Ukrajinski virtualni rat iz 1995. zaključana tema

poruka: 26
|
čitano: 6.512
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukrajinski virtualni rat iz 1995.".
16 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

igro sam je ! memories {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Drago, zar je rat već počeo? Ovo što se dešava je kamilica u usporedbi sa ratnim sukobom. Ako izbije, neće biti dobro za cijelu Europu. Ja navijam za prosvjetljenje u zadnji tren.
Stručnjak za odmaganje...
 
28 2 hvala 0
15 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

moj je deda govoril: "nek bu rata. sam nek ne bu oslobođenja." {#}

Moj PC  
4 5 hvala 0
15 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

pa to ja stalno trubim, da su masa filmova i sada i igara samo alat za pripremanje svijesti čovječanstva na već zacrtane i time neizbježne događaje.

 

evo još jedno predviđanje, samo čekajmo da SAD poltron - Japan nategne još malo: Battlefield 4 - Siege of Shanghai

 

 

 
4 17 hvala 0
16 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Sve su dobro prognozirali osim činjenice da je NATO hrpa pič.ica i znaju samo lajati, a od akcije nema ni A.Od tog rata ce biti samo da ce rusija bez ispaljenog metka zauzeti sta god hoce,a svi ce samo lajati na mjesec i na kraju ce biti prazne priče,a ukrajna ostade bez ičega.

Najpovoljniji PC,PSN Web shop https://www.g2a.com/r/community_sales-html
Moj PC  
13 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Ovi nemiri dokazuju da u nekoj drzavi moraju uglavnom zivjeti drzavljani te drzave, dakle: "U Ukrajini zive Ukrajinci, U Hrvatskoj zive Hrvati, U Njemackoj zive Njemci." 

 

Zbog iste situacije je zapoceo i domovinski rat.

 

Osim toga, ne kuzim ljude koji zive vec 5 koljena u istoj drzavi (recimo Spanjolskoj), a jos uvijek se deklariraju ko npr. Svedjani. Ili se prilagodi ili odi ća.

http://isvijet.com.hr
 
24 22 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

najgore je sto niko nepita za rat obicnog covjeka!!!
Obicno ko zakuha to su politicati i njima bilski (cim ispale prvi metak ovi prvi i drugi bjeze u "sigurne luke") koji siju mrznju i prave na terenu nered da povuku masu a masa je ta koja kad krene i padne koja zvrtva nema vise stajanja!
Nisam vidio ni u jednom jos ratu da je politicar bio na prvoj crti bojisnice! A sve su ratove zapoceli!!! :(

Moj PC  
14 2 hvala 0
14 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Oduvijek je bilo tako, rijetki vladari su bili na prvoj crti rame uz rame sa onima kojima su prosipali obećanja i laži, bez obzira bili agresori ili se branili, još od 91 meni se kao klincu oformila slika te ekipe koja vuče poteze ili nekome sluze kao lutke na koncu, započnu sranja i onda uz šah i viski čekaju da vide tko je pobijedio da se podijeli što valja ,dok običan puk nadojen lažima, mržnjom, strahom i nerazumjevanjem situacije u kojoj se nalaze grcaju u patnji i krvi.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 19:40 (Colossus7).
Moj PC  
15 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Sjećam se igre...

No nije to nikakvo proročanstvo, Krim je već duže vrijeme "bure baruta". Nešto ko sjeverna irska, Kosovi ili "republika srpska" u bih. Znači bilo koji od ovih scenarija da se uvalja, može biti sasvim realan kroz neko izvjesno vrijeme, uz neke nesretne okolnosti.

Rusi su samo čekali priliku da to naprave, da se zakuha situacija, Ukraina gospodarski ili politički oslabi, i da "autonomna" republika Krim bude autonomna više rusiji no ukraini. Sjetite se Cipra.

Naravno da nato neće ništa napraviti, jer ih u globalu boli k... za Ukrainu, ako riskiraju sukob sa Rusijom. Nitko ne želi rat, al se ide do granica rata. Kim Jong Un zna o čemu pričam, on je majstor za takve igre.

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Ne igram ozbiljnije već godinama, pa nisam siguran, no negdje garant postoji nekakav FPS/RTS koji se odvija u Kalinjingradu.
Kada bi glavni plinovodi za Europu prolazili tamo, a ne kroz Ukrajinu, tada bi i ta igra mogla biti proglašena proročanskom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Edge kaže...

Ovi nemiri dokazuju da u nekoj drzavi moraju uglavnom zivjeti drzavljani te drzave, dakle: "U Ukrajini zive Ukrajinci, U Hrvatskoj zive Hrvati, U Njemackoj zive Njemci." 

 

Zbog iste situacije je zapoceo i domovinski rat.

 

Osim toga, ne kuzim ljude koji zive vec 5 koljena u istoj drzavi (recimo Spanjolskoj), a jos uvijek se deklariraju ko npr. Svedjani. Ili se prilagodi ili odi ća.

 

Ne pretjeruj. Danas to nema nikakve veze sa nacionalnom pripadnoscu. Sve je u sferi interesa, da li ekonomskog ili strateskog. Nacionalizam je samo kost koja se baci neukom puku kako bi imali sto glodati.

 

I uostalom,kako bi razmisljao da se pojavi neko poput tebe i krene zatvarati hrvatske klubove u Australiji ili u USA, jer su eto vec 5 koljeno?

Promisli malo prije nego iznosis ovakve izjave.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
syncmaster245b kaže...
Edge kaže...

Ovi nemiri dokazuju da u nekoj drzavi moraju uglavnom zivjeti drzavljani te drzave, dakle: "U Ukrajini zive Ukrajinci, U Hrvatskoj zive Hrvati, U Njemackoj zive Njemci." 

 

Zbog iste situacije je zapoceo i domovinski rat.

 

Osim toga, ne kuzim ljude koji zive vec 5 koljena u istoj drzavi (recimo Spanjolskoj), a jos uvijek se deklariraju ko npr. Svedjani. Ili se prilagodi ili odi ća.

 

Ne pretjeruj. Danas to nema nikakve veze sa nacionalnom pripadnoscu. Sve je u sferi interesa, da li ekonomskog ili strateskog. Nacionalizam je samo kost koja se baci neukom puku kako bi imali sto glodati.

 

I uostalom,kako bi razmisljao da se pojavi neko poput tebe i krene zatvarati hrvatske klubove u Australiji ili u USA, jer su eto vec 5 koljeno?

Promisli malo prije nego iznosis ovakve izjave.

 

 

Naravno da ima veze s nacionalnoscu, da nema veze onda Rusija nebi imala r od razloga da radi sranja dole. Ovak joj ni ne mozes prigovorit jer dole doslovno zive Rusi.

 

Tko je reko da je potrebno zatvarati klubove, ali ak se vec dole mjenjaju generacije i rodim se recimo ja, onda sam Australac koji voli hrvatsku kulturu i nista drugo.

http://isvijet.com.hr
11 godina
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Edge kaže...

 

Osim toga, ne kuzim ljude koji zive vec 5 koljena u istoj drzavi (recimo Spanjolskoj), a jos uvijek se deklariraju ko npr. Svedjani. Ili se prilagodi ili odi ća.

 

Po toj logici, to bi nekakvi potomci Ilira mogli reći za sve slavenske narode na Balkanu, zar ne?

14 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Nije problem u deklaraciji niti običajima i jeziku, nego u nemogućnosti ili manjka želje mnogih da se integriraju u okolinu u kojoj žive, nego forsiraju svoje  do te mjere da to postaje etnički, kulturološki, socijalni, međuljudski problem.

 

Po mom iskustvu takva ekipa je uvijek mi i vi, njihovi i naši, pravi i krivi.

 

Masa *razvijenih* zapadnjačkih zemalja ima taj problem, od Njemačke, Italije, Velike Britanije, naravno i Amerike. Mogli bi se nabrajat do sutra.

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 21:32 (Colossus7).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Edge kaže...

Ovi nemiri dokazuju da u nekoj drzavi moraju uglavnom zivjeti drzavljani te drzave, dakle: "U Ukrajini zive Ukrajinci, U Hrvatskoj zive Hrvati, U Njemackoj zive Njemci." 

 

Zbog iste situacije je zapoceo i domovinski rat.

 

Osim toga, ne kuzim ljude koji zive vec 5 koljena u istoj drzavi (recimo Spanjolskoj), a jos uvijek se deklariraju ko npr. Svedjani. Ili se prilagodi ili odi ća.

Rofl.

 

Nemiri samo dokazuju da je IQ od 100 (prosjek) puno manji nego što se mislilo.

 

U 21. stoljeću razmišljati na taj način, neka i bude rat.

15 godina
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Edge kaže...

 

 

Naravno da ima veze s nacionalnoscu, da nema veze onda Rusija nebi imala r od razloga da radi sranja dole. Ovak joj ni ne mozes prigovorit jer dole doslovno zive Rusi.

 

 

 

Imam osjecaj da ne razumijes bas kompletnu situaciju sa Krimskim poluotokom.

 

Rusija ima vojni interes zadrzati Krim pod svojom kontrolom prvenstveno radi svoje crnomorske flote koja je stacionirana u Sevastopolju. Takodjer, vazno je znati da je Ukrajina dobila Krim u SSSR-u za vrijeme i na prijedlog Hruscova (koji je usput  bio rus btw.) iako prema nacionalnom sastavu Krima tada je bilo preko 70% naseljen rusima.

Takodjer, nije tajna da se Ukrajinci i Rusi ne vole, ali se toleriraju, medjutim, dio Ukrajinaca trenutno naginje prema EU (zapadni dio Ukrajine), sto bi znacilo, ukolikno prevagne na tu stranu  da u vrlo kratkom roku NATO bi dosao na Rusku granicu, sto je za Ruse nedopustivo.

S druge strane, ako se cudis zasto EU trenutno  ima "mlaki" stav prema situaciji, razlog je prilicno jednostavan. Velika vecina EU se grije na ruski plin (ukljucujuci i ukrajince i to po povlastenim cijenama), sto znaci Rusija moze raditi sto hoce a za uzvrat ce dobivati "prosvjedne note". Ameri ako nemas naftu i populacija ti nije smedje boje nece uciniti nista, tako da je nimalo nije izgledno da ce se oni vojno umjesati.

 

Nazalost, ove situacije nisu nista novo. Mozda najbolji primjer je USA, koja drzi 50 godina sankcije Kubi samo zato sto je na vlasti rezim koji oni ne odobravaju. Dakako da se u kubanskom slucaju ne zabrinjavaju oko siromastva i ljudskih sloboda..... Dakle na kraju se svede na interes, a nacionalizam je uvijek dobro gorivo za potpaliti vatru.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Baš sam htio napisati sličan tekst :)

 

Nema šanse da se Putin odrekne Ruske prisutnosti na tom dijelu mora i teritorija općenito.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Čovjek sve rekao.Može lock xD Ja bi još samo nadodao da su sporazumom o nuklearnom razoružanju 1996 uklonili svo nuklearno naoruzanje iz Ukrajne i prebacili ga u Rusiju.Zauzvrat je obecano Ukrajini da ce njen teritorijalni integritet braniti NATO,UK i SAD. Koje li ironije.

Najpovoljniji PC,PSN Web shop https://www.g2a.com/r/community_sales-html
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Treba napomenuti da na krimu zive Tatari - muslimani (oko 300 hiljada), te se smatra da ce dosta ispastati ovim sukobima ako do njih dodje. Eto ne moze proci neki veci sukob u svijetu bez nas muslimana. 

 

Inace nadam se da ce se situacija smiriti, rat nikom ne donosi dobro, a kamo li ovo ako se desi, u Europi je, doce do sukoba velikih sila, bit ce preopasno za obicnog covjeka.

dzix
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 23:37 (dzelo).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Edge kaže...

Ovi nemiri dokazuju da u nekoj drzavi moraju uglavnom zivjeti drzavljani te drzave, dakle: "U Ukrajini zive Ukrajinci, U Hrvatskoj zive Hrvati, U Njemackoj zive Njemci." 

 

Zbog iste situacije je zapoceo i domovinski rat.

 

Osim toga, ne kuzim ljude koji zive vec 5 koljena u istoj drzavi (recimo Spanjolskoj), a jos uvijek se deklariraju ko npr. Svedjani. Ili se prilagodi ili odi ća.

Ovi nemiri dokazuju samo to da su radikalni desnicari/nacionalisti bilo koje drzave gamad koja je vecinom uvijek odgovorna za ratove.

U normalnim, uredenim drzavama buducnosti konzervativne-desnicarske-nacionalisticke stranke i gluposti ce biti najstroze zabranjene i kaznjavane dugogodisnjim zatvorom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Edge kaže...

Ovi nemiri dokazuju da u nekoj drzavi moraju uglavnom zivjeti drzavljani te drzave, dakle: "U Ukrajini zive Ukrajinci, U Hrvatskoj zive Hrvati, U Njemackoj zive Njemci." 

 

bold:

Znaš li razliku između državljanstva i nacionalnosti?

16 godina
neaktivan
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

I...? Fali ono glavno, kako završi igra? Uz pretpostavku da su autori igre relativno dobro predvidjeli budućnost.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Imam tu igru doma, ja sam bezveze letel po zraku jer tu igru nisam niš kužil hahhahaha

Uploudam na TorrentHR, ako hoćete :)

 

Flanker 2.0 Flanker 2.0
 

 

 

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 13:30 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ukrajinski virtualni rat iz 1995.

Aha a zato vec nekoliko dana na DCS-ovom forumu stoji: L"Dear users! We urge you to refrain from discussing political topics on our forums. Thank you for understanding." :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ukrajinski virtualni rat iz 1995.
Romano kaže...

Čovjek sve rekao.Može lock xD Ja bi još samo nadodao da su sporazumom o nuklearnom razoružanju 1996 uklonili svo nuklearno naoruzanje iz Ukrajne i prebacili ga u Rusiju.Zauzvrat je obecano Ukrajini da ce njen teritorijalni integritet braniti NATO,UK i SAD. Koje li ironije.

zaje.. se Ukrainci što se prodali nuklearno oružje koje su jedini imali, osim Rusije, od bivših sssr republika. Nije bilo para da se to održava, i prodali su se za jeftiniji plin, i valjda neki keš od strane amera i engleza, kratkoročno logičan potez.

E sad bi im dobro došlo, pogledaj Pakistan koji ima nuklearno oružje, ameri su napali jadni Afganistan nakon 9/11, a "talibani" i sa jedne i sa druge strane granice. Nije bezveze Osama zbrisal u Pakistan. Da je Ukrajina ostala nukelarna sila, niti bi je Rusi podjeb... niti bi ameri slali protestne note. A sad su obična ping pong loptica u meču istoka i zapada.

Bolje da je Kličko ostal boksati, sad bi imali jeftiniji plin, i mirno spavali, sto im je to trebalo...na parama ne piše od kud su, dal su ih dali rusi ili evropa, svaki zajeb... na svoj način, europa u odjelu, putin u luđačkoj košulji.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice