Sony najduže bez punjača

poruka: 13
|
čitano: 3.301
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony najduže bez punjača".
12 godina
neaktivan
offline
Sony najduže bez punjača

Krive informacije širite. Rekorder na njihovoj stranici je z3 compact, ako govorimo o smartphoneima normalne veličine, koji je izdržao 10 sati i 2 minute.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 8:13 (rbalic).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony najduže bez punjača

Kako god okrenes, i koliko god potrosis na mobitel svakako ti treba bar jedna (idealno dvije) dodatne baterije za bilo kakvu postenu mobilnost...

mozda je to razlog zasto se ti uredjaji ne zovu vise mobiteli jer su izgubili mobilnost. sad su smartphone-i, debeli pametni ljudi koji se jedva maknu iz kreveta...

Moj PC  
5 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony najduže bez punjača
Točno! Pobjednik je s devet sat bez punjenja!? I dobiva ocjenu odličan!? U što su se pretvorili ti uređaji ljudi moji. Nema tu ni m od mobilnosti. Svi proizvođači idu na što tanja kućišta i tako imamo ovakve groteske od mobilnih uređaja. Meni osobno ne bi smetalo da su duplo deblji i teži samo da uvale jaču bateriju. Mi smo u stvari krivci za taj tanki trend pošto smo mi ti koji se bunimo kad nam uređaj nije dovoljno tanak. Kakva tupeta smo mi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony najduže bez punjača
A najjači mi ie komentar autora članka kad ustvrdi da Sonyjev smartphone ostvaruje "impresivnih" 9 i kusur sati bez punjenja. Nevjerojatno! Rekao sam da smo mi krivci za takav trend. Možda i griješim, možda su još i veći krivci ovakvi članci u kojem su autori zaslijepljeni fićerima uređaja pa izgube svaku vezu sa realnošću. Umjesto da se konstantno kritiziraju proizvođači po pitanju trajnosti baterije, tipovi kao što je sam autor članka, a večina su takvi, proizvođačima idu niz dlaku.
12 godina
offline
Sony najduže bez punjača

Nije to trajanje u normalnim uvjetima koristenja. Ja sa Nexusom 5 (na stock kernelu) dobijem minimalno dan i po, a na ovom testu je dobio tek 5h. Znaci da bi sa Xperiom Z3 ili Z3 Compact sigurno imao 3 dana. S obzirom da je tehnologija izrade baterija vec dulje vrijeme na mrtvoj tocki, ovo se cini kao sasvim dobar rezultat. Pohvalno je da rade na optimiziranju, a ne samo na idiotarijama poput citaca otisaka prstiju. Naravno, dok se ne izmisli nova vrsta baterija, tu smo gdje jesmo i nema smisla niti ocekivati autonomiju od tjedan dana.

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony najduže bez punjača

http://www.phonearena.com/news/All-bow-to-the-new-endurance-kings-Sony-Xperia-Z3-and-Z3-Compact-score-a-record-battery-life_id60922

 

Da li itko shvaća kako se provode ova testiranja? Kad je mobitelu baterija na 100%, skida se s punjača i pokreću se testovi koji uključuju i stalno uključen ekran. Dakle 9 i pol sati je Z3 radio u ovim uvjetima, da ga se testiralo kako ga većina koristi, baterija bi izdržala i više dana bez punjenja. Phonearena još uvijek Z3 drži na prvom mjestu.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony najduže bez punjača

Vidim da su u test ubacili i Moto X 2nd generacije.

Ako je vjerovat njima, nije se nešto iskazala po ovom pitanju.

 

Sony rula ovdje, to smo već znali.
Iako, daleko je ovo još od očekivanog napretka po ovom pitanju.

Kao što je netko već rekao, malo više truda oko ovoga, malo manje oko debljine, megapixela, rama i sl.

Mislim da bi večina korisnika bila dosta zadovoljnija.

 

P.S.  Kako god okreneš, nakon pusti Apple budalaština, malo osvježavajuća tema na bug-u.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony najduže bez punjača

Test u kojem ne pise kakva se skripta koristi je beskoristan.

 

Npr, anadtech ima malo drugacije rezultate, a oni ipak disclosaju malo vise informacija. Tu nema Sonya, ali ima ovih ostalih.

 

 

 
0 1 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Re: Sony najduže bez punjača
Evo da se i ja ubacim u raspravu, naime vidim da pojedinci krivo tumace ovih "impresivnih" 9 i kusur sati.. U ovom slucaju govorimo o trajanju baterije dok je ekran upaljen SOT, znaci ekran je doslovno radio 9 sati, sto i jeste impresivno.
Po mojoj nekoj procjeni takav uredjaj bi mogao izdrzati i do 4 dana bez punjenja (ako gledamo neku prosjecnu uporabu mobitela), gledano po sebi; imam sony xperiu z1 SOT mu bude 4,5 sati, i izdrzi mi baterija 2 dana bez ikakvih problema..u to je ukljuceno dosta surfanja, pozivi,poruke, i nesto sitno igrice.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony najduže bez punjača
Ehm dobri custom rom 7 sati online igre preko wifi-ja 17 dana cisti standby (deep sleep) 6 dana prosjecnog korisrenja, sa dobro optimizirani os puno stedi.
P.S. malo je star za danasnje smartphoneove.
TD collector
11 godina
neaktivan
offline
Sony najduže bez punjača
Gdje su oni dani kad sam jednom tjedno punio mobitel...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony najduže bez punjača
nije da branim apple u ovom slucaju, ali koliko znam bateriju treba napunit/ispraznit barem desetak puta da bi dostigla svoj puni kapacitet..? daleeeeko od toga da ce ijedan iphone ikada imati najbolji rezultat, ali ovo je fakat prerano, pusten je u prodaju prije par dana?!
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony najduže bez punjača

To nije potrebno za Li-ion i Li-polymer baterije - drugačija kemija. Kod novih NiCd baterija je bilo potrebno napraviti tri do pet ciklusa punog pražnjenja i punjenja prije no što bi postigle puni kapacitet, te jedan ciklus na svakih cca 10 priključivanja na punjač zbog izraženog memorijskog efekta; kod NiMh baterija postupak nije potreban (posebice ne kod low self discharge ("pre-charged") baterija kao što je Sanyov Eneloop), a kod Li-ion to uopće nije potrebno - čak može biti i štetno ako softver nije kalibriran i dopusti da se baterija isprazni ispod minimalnog napona.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice