SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

poruka: 19
|
čitano: 2.868
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu".
16 godina
odjavljen
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Ode teret od 200 milijuna...

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

e, moj musk, i V2 je još '44. bio bolji od ovoga. aj se ti drži baterija i autića. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 15 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera
Ajar kaže...

e, moj musk, i V2 je još '44. bio bolji od ovoga. aj se ti drži baterija i autića. 

 Reci mu ti! 

16 godina
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Zašto su testirali sa pravim teretom ? Zar nisu mogli testirati sa hrpom kamenja ?

King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera

Vjerojatno zato šte se teret na raketu 'ukrca' prije postavljanja na lansirnu rampu.

11 godina
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

LOL

vidim, ekipa se uskomesala zbog tereta, pa jeb. vas taj satelit, ima fb rezernog koji vec ceka kao i spacex raketu :P

 

nitko nista nije izgubio samo malo zabave za raju, beeeee beeeeee :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

kakve oni milionske prevare vrse

www.oklop.me
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Još bolje da su izgubili satelit. Otpisat će gubitak. Živio porezni sustav amerike.

I HAVE A LARGE CHIN, YOUR ARGUMENT IS INVALID!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera
LudaRajcica kaže...

LOL

vidim, ekipa se uskomesala zbog tereta, pa jeb. vas taj satelit, ima fb rezernog koji vec ceka kao i spacex raketu :P

 

nitko nista nije izgubio samo malo zabave za raju, beeeee beeeeee :)

 Skup je to satelit, a ljudi ne vrijede $200M.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Value_of_life

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
15 godina
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Evo i snimka eksplozije

Moj PC  
6 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera
SupremeCommander kaže...
LudaRajcica kaže...

LOL

vidim, ekipa se uskomesala zbog tereta, pa jeb. vas taj satelit, ima fb rezernog koji vec ceka kao i spacex raketu :P

 

nitko nista nije izgubio samo malo zabave za raju, beeeee beeeeee :)

 Skup je to satelit, a ljudi ne vrijede $200M.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Value_of_life

 

 to su te ovce o kojima pricam ponekada :D

15 godina
neaktivan
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Capitalism at its finest. Samo tako NASA plaćaj privatnicima i onda svaka druga raketa grune i sve ode u pm. A bilo je teško platit rusima koji imaju provjerenu i pouzdanu tehnologiju koja je jeftinija.

 
2 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera
zeroname kaže...

Capitalism at its finest. Samo tako NASA plaćaj privatnicima i onda svaka druga raketa grune i sve ode u pm. A bilo je teško platit rusima koji imaju provjerenu i pouzdanu tehnologiju koja je jeftinija.

 Russian trolling at its worst. Lijepo ti piše da je satelit Facebookov, a cijela poanta toga je da se bude jeftiniji od Rusa (i već jesu). Manje jahati po RT-u i Znakovima Vremena...

11 godina
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera
dejo6 kaže...

Evo i snimka eksplozije

 najbolja mi je ona "ptičica" koja je odmah poslije eksplozije došla provjeriti ima li što za pojesti

12 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera
zeroname kaže...

Capitalism at its finest. Samo tako NASA plaćaj privatnicima i onda svaka druga raketa grune i sve ode u pm. A bilo je teško platit rusima koji imaju provjerenu i pouzdanu tehnologiju koja je jeftinija.

Pouzadnija? Trenutno, da, relativno. R7 se razvija od 1957. (od 1966. kao Soyuz), Proton od 1965.

Sve što se trebalo raspasti na svim njihovim launcherima raspalo se prije 40-50 godina, a uz sve to Proton-M zadnjih dvi godine ima 10% failure rate (Falcon9 ima 10,4%).

Soyuz je pouzdaniji, ali njega koriste uglavnom samo za Progress i Soyuz ISS misije.

 

Jeftinija? Ne, Falcon 9FT ima najjeftiniji price per kg to LEO ($2.700/kg po 2016. cijenama) od svih boostera danas, i to bez da računamo reusability, koji onda sve te cijene umanji još tri puta (1st stage reusability, jel, da ne pričamo o 2nd stage reusabilityu itd.).

Cijena kilograma u LEO za ruskom Proton-M je 30-ak% veća, a to je uz činjenicu da Proton koristi hypergolic-e (N2O4/UDMH) kao pogonsko gorivo za sve stageove (osim nekad u zadnjoj), koji su očajni za okoliš (Falcon ide na klasični RP-1/LOX).

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 12:40 (tripl3).
11 godina
neaktivan
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Priča se navodno da je knapla od lamele otišla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Ne kužim zašto nisu testirali sa našim cjelokupnim saborom zakačenim na tu raketu.

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canavera
RedRocco kaže...

Ne kužim zašto nisu testirali sa našim cjelokupnim saborom zakačenim na tu raketu.

 Trebamo skupiti para i platiti našem saboru da ode na jedan fini izlet, da iz prvog reda gledaju sljedeće lansiranje rakete, zamislite samo kako bi nam BDP buknuo.

14 godina
offline
SpaceX-ova raketa eksplodirala u Cape Canaveralu

Isto kao u betlefieldu

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice