jesi siguran da su svi mobiteli koje si naveo "pošteni mobiteli"?{#}

Pa meni jesu, neznam kakvi su tebi, ali realno gledajuć svi mobiteli koje sam naveo su vrh vrhova, šta se tiče svega, nemaju mana, samo sad ovisi od osobe do osobe dali voli Ios(me like!) ili android.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?
proćerani kaže...

Šta se tu ima shvatit? Dao si pogrešnu definiciju ja sam ti je ispravio, još ni hvala nisam dobio, niti hvala nisam dobio na ovo šta sam ti link dao i produžio!{#}{#}{#}

Evo i tebi produženi link        Negiranje by cuspajz      netražim ni hvala, potpuno besplatno, bez traženja licence.

 

ali da nebude zabune na šta se mislilo evo i ostatka

 

Da bismo se obranili pred drugim ljudima i izbjegli frustraciju koristimo obrambene mehanizme. Osnovni i najčešće korišteni mehanizmi su:
-negiranje (nijekanje stvarne situacije, npr. dečko odbija povjerovati kako se djevojka kojoj se upucava nije zaljubila u njega)
-projekcija (uključuje negiranje, projiciranje vlastite krivice na drugu osobu)
-regresija (nezrelo ponašanje i pokušaj izbjegavanja frustracije ponašanjem kao malo dijete)
-racionalizacija (racionalno objašnjavanje i izvlačenje iz trenutne situacije)
-supstitucija (djelomično nadomještavanje frustracije zbog neuspjeha uspjehom u sličnom području. Npr. netko tko nije dobar u nogometu počet će trenirati košarku)
-kompenzacija (slična supstituciji, nadomještanje nečim sasvim drugačijim. Npr. osoba iz prošlog primjera prestaje igrati košarku, odnosno sport i počinje se baviti umjetnošću)
-izolacija
...

Ima ih još puno. Ovo su osnovni mehanizmi. Napisani uvod je interpretacija teksta iz udžbenika iz psihologije.
Wikipedija to opisuje malo složenije - Mehanizmi obrane.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 17:46 (McD).
12 godina
protjeran
offline
Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

O bože, pa ja sam svoju definiciju napiso iz Hrvatskog enciklopedijskog rječnika(onog crvenog velikog ako znaš), mislim da točnije od toga ne ide, ali još uvijek mi nije jasno kakve to veze ima sa ovom temom?

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Zabrana prodaje iPada i iPhonea u Njemačkoj?

Otkud vam uopće pada na pamet u mobitelima uspoređivati apple i motorolu, pa apple nema mobitela prije 2007. jel?

 

novokomponovani su oni, polako....

 

zadnji od svih su upali u to i sada bi oni nešto određivali {#}

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 18:05 (Oldy).
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice