Tko će sada kupovati Air?

poruka: 159
|
čitano: 33.657
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko će sada kupovati Air?".
13 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Friday kaže...

Općepoznata stvar je da se USB ne može iz prve ubosti nego tek iz trećeg pokušaja. Svejedno kakav je konektor...

 apple se i to prvi sjetio napraviti kako spada sa lightningom, mogu ti reći da je beskonačno bolji od samsungovog mini usb a ili što je ono što ima na tabletu, u mraku nema šanse ga uštekati, a i po svijetlu uvijek moram govno okretati i proučavati.

 

šteta samo što je i usb c veći od lightninga.

11 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
ukay1000 kaže...

 Na ovom forumu valjda samo 3 (tri) covjeka shvaca sarkazam/zaebanciju :)

 gurni biku crvenu krpu pod nos pa ga uvjeravaj da se zaebavaš

13 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
danmega kaže...
kod applea jedino realno vrijedi iphone i ipad, ostalo je sprdačina kao i sam macOS koji je nepraktičan u svakodnevnom radu.

 sprdačina i nepraktičan? objektivno i argumentirano 

13 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
picajzla0707 kaže...
ukay1000 kaže...

 Na ovom forumu valjda samo 3 (tri) covjeka shvaca sarkazam/zaebanciju :)

 gurni biku crvenu krpu pod nos pa ga uvjeravaj da se zaebavaš

 daleko od toga, španjolac je odličan bio ... i ballmer meni isto .. :D

16 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
picajzla0707 kaže...
ukay1000 kaže...

 Na ovom forumu valjda samo 3 (tri) covjeka shvaca sarkazam/zaebanciju :)

 gurni biku crvenu krpu pod nos pa ga uvjeravaj da se zaebavaš

 Kad bi se komarci bojal sa sobom bi nosil Raid. 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?
ovaj m procesor bi lako mogao i u smartphone, s obzirom na potrošnju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
sirka666 kaže...

The USB Type-C Specification 1.0 defines a new small reversible-plug connector for USB 3.1 devices.

 

Evo i informativni video.

 Ne znam jesi li pohvatao sve s wiki, ali usb je (ne puno)  kasnije kao nadopunu izdao posebne specifikacije za 3.1 i Type-c.

 

USB 3.1 = 10 Gbit/s

USB Type C = konektor...

 

Macbook je starih 3.0 samo s C konektorom. Sad kuzis?

 

 

mojpismonosa
10 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
sardax kaže...

 

 

Jedan port vam ne valja za ovaj laptop? Pa šta će mu više. Ako hoćeš u uredu, što mu nije namjena, spojit ga na struju i vanjski ekran, te eventualno USB HDD, dovoljan ti je jedan jedini pišljivi adapter koji lako ubaciš u torbu ako ćeš s tog istog laptopa negdi puštat prezentaciju na nekom projektoru ili TV-u. Za miš i tastaturu ti ionako ne treba USB, tako ne vidim problem. Ovaj USB se uklapa u Appleovu filozofiju a to je da je malen, jednostavan, brz i višenamjenski, što im omogućava ovakav fanless i minimalistički dizajn. 

 

Kamera od 480p je sada problem ili što nema svjetleći logo? Pa nisu ih imali di staviti (720p/1080p i svjetleći logo) a da ne kompromitiraju debljinu, dakle, super. To je ionako za FT/Skype kamera, ne za slikavanje  ili selfie :) 

 

Cijena od tri prosječne HR plaće? Pa koga briga za naše nikakve plaće? Applea sigurno ne. A u HR ima previše ljudi koji si ovaj laptop mogu priuštiti i super. Njima su ionako primarna tržišta SAD i Kina, uz ostale bogate zemlje gdje 1.300 $ nije neki hit za onoga kome treba laptop. 

 

Netko je napisao da DELL-ov vrhunski ultrabook na žalost ne možeš nigdi nać osim ako ne inzistiraš i ne kopaš po svim dobavljačima. Da je taj laptop toliko dobar i da daje vrijednost za novac, bio bi dostupan svugdi, ali nije

 

 Šta će mu više 

 

Kamera od 720p ili 1080p je debela 10 centimetara dok 480p je debela 2mm . Bijele diode za logo i komad poluprozirne plastike za logo su također debele 10 centimetara. 

 

Dell inače nema web stranicu s koje možeš naručiti laptop  . I nema dobavljače. To je jedna firmica koja radi iz garaže.

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Tko će sada kupovati Air?

480p kamera? U vrime kad ja razmisljam o 4K web kameri je mi je fhd sranje. Svašta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
4K web kameri?? To je Skype/FT kamera!?
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
sardax kaže...
4K web kameri?? To je Skype/FT kamera!?

 Molim? Ne znam sto ti je FT, ali da, moze i na Skype. Upravo tako, bilo bi super da je 4K. 1080 je vec stara stvar.

14 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Dakle, to je FaceTime kamera ili Skype/IM kamera. 

Što će ti tu 4K? Da ti druga strana vidi pore na licu? Mislim, nećeš s tom kamerom fotografirat?!

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
naxeem kaže...

480p kamera? U vrime kad ja razmisljam o 4K web kameri je mi je fhd sranje. Svašta.

 

Mislim da su trebali stavit 8K sa bljeskalicom. Cisto da svi idioti budu zadovoljni 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
sardax kaže...

Dakle, to je FaceTime kamera ili Skype/IM kamera. 

Što će ti tu 4K? Da ti druga strana vidi pore na licu? Mislim, nećeš s tom kamerom fotografirat?!

Ja na dnevnoj bazi koristim video-konferencije - vjerovao ili ne, mnogo bi pomoglo da je 4K.

14 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Pa ni Cisco telepresence nije u 4K, a kamo nesto drugo. Ovo je kamera na laptopu, koja nije namjenjena za neznam kakve video konferencije, vec za osnovnu komunikaciju, FT ili nesto drugo. Da ne govorim koji ti bandwidth treba za 4K! Tako, mislim da pretjerujes.
ptspclan.com | visit us ^^
12 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Nesto vam mora biti jasno: ono sto Apple radi, a radi to vrlo dobro, je da njihovi uredjaji budu funkcionalni i jednostavni za koristenje. Mogli su oni staviti 1080p ili 4K kameru. Nisu zato sto bi to izazvalo puno vise negativnih komentara nego pozitivnih. Zasto mi video call trza? Od kud mi 10GB potrosenog prometa i sl. 

Da li vam kod video poziva vise smeta trzanje ili rezolucija? - Apple tako rjesava stvari. 

 
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
BlueMax kaže...

Nesto vam mora biti jasno: ono sto Apple radi, a radi to vrlo dobro, je da njihovi uredjaji budu funkcionalni i jednostavni za koristenje. Mogli su oni staviti 1080p ili 4K kameru. Nisu zato sto bi to izazvalo puno vise negativnih komentara nego pozitivnih. Zasto mi video call trza? Od kud mi 10GB potrosenog prometa i sl. 

Da li vam kod video poziva vise smeta trzanje ili rezolucija? - Apple tako rjesava stvari. 

 To ti ne drzi vodu, applu nije puno stalo do prometa ili kojecega, na prvim iPhoneima si tesko mogo uopce iskljucit cellular data.

 

Daleko od tog da su sad trebali stavljat 4K kameru, ali 720p je danas neki standard za takvu cijenu, ako ne i 1080p.

 

Moja baka ima 720p web kameru za videopozive s familijom.

 

Razlog je ko i s iPhoneima ili iPadima, necemo stavit full feature na ovu generaciju, vec ce oni djelomice dolaziti

sa slijedecim generacijama, kada ce opet nesto drugo postat standard, tako da si ostave dovoljno headrooma

da ne moraju izmisljat nesto novo vec samo "reinventaju" staro...

 

Za sad je plan vjerojatno na slijedecim generacijama HD web kamera + bar jos jedan USB tip C, i to bar 10 Gb/s (ne 5 kao ova),

te ja se toplo toplo nadam kakav citac SD kartica. Za istu cijenu, s ovim featurima, bio bi mozda vrijedno spomena, ovako bas i ne.

 

Isto kao i dosta Apple proizvoda prvih generacija. iPad (1) spor i brzo otisao i zaborav, iPhone (2G) bez 3G, macbook air s SSD-om

paprene cijene, mizernih 60GB, i prespor s groznom autonomijom. Iako su svi donekle pokrenuli trend, time se jos vise aktivirala

konkurencija, i eto boljeg proizvoda po istoj ili nizoj cijeni (bilo Apple bilo konkurencija)!

 

O Apple Watchu da ne pricam...

mojpismonosa
13 godina
suspendiran
offline
Tko će sada kupovati Air?

Kolega @Mojpismonoša, kada ste već spomenuli da vaša baka ima kameru kakvu ima, ali niste kazali gdje, na kompu, laptopu, mobu, tablet računalu?!?! 

Ako ste već htjeli se pohvaliti, barem onda budite temeljiti, koncizni, jer ovakvim stilom pisanja i sa ovakvim stavovima, vi niste realan komentator, uopće!! 

Ne ulazim u smisao postojanja takvih gadgeta uopće, ali ipak ću spomenuti kako se pri stvaranju ovakvog gadgeta tražili jednu slim liniju! 

Da je u poklopac stala jača, čitaj i veća kamera, ne sumnjam da bi inžinjeri i dizajneri to svakako učinili, ma koliko ona bila potrebita ili nepotrebita, kazao tko god što hoće!!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
1 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
sardax kaže...
Da ne govorim koji ti bandwidth treba za 4K! Tako, mislim da pretjerujes.

 Pa i ne treba neki bijesni. Mobilni LTE je sasvim dovoljan.

14 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?

Znam ja koji bandwidth treba, no jeli to stvarno nužno na laptopu? A da ne govorim o CPU za 4K. Ovo je mobilni laptop, ne workstation ili confcall centar. Da 720p kamera ne utječe na debljinu, stavili bi je. Ovdje je 480p logičan izbor. Kao i jedan USBC port. Više je stvarno nepotrebno.

ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?

Ti si svjestan kako izgleda 480 video na Retina ekranu?

12 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
sardax kaže...

Znam ja koji bandwidth treba, no jeli to stvarno nužno na laptopu? A da ne govorim o CPU za 4K. Ovo je mobilni laptop, ne workstation ili confcall centar. Da 720p kamera ne utječe na debljinu, stavili bi je. Ovdje je 480p logičan izbor. Kao i jedan USBC port. Više je stvarno nepotrebno.

 1 USB port logican izbor? Daj mi za ovu tvrdnju, s korisnicke strane, barem polunormalan argument i platim ti virtualne cevape. Veliku porciju!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
ATJLučko kaže...

(...)kako se pri stvaranju ovakvog gadgeta tražili jednu slim liniju! 

Da je u poklopac stala jača, čitaj i veća kamera, ne sumnjam da bi inžinjeri i dizajneri to svakako učinili, ma koliko ona bila potrebita ili nepotrebita, kazao tko god što hoće!!!!

 Oprosti ali nedaj da ti se ispire mozak, da prostis. Nije valjda da vjerujes u to sto kazes? Moglo se itekako, drugi su uspjeli (samo su manje popularni).

sardax kaže...

Znam ja koji bandwidth treba, no jeli to stvarno nužno na laptopu? A da ne govorim o CPU za 4K. Ovo je mobilni laptop, ne workstation ili confcall centar. Da 720p kamera ne utječe na debljinu, stavili bi je. Ovdje je 480p logičan izbor. Kao i jedan USBC port. Više je stvarno nepotrebno.

 Ajde ohladi pricu, 480p na 4k. Mi pricamo zasto nije 1080p ili pak 720p (jer razlika izmedu tog dvoje i 480p je ogromna ma sto ti rekao).

Jedan usb c port kroz koji kad se puni laptop ces sta? Nosit hobotnice konektora?

 

U kuciste je stao jos minimum jedan usb c port, i jos bar sd card reader, to mi nemres govorit.. ploca sama po sebi ima kontroler za vise njih.

 

Kao sto sam rekao, ovo ce (mozda) tek donekle bit potpun proizvod kad zazivi druga generacija.

mojpismonosa
16 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
@sardax, ili trolaš ili si tipični primjer onoga na kome je Apple-ova taktika ispiranja mozga uspjela.
14 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
naxeem kaže...

Ti si svjestan kako izgleda 480 video na Retina ekranu?

 

Kakve to veze ima? Ja ću sa MB slat 480p, a onaj koji gleda, ako gleda na 4K, biti će mu malo upscaleano i zamućeno. Opet ponavljam, to je za komunikaciju više nego dovoljno. Ja Skype koristim na dnevnoj razini, a FT kada sam na putu još češće i imam VGA kameru na iPadu2 koja odlično odrađuje taj posao. To je ista kamera kao i u MB. 

 

BlueMax kaže...
sardax kaže...

Znam ja koji bandwidth treba, no jeli to stvarno nužno na laptopu? A da ne govorim o CPU za 4K. Ovo je mobilni laptop, ne workstation ili confcall centar. Da 720p kamera ne utječe na debljinu, stavili bi je. Ovdje je 480p logičan izbor. Kao i jedan USBC port. Više je stvarno nepotrebno.

 1 USB port logican izbor? Daj mi za ovu tvrdnju, s korisnicke strane, barem polunormalan argument i platim ti virtualne cevape. Veliku porciju!

 

Sa duplim kajmakom?? :)

Sada imam prastari HP PB4510s od 2.6 kg sa C2D unutra. Ima 4 USB-a, HDMI, VGA, čitač kartica, mrežu, CD ROM. Sve je to super, no ništa od toga mi ne treba jer sve što mi je uštekano je punjač i miš. Ne koristim ga kao radnu stanicu, za to imam komp. Iako je 6 godina star, uredno me služi, promijenio sam bateriju i imam 3-4h kada nisam na punjaču. 

 

Sada moram mijenjat laptop, gledam ultrabookove. Jako puno putujem i na laptopu ne radim nikakvu znanstvenu fantastiku osim excel/word/pp i nekakve sitne simulacije, koje može i 10 god star komp radit uredno. 

 

Dakle, osim jednog priključka mi ništa ne treba, zato jer je USBC objedinjuje sve žive priključke, samo ti treba adapter ako hoćeš se spojit na TV/projektor, snimat sa HDD/USB-a. Jedan adapter sve rješava. 

 

Na svom iPadu imam dva adaptera, za HDMI/DVI izlaz i za spojit USB na njega. Ništa mi više ne treba. 

Na MB-u sa tim jednim adapterom možeš sve to istovremeno, spojit HDD, vanjski ekran i punit ga?! Koliko će ti to često biti? Ako hoće, onda je MBP za tebe, ne MB. 

 

Tako, stvarno ne kužim taj "hejt" što ima jedan USBC priključak?! Za ovaj laptop i ne treba više.

 

Mojpismonosa kaže...
ATJLučko kaže...

(...)kako se pri stvaranju ovakvog gadgeta tražili jednu slim liniju! 

Da je u poklopac stala jača, čitaj i veća kamera, ne sumnjam da bi inžinjeri i dizajneri to svakako učinili, ma koliko ona bila potrebita ili nepotrebita, kazao tko god što hoće!!!!

 Oprosti ali nedaj da ti se ispire mozak, da prostis. Nije valjda da vjerujes u to sto kazes? Moglo se itekako, drugi su uspjeli (samo su manje popularni).

sardax kaže...

Znam ja koji bandwidth treba, no jeli to stvarno nužno na laptopu? A da ne govorim o CPU za 4K. Ovo je mobilni laptop, ne workstation ili confcall centar. Da 720p kamera ne utječe na debljinu, stavili bi je. Ovdje je 480p logičan izbor. Kao i jedan USBC port. Više je stvarno nepotrebno.

 Ajde ohladi pricu, 480p na 4k. Mi pricamo zasto nije 1080p ili pak 720p (jer razlika izmedu tog dvoje i 480p je ogromna ma sto ti rekao).

Jedan usb c port kroz koji kad se puni laptop ces sta? Nosit hobotnice konektora?

 

U kuciste je stao jos minimum jedan usb c port, i jos bar sd card reader, to mi nemres govorit.. ploca sama po sebi ima kontroler za vise njih.

 

Kao sto sam rekao, ovo ce (mozda) tek donekle bit potpun proizvod kad zazivi druga generacija.

 

 Uopće nije upitna razlika između 480/720/1080/4K, bitna je potreba. To je minimalan senzor sa nikakvim mogućnostima i za FT/Skype više nego dovoljna. Nisi mi obrazložio zašto ti treba 4K ili 1080 ili 720p sa FT/Skype? 

 

H4X0R kaže...
@sardax, ili trolaš ili si tipični primjer onoga na kome je Apple-ova taktika ispiranja mozga uspjela.

 Ne trollam sigurno, već razgovaram. Te fore da Apple ispire mozak je za djecu. Svaki proizvođač "ispire" mozak svojim potencijalnim kupcima i uvjerava ih da je ono što oni nude najbolje. Ništa se tu Apple ne razlikuje od Samsunga, HTC-a, LG-a, ... To je potrošačko društvo i tržište. 

 

Ti isto imaš neki mobitel ili laptop od nekog proizvođača i ti si isto nasjeo njegovim prodajnim argumentima i ništa nisi pametniji od kupaca Appleovih proizvoda. 

ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
sardax kaže...

 Ne trollam sigurno, već razgovaram. Te fore da Apple ispire mozak je za djecu. Svaki proizvođač "ispire" mozak svojim potencijalnim kupcima i uvjerava ih da je ono što oni nude najbolje. Ništa se tu Apple ne razlikuje od Samsunga, HTC-a, LG-a, ... To je potrošačko društvo i tržište. 

 

Ti isto imaš neki mobitel ili laptop od nekog proizvođača i ti si isto nasjeo njegovim prodajnim argumentima i ništa nisi pametniji od kupaca Appleovih proizvoda. 

 

Ispravka: svaki proizvodjac "nastoji da ispere" mozak kupcima, ali to najvise uspijeva Apple-u. Ostali proizvodjaci uspijevaju da "zafrkaju" svoje kupce na razne nacine. Mene moze "zafrkat" neki proizvodjac, jer mi podvali nesto sto nisam mogao znati prije kupovine, i prije nego sam uredjaj isprobao i testirao. Ali me ne moze ubjediti i promjeniti mi misljenje pa da smatram neki njihov potez dobrim po mene, pozeljnim i ispravnim, ako je on u stvari glupost.

 

Primjer ovog Air-a je i vise nego ocigledan, jer tvrditi da mane jednog ultrabook-a koji ima jedan nestandardni type-c, prahistorijsku kameru i Core M koji je u razini procesora od prije 5 godina, ustvari nisu mane i da je to sve ok, nije nista drugo nego nerazmisljanje i povodjenje za onim sto Apple kaze. Za mene je to uredjaj koji ima mogucnosti mobitela/tableta, a velicinu manjeg ultrabook-a. Imam laptop na kojem imaju 3 USB porta, i to je neka minimala jer je uvijek prikljucen mobitel, mis i onaj treci je tu kad treba staviti flash/hdd. Da imam jedan manje, islo bi mi na zivce. Imam i USB hub, i to je totalno bezvezno rjesenje prosirenja meni, a kamoli uredjaju za kojeg se ocekiva da bude "cool".

12 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Oprosti ali ispiranje je urodilo plodom. Ništa od čevapa.

Jedan USB je logičan izbor zato jer ti ne koristiš više od jednog a ako ćes koristiti za to postoji adapter???? I naravno, Apple će ti pokloniti taj adapter.

Ja na laptopu imam 4 USB-a a volio bi da ih imam 16. Adapter imam samo jedan, naponski, a volio bi da nemam ni njega.

 

 

Jedno sjedište u automobilu je logičan izbor jer se ja skoro uvijek vozim sam, a ako trebam nekoga povesti uvijek mogu prikačiti kamp kućicu. Eto tako tvoje "logično" objašnjenje zvuči.

 
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Pa to je u redu, onda MB nije za tebe i ne vidim u čemu je problem? Za đabe ti i 4K kamera, ako nemaš bandwidtha u nekom trenutku, neće ti slat 4K, a isto vrijedi i za sve manje rezolucije. Ako druga strana nema 4K, onda za đabe tebi 4K kamera. 

 

Za miš i tast ti ne treba USB na MBu, tako to nije problem. HDD spojiš kad nešto trebaš prebaciti i to će ti na bateriji odraditi više nego dobro, tako ne treba ti stalno biti priključen. Ako ti treba stalno 1TB ili više prostora za rad, onda opet, MB nije za tebe i nije problem. Za ono što ja radim na laptopu je više nego dovoljan. A osobno mi je ljepši od Air-a kojeg sam mislio uzet. Apple ne cilja na kupce kojima treba MBP ili iMac, već one kojima treba MB a ne iPad. Digital AV adapter pokriva sve dodatne eventualne potrebe koje će mi se pojavit. 250 GB mi je više nego dovoljno jer ne obrađujem nikakva videa ili ne znam što. Fanless dizajn mi je super feature i zašto ne. Čak nisu trebali po meni ići na ovoliku rezoluciju ekrana na 12". 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
BlueMax kaže...

Oprosti ali ispiranje je urodilo plodom. Ništa od čevapa.

Jedan USB je logičan izbor zato jer ti ne koristiš više od jednog a ako ćes koristiti za to postoji adapter???? I naravno, Apple će ti pokloniti taj adapter.

Ja na laptopu imam 4 USB-a a volio bi da ih imam 16. Adapter imam samo jedan, naponski, a volio bi da nemam ni njega.

 

 

Jedno sjedište u automobilu je logičan izbor jer se ja skoro uvijek vozim sam, a ako trebam nekoga povesti uvijek mogu prikačiti kamp kućicu. Eto tako tvoje "logično" objašnjenje zvuči.

 

Kao što sam napisao, nije za tebe MB i to ne znači da je loš!? 

Analogija s autom ti nikako nije na mjestu na taj način. Ljudi kupuju kabrio verzije, pa je samo za dvoje, a ima obitelj od 4 člana?? jer mu je to drugi ili treći auto. Ja imam dva auta, ali na put ne idem sa starom Corsom. Tebi treba 16 priključaka?? Što će ti i 4 na laptopu? Što ti to spajaš? HDD i što još ...? Laptop je za rad van ureda namjenjen, ne za radnu stanicu. 

ptspclan.com | visit us ^^
9 godina
neaktivan
offline
Tko će sada kupovati Air?

Ovo je po meni najbolji portabilni laptop današnjice: http://www.dell.com/us/p/xps-13-9343-laptop/pd . Izgled i ukupna veličina fenomenalna u odnosu na veličinu ekrana, a hardver može biti toliko moćan da će sve zadovoljiti (osim gamere naravno, poštena grafička je veća od cijelog ovog Ultrabooka). I naravno ipak je to Dell, koji glasi za jednog od najkvalitetnijih proizvođača u toj kategoriji, a kamoli što se tiče XPS linije

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice